Автор Тема: Дух или Извънземен Разум?  (Прочетена 46629 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #30 -: Юни 27, 2008, 16:08:12 pm »
Преди време се свързахме с Др. Йолстер, където го запитахме какво мисли за снимката:
Hi,
Thank you for writing. I examined your photo with the orb and find that this orb is a common airborne dust particle floating in front of your camera lens. A non-paranormal orb is transparent, a valid paranormal orb is not. The orb in the photo is transparent so it cannot be paranormal. Your camera is not at fault. Any digital camera can and will captured floating dust, pollen, or moisture orbs at one time or another. These natural orbs float on gentle air currents not seen or felt by the photographer. I have seen tens of thousands of these kinds of orbs.

Kind regards,
Dr. Dave

"Здравей,

Благодаря за имейла.

Изследвах вашата снимка със сферата и считам, че вашата сфера е една обикновена въздушнопреносима прашинка, носеща се пред лещите на вашата камера. Една не-паранормална сфера (орб -Ред) е прозрачна, а една наистина паранормална сфера не е. Сферата на снимката е прозрачна, така че не е възможно тя да е от паранормало естество.

Вашият фотоапарат няма дефект. Всяка една дигитална камера по някое време може и би заснела носещи се в пространството сфери, създадени от прахта, влакната от растенията (под това разбирай онзи пух от дърветата, който дразни aстматиците -Ред) или влагата. Тези естествени сфери се носят по нежни въздушни течения, които не могат да бъдат видени или почувствани от фотографа. Виждал съм десетки хиляди сфери като тази.

С уважение,
Др. Дейв"
« Последна редакция: Юни 27, 2008, 16:10:23 pm от RedGuy »

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #31 -: Юни 27, 2008, 16:20:52 pm »
Направих топлинен анализ на снимката и програмата Image Assistant. Снимката е от цифров апарат. Сферата е по средата, вижда се, че е светло-червена. Ако беше дух трябваше да е сива(студена).
Значи колкото по-червено, толкова по-горещо? Каква е последователността на цветовете, съответстващи на диапазона на температурата от най-ниска до най-висока?

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #32 -: Юли 01, 2008, 15:11:10 pm »
stiver разгледах снимките. Наистина са интересни. Подобни сфери има и на други снимки, правени със светкавица. Според мен може да е вид енергия, форма на живот, ефект от светкавицата върху някаква материя. Знаем колко ограничен е диапазонът на човешките сетива-зрителни, слухови, обоняние и т.н. С развитието на електрониката и дигиталните технологии, започнаха да се улавят неща, за които преди не бяхме и предполагали. Смятам, че тепърва ни очакват открития. Това на снимките ти маже и да е някява енергия, която живее на пулсации. Ту се появява във видимия сектор, ту отива в невидимия. Но за части от секундата. Ти не си забелязала нищо нали? И аз не видях кълбото от снимката си. То е било за хилядни от секундата видимо. Знаем колко елементарни частици съществуват, но може да има и още. А как се комбинират все още се знае малко. A може би има цивилизации, които правят с тях, каквото си поискат. Ние с нивото си просто не представляваме интерес за тях. На нас би ли ни било интересно да наблюдаваме живота на някой туземец? Какво бихме научили от ограничения му начин на живот, като сме отишли толкова напред, с технологии, култура и стандарта на живот. Поне така мисля аз. Поздрави на всички.
« Последна редакция: Юли 01, 2008, 20:28:39 pm от H. »

