Автор Тема: Лично мнение  (Прочетена 29516 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Лично мнение
« Отговор #30 -: Юни 10, 2008, 22:25:15 pm »
Mirotvorec, пиши на delfin (пак никой няма смелост да назовава конкретни имена), на ЛС с горната си молба, защото въпреки че е спомената горе, тя едва ли влиза в тази секция на форума, за да прочете за какво иде реч. Да не говорим че постовете й са като постнати от първолак, оправям само когато имам нерви. Обясни й как-защо за да има малко повече четяемост на тези постове. Пуснати са грозно. Моля теб, защото моя подход го знаеш и не го одобряваш ;)
« Последна редакция: Юни 10, 2008, 22:27:17 pm от H. »

cdms

  • Гост
Относно: Лично мнение
« Отговор #31 -: Юни 11, 2008, 05:42:48 am »
Аз й пратих. Дано не е глас в пустиня.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Лично мнение
« Отговор #32 -: Юни 11, 2008, 09:30:42 am »
Н.,  ;D   Абе, по-добре со кротце и со благо, а ако не разумяват-чак тогава и со малко кютек  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Лично мнение
« Отговор #33 -: Юни 11, 2008, 11:19:12 am »
Говорил съм с delfin за новините. Момичето (жената) каза, че сега се учи и се опитва да изглеждат добре.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Лично мнение
« Отговор #34 -: Юни 11, 2008, 14:35:15 pm »
Говорил съм с delfin за новините. Момичето (жената) каза, че сега се учи и се опитва да изглеждат добре.

А някой обясни ли й, че да има шанс да изглежда добре?

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Лично мнение
« Отговор #35 -: Юни 11, 2008, 16:45:21 pm »
Е, разбира се. Тя знае, че може да изглежда по-добре и ми каза, че се учи в момента (на Word предполагам).

Остава да се надяваме като се научи да ги пуска новините в по-приятен за окото вид. Нали така delfin?  :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Лично мнение
« Отговор #36 -: Юни 11, 2008, 18:00:19 pm »
И аз да си кажа мнението по темата. Проблема идва от баланса и в един момент - последните месец и половина 2 беше нарушен по една или друга причина. И баланса е  в това да  има освен материали които циркулират из всички медии (с или без коментари по тях)  и такива които се превеждат или пък ги няма масово из казуалните медии КОЕТО ГИ ПРАВИ НЕСРАВНИМО ПО-ИНТЕРЕСНИ. И когато в един момент се получи малка празнота от към подобно инфо както стана главно последния месец празнотата се запълни с НОРМАЛНИ новини които ги има навсякъде. Когато баланса бъде възстановен (надявам се скоро) нещата ще си дойдат до познатите нива.
Иначе по отношение на новините - те няма как да се пренебрегнат напълно защото част от тях потвърждават или отхвърлят вече изложени конспиративни тези. Разбира се  относно важността на всяка една новина няма как да има пълно разбиратеслство заради субективния момент, но леко ограничаване може би трябва да има поне на първо време докато се възстанови баланса.
« Последна редакция: Юни 11, 2008, 18:01:19 pm от Alien »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Лично мнение
« Отговор #37 -: Юни 11, 2008, 19:55:14 pm »
А за да стане всичко това, трябва да има активно преводна работа.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Лично мнение
« Отговор #38 -: Юни 11, 2008, 19:57:55 pm »
А за да стане всичко това, трябва да има активно преводна работа.

И коментари към нея  ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Лично мнение
« Отговор #39 -: Юни 11, 2008, 20:00:40 pm »
Да. Даже по-добре пак на база прочетено да се направи собствен микс или анализ. Но пак си е утопия, защото много трябва да е чел човек и да има усет към писането...
« Последна редакция: Юни 11, 2008, 20:02:05 pm от H. »

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Лично мнение
« Отговор #40 -: Юни 12, 2008, 18:04:23 pm »
Как сте бре, мушмули:)))?

Предполагам, че Breath е жена:) Не се стягайте много, нали знаете, че те бързо се отегчават, губи им се маята и солта, все нещо ги дразни:))))
Това на шега:)))

Иначе, ако питате мен - твърде много копи пейст. Повечето тук ме познават - аз държа на личното мнение на хората. По-добре го прочети и го преразкажи. Ако ще го пействаш - анализирай го от твоя гледна точка.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Bell

  • Гост
Относно: Лично мнение
« Отговор #41 -: Юни 15, 2008, 01:07:13 am »
Аз също искам да изкажа мнение, защото от доста време насам забелязвам, че нещо сe губи в хнет-а.

