Автор Тема: Медитация  (Прочетена 184541 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Медитация
« Отговор #75 -: Януари 09, 2007, 10:52:39 am »
И според мен в конкретния случай не става дума за медитация. Медитацията е целенасочен процес. Състоянието може да е било сходно, но импулса беше външен и вероятно възможен благодарение на някаква, дори малка опитност.
И да, абсолютно верно е, че нямам опита на Монро. Той все пак е завършил обединението на частите си а аз още се уча.
Интерпретационната система винаги е строго индивидуална и зависи от жизнения опит и моста между евентуалните съществувания.
Бих искал да се съсредоточим към медитацията. Споменатия от мен момент нека остане като съпътстващ и вероятен и при други практикуващи.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Медитация
« Отговор #76 -: Януари 10, 2007, 20:02:23 pm »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Медитация
« Отговор #77 -: Февруари 22, 2007, 21:27:20 pm »
...........,  та докъде може да се стигне при по дълги "трениривки" ,чул съм за телепатия ,четене на мисли  , добра концентрация ,памет ,
    :-\

   Само тук я намерих ,късмет  :-[
http://www.knijarnica.com/productdetails.aspx?id=77
  Въпросната книга "Джен ум -ум на начинаещ "  я имат там ,но е за други хора , в София не можах да я намеря ,дайте идея ?!

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Медитация
« Отговор #78 -: Февруари 23, 2007, 03:09:42 am »
Ще напиша нещо за медитацията, което преди доста време писах за един интернет профил:

Ф о к у с

Концентрацията, еднопосочността, съзерцанието и фокусът са главна част от медитацията. И така ето ви, седнали сте удобно и с изпънат гръбнак. Затворете очи и оставете света навън. Той ще си бъде там, когато се върнете. Влезте в света на мистика. Отпуснете се. Почувствайте релаксацията навсякъде по и в тялото си. Заедно с релаксацията се освободете. Просто се освободете. Съществува много конкретна емоция и чувство на освобождение. Освободете се от проблемите, притесненията, отговорностите, дълга, времето, графика, изискванията върху вас, освободете се от седмицата, месеца, годината, живота около вас. Оставете ги да си отидат и да останете ВИЕ. Аааааххххх. . . . . След време ще се научите да използвате тази емоция - чувство - активация на освобождението, на способността да оставяте зад гърба си и извън вас с всяко едно издишване. Всяко ваше издишване ще бъде освобождение.

Сега фокусирайте своето внимание на определено място, център, директно в предната част на главата ви и го задръжте там.

Фокусирайте своето вътрешно внимание на това място, а вашите чувства и усещания в центъра на гърдите.

Това е всичко, което трябва да правите.

След като правите това известно време, фокусирайки вниманието си в това място, ще започнете да откривате специфичен център там, насока, движение. Ще забележите, че там, където се фокусирате се появява център. Това е енергиен феномен. Задръжте фокуса си върху центъра. Каквото и да виждате/усещате/чувате/помирисвате задържайте вниманието си там и вижте какво ще стане.

Умът ще се опита да пътува. Върнете се върху фокуса, чувствайте в сърцето. Умът ще се опита да ви покаже различни картини. Върнете се върху фокуса, чувствайте в сърцето. Можете да уловите себе си, че мислите: мисъл-мисъл-мисъл-мисъл-мисъл. Оставете ги в първия момент, когато осъзнаете това, и се върнете във фокуса, чувствайте в сърцето. Какво? Своето собствено Присъствие. И не във физическото сърце, а в центъра на гърдите. Можете да откриете това физическо място и да видите, че това е тимусът. Тимусът е физическото място на сърдечната чакра. Истинската сърдечна чакра, която е вход към светлинните полета на вашето съзнание. Когато направите това, можете да усетите сякаш се връщате ненадейно от незнайно къде. Някаква част от вас се завръща във вас. Върнете се във фокуса, в центъра, чувствайте в сърцето.

Правете това всекидневно. Един час. Два часа. Всеки ден.

Ако изпуснете някой ден, не бъдете строги със себе си и не се притеснявайте - ако все пак имате нужда да сте строги със себе си, направете го, но това не е необходимо.

И така, какво се очаква да се "случи" докато правите това? До къде ще ви отведе това?

