Автор Тема: Защо съществуващото съществува?  (Прочетена 11639 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #15 -: Ноември 06, 2009, 21:36:53 pm »
Някои древногръцки школи са наричали хипотетичната най-малка частица „атом“. В момента тази дума изразява нещо различно и определено. Всъщност няма най-малка частица, както няма и най-голяма организирана съвкупност от частици. Веригата от най-малкото към най-голямото е безкрайна и в двете посоки. Най-малката частица и монадата са два аспекта на едно и също нещо – материалния и духовния аспект.

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #16 -: Ноември 06, 2009, 22:21:47 pm »
Знам най-голямото материално нещо-вселената.Най-малкото- мисля ,че това е енергията.
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #17 -: Ноември 07, 2009, 11:09:22 am »
Да, енергията е материална. В противен случай нямаше да може да оказва влияние на това, което определяме като груба материя. Енергията просто е съставена от материя в по-фин вид от този, който определяме като твърдо, течно и газообразно състояние на веществата. Аз бих казал, че най-фината енергия е съставена от най-малките градивни единици на материята. Само че тези „най-“, когато говорим за безкрайност са нещо недостижимо и неподлежащо на определение. В крайна сметка „най-фината“ енергия е това, което е Духът в някои школи. В други школи Духът е зад проявлението, а най-финото му проявление посредством най-малките частици, образуващи най-фината енергия е Акаша. Тук може да възникне сериозно объркване, защото „Акаша“ се използва не само за обозначаване на най-фината енергия въобще, но за обозначаване на най-фината енергия на всеки един Космически план и подплан (физически-етерен; астрален; ментален; будхичен; атмичен и др.). Това, което екстрасенсите примерно определят като Акаша не надхвърля етерния е астралния план.

Неактивен Salito

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 219
  • ТАЙНАТА Е В ХРАНАТА
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #18 -: Ноември 07, 2009, 18:02:00 pm »
Много интересно.
Пиша отговор единствено, за да ми се появи темата в "нови отговори на моите публикации" и за да следя постовете на Iris по темата.
Модераторите дали ще се сърдят?
най-добрият приятел на човека остава самият той, въпреки предателствата понякога.

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #19 -: Ноември 07, 2009, 18:14:00 pm »
Едва ли.Според мен има крайна частица и това е енергията.От тук може би сам си давам отговор Е=м.с^2
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #20 -: Ноември 07, 2009, 18:52:24 pm »
Знам най-голямото материално нещо-вселената.Най-малкото- мисля ,че това е енергията.


Какво?!?!?! Това е идиотско. Все едно да сравняваш банани и пъпеши и да твърдиш, че единия е по син от другия.  ??? ::)

Неактивен sesiliq

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 290
  • ТРОЯНА
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2009, 19:26:07 pm »
Какво имаш предвид?
...и нека Силата бъде с теб. [img]http://img383.imageshack.us/img383/290

Неактивен Roswell

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 285
  • They are already among us!
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #22 -: Декември 04, 2009, 17:11:14 pm »
защо си губите времето с такива въпроси както каза момо това е все едно да задаваш на всяко изречение въпросителната дума Защо.Тема като тази са безсмислени за мен не знам за Вас :boredom: :-X :writer:
Извънземно е онова същество, което живее в синхрон и хармония с истинската природа на своя генетичен

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #23 -: Декември 04, 2009, 17:31:42 pm »
Какво имаш предвид?

По-скоро 'ти' какво имаш предвид?  :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #24 -: Декември 04, 2009, 22:20:17 pm »
Не мисля, че всички видове енергия са материални.
Даже нямам потвърждение, че който и да е вид от енергията е материален.
Но със сигурност се сещам за някои видове енергия, които със сигурност не са материални.

1. Топлинна енергия - едно тяло може да бъде загрято, като запази абсолютно същото си съдържание на частици.
Просто започват атомите да се движат по-бързо и да се блъскат един в друг.
2. Кинетична (Силова) енергия - ако една лека кола се е засилила и се пусне да върви по интрция тя има в себе си силова енергия, която я кара да се движи. Със сигурност, обаче, състава на частиците в колата не се променя.
(е, никой не е изследвал това със сигурност, но поне от гледна точка на съвременната наука е така ...)
3. Електрическа енергия - хмм и там май нищо материално няма. Просто през медените проводници (може и други) минава ток, т.е. хвърчат електрони по веригата в кръг.
Сами по себе си те не са електрическата енергия. Те само се подреждат подходящо, когато тя е налице. Като спре тока, атомите на проводника си имат пак толкова електрона, колкото са имали и преди (грубо казано).

