Автор Тема: Лично мнение  (Прочетена 29490 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Лично мнение
« Отговор #60 -: Юни 22, 2008, 11:16:02 am »
Здравй и на теб Еоне, Хорусе , Гета,  asdfghjkl , всички.  :)

asdfghjkl     не ми стана ясно за какво обиждане говориш, бе, братко? Сигурно имаш предвид Делфин, не мен? Тя не е влизала от тогава във форума. Ако прочетеш моя пост внимателно, аз за себе си не говоря, нито пък лично съм засегната от нещо ..  :)  Не ми приписвай, моля те, думи, настроения и не ми вменявай качества, които не притежавам. Нито съм обидена, нито съм казала , че съм обидена, просто апелирам за малко повече съзнание, това е. Обидена, не мога да бъда. Този етап на сърдитото дете, дето са му взели куклите, съм го преминала вече.   В коя тема ме чакаш?  ;) :D Не съм видяла. Давай я   :P

За нехаресване на админи, също не съм писала никъде. Еон и Хорус (всички, които се грижите за сайта по един или друг начин), аз лично ви уважавам (мога само за себе си да говоря) и това, което вършите. И не мислете, че работата ви не се забелязва. Както и знам, че не работите, за да бъдете забелязвани. Даже казвам, че открито, ясно откровено обръщение, като хоруското, си беше напълно в реда на нещата , но достатъчно. Уважавам работата ви, както и работата на всички, които поощряват персоналното развитие на съзнанието.

Към Гета е следващото ми словоизлияние. (Даже сега със трах, че новия ротвайлер на сайта  ;D може да ми махне поста, че ще бъде оффтопик, но поне с надеждата, че преди да го махне, поне един ще го прочете и ще се замисли).

Гета, братко, и всички, които мислят като теб. Удивлява ме тая наивност, с която интелигентни хора заемат толкова симплистична, обобщаваща, високо морална позиция.

Не ми казвай, че познаваш всички евреи, цигани и турци и знаеш какви са. Нека да ти разкажа (макар, че ще разводня темата) за моя опит с цигани.  Имам къща в София, в която отдавна не живея. Имаше наематели, после се махнаха. Преди 7-8 години се самонастаниха цигани и все още живеят там. Дългове за ток и вода... без коментар. До преди 2 години, от време на време ходех там и апелирах към тях, да се махнат или поне да почнат да ми плащат наем.  Говоря аз на мъжа и жената, а те са навели поглед надолу и не ме поглеждат в очите.  През това време 4-5 деца  между 1 и 4 години , сополиви и мръсни, щъкат из двора, идват до мен, разглеждат ме с любопитство, дърпат ми дрехата: “Како, какооо... “Аз поглеждам в очите им и не виждам омраза. И си казвам:  Какво са виновни тези деца, защо аз трябва да ги мразя? И не защото заемам състрадателномайкотерезовска позиция , а защото мисля обективно ( тоест изключила съм себе си , чувството си на недоволство и собствената си финансова загуба). Питам се: Какво са виновни тези деца, които са родени в семейство на бедни и неграмотни кокошкари? Каква съдба ги чака и какви са шансовете им да се издигнат над тази среда и да развият съзнанието си? Минимални, сведени до невъзможност.  Те няма да отидат на училище, те нямат шанса да завършат класическата гимназия, дори механотехникума, няма да получат образование, няма да имат никога моя шанс. Аз съм родена в бедно семейство, но за радост, достатъчно интелигентно, да ме прати на училище поне. Кога тези деца ще имат моя шанс? С раждането си, те са подчинени на съдбата си. Съжалявайки тези деца, поглеждам пак към бащата и майката. И те са били такива малки и сополиви циганета, без омраза в очите. Те са родени в подобни условия и това е тяхната съдба.  Няма шанс тези хора да развият съзнанието си над интелектуалния капацитет на скарида, поне не в този живот, поне  не колкото моето. И си тръгвам от там и си казвам: Тенкю Год, че ми даде шанса да мога да си развивам съзнанието. И смесени чувства ме обземат, на покруса и радост едновременно.