Според мен, каточели все по-малко хора пишат или това е мое впечатление. Все по-малко хоrа си оставят градивното мнение, за сметка на това все едни и същи си оставят мнението навсякъде, като не винаги е съдържателно. На мен лично в хнет ми беше интересно това да разгледам гледните точки и различното инфо, с коетo допринасят хората.
Интересно ми е да чета постове, в които има аргумент, не е нужно да е фактологичен, но просто някой да искаже съдържателно мнение. Просто темите не се развиват както преди, защото сякаш по-старите потребители се изчерпват от към желание в един момент, не от към инфо, защото някой път някоя тема се припокрива с нещо вече казано и това не е прецедент, но пък умората не допринася с нищо във форума. Да не говорим, че някои интересни личности си отиват, което е доста неприятно и това допълнително ощетява фомура.
При тва положение просто форума престава да бъде толкова динамичен и съответно интересен.

Нормално е да има момент на пренасищане и умора. Също така е нормално някой нов, който идва с хъс, да иска да се изкаже във всяка тема, защото просто му е мерак, едва ли е за да си прави бройката. Те са изпълнени с енергия и желание, а ако всички бяхме така, тогава форумът щеше да пращи от вибрации и какво ли не, както преди. Но съм забелязала, че това се получава на моменти, защото като на тези, които са се уморили им доскучее от мълчанието, тогава отново се включват с нов хъс в даден момент.

Тъй че, форумът е като жив организъм, който изживява свойте моменти на активност и почивка. :)

Друго нещо, което искам да кажа относно новините е, че според мен е супер, че има новини, но е малко скучно, като към тях няма коментар, както и с копи пейста на преводи или друго - такива материяли ме заинтригуват само ако са обградени от мнения, иначе така на сухо мога със същия успех да се закопая в градкста библиотека.

Иначе имам предложение за решение на въпроса с новините. :)))
Тъй като новините са си ценни и ако късаят тематиката на форума (както би трябвало да бъде), то без тях да минем е осъкатяващо, защото не всеки има време по цял ден да се рови из нет-а и предполагам много хора идват тук, защото това място е направо като портал, в който можеш да намериш и новини и всичко.
Та, за да не дразни тва флудене с новини, аз смятам, че новинарски статии трябва да се постват само в раздел новини, а ако човек отвори тема обвързана с новинарска статия или за нейното развитие е необходима въпросната новина, то аз предлагам да се отваря съответната тема където и' е мястото, с коментар от афтора, и да се дава линк към дадената новинарска статия, която да си е постната в раздел новини. Смятам, че това перфектно ще приключи истерията по новините из целия форум, същевременно новини ще има и на който му се четат ще ги чете и така винаги една тема ще може да се обвързва с дадена новина, но естетически няма да дразни и натоварва никого, а ще бъде съставена предимно от коментари. :)

Ох, не знам дали го обясних добре, дано сте ме разбрали.

И пак да добавя, на мен ми е интересно да чета мненията на хората, а съм забелязала, че много теми особено в Езотерика въобще не се развиват, защото рядко някой поства съдържателен и провокиращ към размисъл коментар, даже просто изобщо не се поства. Рядко мърдат темите и обикновено в разделите в езотерика има по един коментар само в по една или две теми за деня. Тъй, че какво очаквате, като няма мнения, остава само копи пейста да се шири из Езотериката. Човек остава с впечатлението, че е като глас в пустиня...и това убива желанието, понеже във форум се влиза с идеята за дискусия и като такава не се получава, то преставаш най-малкото да пишеш.

По-старите и по-уморени потребители и админи би трябвало да продължат да споделят мнения и знания и да се грижат за динамиката, иначе е нормално накрая няколко нови хора да изпъкват с "вихренето си", понеже предимно те "се изявяват" в темите и се набиват на око.

В по-старите теми се забелязва една колоритност, едно изобилие от потребители и мнения и макар повечето потребители да се изказват по повечето теми дори и несъдържателно, то те не правят впечатление на флудери, защото просто темите са богати на активност и мнения от всякакви хора.

Тъй, че мисля, че не е само грешката в новите и нахъсаните нови потребители, защото не са те виновни, че форумът е в този вид. Даже ако не бяха те щеше да е голямо мъртвило. Това би трябвало да провокира размисъл у тези, които се оплакват, но пък не са толкова активни, както в други периоди.