(не претендирам за научна издържаност  :blush:)

и тн.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Ken1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 114
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #25 -: Декември 04, 2009, 23:13:59 pm »
Цитат
Най-обща дефиниция: всичко, което има маса и обем и заема място
Според Международно бюро за мерки и теглилки материя е количеството субстанция и е пропорционална на броя на изграждащите я частици, били те атоми, молекули, йони или други.
Научно определение - това от което са съставени атомите и молекулите
Дефиниция с кварки и лептони - обикновената материя е всичко, съставено от елементарни фермиони т.е. кварки и лептони.[1][2] Бозоните (с маса в покой нула) определят полетата, което не се счита за обикновена материя.

Думата "вещество" трябва да се разбира условно, защото различията между веществената и полева форма на материята са размити и в един момент престават да съществуват. Тъмната материя и тъмната енергия са обекти с все още неизяснена докрай физическа природа. Освен това съществуват и виртуални частици, които се разглеждат като частици само в промеждутъчните състояния на взаимодействие на реалните елементарни частици. Виртуалните частици определят и свойствата на физическия вакум, който в съвременната физика придобива атрибут на материална среда.

Това е от - http://bg.wikipedia.org/wiki/Материя_(физика)
Какво разбирате вие под материално. За мен материята и енергията са едно и също.
E=mc^2 тук знака равно показва, че енергията и материята са едно и също нещо. Нали щом от разрушаването на материя се прави енергия, това значи че материята е съставена от енергия. :)

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #26 -: Декември 04, 2009, 23:15:10 pm »
Не мисля, че всички видове енергия са материални.
...
Остава въпросът: как нещо нематериално може да оказва влияние върху материята? По какво се различава материалното от нематериалното?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #27 -: Декември 05, 2009, 00:17:00 am »
Е, то и времето не е материално, ама действа на материята, нали?

Вибрацията също не е материална, но действа на материята.

Ако ритна някой (по задника), ще му приложа нематериална кинетична енергия.
Тази енергия може и да не е материална, но кракът, който я е произвел е материален ...

Електричеството също се поражда от материални източници - вятърни генератори, водни, горене на въглища и тн.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #28 -: Декември 05, 2009, 04:38:06 am »
Знам най-голямото материално нещо-вселената.Най-малкото- мисля ,че това е енергията.
А защо да не са едно и също нещо,което е изразено по два коренно различни начина.Например електронът може да бъде частица,хем вълна.Защо най-гокямото и най-малкото нещо-да не са всъщност едно и също нещо?
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Защо съществуващото съществува?
« Отговор #29 -: Юли 30, 2010, 03:38:58 am »
Това е от - http://bg.wikipedia.org/wiki/Материя_(физика)
Какво разбирате вие под материално. За мен материята и енергията са едно и също.
E=mc^2 тук знака равно показва, че енергията и материята са едно и също нещо. Нали щом от разрушаването на материя се прави енергия, това значи че материята е съставена от енергия. :)
Това е абсолютно погрешно.

Само заради факта, че материята и енергията са от 2те различни страни на някакво равенство, В КОЕТО ПРИСЪСТВАТ И ДРУГИ ПАРАМЕТРИ (особено пък когато се умножава), изобщо не следва че са равни.

Най-елементарната аналогия за която се сещам.
Формула от 3ти клас: S = V * t
Пътят е равен на скоростта по времето.

Е, как може да заключим, че Пътят е едно и също със Скоростта!?
Или, че Пътят е едно и също със Времето (т) !?

Когато имаме умножение резултата тотално се променя. Също може да се забележи, че и мерните единици се променят.
Пътят се мери в километри, скоростта в километри в час, а времето в часове.
Мерките във всяка формула трябва да се нулират.
Километри в час, всъщност се представя като километри/час.
Като умножиш километри в час със 'час'. Получаваш само 'километри'. Което е и точно същото от другата страна на равенството.

Енергията не е материална. Тя е ПРОЯВЛЕНИЕ на материални носители.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
7 Отговора
8596 Прегледи
Последна публикация Ноември 03, 2007, 01:57:04 am
от Joro Velev
14 Отговора
10304 Прегледи
Последна публикация Ноември 08, 2008, 02:19:24 am
от soulmethod
288 Отговора
76849 Прегледи
Последна публикация Юни 23, 2010, 08:39:47 am
от Eon
10 Отговора
12331 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2011, 00:08:36 am
от Нова Ера
29 Отговора
24459 Прегледи
Последна публикация Март 14, 2010, 22:44:18 pm
от Raw Deal

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27