Случай във Варна ( 10 години живях там). Двама българи, които се изживяват като мутри, бяха хванали едно момче 25-6 годишно. Бяха го премазали от бой, изнасилвали многократно, завирали му в ануса клони и прътове... Бяха му разкъсали вътрешностите. Бяха го направили перманентен физически инвалид. Бяха му сломили духа. Момчето оживя и ги съди, но духът му беше прекършен, животът му от тук нататък не искам да си го представям. Имаше физически травми, които никога нямаше да бъдат преодоляни, а за душевните.. какво да кажа...жив труп. Четох показанията на това момче пред съда, които по-скоро звучаха като сценарий от извратен филм на ужасите. И се питах, как е възможно, едно човешко същество да причини на друго подобно нещо? Тези двамата античовеци бяха българи.

Трябва ли аз да обобщавам, че всички българи са изверги? Не, защото ако го направя, сума ти свестен народ ще отиде под общия знаменател. 

Хора с развито съзнание, не разбирате ли, че масоните и шепата хора, за които претендирате да знаете, седят зад масивни махагонови бюра и потриват доволно ръце. Те разчитат именно на това разделяне и мразене. Ако не се мразим и се издигнем над примитивното съзнание, става страшно за тях.  Докато хората се мразят расово, религиозно или национално, ще има как да ги водиш за носа и да им казваш: “ Иди убий Джон, защото е неверник”.

Затова се удивлявам, че хора в този форум могат да мислят толкова елемнтарно и симплистично, само в черно и бяло. Моля ви, открийте , че в света има и други , много красиви цветове, цяла палитра с милиони нюанси.

Аз помагам на една кампания за защита на делфини и китове. Затова отблзо следя зверските касапници, които стават всяка година в Япония . Хиляди делфини биват подмамени, после изтласквани  в плитчината на един залив, където  са обградени, така, че да не могат да избягат. И настава един Батак, масово клане на делфини.  Заливът става червена, вряща маса и в него  безпомощно се мятат делфините и плачат като малки деца. Дори сега ми засяда буца в гърлото. Моята помощ към тези хора, които се борят това да спре, е минимална и сигурно безмислена, защото знам,че касапницата ще продължва всяка година, но не спирам да помагам. Може да е кауза пердута и кланетата да не спрат, но аз също няма да спра. Осиновила съм делфин и кит и помагам на тези хора с каквото мога,  да се борят срещу варварското избиване на тези създания. По-скоро, не помагам на делфините, а на това, посланието да стигне до съзнания, които са хванали паяжина и да ги размърдам. Делфинът си умира само физически. Съзнанието е важно да бъде променено. То е вечната субстанция!

Е, трябва ли аз да сложа под един знаменател всички японци? Мога ли да сложа тези касапи, под един знаменател със  зен будиста, който кротко седи на верандата в манастира и съзерцава градината пред него? Ами не мога да ги сложа под един знаменател,  точно, както не мога да сложа под един знаменател себе си и  двамата българи, за които споменах по-горе.

Защото знам, че не националността, расата или религиозната ни принадлежност ни разделя. Разделя ни НИВОТО НА СЪЗНАНИЕ.

Разберете го, интелигентни приятели. Насочете цялата енергия, която употребявате да мразите цигани и евреи, към развитието на СОБСТВЕНОТО си съзнание. Светът би бил по-добър, ако всички индивидуално насочеха енергията си към развиване на тяхното съзнание.

Аз, лично, съм приела тази позиция. Няма да мразя, няма да бъда предсказуема за онези зад махагоновите бюра.

А ще развивам съзнанието си.

Апелът ми е към всички във форума. Престанете да бъдете предсказуеми и да мислите и реагирате шаблонно. Развивайте  собственото си съзнание. Не си хабете енергията за неща, които и така не можете да промените, а я концентрирайте в неща, които СА във вашата власт да промените – себе си.

Не мразете, развивайте се!