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #33 -: Септември 03, 2008, 15:54:33 pm »
Ето и нови снимки, вероятно на сферите, предоставени ни от [ marhs ]. Този път се водя по мнението на д-р Дейв, където ако една от въпросните форми е наистина феноменална сфера, то тя трябва да е непрозрачна. Гледайки снимките, не виждам повече от една-две такива сфери (непрозрачни).
« Последна редакция: Септември 03, 2008, 15:56:19 pm от RedGuy »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #34 -: Септември 03, 2008, 15:56:04 pm »
Тези всичките според мен са от влагата във въздуха.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #35 -: Септември 03, 2008, 16:59:34 pm »
И според мен :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #36 -: Септември 03, 2008, 18:04:49 pm »
При снимка на небето през нощта (този път с нормалния мод) и на мен ми излязаха 2 такива сфери  едната от които доста голяма - така че наистина най-вероятно е от влагата.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #37 -: Септември 03, 2008, 19:58:30 pm »
Благодаря ви за мненията.
Добре, но какви са тези спирали във влагата?? И за каква влага може да става въпрос, след като огънят там гореше от 18.00 часа, а игрите бяха в 22.10 часа.Над и около 1-2 м. от кръга със жарта въздухът беше много горещ.
А и там дворът е каменен-не може да става въпрос за изпарения от земята. Дъжд не е валял от близо месец.!!
И аз не мога да намеря логично обяснение все още. Но мисля, че тези сфери не са от влагата.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #38 -: Септември 03, 2008, 20:15:48 pm »
Един познат си прави такива снимки в Барселона през нощта, и на него така му излязоха такива работи, въпреки че си е било сухичко тогава.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #39 -: Септември 03, 2008, 21:58:38 pm »
Нямате ли чувството, че някои от сферите са "светещи"? Аз имам и такива снимки. На средната снимка, по-горе, доста от сферите са "светещи".

На снимката, която публикувам, се вижда "светеща" сфера. Интересен е цветният ореол, който прелива от синьо до розово. Снимката е от пещерата Бачо Киро, намираща се между Велико Търново и Габрово, близо до Дряновския манастир. Направена е на 04.06.2008 година. Някой да изкоментира, моля!
 

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #40 -: Септември 04, 2008, 12:47:36 pm »
 Да, съласен съм с SMSI-H, че има и светещи сфери.Смятам обаче, че по-скоро сферите отразяват светлината от светкавиците.А на снимката в пещерата Бачо Киро (в която и аз съм бил, но отдавна) мисля, че ореолът идва от отблясъ-ците от влагата по стената на пещерата. Но важното е фактът, че сферата (от пещерата)се вижда ясно и в нея (при зоомване) се вижда, че има нещо, като спирална тъкан.
 Такива спирали се виждат и в останалите, по-големи сфери, които са по-близо да фотоапарата.Това не са дефекти на фотоапаратите-според мен.И преди съм казвал, че с развитието на дигиталната техника, ще започнем да откриваме и виждаме, предмети и явления, които до сега са били невидими за нашите сетива-зрителни, слухови и др. Въпросът е как ще ги приемем и дали някои ще повярват, че ги има. А ги има със сигурност.Човекът все още прохождо в опознаването на заобикалящата го материя, пространство и време.
Аз лично, смятам,че тези сфери са някакви форми на живот, или състояние на материята, които съществуват в невидимия за нас (все още) сектор.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #41 -: Септември 04, 2008, 13:18:19 pm »
Може това да е някаква свръх развита форма на живот (или по-специално състояние на материята), която разполага с технологии да е невидима (подобно на стелт технологията).Но при определено състояние на покой, движение, или развитие да стават видими за светкавиците и технологията на дигиталните ни фотоапарати-естествено за части от секундата.
След като нямаме уреди да ги изследваме,а само ги виждаме, то поне можем мислено-логично да приемем, че могат да същесвуват.  :) ;)
Какво мислите вие ???
А някай маже да има и по-подробна информация  :D да не си мълчи  :)
Е ако иска естествено. ;D ;D

Неактивен RedGuy

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 770
  • Your personal geopolitical therapist.
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #42 -: Септември 04, 2008, 17:52:12 pm »
Гледайки поста на СМСИ-Х, сферата там доста по-добре припокрива основното условие за непрозрачност, за да можем да кажем че тя е орба.

Освен това има и спирала...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #43 -: Септември 04, 2008, 18:04:08 pm »
Къде ги виждате тея спирали ве?... Някой да загради с червено...

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Дух или Извънземен Разум?
« Отговор #44 -: Септември 04, 2008, 18:34:33 pm »
Къде ги виждате тея спирали ве?... Някой да загради с червено...

Ето  ;)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
28771 Прегледи
Последна публикация Юли 19, 2011, 16:24:10 pm
от Hacko
56 Отговора
29696 Прегледи
Последна публикация Юни 07, 2010, 21:44:01 pm
от insomnia1304
0 Отговора
4801 Прегледи
Последна публикация Април 20, 2008, 22:26:23 pm
от Крайчо
13 Отговора
7233 Прегледи
Последна публикация Октомври 11, 2008, 18:21:28 pm
от buden
4 Отговора
5983 Прегледи
Последна публикация Януари 08, 2011, 11:43:45 am
от Black Adder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27