Автор Тема: Промени на избирателната система  (Прочетена 13197 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #15 -: Април 23, 2008, 09:59:00 am »
Ами ... добре. Сега е време да идеш Доган да те черпи една боза. Заради такива като тебе побеждава той, а не защото е черезвечайно силен.
Да му мисли българският народ. Докато в него има хора, които мислят с аргументи от типа "Ми не ме кефи", "Не е за мене тоя театър" и прочее, ще патим.
Вицепремиерът от ДПС театър ли е? Масата министри от ДПС театро ли са?   Фактът, че турците държат земеделието, основните транспортни фирми в национален мащаб, основните добивни фирми, Държавния резерв, че заплашват държавата с разцепление по модела на Косово, всичко това театър ли е ?? Фактът, че в миналия парламент те имаха 6 процентта, а сега имат ДВАНАДЕСЕТ и това стана ТОЧНО заради негласуващите, театър ли е? Извинявай за прямотата, ама тухла ли трябва да ти падне на темето, за да усетиш, че държавата загива !?????
Ще се самоцитирам:
Е, както многократно се е доказало, причината ДПС да бъде толкова силна не е в гласувалите за нея, нито в негласувалите - причината е в "българските", големите и "доказали" се партии, които на драго сърце й осигуряват властта. Реално аз не виждам никаква разлика и между ДПС и "българските" партии. Не бяха ли същите тези партии, стараещи се да угодят по всички възможни начини на циганите и да съберат гласовете им? Поредните манипулации, целящи на практика още по-силното затвърждаване на статуквото.

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #16 -: Април 23, 2008, 10:10:56 am »
Това го успя. Браво !!!!  (Ръкопляскания). Сега остава и да се самоаргументираш!
« Последна редакция: Април 23, 2008, 10:11:52 am от cheese »

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #17 -: Април 23, 2008, 10:17:54 am »
Това го успя. Браво !!!!  (Ръкопляскания). Сега остава и да се самоаргументираш!
Какви допълнителни аргументи искаш? Това са факти - ДПС управляват, защото им се позволява от "българските" партии (+ и да не бяха ДПС, другите са не по-малки престъпници, така че аз не съм за "едни престъпници, за да не са на власт други"). Но на теб явно много ти харесва да играеш играта, разигравана от политическата мафия - твоя работа, аз мога да кажа това, което и Magnolia  спомена по-рано - накратно, без мен.

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #18 -: Април 23, 2008, 10:42:51 am »
Това не са аргументи, а твърдения!
Три дребни въпроса!
1. Ако турците в парламента бяха, колкото се полага, тоест пропорционално на броя им в България (би се получила парламентарна групичка катона някое от СДС-тата), кой щеше да се съобразява с тях?
2. Не правиш ли разлика между нашите олигарси и чуждестранен гад, който иска буквално да те потурчи? Казано с по-прости думи, един шамар равен ли е на десет тояги? Вярно, и двете са бой, ама едно и също ли е?
3. Какво му е трудното да се схване, че един протестен вот се изразява от цивилизоване хора не негласуване, а с пускане на невалидна бюлетина, за да не натежават повече гласовете на фесовете?

Поне да продавахте негласуването си за нещо, мама му стара! Вижте се -  хора без кауза. Хора, които позволяват циганите да решават какво ще става с тях.
Извинете , но това е абсолютна детинска реакция на отказ от поемане ня отговорност и отказ от съобразяване с реалностите и възможностите. "Мамо, искам кола от сто лева!". "Нямам сто лева за кола, ето ти кола за десет лева." "Ама аз искам от стоооо, уааааааа!". След което обиденото на света хлапе трясва в земята колата от десет лева, оставайки по тоя намчин БЕЗ НИКАКВА КОЛА и отива напусено да реве в ъгъла.
Демокрацията, мили деца, не е  място, където се избира между доброто и злото, а място, където се избира по-малко лошото. В нея няма минимум и максимум, има оптимум. Светът не е детска приказка, където девицата непременно дочаква своя рицар в бляскави доспехи. В света съществуват, между черното и бялото 254 нюанса на сивото.

Пак казвам, яд ме е само за едно -  че няма начин Доган да вземе да потурчи или изколи тия, дзето нямат нищо против това. Представителите на флората. Те са си го заслужили и заработили добросъвестно. Яд ме е, че и аз ще си потъна покрай тях, барабар с децата си. Независимо колко усилия полагам.

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 516
    • Music of the world
Относно: Промени на избирателната системk
« Отговор #19 -: Април 23, 2008, 10:51:59 am »
1. Турските депутати и сега не са особено много. "Атака" имаше горе-долу същият брой в началото. Кой се съобразяваше с тях?
2. Не, не правя разлика. За мен гадът си е гад и не мога да бъда на страната на никой гад.
3. Някои от негласуващите със сигурност нямат кауза, но това, че ти не можеш да разбереш тази на други, не означава, че я няма. А щом не ти се струва ненормално да "избираш по-малкото зло", значи това автоматично означава, че твоята кауза е запазване на статуквото и на злото като цяло.
Честно казано, струва ми се, че си объркал форумите - като те чета, имам чувството, че се намирам в clubs.dir.bg.
« Последна редакция: Април 23, 2008, 14:30:59 pm от Mirotvorec »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #20 -: Април 23, 2008, 11:58:48 am »
cheese , понятието "демокрация" вече го споменах в една тема. Точно с него ли реши да ме замерваш. И аз не искам да избирам по- малкото зло, още повече че това редовно ни се внушава от телевизията. Проблемът не е българи-турци. Ако беше така, нямаше да се налага, да си спасяваме българския език от БЪЛГАРИТЕ!!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #21 -: Април 23, 2008, 14:36:03 pm »
Цитат
Демокрацията, мили деца, не е  място, където се избира между доброто и злото, а място, където се избира по-малко лошото. В нея няма минимум и максимум, има оптимум.
Именно защото сме точно против тази демокрация, затова и не си заслужава гласуването. Ние, редовите гласоподаватели, не сме в състояние да изхвърлим ДПС от парламента, но останалите партии могат. Ако направят това и те самите ще имат още по-вече гласували за тях. Само че те не искат, а щом не искат-имат много поздрави и от мен.  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен cheese

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 56
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #22 -: Април 23, 2008, 22:50:05 pm »
Зорла гюзеллик олмаз, олсада - якъшмаз.


СЛУЖИ ОЩЕ, робе български !!!!!!   

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Промени на избирателната система
« Отговор #23 -: Април 24, 2008, 02:54:07 am »
Проблемът не е българи-турци.

Няма такъв филм "българи и турци", вчера се обяснявах с една учителка за това. И тя го знае ама си кара на "автопилот" като говори за това, а все пак учи деца.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
28383 Прегледи
Последна публикация Юли 19, 2011, 16:24:10 pm
от Hacko
56 Отговора
29433 Прегледи
Последна публикация Юни 07, 2010, 21:44:01 pm
от insomnia1304
0 Отговора
3907 Прегледи
Последна публикация Май 08, 2008, 10:57:49 am
от Спорт-Здраве3
14 Отговора
9979 Прегледи
Последна публикация Ноември 08, 2008, 02:19:24 am
от soulmethod
1 Отговора
6041 Прегледи
Последна публикация Септември 17, 2010, 00:07:22 am
от insomnia1304

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27