Автор Тема: Програмираната смърт на вещите  (Прочетена 51340 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #45 -: Октомври 10, 2011, 23:30:37 pm »
Естествено е това, щом има начало има и край, или трансформация към нещо ново и по-добро. Та така и с вещите, иначе толкова мощни компании на дали щеше да има.

На доста от продуктите е отбелязана валидността, както и на храните.

Погледнах, че сте говорили за принтери - имах Канон преди време, пренесе се в отвъдното на о/о 1500 копие. После Лексмарк, удържа доста на моето ежедневно ползване, замина на о/о 5000.ят принт лист. Сега съм с НР, на линия е все още.

Единствената ми вещ, която успя да живее около 7г. допълнително беше една обикновена крушка на нощна лампа, ползвала съм ежедневно с часове.

"Всичко, което ни липсва - не ни е необходимо." Учителя
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 23:33:54 pm от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен darksun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #46 -: Октомври 10, 2011, 23:35:38 pm »
чакаи малко ... така не става ... една тонер касетка има ресурс за около 1000 - 1500 - 2000 страници при 5% покриваемост на листа - имам нр 1015 на който му зареждам касетата със тонер на два месеца - и така работи от 2003 - как така ти скапваш толко бързо принтери или ... ни вземаш за канарчета ?
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 23:37:32 pm от darksun »
This shit's got to go ...

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #47 -: Октомври 10, 2011, 23:47:06 pm »
Имам познат ИТ спец, който ми обясни, че матрицата в принтера има давност за определен брой копия, след това започва принтиране с дефекти, което се получи при мен.

Не всички тонер касети имат такъв ресурс, за канона съм си купувала оригинални малки касети всеки път не съм ги зареждала, стигаха за около 100 копия.
« Последна редакция: Октомври 10, 2011, 23:49:08 pm от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #48 -: Октомври 11, 2011, 04:28:44 am »
хихи ... спец ...

да беше вместо това си прочела упътването на принтера. Вадиш касетата, разклащаш я добре (гледаш да не пада черен прах от тонера от нея) за да се разпредели равномерно оставащия тонер и пъхаш обратно. Евентуално може да успее да печата още 50-100 страници. Като на всеки 10ина трябва пак да клатиш касетата. Но тонера е на свършване.

Ето за 7$ един рефилър за тонер за лазерен принтер. Тоя конкретно е без чип и струва 7.50$. За 3000 страници.
http://www.ebay.ca/itm/TONER-Refill-KIT-SAMSUNG-SCX4100D3-SCX4100-4100-3K-/220754785134?pt=AU_Computers_Printer_Accessories&hash=item336602b36e

Ето този е за друг модел принтер, тоя път с чип, Към комплекта дават и чипа. Цената е 9$ заедно с транспорта. Разбира се, най-добре да си потърсите на вашия модел принтер.
http://www.ebay.ca/itm/TONER-REFILL-KIT-SAMSUNG-SCX4200D3-SCX-4200-CHIP-/220768096363?pt=AU_Computers_Printer_Accessories&hash=item3366cdd06b
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #49 -: Октомври 11, 2011, 10:02:33 am »
Танграта и от принтери ли разбираш!? Има ли нещо, от което не разбираш :lol:
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #50 -: Октомври 11, 2011, 15:33:31 pm »
Можеш ли да си кажеш точно номера на модела на принтера, и марката?
Да видим какъв е тоя чип, дето започва да дава дефекти при печатането?

Не е въпроса кой от какво разбира, и дали разбирам от всичко.
Четеш мнения, преценяш дали са истина или лъжа, дали са обосновани или не.
Аман от високомерни хора!
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #51 -: Октомври 11, 2011, 19:00:56 pm »
Няма как да стане това. Аз съм на Земята, а те вероятно са се преродили вече. Не помня нито номер, нито модел, има ли смисъл изобщо да се помни такова нещо!?
Първият ми беше купен, като ученичка 8-9 клас (преди 9 г.), вторият 3-4 г. след това. И двата издържаха доста, принтирала съм често и по МНОГО!

Ами..... и лъжите могат да бъдат обосновани, а истините не.
Може би ти си високомерен и затова другите ти се виждат такива!? Те не са нищо друго освен наше отражение.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #52 -: Октомври 11, 2011, 20:21:52 pm »
Браво sidewinder! Добра тема, която ме мъчеше толкова отдавна... (Заглавието ти е грешно!)

Например любимата ми машина за еспресо, която купувам от една и съща компания, но новите издържат по-малко от година и вече така ми писна, че си правя нес от чешмата от бойлера. Или китайските стоки на които трябва да презашия шевовете и копчетата за да ги нося и после се "изюдват" като ги изпера и трябва да ги хвърля...Или шевната ми машина, чийто части сега са пластмасови и трябва всеки 3 години да си купувам шевна машина...или тостерите или електрическите чайници, които издържат няколо месеца...

Всичко е направено да се чупи бързо и да си купуваме нови - даже и колите - всички части са капсуловани - ако ти трябва спирачен диск, трябва да си купиш спирачно устройство - 10 пъти по-скъпо, защото сега вече никой не предлага само диск, а МЕХАНИЗЪМ.

