Автор Тема: "Чат,интернет живота води до перфектно пуl  (Прочетена 10611 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« -: Септември 20, 2011, 20:55:46 pm »
                       "Чат,интернет живота води до перфектно пунктоационно и правописно комуникиране..."

Както обещах на Mildo Тук, отварям тема, в която ще се опитам да го опровергая(заглавието на темата е неговото мнение).В нея ще предложа на вашето внимание мнения от форума, в които липсват главни букви и елементарните препинателни знаци "." и ",".
Ето и първият пример:
от много време насам си мисля, че постоянното "цоцкане" на Вселената с разни енергии е нещо като енергиен вампиризъм от човешка страна  :(

тези енергии реално могат да се излъчват и от сърдечната чакра навън и вършат същата работа. и честно казано, не е необходима цяла медитация за нещо, което може да ти отнеме секунди с проста визуализация и силни намерения  :)

Нито една главна буква, в нито едно от петте и мнения във форума. Предполагам, че е навик от чатенето в скайп.

вещичка, моля те, използвай главни букви в началото на всяко изречение!
« Последна редакция: Септември 20, 2011, 20:57:06 pm от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #1 -: Септември 20, 2011, 21:05:43 pm »
Мен от всички видове неграмотности най - много ме дразни бъркането на "И" с "Й"...Всичко друго - както и да е, ама тази грешка говори за абсолютно непознаване на писмения български език и няма нищо общо с начина на общуване или езика на писане...Просто си е драматичен пропуск. Лошото е, че така се затруднява четенето, защото напълно се видоизменя смисъла на написаното с "И" или "Й"...
Хора, поинтересувайте се кога се пише "И" и кога "Й", моля ви, това не е някаква дребна подробност!!! :hi:
НЯМА думи в множествено число, които да завършват на "й"    НЯМА!!!
НЕ И НА БЪЛГАРСКИ... :D
http://www.bul-news.com/bg//5203
« Последна редакция: Септември 20, 2011, 21:13:30 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #2 -: Септември 20, 2011, 23:08:18 pm »
                   
Нито една главна буква, в нито едно от петте и мнения във форума. Предполагам, че е навик от чатенето в скайп.

вещичка, моля те, използвай главни букви в началото на всяко изречение!

Ок. Не е от скайп, защото го ползвам изключително рядко. Просто така съм свикнала да пиша по форумите.  ;D
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #3 -: Септември 21, 2011, 21:34:36 pm »
Мен от всички видове неграмотности най - много ме дразни бъркането на "И" с "Й"..

Ето, да се подразниш още малко:  :P
нямам никаква подходяща техника а и целта ми е да не ме занимават хората с това , писах тук във форума точно с тази цел - някои да се заинтересува и е от района да свърши тази работа и да доразследва въпроса но НЕ АЗ , само ще има въпроси и още въпроси , не ми се спори нито ми се убеждава някого нито ми се доказва нещо ОСОБЕНО през интернет , просто давам информация ... :) успех на заинтересуваните и благодаря за вниманието
Разбира се, има и още пропуски по този цитат-започва с малка буква, завършва без точка; липсват запетаи и цялото това нещо е едно изречение.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #4 -: Септември 28, 2011, 15:40:49 pm »
daskala дава начало на тема с текст,коптнат отнякъде, със заглавие на "чатерица":
"iskam da sam gipsy"
Разбира се, темата е в коша.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #5 -: Октомври 03, 2011, 20:34:27 pm »
Тъкмо се зарадвах, че скоро не съм имал повод да пиша тук, но уви...  :D

така.. до сега не бях обърнал внимание кога е поствана тази тема.. 2009 година  ???
нащият човек който е писал темата не е влизал от май месец тази година.. и май няма да научим нищо повече от него камоли да утидем там..   :(

ако някой може да е намери или да намери инфо каде се намира.. можем да са организираме за хелойн.. еи сега дет идва:)))))
« Последна редакция: Октомври 06, 2011, 07:34:10 am от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #6 -: Октомври 11, 2011, 09:25:55 am »
чакаи малко ... така не става ... една тонер касетка има ресурс за около 1000 - 1500 - 2000 страници при 5% покриваемост на листа - имам нр 1015 на който му зареждам касетата със тонер на два месеца - и така работи от 2003 - как така ти скапваш толко бързо принтери или ... ни вземаш за канарчета ?
И тази клавиатура е без главни букви.   ;D
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #7 -: Октомври 31, 2011, 09:00:47 am »
Хайде, още един "перфекционист":   :lol:

