Автор Тема: Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"  (Прочетена 101899 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #135 -: Юли 02, 2009, 21:38:20 pm »
БРАВО!А ще спазват ли наредбата търговците около уч-щата?? :D :D
Разни търговци около училищата едва ли биха могли да задължат засега, но ако се почерпи от европейския опит, може да се действа и по- натам от двора на училището.
Освен това, докато е на училище, детето няма работа извън училищния двор до приключване на занятията.
Борбата ще е безмилостна, като се има предвид, колко заспал народ има.Зомбирани майки, бутащи гадни зрънчовци в устите на невръстните си деца. Аз нямам нито една позната, която не го прави. Аз говоря едно на детето, а то вижда друго. И какво мога да очаквам?
Ако всичко върви по план, наесен ще е в сила и новият рецептурник за детските градини.
Sana,контрол можем да упражняваме и ние на местно ниво. Да се интересуваме, дали се спазват наредбите и да сигнализираме, където трябва.Задължително и всеки път! Иначе всичко ще остане на хартия.
« Последна редакция: Юли 02, 2009, 21:40:18 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Sana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #136 -: Юли 04, 2009, 15:49:30 pm »
Много си права,НО ако аз разбирам този проблем,до мен сложи 10 майки,които нехаят за вредните храни.Постоянно напомням на близки и познати да внимават какво слагат на масата или в хладилника.Но това изобщо не е достатъчно.Необходим е абсолютен контрол към производителите у нас и контрол върху вноса отвън(оттам спасение няма).Опитах да пиша до ХЕИ,РИОКОЗ за опасните дет.напитки-без успех. :D :D :D

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #137 -: Юли 05, 2009, 01:43:33 am »
Познато до болка. Но няма друг начин. Някои от моите познати започнаха да се "светват', но не веднага разбира се. Първо ме гледаха, все едно съм някаква откачена, а сега идват да ме питат, с какво да заместят този или онзи продукт и започвата да си правят кисело мляко, сирене и т.н..
Това за РИОКОЗ е странно. laugh Какво точно ти отговориха? Щом не става с писмо, отиди на място.
« Последна редакция: Юли 05, 2009, 10:38:00 am от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен DReaMeR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #138 -: Август 20, 2009, 19:36:12 pm »
Тя цялата ни храна е пълна с е-та. Как да намерим нормална храна като всичко е генно модефицирано ??? не ми казвайте на село при баба и дядо защото и там се пръска всичко с химикали да не умре....... :flag_of_truce:
In this world, is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #139 -: Август 20, 2009, 19:41:47 pm »
Тя цялата ни храна е пълна с е-та. Как да намерим нормална храна като всичко е генно модефицирано ??? не ми казвайте на село при баба и дядо защото и там се пръска всичко с химикали да не умре....... :flag_of_truce:
Отговорът е твърде прост- спираш я напълно!  ;)
...water can flow, and water can crash...

Неактивен DReaMeR

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 20
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #140 -: Август 20, 2009, 19:51:48 pm »
сте почна да ям насекоми и бубулечки и да са надявам да не са консумирали човешка храна или нинтратни растения !!! аз не виждам никакъв изход,защо от никаде не идва помощ :(
In this world, is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like

Неактивен mr_Fan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #141 -: Август 26, 2009, 23:33:00 pm »
Е то е ясно, че помощ от хората, които си изкарват парите с продажбата на "безвредните" отрови няма, а и не бива да им искаме по обясними причини.А що се отнася до това, че забранили чипса и вафлите в училищата, аз го определям като поредното хвърляне на прах в очите на хората,прах от пушилката на българските правителства вървящи по черните пътища на псевдопрехода.
Няма по-безнадеждно поробени от тези, които грешно вярват, че са свободни!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #142 -: Август 27, 2009, 08:15:36 am »
Точно така. Закон = неспособност за справяне с проблем

Но това е, защото хората (родителите) са достатъчно невежи, за да бъдат безпомощни.

И след това са достатъчно невежи, за да си създават проблеми, в следстиве на собствената си безпомощност.