---------------------------

Това ме вдъхнови, да поместя един материал за съзнанието, където подробно е разгледано , какво е съзнание и какви са степените на съзнание в Космоса.  Всеки , след като го прочете, може да си направи равносметка, на какво ниво е неговото съзнание и да реши, дали иска да го промени.

cdms

  • Гост
Относно: Лично мнение
« Отговор #61 -: Юни 22, 2008, 12:29:52 pm »
Юли, както сама казваш, че циганчетата не са са избирали къде да се родят така и ние. Просто всеки се ражда българин, евреин, циганин и прочее. Има и деца от смесени бракове(това е друг въпрос). В крайна сметка всеки човек има самосъзнанието, че е от определен етнос или нация. Разликата между нас и циганите е много проста. Циганите(тези в гетата) живеят на гърба на децата си, като взимат помощи или ги карат да крадат. Има и много бедни българи, които раждат и отглеждат толкова деца, колкото могат да отгледат(най-често 1-2). След Първата световна война България е била в руини на купонна система. Българите тогава са давали мило и драго, за да отгледат децата си и да им осигурят добро образование. И не мисля, че е елементарно да искам българският народ да просперира и да се развива. Предполагам много от съфорумците са на това мнение.
« Последна редакция: Юни 22, 2008, 12:32:12 pm от Geta »

Неактивен July

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 242
Относно: Лично мнение
« Отговор #62 -: Юни 22, 2008, 14:56:38 pm »
Явно пак ще се впусна в подробности, но няма друг начин. (Позволявам на  който иска  :) и може, да ми премести всичките постове от тук, в новата тема за съзнанието, която ще отворя утре)

Та.....

Цитат
Юли, както сама казваш, че циганчетата не са са избирали къде да се родят

Къде го казах тва?

Ако ще се цитираме, моля за точност. Казвам: “Какво са виновни тези деца, които са родени в семейство на бедни и неграмотни кокошкари?” Уточнявам, че освен бедни, са и неграмотни. Тоест, явно грамотността няма да е приоритет на техните родители. Моите родители, пак бедни, все пак са били грамотни  ( следователно, с малко по-развито съзнание) и моето образование ще бъде приоротет за тях.  Схващаш ли разликата? Ако ще тълкуваш думите ми, нямах предвид избора къде да се родиш. Всеки се ражда, където САМ е избрал (нищо, че сега може и да не знае).

Казвам, че средата в която се е родил, определя, какъв ще бъде и той. Ако е силно, развито съзнание, ще може да се измъкне от средата си. Ако е на примитивно ниво, ще бъде подчинен на примитивните инстинкти и шаблони, както и по-голямата част от човечеството. Няма да мисли и да рзсъждава, а ще живее на автопилот. И така ще минат милениуми. Не виждаш ли, колко е просто.

Пак попадаш в капана на  високо-моралната позиция, която е напълно извън контекста на това, което казвам.  Аз не разглеждам морални стойности, а степени на съзнание. Моралът е приоритет на емоционалното съзнание. Аз вече съм отвъд това съзнание за щастие. Емоции и чувства не ме ръководят. Лошо и добро не са противоположности, те са просто две от многото лица  на съществуванието и всеки някога е бил лош и добър.

 Обобщаваш, как циганите живеят на гърба на децата си и как българите  се блъскат, да си отгледат децата. Много затрогващо, да, но напълно извън контекста. Това е отново симплистична, обобщителна гледна точка и пак слагаш под общ знаменател и разделяш българи от цигани. Явно месиджа ми не е стигнал до там докъдето имаше намерение – до съзнанието.  :)  Разделяш пак хората на “ние” и “тях”. Аз говоря за съзнанието на човека по принцип.

