Автор Тема: Програмираната смърт на вещите  (Прочетена 53200 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #30 -: Август 03, 2011, 18:40:33 pm »
Танграта, сигурна съм, че можеш да намериш 1 час свободно време, за да гледаш филма. Всъщност точно толкова време ще загубиш в тази тема, за да ни изкарваш някакви изкудкудякали параноици. Става дума не само за планирано заробване на хората ( за тези, които го осъзнават като робство, разбира се), но и за страшните последствия за планетата, която ни е приютила- нашата Земя!
Виж електрическата крушка, която свети 100 години вече, а днешните са със изкуствено заложена смъртност от 1500 часа, виж и за какво използват африканците.. И за какво използват всички НАС!
Не е параноя, не е конспирация, самата истина е.
Има го и в тубата. Ето:


Да, вярно, че живея в чужбина, но не е това, което ме прави пристрастен.
Това е, което ме прави безпристрастен!
Мисля, точно обратното, че който живее в България е пристрастен и съди малко субективно.
А това, че съм живяла, учила и работила в чужбина, ще ме направи ли достатъчно безпристрастна в твоите очи? Въобще не става въпрос за това.Важно е хората да си отворят очите и да разберат как ги "работят". Не е лесно явно.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #31 -: Август 04, 2011, 06:27:34 am »
Правиш ли разлика между чип на касетата на тонера и чип, вграден на платка в самия принтер?

Ти асоциираш количеството на тонера с това дали принтера още приема листа за печатане. Така си мислиш, че няма. Като направиш 5000 страници например и тогава ще видим. До тогава ще смениш 20 тонер касети. И те имат чип, за да не се пренапълват, а да идеш във фирмата да ти го рефлашнат за 20лв. или да си купиш нова касета. (обърни си ги в долари, че ме мързи).

Какъв е смисълът да спорим?! Прогармирана смарт на вещите има и това факт неуспорим.
Виждам, че си наясно и ги разбираш принтерите.
Айде пак отначало къде какви чипове има, кога им свършва броенето и какво точно правят като им свърши.

Какво означава "принтера да приемал листа за печатане"?
Не знаех, че принтерите "приемат". Мислех си, че ги пъхаш вътре и го поставяш пред свършен факт.
Виж, обаче, дали ги "Предава" тия листа, това е друг въпрос.

Принтера го имам от 6години. Тонер съм сменял веднъж. А си изкарах цялото второ студетство с него.
Та поясни за какви 20 касети говориш. Дай марка, модел, брой листи, процент предполагаемо покритие на мастилото и тн.
Мъчиш се да изглеждаш осведомен, но са ти пълна мъгла нещата.

Няколко пъти повторих, че принтера ми е започнал да печати бледо. Но продължава да печати и хабер няма да спира. Това от чипа ли идва? Ако флашна чипа ще започне ли да печата пак с плътно мастило навсякъде?
Да сложим един бас за 1000$ ?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #32 -: Август 04, 2011, 13:00:48 pm »
Танграта, ами щом си сменил тонер само веднъж, колко копия мислиш, че си направил? ;)
То не пречи да си изкараш студентството, но не е в това въпросът.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #33 -: Август 04, 2011, 15:28:37 pm »
Много задълбахте. И очевидно в грешна посока. Трябва ли да се дообяснявам по 10 000 пъти, че да загреете докрай? Очевидно първия тонер се сменя много бързо, защото обикновено касетата, с която се продава първоначално принтера е много малка. За 200 копия май. Ето, сега, не пропускайте да го отбележите това, като се оплаквате от краткия живот на вещите.
Та тая касета ми свърш още на 2я месец.
Следващата касета беше вече за 70-80$ само тя, и ТЯ е тази, която държи вече 6 години. Предвидена е за 1500копия, но ме изкара много много повече.
Модела е самсунг сцх-4100. Айде поразровете в интернет, намерете къде е чипа на тоя модел принтери и касети и после пак ще си говорим.
Щото много мразя как в тоя форум дълбаете в някаква посока, пък без да сте грам подготвени технически и научно.

Ще ме карате и да ровя да проверявам кои модели имат чипове и колко често срещани са. Щото съм сигурен далеч не са много. И вероятно са HP. Или професионалните модели, които се ползват в офиси. Самите принтери са относително скъпи, а самия тонер е относително евтин.
Абе четете бе, образовайте се!

