Автор Тема: Медитация  (Прочетена 184535 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Медитация
« Отговор #45 -: Юли 28, 2006, 13:51:25 pm »
Буда се е женил и е имал син... После се е отказал от семейството си и тръгнал да дири просветлението. Гледайте "Самсара" - там много хубаво е представена сцената на едно такова изоставяне... Образът на жената се издига почти до богородично страдание...

А що се отнася до червената стена - на друго място във Форума посочихме, че този цвят възбужда доста интензивни, често агресивни енергии. Вярно е, китайците имат афинитет към този цвят, заедно с всички нюанси на розовото и контрасти с черно или бяло. В Япония обаче има по-пестелив подход. Например, в школата "сото" на Дзен се медитира също с лице към стена, но тази стена е бяла или естествено пастелено охра, което да създава спокойствие и дълбочина.

В някои съвременни зали за медитация се предпочита тъмно, дълбоко синьо.

Виждам, че продължават да се прокарват грешни разбирания за медитацията като концентрация; медитацията не бива да се свързва с гледането на каквото и да е - периферно или не, а вместо това трябва да се откаже от гледането и тъкмо тогава медитиращият ще види. И, медитацията не е за "да ти дойде power такова", а е за да премахнеш онзи въображаем "Аз", който се стреми да събира в кошницата си power-и. Тогава, когато егото го няма, цялата вселена, с всичката й енергия започва да преминава през придобилия космополитни размери медитиращ.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Отг: Медитация
« Отговор #46 -: Юли 28, 2006, 14:00:27 pm »
Медитацията е път към себе си, път към осъзнаването на това кои сме, къде сме и защо сме. Медитацията изхвърля човка в онази космическа плоскост, по която той така уверено е крачел преди...Медитацията е онова себеоткриване, което нито едно друго учение не предлага....Медитацията е да се докоснеш с цялото си същество до Сънотвореца, да усетиш Любовта му...и тогава завинаги откриваш знакът и печатът на своето АЗ.

Оберон

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Медитация
« Отговор #47 -: Юли 28, 2006, 14:36:38 pm »
Тъйкато медитацията е свързана с Буда.
Може ли някой да помести тук споменатите телесни белези, по които се е отличавал?
Реални ли са или не?
Преди години, по време на медитация, бях заведен при Буда......такава светлина съм виждал само още веднъж.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Отг: Медитация
« Отговор #48 -: Юли 28, 2006, 14:51:23 pm »
Според много хора един от най-добрите методи за медитация е този на Буда. Вниманието се насочва към дишането. Медитация на влизащия и излизащия дъх. Изглежда лесно, но при мен поне ми беше много трудно. Трудността произтича от това, че в повечето случаи човек започва да контролира дишането, а не просто да го наблюдава.
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Медитация
« Отговор #49 -: Юли 28, 2006, 16:07:50 pm »
Слушай дишането....аз така правя.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Отг: Медитация
« Отговор #50 -: Юли 28, 2006, 16:25:56 pm »
Слушай дишането....
Чудесна техника! Еднооооо... Двееееее... Трииииии... И така до десет.
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Медитация
« Отговор #51 -: Юли 28, 2006, 16:36:28 pm »
Тъйкато медитацията е свързана с Буда.

Медитирало се е много преди Буда.


Може ли някой да помести тук споменатите телесни белези, по които се е отличавал?
Реални ли са или не?

Това само Мулдашев го пише? Да му вярваме ли? Аз лично не. Буда е бил човек и именно в това се състои цялото величие и простота на нещата. Пример затова как може земен човек да постигне Божествената Истина (?).
Случаят с Христос е друг. И той е отгоре-надолу.
Буда е отдолу-нагоре.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Отг: Медитация
« Отговор #52 -: Юли 28, 2006, 16:38:30 pm »
Слушай дишането....аз така правя.
Виж за слушане на дишането не бях пробвал, насочвах вниманието си към вътрешното усещане на дъха. Обаче бързо се разсейвам. 10- ks
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен Empty

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 115
Отг: Медитация
« Отговор #53 -: Юли 28, 2006, 17:05:10 pm »
Верно само Мулдашев го изкара атлант ::)
аз не вярвам да е бил 8)

Пожелавам на всички ни да чуем тишината...

