Автор Тема: Какъв е смисълът на живота?  (Прочетена 75935 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен h

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #15 -: Март 22, 2009, 18:26:05 pm »
За да формолираме що е лъжа трябва да кажем що е Истина.Тя се нарича Абсолютната Истина и гласи така-цялото познание за Вечността това е Истината,всичко друго е лъжа.Всичко което поражда разделение е лъжа.          неосъзнатата лъжа е много по опасна.Всяка лъжа е илюзия,защото тя не съществува за Реалността(Вечността).

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #16 -: Март 22, 2009, 18:41:13 pm »
Хм...
Защо пък "да знаеш" и "да се учиш", трябва да е по-важно от "да не знаеш" ?
Та нали "висшето съзнание" знае всичко  :-\ Тогава защо му е притрябвало ние да научаваме някакви си работи ? Може би именно чрез нашето "не знание", съумяваме да зададем правилните въпроси.
Туй е предположение. Първо сигурен ли си че висшия аз може да се самоосъзнае на етапа на развитие на който се намира? Животните нямат самосъзнание дори и на това ниво, на което ние го имаме. Човешкото самосъзнание от своя страна засега не може да надхвърли менталния план. Всъщност целта на всичките тези животи е да се постигне именно това самоосъзнаване на човека като висш аз или душа. Това предполага да се развият абстрактното (синтезиращо) мислене характерно за висшите ментални нива; интуицията, висшите духовни чувства и разбиране за същността на нещата, характерни за будхичното тяло; духовната воля. Тези трите в съвкупността си представляват висшето аз (душата), а човек живее на земята за да развие споменатите качества.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #17 -: Март 22, 2009, 18:58:05 pm »
За да формолираме що е лъжа трябва да кажем що е Истина.Тя се нарича Абсолютната Истина и гласи така-цялото познание за Вечността това е Истината,всичко друго е лъжа.Всичко което поражда разделение е лъжа.          неосъзнатата лъжа е много по опасна.Всяка лъжа е илюзия,защото тя не съществува за Реалността(Вечността).
По-добре да не разсъждаваш много-много в абсолютни понятия. Да, от гледна точка на абсолютната истина, всяка относителна истина може да се приеме в известен смисъл за лъжа, но това не означава, че не трябва да отличаваме частичната, проявена, относителна, преходна истината от нейната противоположност. Абсолютната истина включва относителната истина, а не я отхвърля – помисли над това. Лъжата от своя страна няма как да бъде част от абсолютната истина, тя е само като сянка, без съществуване сама по себе си.
« Последна редакция: Март 22, 2009, 19:59:00 pm от Iris »

Неактивен h

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #18 -: Март 22, 2009, 19:29:07 pm »
Смисълът на живота?ВСИЧКО КОЕТО СЪЩЕСТВУВА Е В ДВИЖЕНИЕ.ВСяко ДВИЖЕНИЕ ЕЖИВОТ.ВСИКО Е ЖИВОТ ВРАЗЛИЧНИ ФОРМИ И ТРЕПТЕНИЯ,НО ЗА ДА СЕ ОСВОБОДИ ОТ СТРАДАНИЕТО ТРЯБВА ДА ОПОЗНАЕ ВЕЧНИТЕ ЗАКОНИ,ЗАЩОТО АКО ИГРАЕЩ ЕДНА ИГРА ОТ КОЯТО НЕ МОЖЕШ ДА СЕ ОТКАЖЕШ ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТИ ОСТАВА ЕДА РАЗБЕРЕШ ПРАВИЛАТА Й(ВЕЧНИТЕ ЗАКОНИ).

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #19 -: Март 22, 2009, 20:36:05 pm »
Явно висшето съзнание не знае всичко и си съставя различни положения в играта, за да учи чрез нас, и ни пуска всеки поотделно да му откриваме как би било едно или друго чрез нашите изживявания, защото то като висше съзнание не може да ги изживее лично в по-долните светове и състояния от неговото, където се намира. И затова ни създава нас и ни пуска "на пързалката за събиране на опитност".?

