Автор Тема: Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"  (Прочетена 101908 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ipsilan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Относно: Още една тема за боклуците които я&#
« Отговор #75 -: Юни 07, 2008, 08:29:48 am »
 Стига,бе,ще умра от глад...Какъвто съм гнуслив.Въх,какви боклуци плющим! Кетчуп видях как се прави още 1996-97г,разредена доматена паста,нямам идея дали слагат още нещо,но няма нищо общо с истински домат,както и разните алкохоли-есенцийки,цехчето,и леля Мара за 5 мин става химик...
  А за биволското мляко...Ох,елексир! Живея на 20км от връха/Столетов/,и преди,еее,ония години,с колата съм ходил само з 5-6 бурканчета мляко,за в къщи,почти всяка седмица,на място хапна едно-обръщаш глинената купичка обратно/сервираха ги в такива купички/-млякото не пада! Никога не съм пропускал спирка с мляко там.
 Сега отдавна не е същото,преди 4-5 месеца минах-хапнах,май 3лв кофичката-нищо общо!Малко по-гъсто от другите бъркочи. Но биволско сирене не си спомням,но няма да е лошо!
  Ще взема да пробвам да си направя сирене,но доколкото си спомням,баба ми слагаше мая,и ставаше превъзходно!Хайде някой направил хубаво сирене да драсне последно как става блаженството?!
« Последна редакция: Юни 07, 2008, 08:31:58 am от ipsilan »
Животът е сън,смъртта е събуждане...

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Още една тема за боклуците които ядем
« Отговор #76 -: Юни 07, 2008, 21:42:10 pm »
Определено не става извара.Като се пресече и се изцеди си става на питка и не е меко като изварата.Забравих да напиша,че се затиска с нещо тежко докато се изцежда.
По индийските книги описват този метод и после даже панират "сиренето".
Мая за сирене  продават-виждалал съм в Бурлекс,предполагам,че и в други големи маркети има.
Ами тогава значи показаното от теб няма нищо общо със сиренето, щото сирене се получава чрез микробна ферментация, както и киселото мляко.

На опаковката на маята за сирене трябва да пише как се прилага самата технология. Пробвай, но ще ти трябват седем-осем литра мляко, за да получиш килограм сирене. Номера е в температурата при която трябва да се сложи маята в млякото. Сто на сто ще получиш сирене, което го няма в магазините, тъй като ще бъде изработено от пълномаслено мляко. :D :D :D ;) ;) ;)

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Относно: Още една тема за боклуците които ядем
« Отговор #77 -: Юни 08, 2008, 00:58:54 am »
Ок.Няма нищо общо със сиренето.Сега доволен ли си?

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Още една тема за боклуците които ядем
« Отговор #78 -: Юни 08, 2008, 21:15:01 pm »
Ок.Няма нищо общо със сиренето.Сега доволен ли си?
Доволен съм! :) :-* :P
Само забравих да спомена и това, че като произвеждеш килограм сирене водичката не се изхвърля, защото е така наречената суроватка. Суроватката можеш да я пиеш, много е вкусна и полезна. Или да я свариш, като чрез варенето получаваш извара.
Едно време мандрите не изхвърляха суроватката при производството на сирене. Идваха всеки ден камиони и товареха в цистерни суровината за свинекомплексите. От нея прасетата наддават по-бързо.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Не искам да те разочаровам, но всичко е боклук. 
Не ме разочароваш. Още съм оптимистка. :)
Има още "островчета".
Подготвям списък, неголям, но въпреки всичко някакъв.  ;)

   Когато се купува сирене трябва да се проверява твърдостта му и меко ли е изобщо да не се купува. Тогава то не е узряло и е пълна пародия на сирене.
   
Това, което купих, беше твърдо и пак се оказа пародия. Имаше поне 10 вида на щанда, но нямаше това, което купувах преди. Грабнах едно на средна цена, а то се оказа боклук. Иначе аз го обезсолявам, като го режа на кубчета с големина на половината на кибритена кутийка и го държа 24 часа във вода, като сменям водата периодично. След това го вадя, защото четох някъде, че ако престои дълго време във вода, така се "измива калцият". Това го пиша в сегашно време, но да се смята за минало. Вече не вярвам в мита за калция. ;)

   Сетих се и за лютениците...   За лютениците от сварени тикви, дайте повече инфо за евентуална вредност :-\
   
