Автор Тема: Дух или Извънземен Разум?  (Прочетена 46601 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Дух или Извънземен Разум?
« -: Юни 03, 2008, 14:49:42 pm »
Това писмо беше наскоро получено на [email protected].

Без да задълбавам защо, бих искал да се извиня за закъснението, на подателя.

Понеже мисля, че иде реч за "дух", ми се искаше да пусна темата в съответния под-форум, но не намерих такъв, освен тук.

В общи линии, спора е в това дали тези сфери или "orbs" са призраци или вследствие на прах. (http://www.ghostweb.com/orb_theory.html)

http://www.angelfire.com/scifi/deliverances/pictures/globes.html
http://www.ghostweb.com/best1.html

Но, вземайки предвид следната снимка: , http://www.ghostweb.com/orb_theory9.jpg смятам че е дух.

Цитат
На 30.04.08 г. правих снимки на изложението за цветя-„Флора”, гр.Бургас.

На една от снимките,в парка, се вижда полупрозрачно бяло кълбо. Снимах привечер, когато слънцето не осветя-ваше пряко парка. Дали това е светлинен ефект, дефект на снимката, или нещо друго- като вид енергия?

Дайте мнения по въпроса.     

Тази и другите снимки са правени с цифров фотоапарат   Самсунг,   5.1 мегапиксела.   

Обърнах се към г-н Георги Георгиев-редактор на nlo.start.bg, който ме посъветва за публикувам снимката в този сайт.     

За мен. На 49 год. съм, семеен, с висше образование, казвам се Анонимен. Чел съм много, включ. и научна фантастика- всички по-известни автори-руски, полски, американски и т.н., но вярвам в науката и научните обяснения.


PS: Името на подателя е умишлено прикрито.

 
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 15:28:35 pm от RedGuy »

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #1 -: Юни 03, 2008, 15:26:26 pm »
Много интересна снимка наистина! Разгледах я много обстойно и по скромното ми мнение, май не е дефект на снимката. Самото кълбо е прозрачно - виждат се цветята зад него, а и цялото е изпъстрено със цветовете на дъгата. Много красиво! Може би това е енергията на любовта? "Кълбото" като че ли следва двойката, която върви вдясно зад знамената. Виждам, че са се хванали за ръце... :-* :-* :-*

cdms

  • Гост
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #2 -: Юни 03, 2008, 15:29:25 pm »
Направих топлинен анализ на снимката и програмата Image Assistant. Снимката е от цифров апарат. Сферата е по средата, вижда се, че е светло-червена. Ако беше дух трябваше да е сива(студена).
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 15:32:40 pm от cdms »

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #3 -: Юни 03, 2008, 15:30:46 pm »
Много интересна снимка наистина! Разгледах я много обстойно и по скромното ми мнение, май не е дефект на снимката. Самото кълбо е прозрачно - виждат се цветята зад него, а и цялото е изпъстрено със цветовете на дъгата. Много красиво! Може би това е енергията на любовта? "Кълбото" като че ли следва двойката, която върви вдясно зад знамената. Виждам, че са се хванали за ръце... :-* :-* :-*

На един рожден ден се снимахме с един цифров апарат, който се оказа дефектен.. на всяка снимка имаше такива кръгове, като от духове, на различни места! ;-)

п.с. значи - много сме се обичали тогава в тая компания! ;-)

Неактивен extazo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #4 -: Юни 03, 2008, 15:37:41 pm »
балонче от веро? (като малки правихме такива)

Неактивен extazo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #5 -: Юни 03, 2008, 15:41:57 pm »
cdms,  как разбра че е правена със цифров а не е сканирана?

cdms

  • Гост
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #6 -: Юни 03, 2008, 15:45:05 pm »
cdms,  как разбра че е правена със цифров а не е сканирана?

Ами в писмото се казва "Тази и другите снимки са правени с цифров фотоапарат   Самсунг,   5.1 мегапиксела." Прочети първият пост. 

cdms

  • Гост
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #7 -: Юни 03, 2008, 15:50:21 pm »
балонче от веро? (като малки правихме такива)

Балончетата от веро са плоски, а тази сфера има реснички в краищата. Зоомни го и ще видиш.