Но трябва да се прави разлика между стоки, които еволюират (като компютрите) и стоки каоити са вечни (като обувките и палтата). Опитвал ли си да продадеш компютър или лаптоп на 3 години? Ха - цената му е 1/10 от орихиналнат, ако изобщо го продадеш.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #53 -: Октомври 11, 2011, 21:07:08 pm »
(Заглавието ти е грешно!)

Кое точно му е грешното на заглавието?

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #54 -: Октомври 11, 2011, 21:15:12 pm »

А какво имаш впредвид?  :)
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 08:21:54 am от Mirotvorec »

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #55 -: Октомври 11, 2011, 22:12:50 pm »
хихи ... спец ...

да беше вместо това си прочела упътването на принтера. Вадиш касетата, разклащаш я добре (гледаш да не пада черен прах от тонера от нея)
Майсторе, майстореее ... момата ползва Мастилено-струен принтер. И да я клати  и да не я клати касетката, по-пълна няма да стане ;)
А пък тя винаги си си е купувала такива, щото са по-еФтини ;) Ама не е правила сметка колко копия месечно ще прави.
Моя Canon LBP-810/лазарен/ съм го зареждал последно през 2008 година, пролетта и още си кара, ама не печатам повече от 1000 листа годишно :) /а принтера ми го подариха нея година, щото не работеше, та си го поправих/


Имам познат ИТ спец, който ми обясни, че матрицата в принтера има давност за определен брой копия, след това започва принтиране с дефекти, което се получи при мен.
Не е точно така, но явно 'спеца' се е опитал да използва алегория, за да ти обясни защо ти се скапват принтерите.
А обяснението е просто, при по-евтините принтери винаги има някаква уловка - мастилото и печатащата глава са отделно, съответно при определен брой копия сменяш мастилото /тонера/ а по-после се налага с мениш и барабан, девелопер и какво ли още не, което води до цена съизмерима с 2 нови принтера.
Специално за принтерите винаги важи едно правило, което трябва да се спазва при покупката им /а то май важи за всички вещи/ и то е: колко често ще се ползва?
ОТ там би следвало човек да си направи труда да попита, колко копия /ползвания/ дневно/месечно/годишно е предвидил производителя.

Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #56 -: Октомври 11, 2011, 22:38:58 pm »
Не съм нито ИТ спецИАЛИСТ, нито инженер, нито ми е хоби, за да разбирам от принтери с подробности.
Мастилено-струен, такива бяха първите два, не защото са по-евтини, а защото ми бяха необходими да принтирам цветни картинки. А и лазерни принтери за домашна употреба преди 9г. имаше ли изобщо?
Цитат
Специално за принтерите винаги важи едно правило, което трябва да се спазва при покупката им /а то май важи за всички вещи/ и то е: колко често ще се ползва?
ОТ там би следвало човек да си направи труда да попита, колко копия /ползвания/ дневно/месечно/годишно е предвидил производителя.
Така е, след всяка една дискусия човек трябва да излиза по-знаещ. Благодаря, вече ще знам  :)
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен darksun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 32
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #57 -: Октомври 11, 2011, 23:56:11 pm »
Браво sidewinder! Добра тема, която ме мъчеше толкова отдавна... (Заглавието ти е грешно!)

Например любимата ми машина за еспресо, която купувам от една и съща компания, но новите издържат по-малко от година и вече така ми писна, че си правя нес от чешмата от бойлера. ...


Иде ми да си изтрия акаунта - пфффф - делонджи 15 бара еспресо машина 380 лева от техно-някои си - пета година работи без проблемно на работата - дневно прави 30тина кафета и само и мия цедката един път седмично и съм купувал веднъж комплект цедки 21 лв - щото не знаех как се разглобява клапана на крема диска -  ??? :flag_of_truce: Само аз ли четя указанията и инструкциите за употреба. Кафемелачка Гаджиа - втора употреба - 50тина лева - меля около 30тина кафета на ден за близките 5 години  - нито ножове съм сменявал нито нищо - само сипвам чиста лаваца ...
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 00:00:43 am от darksun »
This shit's got to go ...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #58 -: Октомври 12, 2011, 02:11:19 am »
Няма как да стане това. Аз съм на Земята, а те вероятно са се преродили вече. Не помня нито номер, нито модел, има ли смисъл изобщо да се помни такова нещо!?
Първият ми беше купен, като ученичка 8-9 клас (преди 9 г.), вторият 3-4 г. след това. И двата издържаха доста, принтирала съм често и по МНОГО!

Ами..... и лъжите могат да бъдат обосновани, а истините не.
Може би ти си високомерен и затова другите ти се виждат такива!? Те не са нищо друго освен наше отражение.
Не позна в предположението. След като  99% от хората ме смятат за съвсем непринуден и само мнооого рядко някой ме смята за високомерен, тогава как мислиш? Кой в кой се отразява и кой е огледалото?