На последно място, родителите са достатъчно невежи, за да търсят помощ(от държавата), в сраха си от признаването на собственото невежество.
« Последна редакция: Август 27, 2009, 19:20:18 pm от Mirotvorec »

Неактивен Sana

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #143 -: Септември 02, 2009, 13:16:34 pm »
Хей,не знам какво невежество те гони с твоите формулировки..:)На всички ни липсва хранително и не по-маловажно здравно възпитание в семейството и навън от него!!Всичко започва от нулата-тати и мама,и бебе на 0-възраст!Или по друг начин казано-ако не купуваме вредната храна,тогава ще се произвежда ли същата?Един магазин ще зарежда ли стока,която не се купува??Разбираш ли колко е важно повече хора да са наясно с това??Детето ми се роди със сърдечни аномалии,зад гърба си има две операции и безброй процедури,аз следя с какво се храни,но сега е след тъпан-свирка.Увеличава се броя на родени деца с аномалии,а това е нашето поколение-болно и инвалидно.Къде отиваме?Дали в основата на всичко са Е-тата,с които се храним?Какво мислите за това? :flag_of_truce:

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #144 -: Септември 03, 2009, 12:36:57 pm »
Ох...хайде пак.

Етата и синтетичните материали не са виновниците за това - те са последният проблем в храната.

Всичко идва от факта на невежото хранене.Човекът просто постепенно забравя как да се храни.
Проблемите идват от дългото консумиране на несвойствена храна, по несвойствен за организма начин.А несвойствена храна може да е голяма част от естествената храна, не е нужно да е изкуствена.Това, че в храната в днешно време има замърсявания, просто отежнява нещата, не ги предизвиква.

Когато пра-бабата учи бабата да яде грешно, и когато майката повтаря този начин на хранене, чак тогава се появяват трайните увреждания в генотипа, които се предават през поколенията.Така раковите мутации на човека, които виждаме днес, въобще не са започнали в 21ви век, а много по-рано.

Първо - човек трябва да се поинтересува кога е най-уместно да се храни и в какви времеви интервали.
Второ - човек трябва сам да определи адекватните за себе си количества поета храна.
Чак на Трето място - човек трябва да се поинтересува от това какво представляват и какви са ефектите от естествените храни, за да си състави една обща култура в личното меню.
И най-накрая, на Четвърто място - на човека ще е полезно да знае къде има нещо изкуствено.Защото ако той има добра обща култура по първия, втория и третия въпрос, четвъртият въпрос ще му е бонус, а не действително сериозен проблем.

И това са много прости и логични неща.Не е конспирация.


П.П.
Забрави да промениш света като промениш себе си в случая.Тази поговорка си има контекст и не важи за световния пазар и производство.
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 08:14:52 am от Mirotvorec »

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #145 -: Септември 03, 2009, 23:32:28 pm »
Напълно подкрепям! Аз съм на същото мнение. ;D Това не означава разбира се да се тъпчеш по цял ден с Junk Food, разбира се. Но от време на време мисля че няма траен ефект.
Keep 'em occupied!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #146 -: Септември 04, 2009, 21:13:54 pm »
Sana, ето ти невежество:

"Хората, които се хранят късно, е по-вероятно да напълнеят.

Екип от изследователи от Северозападния университет в щата Илинойс потвърждават, че е от значение не само какво ядеш, но и кога.

Учените установили, че когато опитните мишки ядат в необичайни часове, те трупат два пъти повече килограми, въпреки че правят упражнения и ядат колкото останалите.

Изследването, публикувано във Obesity, е първото, което доказва, че съществува "грешно" време за хранене.


"Едно от изследванията ни бе насочено към работещите на смени, които страдат от наднормено тегло.

Това ни накара да смятаме, че храненето в неправилно време от деня може да допринася за трупането на килограми", обяснява ръководителката на изследването Дийна Арбъл.

По време на експеримента в продължение на шест седмици били изследвани две групи мишки. И двете били хранени с богати на мазнини храни, но в различно време.

Животинките от едната група се хранели в часове, когато обикновено би трябвало да спят. Те натрупали два пъти повече килограми.

Това станало, въпреки че извършвали еднакво количество дейности и изяждали същото количество храна като останалите мишки.

Откритията може да са от значение за хора с проблемно тегло, но на този етап резултатите все още могат да се смятат за противоречиви.