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #8 -: Юни 03, 2008, 16:06:38 pm »
Даааа, cdms има право. Като се увеличи достатъчно, се виждат точно реснички. Малко сладко кълбо любовна енергия...  ;) Като го гледаш увеличено ти идва да го грабнеш и погалиш

cdms

  • Гост
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #9 -: Юни 03, 2008, 16:11:24 pm »
Sekhmet, остави тия глупости за любовни енергии и прочие. Става въпрос или за дефект в апарата или е игра на светлината. Или е НЛО. На топлинната снимка ясно се вижда, че има вълнообразно излъчване под сферата. Или е от нагретия асфалт, или се дължи на сферата. Не съм специалист мое мнение.
« Последна редакция: Юни 04, 2008, 20:36:10 pm от Mirotvorec »

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #10 -: Юни 03, 2008, 16:14:37 pm »
Добре де, защо изключвате например skyfish или rod,  както ги наричат там може да е различен вид просто някакво същество от нашата планета. http://en.wikipedia.org/wiki/Rod_(cryptozoology)

« Последна редакция: Юни 04, 2008, 20:36:49 pm от Mirotvorec »

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #11 -: Юни 03, 2008, 16:15:42 pm »
cdms, уби всичко детско в мен. :( Сбогом :P
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 16:18:18 pm от Sekhmet »

cdms

  • Гост
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #12 -: Юни 03, 2008, 16:20:26 pm »
Ако автора на писмото чете му препоръчвам да си занесе апарата за анализ във фото студио. Ако дефект само губене на време, ако пък е истинско излизат куп въпроси. Може да е НЛО, дух(призрак), някаква енергия. Също може да е просто светлинен ефект. Трябва да се изчерпят всички възможности и тогава да се правят закрючение.
Това е мое мнение и съвет към въпросният господин.

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #13 -: Юни 03, 2008, 17:07:23 pm »
Ако автора на писмото чете му препоръчвам да си занесе апарата за анализ във фото студио. Ако дефект само губене на време, ако пък е истинско излизат куп въпроси. Може да е НЛО, дух(призрак), някаква енергия. Също може да е просто светлинен ефект. Трябва да се изчерпят всички възможности и тогава да се правят закрючение.
Това е мое мнение и съвет към въпросният господин.

Сериозно ви казвам, от един фотоапарат всичките снимки излизаха с такива сфери на различни места.. ето имам 3 сканирани в мен в момента. Kазвам ви, установено е, че апарата (3 mpx) е дефектен! (за втората снимка за да я видите цялата - вдясно е сферата, трябва да натиснете върху нея.)
« Последна редакция: Юни 04, 2008, 09:06:50 am от WhiteKnight »

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #14 -: Юни 03, 2008, 17:21:38 pm »
Kазвам, че този феномен съществува. А сега дали на снимката "е", или "не е" - съм склонен да кажа, че "е". Д-р Дейв Йостер казва, че от лабораториите на Сони са му казали, че неговите сфери, които той е бил заснел, не са плод на лошо качество на апарата.

Цитат
In our early days of promoting the digital camera, critics would suggest that the orb anomaly was a result of defeats in the digital camera. However, Sony Technical Department has stated that the orbs and ectoplasm is NOT caused by a camera defect! Lens flare is still common when inexperience photographers point their camera toward the sun and snap photos, but this happens with film cameras and is not unique to the digital formats.
http://www.ghostweb.com/best1.html
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 20:50:19 pm от RedGuy »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
28747 Прегледи
Последна публикация Юли 19, 2011, 16:24:10 pm
от Hacko
56 Отговора
29676 Прегледи
Последна публикация Юни 07, 2010, 21:44:01 pm
от insomnia1304
0 Отговора
4800 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2008, 22:26:23 pm
от Крайчо
13 Отговора
7224 Прегледи
Последна публикация Октомври 11, 2008, 18:21:28 pm
от buden
4 Отговора
5981 Прегледи
Последна публикация Януари 08, 2011, 11:43:45 am
от Black Adder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27