Точно това е, което ще откриете сами. Целият процес на медитация е откриване - продължително изследване на себе си, на съществото си и съзнанието си, на енергийния и вътрешен фокус. В началото на медитацията, по този начин вие се учите да бъдете себе си, вашия собствен водач, съветник, гуру. Вие не сте сам. Можете или може би все още не да осъзнавате присъствието на духовни водачи около вас. Вие не сте сами в този процес на преоткриване. Гарантирам ви, че освен другите независими същества като вас самите, вие имате цялата помощ на своя Висш Аз, Свръхдуша и вашата Същност на нивата на Създателя/Източника.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Медитация
« Отговор #79 -: Февруари 23, 2007, 23:16:43 pm »
...........,  та докъде може да се стигне при по дълги "трениривки" ,чул съм за телепатия ,четене на мисли  , добра концентрация ,памет ,
    :-\

   Само тук я намерих ,късмет  :-[
http://www.knijarnica.com/productdetails.aspx?id=77
  Въпросната книга "Джен ум -ум на начинаещ "  я имат там ,но е за други хора , в София не можах да я намеря ,дайте идея ?!

Има я в книжарница Елрид :)

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Медитация
« Отговор #80 -: Февруари 24, 2007, 00:11:34 am »
Между другото какво знаете за хипервентилацията?
Въпроса е свързан с медитацията. Ако някой може да даде подробности мерси.
[/U

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re: Медитация
« Отговор #81 -: Февруари 24, 2007, 00:49:50 am »
Какво ще кажете за това. Изглежда интересно...

http://www.wilddivine.com/
http://giveagame.com/wilddivine.html

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Медитация
« Отговор #82 -: Февруари 24, 2007, 00:53:20 am »
Какво ще кажете за това. Изглежда интересно...

http://www.wilddivine.com/
http://giveagame.com/wilddivine.html
Ами какво да ти кажа... замо докато ги отворих и почна да ме боли главата... пък и мярнах някакъв  плешив тип с брада... абе намирисва на сектантска работа. Пък това за главата ми е  като аларма. Демек хич не ме кефят.
[/U

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Медитация
« Отговор #83 -: Февруари 24, 2007, 22:29:19 pm »
заболяла те е главата от дийпак чопра, андрю уелл и дийн орниш?  ;D

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Медитация
« Отговор #84 -: Февруари 24, 2007, 22:45:40 pm »
Смешно ти е на тебе, ама не те цепи кофата нали?!? >:( Няма значение какво символизират или на кого са нещата, просто споделям какъв беше ефекта. Все пак това беше първото ми впечатление - все едно те удрят с чук по главата.
[/U

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Медитация
« Отговор #85 -: Февруари 24, 2007, 22:52:17 pm »
и ти го свърза с първото нещо пред очите ти? :-\

Неактивен Gabaro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 245
  • Джангър тайфа "Тенеке ханъм"
Re: Медитация
« Отговор #86 -: Февруари 24, 2007, 22:57:50 pm »
Ставаше въпрос за цялостното усещане което ме блъсна. И освен това е факт, че най-първите усещания почти винаги са верни. Става въпрос за наистина първите.
[/U

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Медитация
« Отговор #87 -: Февруари 26, 2007, 16:30:07 pm »
...........,  та докъде може да се стигне при по дълги "трениривки" ,чул съм за телепатия ,четене на мисли  , добра концентрация ,памет ,
    :-\

   Само тук я намерих ,късмет  :-[
http://www.knijarnica.com/productdetails.aspx?id=77
  Въпросната книга "Джен ум -ум на начинаещ "  я имат там ,но е за други хора , в София не можах да я намеря ,дайте идея ?!

Има я в книжарница Елрид :)
  Мерси Хорус ,купих си я за 4 кинта  :)

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Медитация
« Отговор #88 -: Февруари 27, 2007, 14:55:58 pm »
Ха-ха-ха Дийпак Чопра..комерс,комерс
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Медитация
« Отговор #89 -: Февруари 27, 2007, 16:08:31 pm »
Ха-ха-ха Дийпак Чопра..комерс,комерс
изкл@чителен критерий, нали? комерсиализирането прави впечатление само на тези, които не могат да боравят както трябва с изобилието. една от най-хубавите поредици на английски, които имам, относно будизма е също така и с доста висока цена за някои. обаче нито за миг не ми хрумва да обвиня някой тибетски лама в комерсиализъм, по-скоро те могат да направят обратното, да обвинят мен, че се ползвам на такава ниска цена от познанието им. предпочитам да оценявам книгата по това, което съм прочел между кориците, а не това, което пише под бара кода.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27