Примитивното съзнание не може да разбере, че да кара детето си да проси, е нещо лошо. То вижда удобен нему начин така да се сдобие с пари. Точно, защото е примитивно. Съзнанието му е развито колкото на скарида, нали това казвам. Как искаш той да мисли като теб? Ами на него са му нужни милениуми прераждания, за да стигне до това, което следващото стъпало на съзнанието  – цивилизованото,  знае. И ако нещо ни разделя българи и цигани ( и пак не всички) това е нивото на съзнание. Повечето българи са на цивилизованото ниво на съзнание ( Което, не се заблуждавай, че е ососбено високо.  Също е доста ограничено), а повечето цигани са на примитивното ниво на съзнание. Но това, че нашето съзнание е принципно едно стъпалце по-високо, не ни поставя на морално проповеднически пиеделстал.  Ние, щом имаме съзнание по-голямо от това на една скарида, трябва да разбираме и СЪЗНАВАМЕ с нашето по-високо ниво на съзнание, че не можем да се сърдим на скаридата, за това, че е скарида.. Нейното ниво е толкова колкото е, колкото капацитета на скаридата позволява. Една скарида никога няма да бъде Айнщайн. Тя не може да се надскочи. След милениуми и тя ще развие по-високо съзнание.  Все едно аз да се сърдя на 2 годишното дете, че не знае таблицата за умножение.  Всяко нещо с времето си. Моето усилие и ценна енергия обаче,  са напълно похабени , ако ги концентрирам в критикуване и омраза към циганите (или осъждането на когото и каквото и да било). Стават полезни, само, когато ги насочвам към развитие на осбственото си съзнание или евентуално, както в случая, се опитвам да събудя съзнанието на други, които живеят и мислят шаблонно и по този начин са лесно контролируеми и манипулируеми.  Помисли си, ако мразиш циганите, какво се променя? Циганите стават по-добри? По-умни? По-съзнателни? Ти ставаш по-добър? Ставаш по-умен? Светът става по-добър? Май никое от тия. Това, което всъщност правиш е: хабиш си ценната космическа енергия да помпаш съответния негативен егрегор, който без теб и твоята омраза не може да съществува. И той доволно се потупва по корема: “Ха така, Гета, давай, помпай ме, още и още, аз нямам наяждане!” Тоест, ти се подчиняваш на матрицата.  И така наторяваш  емоционалния, елемнтално-егрегорен смог, който обгръща земята.  Необходимо е човек да се събуди от тоя масов сомнамбулизъм и да почне да мисли САМОСТОЯТЕЛНО, САМОСЪЗНАТЕЛНО, не автоматично и шаблонно. А това става с акт на воля, а не подчинение на внимателно измислени, ограничаващи матрици. Циганите са такива и точка. Българите са такива и точка. Приеми го и продължи нататък, към  развитието си. Не тъпкай на едно място и не похабявай ценната си енергия в неща, които не можеш да промениш. Движи се напред и възходящо. Не сме еднакви . Всеки е на различно ниво на съзнание, това е фактът. Да се критикуваме за това е, все едно Иисус да би заел високо-моралната позиция срещу човечеството и да каже: “ Мразя ви, защото сте на по-ниско ниво на съзнание от моето!”  За него ние сме скариди, но притежаваме потенциала да достигнем неговото съзнание. Това не е повод да мразиш някого! Развитието на съзнанието е процес, който трае милиони години. То не е колективен процес , а индивидуален, така, че да искаш българите да се развиват (и просперират)  колективно е невъзможно! Става самостоятелно. Един по един. Рядък шанс е интелигентно човешко същество да достигне високо ниво на съзнанието в рамките на един живот. Не е невъзможно и към това трябва да се стремим и за това да употребяваме ценната си енергия. Другото е прах и пепел и въпрос на милиони години... 

cdms

  • Гост
Относно: Лично мнение
« Отговор #63 -: Юни 22, 2008, 15:39:20 pm »
Няма смисъл повече да се дискутира темата за толерантността и етническата принадлежност. Явно всеки си държи на своето.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
56 Отговора
29560 Прегледи
Последна публикация Юни 07, 2010, 21:44:01 pm
от insomnia1304
23 Отговора
13352 Прегледи
Последна публикация Април 24, 2008, 02:54:07 am
от asdfghjkl
0 Отговора
4792 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2008, 22:26:23 pm
от Крайчо
37 Отговора
26353 Прегледи
Последна публикация Март 07, 2010, 23:04:37 pm
от viper21
10 Отговора
10763 Прегледи
Последна публикация Май 26, 2016, 01:31:55 am
от Амрита

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27