И в кое е въпросът?
В това, че хем ви казвам какво по-точно да проверите, и пак не проверявате и си знаете на ващ'то. Някой казал "ЧИПОВЕ" и оревахте света. Когато съм чувал и проверявал за чипове в принтерите още сигурно не сте чували какво е то принтер. Сигурно знам малко повече.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #34 -: Август 04, 2011, 18:01:25 pm »
Добре, ще чакаме да ти свърши касетата тонер и да дойдеш да ни кажеш общо колко копия си направил, за да знаем дали да продължаваме разговора с теб.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #35 -: Август 04, 2011, 19:44:27 pm »
Наистина става безпредметно да обръщаме толкова внимание на тия принтери.  :flag_of_truce:

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #36 -: Август 05, 2011, 04:18:16 am »
Добре, ще чакаме да ти свърши касетата тонер и да дойдеш да ни кажеш общо колко копия си направил, за да знаем дали да продължаваме разговора с теб.

Моя принтер няма брояч и идея си нямам колко копия съм направил или ще направя.
Нали не очакваш да драскам чертички по стената на всяко листче?

Хайде малко по-реалистично с изказванията. Това ми беше основния мотив още от самото начало.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aketto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #37 -: Септември 10, 2011, 02:37:08 am »
Много странен диалог за тея принтери ;D Ясно е, че всяко нещо си е програмирано колко да изкара. Не става дума само за принтери. Един прост пример с IPhone: Преди години излезе IPhone1 - всички си го купиха защото е нещо ново, невиждано до тогава. След година излезе IPhone2. Независимо, че на притежателя на IPhone1 реално не му трябва нов телефон, той си купува 2-ката а стария го пуска за 2 употреба, като реално той е почти нов. Разликата между 1 и 2 не е кой знае каква, но американецът има вече 2 и е доволен. След още 1 година пускат IPhone3 и 2-ката вече не става в очите на американеца. И по тоя начин планетата се зарива с непотребни вещи. Така работи всичко. Аз примерно нямам нужда от нови неща и старите ги сменям само при нужда - като се развалят. Може да са стари, може да нямат WiFi, GPS, последен модел процесор и прочее, но ми вършат работа. А това е важното. :---

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #38 -: Септември 10, 2011, 07:45:04 am »
Точно пък с айфони ще се зарие планетата.
Ми те ги рециклират. От тях нищо не остава накрая. Айфона е едно от най-страхотните устройства, измисляни от човек. Джобен компютър, който да има и гпс и телефон, и ХД камера. Просто не мога да му се начудя. Имаш интернет на всяка крачка. И в автобуса и по улицата, и където ти хрумне. С натискането на 1 бутон и 2 секунди можеш да си прегледаш пощата, скайпа, фейсбука, даже и хнета. На всичкото отгоре може да работи и като безжичен рутер и да ти разпространява интернет на всички компютри наоколо. Отделно може да се включва и в ТВ, да си гледаш филмчета и тн. Просто не виждам как може човек да живее без него.  :drinks:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Иван

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 83
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #39 -: Септември 10, 2011, 23:42:06 pm »
А тоя айфон няма ни педали, ни кормило.
Не можеш да се возиш на него, нито да летиш или плуваш.
Да не говорим, че не се яде, не се пие и не се е.е!
Не виждам защо някой не ще може да живее без него.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #40 -: Септември 11, 2011, 00:04:37 am »
На всичкото отгоре, ни пере, ни простира, нито хляб меси. ;D
Бе мани го! Хич не ми трябва.
Аз си живея чудесно без него.
Сега искам да си намеря някое старо "дърво" телефон, без никакви екстри. Само да мога да звъня и да ме търсят.Но да съм сигурна, че няма да се развали поне 10 години. Някакви идеи?
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #41 -: Септември 11, 2011, 07:07:29 am »
А тоя айфон няма ни педали, ни кормило.
Не можеш да се возиш на него, нито да летиш или плуваш.
Да не говорим, че не се яде, не се пие и не се е.е!
Не виждам защо някой не ще може да живее без него.
Е, те и гащите на гъза ми нямат педали и кормило, но ги ползвам. На теория човек може да живее без нищо. Много ясно, че човешката цивилизация е живяла хиляди години без айфон. Въпроса е, че няма разумна причина, която да ме накара да живея без. Точно обратното. Има 10 000 разумни причини, които са "за". Още повече, като на мен реално не ми струва никакви пари.