Дъвиан

  • Гост
Отг: Медитация
« Отговор #54 -: Юли 28, 2006, 22:58:04 pm »
"Нека най-напред запомним, че Буда е произлязъл от „Бодисатва", т.е. от едно висше Същество, което е можело да вижда в тайните на съществуванието. Като Бодисатва, Буда е участвувал в цялата еволюция на човечеството. Когато човечеството продължи своя живот през Следатлантската епоха, за да осъществи докрай следатлантско развитие, а и да го продължи по-късно, Буда се очерта като един посредник за хората, понеже сваляше за тях от духовните светове онова, което вчера посочихме.
Той се намесваше не само в еволюцията на Атлантската, но дори и в еволюцията на Лемурийската епоха. И понеже беше стигнал до много висока степен в развитието си, той можеше да си спомни всичко, което беше изживял в миналото, когато дойде за последен път на Земята, раждайки се в Индия, достигайки своята двадесет и девета година. Той можеше да проникне с поглед в своите предишни действия и във всичко онова, което донесе на човечеството от божествено - духовните светове.

Да, преди Буда да стане един „Буда", той беше именно Бодисатва, т.е. една индивидуалност, която в Мистериите можеше да общува и с по-висшите, божествено-духовни Същества. Едно такова същество като Бодисатва беше натоварено във висшите светове - още от най-далечните епохи на Земното развитие - с определена мисия, с определена задача, и оттогава то остава свързано с нея.

Когато пет или шест столетия преди нашето летоброене Буда се появи всред хората на далечния Изток, в него живя една индивидуалност, която се беше прераждала много пъти и която в хода на своите прераждания се беше издигнала до твърде висока степен на развитие. Буда можа да стане онзи, който беше, само защото чрез своите минали инкарнации постигна онази висша степен, която означаваме с ориенталския израз „степен на Бодисатва".

Рудолф Щайнер, "Евангелието на Лука"

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Отг: Медитация
« Отговор #55 -: Юли 28, 2006, 23:41:32 pm »
по принцип целта на медитацията не е да гледаш червена стена или свещ или нещо друго,просто с тези предмети и  или цветове трябва да свикнеш така че колкото и да са ярки или цветни то все едно да не ги виждаш и в същото време те да са ти пред очите-нещо такова ,хем да гледаш умно хем да не виждаш,хем да виждаш всичко ,бля бля не мога да го обясня....

а жената на буда се казва будалинка :D шегичка,буда не се е женил поради простата причина че на всички будистки монаси и т.н. според религията им е абсолютно забранено да се женят както и да водят полов живот,за да не изразходват излишна енергия и прочие има много подробности още

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Отг: Медитация
« Отговор #56 -: Юли 29, 2006, 00:36:10 am »
Буда не се е женил поради простата причина че на всички будистки монаси и т.н. според религията им е абсолютно забранено да се женят както и да водят полов живот,за да не изразходват излишна енергия и прочие има много подробности още

Буда се е женил и е имал дете. Стига инфо в стил "чул-недочул"!

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Отг: Медитация
« Отговор #57 -: Юли 29, 2006, 00:39:31 am »
и как да сме сигурни че се е женил?

Неактивен heretic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Отг: Медитация
« Отговор #58 -: Юли 29, 2006, 01:27:53 am »
Аз съм чел че Буда е бил най-добрия ученик на Лао Дзъ. :) А буда е имал жена и дете.Мисля че ги беше изоставил на 27 годишна възраст,след като според легендтата вижда страданието което съществува извън перфектно устройният му дворец.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Отг: Медитация
« Отговор #59 -: Юли 30, 2006, 14:57:09 pm »
Буда се е женил и е имал син, който по-късно става един от неговите ученици и създава свой клон в будизма
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27