Автор Тема: Добър човек  (Прочетена 20475 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Добър човек
« Отговор #60 -: Август 03, 2010, 18:16:08 pm »
Към Митко - има ли разлика между следните две твърдения:  1. Г-жа Х иска да се люби с мистър У (който не е мъжът и). И 2.Г-жа Х иска да ИЗНЕВЕРИ на мъжа си (чрез местър У). Еднакви ли са тези мисли по своето качество?

Към Олд - ако си анулирал обидата (осъзнал си, че всичко е поради проблемите на другия човек) това какъв е проблемът да забравиш сторенето? Нима помниш всичко от миналото си? Ако нещо е дребно, несъществено, без особено значение ще го помниш ли? А това, че някой в своето невежество е казал или направил нещо не толкова важно, нали?

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Добър човек
« Отговор #61 -: Август 03, 2010, 19:27:48 pm »
Към Олд - ако си анулирал обидата (осъзнал си, че всичко е поради проблемите на другия човек) това какъв е проблемът да забравиш сторенето? Нима помниш всичко от миналото си? Ако нещо е дребно, несъществено, без особено значение ще го помниш ли? А това, че някой в своето невежество е казал или направил нещо не толкова важно, нали?

Ами Алибаба, аз сума постове натръшках пиша толкова простовато (щот толкова ми са възможностите) ама вие така сте се увили с това дето му викате его че хич и не четете ;)
Писах за мечката на Митко, това е и за мен, удари ме но лоша дума не ми казвай помня като слон ;). А и писах прощавам винаги поне досега, но винаги помня.

П.С.Говорим за съществените неща а не за дреболиите, аз специално не съм дребнав и разбирам от шеги иииии....
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Добър човек
« Отговор #62 -: Август 03, 2010, 19:51:26 pm »
Явно и аз не мога да напиша разбираемо мисълта си.
Но нека се върнем на примера с мечката. Какво беше казал онзи на мечката? Че и вони устата? Да речем, че това е истина и наистина и вони устата. Трябва ли мечката (или човекът) да се обижда от това, че са и казали истината? Да речем, че е човек. Може да не си усеща миризмата и да не се сеща да отиде на зъболекар. Другите около него сигурно и тях им смърди, но пред него нищо няма да кажат, ще го кажат зад гърба му "лелее, на тоя как му вони устата". Намира се един човек, който му го казва. И този решава да се обижда. Трябва ли да се обижда от истината?!! Е, че е неприятно за егото неприятно е, спор няма, но ако малко помисли ще разбере, че обидата е неуместна в случая.
Другият вариант е ако устата му не мирише, но някой решава да го обиди и го излъгва. Ми той може да провери, и пак няма какво да се обижда. Явно другият си има проблем, нещо му завижда и пр...
В тази приказка говори егото на мечката.То предпочита камък по тялото, т.е. реална болка, отколкото самото то да изпита дискомфорта от истината.
Егото се обижда на истината! Готово е да жертва самия човек (или мечка) само и само да не му разрушават прекрасната и удобна илюзия.
Докато човекът разрешава на егото си да прави това не може да бъде добър човек.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Добър човек
« Отговор #63 -: Август 03, 2010, 20:36:25 pm »
Алибаба, някои истини в живота трябва да се премълчават, може и да не е правилно но е така ;),а това за мечката го възприе дословно (престави си че на тази мечка не и мерише устата), аз го писх за да четеш между редовете ;)
Ще ти дам пример с моето куче и кучето на един познат, устата на моето не мирише толкова колкото неговото защото моето яде само гранули а негвото кокали и меса а забравя да си мие зъбките ;D.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Добър човек
« Отговор #64 -: Август 03, 2010, 22:38:24 pm »
Олд, признавам си не разбирам примера ти  :unknown:
А дали някои истини трябва се премълчават?
Къде ще се скрием от истините?!

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Добър човек
« Отговор #65 -: Август 03, 2010, 22:39:09 pm »
Ами подход му е майката.Ако много държиш да си честен с някой-ще намериш начин да му поднесеш истината,така,че да не го обидиш.Всеки сам си решава дали да поеме този риск.Ако пък смяташ,че можеш да направиш жертва от твоя страна-в случая да понасяш лошата миризма-и това е вариант.
« Последна редакция: Август 03, 2010, 22:41:08 pm от ruska salata »
Опитай!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Добър човек
« Отговор #66 -: Август 03, 2010, 23:23:37 pm »
Ами подход му е майката.Ако много държиш да си честен с някой-ще намериш начин да му поднесеш истината,така,че да не го обидиш.Всеки сам си решава дали да поеме този риск.Ако пък смяташ,че можеш да направиш жертва от твоя страна-в случая да понасяш лошата миризма-и това е вариант.
        Когато  искаш  да  помогнеш  правиш  забележка  на  четири  очи,  а  когато  искаш  да  смачкаш  достойнството  на  някого  и  същевременно  да  изтъкнеш  себе  си,  критикуваш  пред  повече хора  за  препоръчване  е  пред  близки  на  критикувания!!!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27