Цитат
добро утро

да ще се радвам ако ми дадеш координатите на някой вече проверен доставчик
четох по назад в темата обяснение как трябва да изглеждат и тн, но мислех, че може да има по-сигурен начин
ще ги видим тези като пристигнат
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #8 -: Октомври 31, 2011, 10:29:38 am »
И още един, който смята, че в българския език няма главни букви  :lol: :

почти всяка вечер към 22.00 посока север от запад на изток,наблюдавам светещо кълбо,не мига движи се по бързо от самолетите и е по ярко.не съм го наблюдавал само аз и други хора са ми казвали че са го виждали, една вечер вечер го показах на един приятел който не вярва в нло, и той се зачуди какво, след като се убеди че не е самолет.
поздрави.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2011, 18:00:46 pm »
Пример за това как не бива да се пише:
 
те това и целят да намалят хората живушти тука в бг след което останалите да ги натикат в панелите и останалата територия да е свободна за тези който ше дойдат да се населят там, не слу4айно няма промишленост за да е сравнително 4иста природата за новите чуджди пришълци на таз територия

преди около 15 години съм бил в подземия под столичния квартал редута намират се под парка срешту фестивална...бяхме обшто 3 на около 18-19 години има доста интересни нешта там бях взел лично аз раница с автомобилен акомулатор и така осветявахме, има шахти стари ел.инсталаций, инсталаций за пре4истване на въздух, бункери с железни врати но всичко бе занемарено и изоставено помня че излязохме някъде на ситняково срешти сердика център сега а влязохме от към края на парка където са жилиштните коопераций

Какво ще кажете, мненията на tomi трябва ли да останат във форума в този им вид? Според мен-не!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #10 -: Ноември 23, 2011, 18:45:25 pm »
Щом си преценил така трий. Няма какво да питаш.  :)

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2011, 23:30:29 pm »
Полезна информация дава,ама иначе ако му дадете малко време ,може и да се научи 8).
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #12 -: Ноември 23, 2011, 23:59:20 pm »
Е ако преди 15 години е бил на 19, то значи сега е на 34 години. За това време ако не се е научил на правопис, за кога да го чакаме? Както виждаш, пенсионната възраст ще я вдигат всяка година ;)
Или ако перифразирам една сентенция "И най-голямата мъдрост, написана с лайна на стена се чете, ама не е приятна"
« Последна редакция: Ноември 24, 2011, 19:38:20 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #13 -: Ноември 24, 2011, 07:59:37 am »
Триенето е лесно, на мен ми се ще да разбера какво мислят уважаемите читатели и писатели във форума. Неграмотното писане е проява на неуважение към четящите, но това е мое мнение, може и да не съм прав, може би очакванията ми са прекалени.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен voodoogoo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 291
Re:"Чат,интернет живота води до перфектно пуl
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2011, 12:16:50 pm »
Съгласих се .Не е приятно.Пък и като изчетеш докрай,въпреки сложната пунктуация ,всички писания на потребителя,и нещо не е в час.Това не променя мнението ми ,че всеки може да дава ценна информация ,дори да не осъзнава,или за някой тя би могл да бъде,и заслужава шанс.Все пък много бързо е спрял дя пише Ч с цифра,ако му се обясни какви са правилата за всички,ако иска нека продължава.Щеше да е хубаво ако останалите съфорУМници се съблюдават помужду си за тия работи и му напълнят пощата с лични съобщения ,от сорта на ,пич земи се научи да ползваш  Щ и главни букви,ама не става.Малко късно и аз се сетих и наспамих една тема с червено,но за да не съм груб се направих на мъдър,то пък се появи още един със същата болест да каже ,че и той си задавал същите въпроси като въпросния човек,а именно :Какво обядват извънземните?Имат ли леярни за чугун и бля,бля.За мен са глупави въпросите или детски,не ги знам точно какви са хората ама ....ТРИЙ тая гад докато порасне или докато не му дойде акъла в главата.Ако е дете ще се замисли и може и да му е от полза.
В прозорецът на тъмна нощ-сияйна, отварят се вратите към безкрая.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
3475 Прегледи
Последна публикация Май 08, 2008, 10:57:49 am
от Спорт-Здраве3
29 Отговора
23516 Прегледи
Последна публикация Март 14, 2010, 22:44:18 pm
от Raw Deal
26 Отговора
20269 Прегледи
Последна публикация Декември 01, 2009, 16:24:53 pm
от Alien
3 Отговора
6465 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2010, 22:40:11 pm
от elunez
14 Отговора
12489 Прегледи
Последна публикация Януари 21, 2011, 20:30:23 pm
от teni

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27