Автор Тема: Медитация  (Прочетена 184556 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Медитация
« Отговор #60 -: Юли 31, 2006, 05:40:01 am »
Буда се е женил и е имал син, който по-късно става един от неговите ученици и създава свой клон в будизма
Свой клон?
хи хи хи
"Аз това (будизма) го знам по друг начин." ;)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Отг: Медитация
« Отговор #61 -: Юли 31, 2006, 16:16:46 pm »
Цитат
Свой клон?
хи хи хи
"Аз това (будизма) го знам по друг начин." ;)

Вместо да се бъзикаш я по-добре да се върнем към темата. По-добре е да споделиш как внасяш медитацията в ежедневния си живот, как се освобождаваш от непрекъснато възникващите мисли, които се пораждат от непрестанно променящата се обстановка, как укротяваш умът си да не коментира всичко, което се случва и как контролираш емоциите си. Мисля, че ще е полезно.
« Последна редакция: Юли 31, 2006, 17:02:03 pm от Horus »
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Отг: Медитация
« Отговор #62 -: Август 01, 2006, 09:02:46 am »
Щом искаш да съм сериозен, така да бъде.
Но едва ли ще съм от полза.
как се освобождаваш от непрекъснато възникващите мисли, които се пораждат от непрестанно променящата се обстановка, как укротяваш умът си да не коментира всичко, което се случва
Просто не го правя. Т.е. старая се. Разума е доста бъбрив а и не е необходимо да го приспиваме, по-добре е да си дреме и понякога да си се наприказва.
Иначе е лесно - като неутрализираш чувството си за собствена значимост.
Делото започнах с "Дао Де Дзин", продължи с Дон Хуан (не Кастанеда), "Хрониките на Дао" , и е на приключване с Вадим Зеланд и Транссърфинга.
как контролираш емоциите си.
Струва ми се, че съм ги загубил някъде по пътя.
Дори това, което ти нарече "бъзик" беше съвсем съзнателна провокация, пак към важността която редовно човек вменява на всичко. А най-паче на себе си.
(Да не разнищвам за "клона в Будизма", че ще стане комично.)

По-добре е да споделиш как внасяш медитацията в ежедневния си живот
Ако бях мако по-смел щях да кажа "Не можеш да внесеш нещо което е вътре."
Но от друга страна ще е нахално и едва ли ще е истина, ако кажа че съм постояно медитиращ.
Верно че нормалното ми състояние е близко до определението медитация - но не е същото. :(
Нека първом изчистя носителя и напластяванията пък после да видим какво ще се покаже. ;)

По точно, моето състояние бих определил като отстраненост.
Аз съм Наблюдател на живота си, и на Живота.
Голям кеф е да знаеш.
« Последна редакция: Август 01, 2006, 10:34:18 am от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Re: Отг: Медитация
« Отговор #63 -: Ноември 05, 2006, 18:29:39 pm »
Цитат
По точно, моето състояние бих определил като отстраненост.
Аз съм Наблюдател на живота си, и на Живота.
Голям кеф е да знаеш.

Е това вече ми хареса ;) Макар че, за да настъпи перфектната медитация, трябва наблюдателят да изчезне и да остане само наблюдението
« Последна редакция: Ноември 05, 2006, 21:39:17 pm от Horus »
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Re: Медитация
« Отговор #64 -: Ноември 05, 2006, 18:32:56 pm »
Ето нещо интересно.
« Последна редакция: Ноември 05, 2006, 21:39:57 pm от Horus »
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

IYI

  • Гост
Re: Медитация
« Отговор #65 -: Ноември 06, 2006, 00:01:57 am »
Земният енергиен канал!