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #20 -: Март 22, 2009, 21:37:12 pm »
Май ще трябва и съзнание да определим какво е, със всичките му там разделения: подсъзнание, самосъзнание, свръхсъзнание, масово, индивидуално, групово и т.н.

Въпросът не е просто да се изживее опитността.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #21 -: Март 22, 2009, 23:15:21 pm »
Е тъпо е някой да се опитва да мъдри какъв е смисълът на живота на други нива.

А смисълът на живота на това ниво отдавна би трябвало да е очевиден - поне за това претендират теориите, приемани сега за верни - чрез преживяване на ситуации, да се осъзнае същността им.По този начин да се събере цялата информация за това ниво на съществуване.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #22 -: Март 22, 2009, 23:31:28 pm »
По този начин да се събере цялата информация за това ниво на съществуване.
Какво разбираш под информация за това ниво на съществуване? Дай пример.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #23 -: Март 22, 2009, 23:38:09 pm »
Под цялата информация имам предвид да изпиташ и осъзнаеш(чрез преживяването му) всичко, с което можеш да се сблъскаш в това ниво.Всяка емоция, всяко настроение, всяко действие - взаимодействие, всеки абсурд, всяка логика, да осъзнаеш всички идеи...От-до.

С това се различават висшите азове, които играят и висшите азове, които не играят.Едните са като възрастни, а другите като деца - едните осъзнават, знаят и си дават сметка за много неща относно миросданието, а другите - не.
« Последна редакция: Март 22, 2009, 23:39:00 pm от Спорт-Здраве3 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен tiamat

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 87
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #24 -: Март 22, 2009, 23:42:25 pm »
Гледам и се чудя.... ???
Според книгата „Галактическия стопаджия” отговора е :  „42”, на този въпрос. :)
Като ученици, когато се прекаляваше с алкохола винаги се стигаше до този въпрос и отговор никакъв.....така,  че ако някой смята, че ще даде отговор почва да ми напомня ученическите години....безкрайни вечери ,безкрайни спорове.Mисля ,че рано или късно всеки сам ще си отговори на тоя въпрос  и да не чака някой да му даде готов отговор .
Нали беше казано някъде „Търси и ще намериш”.Има достатъчно книги ,само че трябва да се прочетат ,а и там ще се намерят отговори не само на този но и на много други въпроси.
    Някой от тях :
„Пътят на душите „
Книгите на  К.Къстанеда,
Книгите на Барбара  Марчиняк
Книгите на Багрина Кларк......и др.
     ......а може и да се заблуждавам,знам ли? :-\
« Последна редакция: Юли 19, 2009, 22:42:31 pm от tiamat »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #25 -: Март 23, 2009, 00:02:41 am »
Под цялата информация имам предвид да изпиташ и осъзнаеш(чрез преживяването му) всичко, с което можеш да се сблъскаш в това ниво.Всяка емоция, всяко настроение, всяко действие - взаимодействие, всеки абсурд, всяка логика, да осъзнаеш всички идеи...От-до.

С това се различават висшите азове, които играят и висшите азове, които не играят.Едните са като възрастни, а другите като деца - едните осъзнават, знаят и си дават сметка за много неща относно миросданието, а другите - не.
Да, но двама души интерпретират едно и също преживяване по различен начин. Кое е по-важно самото преживяване или начина по който ще го възприема и ще реагирам на него? При всяка наша реакция ли трупа опитност висшия аз или само при определена (условно ще я нарека правилна)? То реално като се замисля, хората живеят и мислят толкова стереотипно и реагират по толкова еднакъв и начин, че ми се струва глупаво цялото това безкрайно повторение на едни и същи ситуации, ако целта е просто преживяването им, а не сформирането на определени личностни качества в човека, които след смъртта му да се пренесат във висшия аз.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #26 -: Март 23, 2009, 00:15:13 am »
Под цялата информация имам предвид да изпиташ и осъзнаеш(чрез преживяването му) всичко, с което можеш да се сблъскаш в това ниво.Всяка емоция, всяко настроение, всяко действие - взаимодействие, всеки абсурд, всяка логика, да осъзнаеш всички идеи...От-до.