Учените се надяват да открият как точно работи процесът. Смята се, че спането, хормоните и температурата на тялото също играят роля при трупането на килограми. "

Vesti.bg


WTF !!! 21-ви век !!! ПЪРВО ДОКАЗАТЕЛСТВО? А до сега какво се правеше, играеше се пасианс ли?

Учените се надяват да откирят как точно работи процесът? Кои учени! Има учени, които са казали как работи това преди десетилетия! Кои са тия тъпаци, дето се чудят как работи процеса!
Смята се, че спането, хормоните и температурата на тялото играят рола! Да го е** в майка му! Не ми трябва да съм учен, за да ми е пределно ясно, че не роля играят, ами хоро!


Тоест, учените на човешката цивилизация все още си бъркат в носа и си завират цифки в дупките и са на ниво полу-малоумници.Ето на това му се вика невежество.


Само че семействата в днешно време взимат житейската си мъдрост от телевизията.И естествено за тях това, че има грешно време за хранене, е пълна енигма.А само преди едно-две поколения това е било пределно ясно.После "как да си спасим децата".Ами няма никъв шанс за това.
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 21:18:07 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #147 -: Септември 04, 2009, 21:36:04 pm »
Оооо, разбира се. Когато набедените учени трябва да направят нещо в полза на здравето на хората ще се шляят с години. Цифки ;D това ми хареса!!!

Някъде бях чел защо не трябва да се яде след 18:00 ч. Спомням си, че беше свързано с биологичния часовник на човека. Това е циркаден ритъм, свързан със слънцето. Щом то залезе, организма притихва всякакви енергии и се подготвя за почивка. Сигурен съм, че процентът на хората, спазващи това е толкова нищожен. Затова ще имаме дебели и болни хора. Че кой не обича да си похапва в 22ч пред телевизора, че някои даже стават от сън да ядат. Хайде със здраве.
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 21:40:01 pm от sidewinder »

Неактивен Breath

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 565
  • The lamps are different but the light is the same
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #148 -: Септември 04, 2009, 21:45:57 pm »
Беше свързано май с това, че обмяната на веществата престава да действа след 6, и нищо не се разгражда, а се превръща директно в мазнини.

Даже някъде бях чела за такава диета - "годишна диета" я наричаха. Не ядеш нищо след 6 часа и цяла година губиш тегло, по-малко но със сигурност отслабваш.
THERE IS A DIFFERENCE BETWEEN KNOWING THE PATH AND WALKING THE P

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Списък на добавките в храните - т.нар. "Е-та"
« Отговор #149 -: Септември 04, 2009, 21:50:42 pm »
Ами аз лично се храня само в периода между 9 сутринта и 16:00 следобяд.Така храносмилателната ми система е активна близо 7 часа и почива близо 17 часа.Обикновено ям два пъти - веднъж в 9 и веднъж в 14:30.
Тоест така се пести енергия за мен и се пести износване за системата.

Също така 17 часа без храна задейства слабите процеси на прочистване и всяка сутрин изхвърлям шлаки под формата на слуз от носа и обложения по езика.Това е обикновено ако съм ял млечен продукт същия ден.Само когато съм ял единствено зеленчуци или плодове(тоест без ядки и зърнени храни) нямам обложения по езика или слуз от носоглътката сутрин.

Човек, който не се храни в подобни интервали, задържа тези обложения и слуз в тъканите си, и ако не се пречиства периодично (примерно 10 дневни гладувания на всеки 6 месеца мин.) се довежда до инвалидна тояга рано или късно.
« Последна редакция: Септември 04, 2009, 21:52:47 pm от Спорт-Здраве4 »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
План “Баязид"

Започната от Атила « 1 2 3 4 » Български конспирации

47 Отговора
27537 Прегледи
Последна публикация Март 03, 2011, 19:55:43 pm
от ARRI
8 Отговора
6518 Прегледи
Последна публикация Януари 14, 2006, 00:14:21 am
от H.
31 Отговора
26241 Прегледи
Последна публикация Октомври 30, 2012, 11:37:01 am
от Гален
45 Отговора
22464 Прегледи
Последна публикация Март 19, 2006, 16:02:51 pm
от H.
THE "ELITE"

Започната от fisk Тайни общества

6 Отговора
13623 Прегледи
Последна публикация Май 22, 2009, 00:03:17 am
от vallex

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27