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Медитация
« Отговор #66 -: Януари 03, 2007, 12:29:33 pm »
Аз съм се ,занимавал   малко с медитация ,но нямах постоянство а и къде да я правя на спокойствие ,  та докъде може да се стигне при по дълги "трениривки" ,чул съм за телепатия ,четене на мисли (това др. Ван го каза на един курс по чигун  ;) ) , добра концентрация ,памет , и това се сещам засега ,но за колко време се постига (горе-долу ) , аада и че трябва да се въздържаме от секс

 мисля да си намера книжката "Дзен ум-ум на начинаещ " като за начало
« Последна редакция: Януари 03, 2007, 12:31:34 pm от hakama »

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Медитация
« Отговор #67 -: Януари 03, 2007, 14:17:16 pm »
Книжката "Дзен ум - ум на начинаещ" е най-великолепната книга, писана някога по тази тема на западен език... И, независимо от малкия й размер и лекия, неакадемичо дискурсивен език, като че ли казва всичко, всичко, всичко. Всичко. Доктор Судзуки е велик!

Прочея, не се въздържайте от секс, нито от нищо друго, което ви се иска да направите... Вярно, дзен-будистката практика е практика на дисциплинираност и въздържание, но в никакъв случай не е лишение. В този смисъл, ако поривите ви са удовлетворени, ще си освободите много повече място за медитация, отколкото, ако постоянно упорствате и ги отблъсквате; колкото и да се залъгвате, когато ви се иска, просто ви се иска; бъдете честни пред себе си...  ;)
« Последна редакция: Януари 10, 2007, 20:00:11 pm от flyDragon »
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Oberon

  • Гост
Re: Медитация
« Отговор #68 -: Януари 03, 2007, 14:22:38 pm »
Да, не съм запознат с книжката, но според мен така и трябва да бъде. Не да спреш да правиш това, което ти се иска, а просто да го ограничиш и да поставиш приоритети пред себе си.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Медитация
« Отговор #69 -: Януари 03, 2007, 16:00:08 pm »
...........,  та докъде може да се стигне при по дълги "трениривки" ,чул съм за телепатия ,четене на мисли  , добра концентрация ,памет ,
    :-\

   Само тук я намерих ,късмет  :-[
http://www.knijarnica.com/productdetails.aspx?id=77

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: Отг: Медитация
« Отговор #70 -: Януари 03, 2007, 19:31:45 pm »

    Стана ми интересно, как стана завеждането ти при Буда. От кой ? Какво стана на тази среща, моля да споделиш  :-\

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: Отг: Медитация
« Отговор #71 -: Януари 05, 2007, 10:22:35 am »

    Joro,гледам пишеш в другите теми, няма ли да ни уважиш в тази и да дадеш разяснение на срещата ти с Буда. Не, че си длъжен, но почна и ако си казал А можеш да кажеш и Б... Нали ?

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Медитация
« Отговор #72 -: Януари 05, 2007, 15:19:26 pm »
"- Кой е Буда?
 - Той не е буда."
...
Беше ми казано "Сега ще видиш Буда." И го видях с отворени и затворени нефизически очи. т.е. нямаше значение дали искам или не искам. Образа му беше вътре в моята същност.
В него можеш да видиш всяка частица на света. Еуфорията ми трая доста след това.
И това е всичко, което мисля да кажа някога. Много е лично а и невербалните информации се деформират при опит за предаване на трети лица.
Нищо не казах, няма и да опитам.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен miamotobg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 175
  • Шинмен Миамото Мусаши
Re: Медитация
« Отговор #73 -: Януари 08, 2007, 17:15:12 pm »
Подкрепям Joro Velev, защото продуктът на медитацията ( ако въобще може да се нарече продукт) е нещо, което не може да се предаде с думи и всички опити остават напразни. Медитацията е изживяване, а не правене на нещо или мислене. Абе, както казва един дзен учител "Мисля, без да мисля".
1. Не носи злоба в себе си. 2. Прави разлика между печалбата и загубата във всекидневието. 3.Развива

Неактивен moridin

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 69
Re: Медитация
« Отговор #74 -: Януари 08, 2007, 17:53:11 pm »

    Тук струва ми се не става дума точно за медитация, а за нещо, което е достигнато в резултат може би на нея. Дргу свят или измерение и същества от там - а те могат да се опишат перфеткно, да кажем Монро го е правил. Естествено Жоро няма неговия опит и за това не може да определи нещата толкова подробно. Много е важно и каква интерпретационна система си възпитал в себе си, това би определило конкретното възприятие.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27