Говориш ту за тонер (който се ползва само при лазерни принтери), ту за мастило.
Не си знаеш марката и модела на принтера.
И 5 годишните деца знаят, че мастилените принтери са боклуци. Не знам как не си разбрала все още. Тоя 'спец' как ли не ти е казал? Аз ако някой ме вика да му оправя мастилен принтер, хващам и хвърлям принтера през терасата.
Да говориш пък в мастилени принтери за чипове и за нарочно разваляне на печатането ... Това все едно да имаш каруца с магаре, и да не ще да потегли, защото електрониката засича, че не си си сложил безопасния колан.
Браво sidewinder! Добра тема, която ме мъчеше толкова отдавна... (Заглавието ти е грешно!)

Например любимата ми машина за еспресо, която купувам от една и съща компания, но новите издържат по-малко от година и вече така ми писна, че си правя нес от чешмата от бойлера.
Тина, я дай да разнищим тая машина, току виж ти я оправя дистанционно, и да ме благославяш цяла година след това.
За ужас на Ивета съм супер специалист и по еспресо машини, защото 2 години съм имал заведение с кафене.
Сегашната ми машина (Дарксън, бия те) е Делонги 16 бара. Купена е преди 6 години от ибей без гаранция, като е била магазинен модел. Цената и беше 40$ общо с транспорта. От тогава не е мръднала. Бтв, тогава купих 2 наведнъж.
Обаче!
Кошмар е да пускаш на такава машина предварително смляно и пакетирано кафе. Трябва точно да се смели на правилния размер. А смилането на кафе е също изкуство.
Съвсем наскоро си купих бараца маестро плюс. Кафемелачка за 160$. Без нея, еспресо машината ми просто или не пущаше нищо, или пущаше само някаква вода. Но с правилно дозиране на смилането, кафето е вече перфектно!
Зъбите са немски, от закалена сомана и конични. Специално чрез предавки се намаляват оборотите на двигателя, докато стигнат до зъбите, за да може зъбите да се въртят бавно, да поддържат ниска температура и да не прегарят кафените зърна.
Има и 40 степени на ситност на смилането. За еспресо машините съответно са най-ниските стойности. от 0 до 15. (т.е. най-ситно)
То именно и в това е проблема. Защото повечето пакетирани смлени кафета ги продават за да си правиш кафе през филтър и са прекалено едри за еспресо машините. Водата минава през тях, като през камъни. Особено пък ако кафето е със по-слба степен на изпичане и зърната са по-твърди.

Та, нека започнем диагнозата. Като точка номер 1, откъде и как си смилаш кафето за тая еспресо машина? Как и кой може да гарантира, че е правилно и прецизно смляно?

Кога за последно си чистила машината си с оцет?
Внимаваш ли да не претоварваш помпата (когато кафето е смляно прекалено ситно и прекалено дълго работи)?
Внимаваш ли да не претоварваш гумата и да стягаш прекалено много дръжката? Особено пък ако не са изчистени ръбовете от кафе?
Иде ми да си изтрия акаунта - пфффф
Сакън, няма да се даваме.
Моя Canon LBP-810/лазарен/ съм го зареждал последно през 2008 година, пролетта и още си кара, ама не печатам повече от 1000 листа годишно :) /а принтера ми го подариха нея година, щото не работеше, та си го поправих/
Аз съм със самсунг SCX-4100. Последната касета я купих края на 2005. Това прави 6години. За 3000 копия е.
Наскоро си купих тонер рефилър за 7$ с включен транспорт, точно за него дадох по-горе линк в ибей. Планирам тонера за тия 7$ да ме изкара следващите 10г, щото ще печатам доста по малко, нали вече не съм студент.

Абе понякога се чудя, лоша карма ли е да му се развалят непрекъснато вещите на човек? Сигурно ако на някой много му се чупят трябва да се замисли, дали се държи добре и възпитано, дали има лоши помисли. Може пък това да е наказание.

А в краен случай лепвате един оргонит върху принтера, и ще заработи, няма къде да бяга.
В краен случай може да вземе да гори с 30% по-малко тонер/мастило (в зависимост от модела).
« Последна редакция: Октомври 12, 2011, 02:18:39 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #59 -: Октомври 12, 2011, 07:42:48 am »

Абе понякога се чудя, лоша карма ли е да му се развалят непрекъснато вещите на човек? Сигурно ако на някой много му се чупят трябва да се замисли, дали се държи добре и възпитано, дали има лоши помисли. Може пък това да е наказание.

А в краен случай лепвате един оргонит върху принтера, и ще заработи, няма къде да бяга.
В краен случай може да вземе да гори с 30% по-малко тонер/мастило (в зависимост от модела).


:rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:  :rofl:
Ей, Tangrata_, ще те съдя за опит за убийство.
  :rofl2:  :rofl2:  :rofl2:
Ще ме умориш от смях...

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
45596 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
0 Отговора
10641 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
29 Отговора
23518 Прегледи
Последна публикация Март 14, 2010, 22:44:18 pm
от Raw Deal
3 Отговора
6467 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2010, 22:40:11 pm
от elunez
3 Отговора
5592 Прегледи
Последна публикация Декември 24, 2010, 14:53:07 pm
от cassio

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27