При старите телефони, най-големия проблем е батерията. И дали са били изтървани някога и от това започват да прекъсват.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #42 -: Септември 11, 2011, 10:54:03 am »
Без никакво съмнение технологиите са ни от полза!Обаче зависи как са направени, нали Тангра.
Преди време докато отивахме за риба спряхме до едно малко магазинче.Там пред магазинчето имаше типичната пластмасова масичка и на нея 2-ма се разправяха на по биричка( 7ч. сутринта  ::) ).
Нямаше как да не дочуя за какво се разправяха тия двамата  "алкохолни състезатели". Говореха разгорещено, колко били здрави старите дрелки произвеждани през комунизма.
Това ме подсети, че и баща ми има такава. Наистина много здрава дрелка (от 70-та година), не е мръднала, а се използва много често. А днешните така наречени винтоверти? Даже не ми се говори. Да винаги има изключения но те са 1-2 марки.
Днешните се правят от некачествена стомана, а също и частите им. Ами да, трябва да се въртят кинтите, няма как.
И да, вещите са програмирани но и ние сме така.
Програмирани да купуваме,купуваме,купуваме нови модели,етикети,пакети изтъркващи се след 6-7 пъти употреба.
После политиците нагло излизат пред нас и ни говорят за икономика! Аз не виждам такава, виждам разсипия, безмозъчен стремеж за власт и пари. Ресурсите определено не се използват икономично, виждаме и продуктите (99%)от тези ресурси какви са.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #43 -: Септември 11, 2011, 19:37:09 pm »
Какво друго им остава на пенсионерите да си говорят. Това са бабини деветини. Хубаво, може да изкарват някои дрелки по 40г. Но сега правят и същите. Че и 100пъти по-добри. Въпроса е, че продават 10 000 модела и мощности. Ако си професионалист, и ползваш дрелката си всеки ден, си купуваш от професионалните. Ако ти трябва 2-3 пъти в годината, си купуваш от по-евтините и пак си вършиш работата. Без да даваш парите, колкото струва една добра дрелка.
Аз пък помня, че през комунизма, баща ми (човек с доста висока заплата ЗА ВРЕМЕТО СИ. Която впрочем отиваше главно за храна, щото нямахме баба и дядо на село да ни пращат буркани. Но това е друга тема, за социализма и комунизма) НЯМАШЕ никаква дрелка. И все взимаше на заем. И даже тия, дето ги взимаше, често се оказваха не достатъчно мощни за да пробият там бетона. И се налагаше да взима на заем, друга, ПРОФЕСИОНАЛНА дрелка. Която някой от някой завод, нелегално е изнесъл и я ползва извън завода. Аз лично сега мога да си купя каквато си поискам дрелка. Ако искам професионална, ако искам не, ако искам биеща, а ако искам комбинирана дрелка, винтоверт, или пък ударен ключ. Или не знам как им казвате в България, на impact wrench, с които си отвърташ болтовете на колелата на колата. А и мого други тежки за отвиване болтове и гайки, с диаметър примерно до 2 сантиметра. Има си 100 вида марки, 100 вида мощности, 100 вида опции, с плавно увеличаване на оборотите, без, жични, безжични, с литиеви батерии, на 12, 18 и 24 волта и тн. Разбира се, не говоря за България.
Ако искаш по-доброто, си плащаш. В соца, както вече казах, професионалните дрелки бяха ДЪРЖАВНА СОБСТВЕНОСТ. На някое предприятие или завод. И бат Пешо, дрелкаджията я е изнасял в торбата всяка събота и неделя да бичи час-маг. В ущърб на завода, а също и на целия останал соц. народ. Ако се беше наложило да си купи своя, със свои пари, щеше картинката да е различна.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Програмираната смърт на вещите
« Отговор #44 -: Октомври 10, 2011, 17:04:41 pm »
На някой може да му се стори интересно да прегледа този филм -Objectified- има го в колибка.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
46602 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
0 Отговора
10670 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
29 Отговора
24450 Прегледи
Последна публикация Март 14, 2010, 22:44:18 pm
от Raw Deal
3 Отговора
7289 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2010, 22:40:11 pm
от elunez
3 Отговора
6409 Прегледи
Последна публикация Декември 24, 2010, 14:53:07 pm
от cassio

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27