Не знам, с какво тиквата може да навреди, освен, ако не са някакви "специални" тикви. Тиквите даже се препоръчват за първи зеленчук за захранване на бебета в западните сайтове. Но> да пише на етикета "пипер и домати", а вътре да блъскат тикви. >:(
Ако ги усетиш, направо подай жалба, където трябва.
На лютениците гледам съставките и това, дали съдържат консерванти и оцветители. Сега се изтарикатих и купувам само едро смлени. По- трудно могат да пробутат тиквите така. ;)
« Последна редакция: Юни 09, 2008, 02:13:35 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Относно: Още една тема за боклуците които ядем
« Отговор #80 -: Юни 09, 2008, 22:16:39 pm »
        Сиренето, ако не се държи във вода много бързо пожълтява и се втвърдява, а да не говорим, че и се разваля бързо.
        Това сирене, което купувам винаги се зареждам повечко от него, защото на няколко пъти ми се е случвало да не мога да го намеря и докато пуснат отново ни се налага да ядем направо ужасни пародии на сирене.
        А по-хубава от домашната лютеница няма. Чушките ги пека предварително, после ги смилам. И след като се сварят нужното време с доматите, накрая им слагам от студено пресования зехтин и става разкошна. Откакто в къщи минахме на студено пресован зехтин всичката храна става по-вкусна и даже и да се попрекали с него като мазнина няма никакво усещане за тежест. А и за различни видове заболявания е много полезен.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Сега ще кажа на булката, защото и тя купува от тях  ;)  Бойкот на продуктите на "Белла"!
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Относно: Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #83 -: Септември 21, 2008, 19:26:37 pm »
Менделеев починал след консумация на български колбас!

  Световно-известният учен Менделеев е починал след консумация на български колбас, съобщиха световните агенции. Ученият бил взел колбаса с научна цел, тъй като се надявал да открие нови химични елементи съдържащи се в салама. Трагичната гибел настъпила, вследствие на това, че не успял да се въздържи, отрязал си едно парченце от колбаса и го сдъвкал. При анализа на остатъците от колбаса е установено, че в него няма и следа от месо, а съдържанието му е изцяло от оцветители, консерванти, генномодифицирана соя и кости на прах. Смърта настъпила в следсвие на неизвестен до момента на науката оцветител, който кръстили Българий. От фирмата производител, обявиха новината за компромат: “Българите отдавна консумират нашия салам, а липсват каквито и да било оплаквания.”
http://neverojatno.wordpress.com/2008/09/19/kolbas/ :D ;D

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #84 -: Септември 21, 2008, 20:37:53 pm »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #85 -: Октомври 04, 2008, 01:31:13 am »
Проф. Христо Георгиев: Продават ни фуражни домати, подходящи за говеда

http://e-vestnik.bg/4451

Домати от повече от една година почти не ям. Наскоро ми потрябваха градински домати и открих такива трудно. Мириса и вкусът е различен от продаваните гръцки и турски домати.

Max

  • Гост
Относно: Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #86 -: Октомври 06, 2008, 16:48:52 pm »
Проф. Христо Георгиев: Продават ни фуражни домати, подходящи за говеда


Същото ми каза за картофите един човек на пазара.Мисля имаше предвид жълтите - така наречените "полски картофи".
Помня, че тези които ядяхме навремето бяха бели и розови, с по-друг вкус и не така твърди и жилави. ,

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re: Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #87 -: Октомври 15, 2008, 20:30:32 pm »

Max

  • Гост
Re: Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #88 -: Октомври 15, 2008, 20:47:12 pm »
Споменатият в статията формалдехид (едно от Е-тата в храните) е препарат, използван при препарирането на животни.
« Последна редакция: Октомври 15, 2008, 20:48:03 pm от Max »

Неактивен Disinfo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
  • Дисинформатор
Re: Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #89 -: Октомври 15, 2008, 21:14:49 pm »
Oт година насам избягвам да купувам храни с такива съставки, но не предполагах, че положението е чак толкова зле защото така и не намерих списък, като този който е постнат тук. Едно нещо, което съм забелязал през тва време, е че храните с естествени продукти са най-скъпи, а примерно едно сокче от 10 стотинки или една Кола-менте имат поне 5-6 различни вида Е-та... - Това, което масово се купува от българина е най-евтиното и същевременно най-вредното.

http://roundupreadynation.com - Вижте този сайт, става дума за документален филм, в който говорят за вредата от генетично модифицираните храни.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
План “Баязид"

Започната от Атила « 1 2 3 4 » Български конспирации

47 Отговора
27538 Прегледи
Последна публикация Март 03, 2011, 19:55:43 pm
от ARRI
8 Отговора
6519 Прегледи
Последна публикация Януари 14, 2006, 00:14:21 am
от H.
31 Отговора
26313 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
45 Отговора
22468 Прегледи
Последна публикация Март 19, 2006, 16:02:51 pm
от H.
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
13683 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27