Просто е дошъл момент на умора...но се надявам да премине. :)

« Последна редакция: Юни 15, 2008, 01:33:27 am от Bell »

Bell

  • Гост
Относно: Лично мнение
« Отговор #42 -: Юни 15, 2008, 01:45:25 am »
И понеже не ми се искаше предния ми пост да става твърде дълъг и отегчителен, отворих нов (със задната мисъл да събера и аз някоя друга бройка, че съм назад  ;D ), където да постна последното си предложение.

Значи, когато форума помръкне от самосебе си, все пак никой на сила не може да се включи, то ето какво правя аз и мисля, че би било полезно да се прави от новите потребители или просто от по-енергичните и нахъсани (ако са в такъв период).

И така, аз започвам да се ровя в старите теми. Като ми се седи в хнет, като имам нужда да прочета нещо ново и просветляващо, макар и форумът да не е в пика си, то аз се ровя в дългите стари "хитови" теми и не оставам с усещане, че нещо се е загубило, а напротив, отивам си отново обогатена и доволна!

Тази практика има и един друг плюс. Като се разровя в нещо старо и изчета голяма тема, то несъмнено в нея намирам нещо, което да провокира в мен споделяне на мнение, инфо, впечатление. Когато това се получи някой път, новия пост доразвива старата тема и провокира наново тези, които отдавна са се изказвали и тогава са се почувствали изчерпани относно дадената тема, а после са забравили за нея.
По този начин не само се обогатяват сериозни теми, не само хората извличат познание от форума, не само се покачват вибрации, но и не се отварят нови и голословни теми, които бегло и лековато да имитират старите, в които хора, които вече са изказали старо мнение няма да се изкажат отново и съответно новата тема замира, защото е досадно да се повтаряш.

Също така, аз като се интересувам от нещо специфично, за което искам да потърся инфо във форума и да прочета други мнения и коментари, вместо да отварям нова тема, първо ползвам търсачката, за да видя има ли нещо вече публикувано, което да е свързано с тематиката. Ако има, прочитам го, ако е бегло или не е публикувано въобще, тогава отварям нова тема, а ако вече същесвтуващата тема ме удовлетворява, тогава поствам въпроси и коментари в нея. Такъв подход мисля, че е ползотворен за всички - и за нови и за стари, защото новия ще се отегчи като никой не му отговаря на темата, а стария се отегчава от повторения! Това, според мен, е един от начините да се разбуди и да продължи да се развива форумът и се набляга на съдържателните теми.

Просто, ако някой наистина иска да помогне на хнет форума, ако иска да възстанови старата динамика и да почерпи от вибрацията и инфото, то ето как - теми колкото искаш. Нека има развитие. :)

Ако някой го мързи да чете, ами да не се оплаква!

 :)
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 01:57:41 am от Bell »

Неактивен extazo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Относно: Лично мнение
« Отговор #43 -: Юни 15, 2008, 13:00:59 pm »
Бих искал всеки път като ми трият мнението от някои пост да получавам ЛС с обяснение.
До тук 2 поста мистериозно зачезват, верно е че не бяха съдържателни, но и други \"несъдържателни\" постове има, които стоят.
 >:(

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Лично мнение
« Отговор #44 -: Юни 15, 2008, 13:12:19 pm »
Бих искал всеки път като ми трият мнението от някои пост да получавам ЛС с обяснение.
До тук 2 поста мистериозно зачезват, верно е че не бяха съдържателни, но и други \"несъдържателни\" постове има, които стоят.
 >:(

Няма как да стане, защото това нещо го правя по няколко пъти всеки ден. Ако на всеки тръгна да давам обяснение, трябва цял работен ден да си изгубя за това.

Аз не изисквам обяснение от някой защо е пуснал цяла тема за нещо което вече го има във форума, или пък е трябвало да го пусне като отговор във вече съществуваща тема, а не като нова такава, или пък още по-зле - пуска идиотски мнения. Има начини да си гледаш постовете, виж си в профила постове на еди си кой потребител и ще намериш поста си ако е бил преместен, ако ли не значи е изтрит.
« Последна редакция: Юни 15, 2008, 13:20:58 pm от Eon »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
56 Отговора
29733 Прегледи
Последна публикация Юни 07, 2010, 21:44:01 pm
от insomnia1304
23 Отговора
13511 Прегледи
Последна публикация Април 24, 2008, 02:54:07 am
от asdfghjkl
0 Отговора
4801 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2008, 22:26:23 pm
от Крайчо
37 Отговора
26408 Прегледи
Последна публикация Март 07, 2010, 23:04:37 pm
от viper21
10 Отговора
10811 Прегледи
Последна публикация Май 26, 2016, 01:31:55 am
от Амрита

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27