Автор Тема: Дух или Извънземен Разум?  (Прочетена 46209 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #90 -: Януари 12, 2011, 23:50:43 pm »
Не знам просто как може да измисляте такива невероятни теории. :) Това се получава от прашинки и аз мога да ти направя такива снимки с такива бели петна. Най - много се появяват като се снима при по затъмнена обстановка. :) Вероятно в момента на снимане през деня е била включена светкавицата...

Хубаво де :hi: Пусни и ти някоя тук да видим.Нали това е целта.Нищо не съм сигурен, само предполагам.Ако знаех какво е, нали щяха да кажа направо.
А ти трябваше да сложиш и снимка, като потвърждение на думите си, че можеш да ги правиш.Иначе си остава само на лаф.
Не, не беше включена светкавицата, но ако беше, нали щеше да има отражение в лакираната каца с палмата.

Най - много се появяват като се снима при по затъмнена обстановка. :)


Е на снимката, обстановката е светла.

На снимките, на тъмно , със светкавица, белите кръгове са от водни капчици от атмосферата, или от слюнка, от говорещи наблизо хора-имам такива снимки от нестинарски танци в тази тема, по-напред, в с.Бата, Бургаско.

 

Неактивен smarfcho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #91 -: Януари 13, 2011, 02:39:49 am »
Добре ще потърся снимки с такива дефекти и ще ти покажа. :)

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #92 -: Януари 13, 2011, 21:27:57 pm »
В последния бр. на "Списание Осем" има цяла статия за тези светещи кълба по снимките :) Ефектът се нарича 'lens flare' (флеър) - аберация, причинена от пряко попадение на слънчева или друга директна светлина отстрани на лещите на обектива.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #93 -: Януари 13, 2011, 21:50:28 pm »
В последния бр. на "Списание Осем" има цяла статия за тези светещи кълба по снимките :) Ефектът се нарича 'lens flare' (флеър) - аберация, причинена от пряко попадение на слънчева или друга директна светлина отстрани на лещите на обектива.

Съгласен съм за ефекта, който се описва в списание 8.Но както се виждаш на снимката, слънцето вече не огрява това място.Освен това посоката на обектива е на изток, а слънцето е към запад, вече са го скрили блоковете.
Какво ще кажеш за такава ситуация, не попада в границите на гореописания ефект ?
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 21:51:35 pm от marhs »

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #94 -: Януари 13, 2011, 22:08:02 pm »
Хах ;D

Тогава преминаваме към следващото обяснение, че това са души на високо развити духове, които са дошли на земята, за да ни помогнат в прехода, който в момента се осъществява  ;)
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #95 -: Януари 13, 2011, 22:57:30 pm »
Доста, необикновенни прашинки!Снимките са правени в църква...
« Последна редакция: Януари 13, 2011, 23:15:12 pm от fry »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #96 -: Януари 14, 2011, 00:48:30 am »
Хах ;D

Тогава преминаваме към следващото обяснение, че това са души на високо развити духове, които са дошли на земята, за да ни помогнат в прехода, който в момента се осъществява  ;)

Да, това е един от вариантите. :) И са в някакъв вид енергия.
Харесва ми като форма и съдържание.Бяло като чист дух.

(Интересното е, че със същият цифров апарат съм направил след това много дневни снимки-над 8 бр. ДВД-та и на нито една няма такова нещо.)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #97 -: Януари 14, 2011, 00:50:40 am »
Доста, необикновенни прашинки!Снимките са правени в църква...

Привет fry :) Разгледах снимките от църквата.Къде точно виждаш тези прашинки, ориентирай ме.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #98 -: Януари 14, 2011, 22:07:37 pm »
Да, забелязах го-виолетовото петно над чантата, с диаметър около 3-5 см.В средата си има малко черно петънце (като око).На снимка А петното е някъде между двете ръце на жената, а на снимка Б е вече изместено по-наляво, точно над дясната и ръка.Интересно нещо е това, даже се е преместило.
Не прилича на нищо, виждано досега по вечерните снимки със светкавица.Не е елемент от дрехите на жената, защото преместването му е независимо от тях.Може и да е духче. :) Или нещо друго паранормално.Ти какво мислиш, че е fry?
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 22:13:38 pm от marhs »

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #99 -: Януари 14, 2011, 22:11:43 pm »
Аз,също незнам какво е,но не е отражение на нищо.Снимките бяха 3 на брой,но поставих само 2те...вижда се на снимките,че това петънце все едно пулсира...

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #100 -: Януари 14, 2011, 22:18:45 pm »
Ако имаш възможност, да идеш пак в тая църква, щракни някоя снимка.Може да излезе нещо.
Но и тези две снимки са достатъчни, за да се види, че петното е необичайно, и не е свързано с фотоапарата, нито с някакви отражения.Ако беше отражение, щеше да блести с бяла светлина.Това за мен си е дух, или някаква друга енергийна форма на живот. :drinks:

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #101 -: Януари 14, 2011, 22:20:46 pm »
Да,скоро пак ще ходя там и ще снимам белкем хвана нещо по-интересно ;D ;D

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #102 -: Януари 17, 2011, 22:08:28 pm »
Не знам просто как може да измисляте такива невероятни теории. :) Това се получава от прашинки и аз мога да ти направя такива снимки с такива бели петна. Най - много се появяват като се снима при по затъмнена обстановка. :) Вероятно в момента на снимане през деня е била включена светкавицата...

smarfcho, какво стана със снимките, които ни обеща.Чакаме ги. :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
27556 Прегледи
Последна публикация Юли 19, 2011, 16:24:10 pm
от Hacko
56 Отговора
28864 Прегледи
Последна публикация Юни 07, 2010, 21:44:01 pm
от insomnia1304
0 Отговора
4720 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2008, 22:26:23 pm
от Крайчо
13 Отговора
6831 Прегледи
Последна публикация Октомври 11, 2008, 18:21:28 pm
от buden
4 Отговора
5771 Прегледи
Последна публикация Януари 08, 2011, 11:43:45 am
от Black Adder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27