С това се различават висшите азове, които играят и висшите азове, които не играят.Едните са като възрастни, а другите като деца - едните осъзнават, знаят и си дават сметка за много неща относно миросданието, а другите - не.
Да, но двама души интерпретират едно и също преживяване по различен начин. Кое е по-важно самото преживяване или начина по който ще го възприема и ще реагирам на него? При всяка наша реакция ли трупа опитност висшия аз или само при определена (условно ще я нарека правилна)? То реално като се замисля, хората живеят и мислят толкова стереотипно и реагират по толкова еднакъв и начин, че ми се струва глупаво цялото това безкрайно повторение на едни и същи ситуации, ако целта е просто преживяването им, а не сформирането на определени личностни качества в човека, които след смъртта му да се пренесат във висшия аз.

Именно - постоянно се повтарят едни и същи ситуации през погледите, характерите и призмата на различни инкарнации, защото всяка стига до различен извод.Тъкмо изводът е това, което има стойност.Ситуацията е тригер...
Колкото повече инкарнации - толкова повече смисъл и изводи се извличат от ограничен брой ситуации.Колкото повече осъзнаване има в живота на една инкарнация, толкова повече се намаля нуждата от следваща.

Поне...нещата са описани така образно казано.Едно и също е за последователните и за едновременните инкарнации, с тази разлика, че при едновременните ученето и изводите се събират много по-бързо от последователните.Нещо като един патрон - един заек...100 живота - 100 заека...1 миг, 100 заека.
« Последна редакция: Март 23, 2009, 00:17:58 am от Спорт-Здраве3 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #27 -: Март 23, 2009, 01:02:00 am »
Така, че какъв е смисълът на живота?

Всеки му придава различен смисъл.
Това, което е смисъл на моя живот, е неразбираемо за други и обратно.
Животът като такъв просто Е.
« Последна редакция: Март 23, 2009, 01:02:51 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #28 -: Март 23, 2009, 12:43:50 pm »
Така, че какъв е смисълът на живота?

Всеки му придава различен смисъл.
Това, което е смисъл на моя живот, е неразбираемо за други и обратно.
Животът като такъв просто Е.
А животът има ли нужда от смисъл, или ние имаме нужда да му придадем такъв ?

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #29 -: Март 23, 2009, 13:35:54 pm »
По-скоро мисля, че ние имаме нужда от някаква цел (близка или далечна) или поредица от цели по която да се водим. А иначе смисълът на живота е в самото му живеене, като от нас самите зависи как ще го направим. С това последното изречение всъщност не казах нищо от което смисълът на живота да стане по-ясен. Казваме: живея за да се уча; живея за да трупам опитности; живея просто за да съм щастлив и т.н., но това са цели, те са си наши собствени и зависят от нашето съзнание, воля, намерение. Самото понятие „живот“ е толкова абстрактно, че ние не можем да определим еднозначно дори външното му, видимо проявление, а какво остава за неговата същност.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
10 Отговора
11658 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2011, 00:08:36 am
от Нова Ера
29 Отговора
23746 Прегледи
Последна публикация Март 14, 2010, 22:44:18 pm
от Raw Deal
37 Отговора
11340 Прегледи
Последна публикация Август 01, 2010, 00:49:05 am
от marhs
44 Отговора
18031 Прегледи
Последна публикация Октомври 07, 2012, 15:37:02 pm
от mitko
81 Отговора
34929 Прегледи
Последна публикация Април 28, 2012, 15:46:42 pm
от m2f

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27