Автор Тема: Какъв е смисълът на живота?  (Прочетена 76829 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #30 -: Март 23, 2009, 18:34:23 pm »
А животът има ли нужда от смисъл, или ние имаме нужда да му придадем такъв ?
Мисля, че не. Реката има ли нужда от смисъл, за да тече? Зрънцето има ли нужда от смисъл, за да поникне. Обективно- не. Ако се появи субект, той ще им придаде смисъл, защото той има нужда от това.
Така мисля.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Oxus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
    • Езотеричен Разум
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #31 -: Април 05, 2009, 08:46:20 am »
  От всички създания на земята, човека е единственото, което е забравило за какво съществува - факт!  :)
 
  Смисъла на живота? Можеш да си мислиш, че е супер сложен или висш, че е трудно да го осъзнаеш или пък че няма такъв, но в крайна сметка той е толкова прост, както просто си тече водата от планината към морето. Отговора е - Смисъла на живота е да се ЖИВЕЕ. А да се живее е най-сложното и прекрасно изкуство, което може да създадеш на земята. И всеки го знае това вътрешно/подсъзнателно. Всеки се стреми да направи живота си най-добър, според това което разбира за най-добро.
  Ето и една метафора: проект Земята
« Последна редакция: Април 05, 2009, 13:52:17 pm от Eon »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #32 -: Април 05, 2009, 10:54:42 am »
Има си хас да прочетеш някоя тема и да не знаеш смисъла на живота.

Неактивен Oxus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
    • Езотеричен Разум
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #33 -: Април 05, 2009, 16:15:01 pm »
Има си хас да прочетеш някоя тема и да не знаеш смисъла на живота.

  Не знам това твоето обич ли е , любов  :-*   .А може би си на програма Доживяване и си нямаш работа та си мислиш и другите така  :-\
  Би ли ми разяснил друже(не си ми никакъв другар,но от любезност използвам думата) какъв смисъл искаш да предадеш с този ти пост.... Какво искаш да разбера аз и другите?

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #34 -: Април 08, 2009, 09:22:04 am »
Искам да си дадеш сметка, че от поустовете ти само едно изречение на абзац носи смисъл.Например като последното писание след многоточието ти.

И също така искам ти и другите като теб да разберете, че четенето на тема и даването на коментар в следствие на прочетеното, се нарича търсене на отговор на въпрос.А писането на мнение, без да се чете вече написаното, се нарича оф-топик.
В твоя случай оф-топикът, в комбинация с първото нещо, за което исках да си дадеш сметка, се превръща в "товарене на темата с глупости".

buden

  • Гост
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #35 -: Април 08, 2009, 10:09:53 am »
Смисъла на живота е да се хванем и да си подредим разнебитената България.

Или не ни стиска или не ни се иска. Кое от двете?

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #36 -: Април 08, 2009, 11:12:21 am »
Може би и двете за съжаление.

Неактивен Oxus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
    • Езотеричен Разум
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #37 -: Април 08, 2009, 16:02:16 pm »
Искам да си дадеш сметка, че от поустовете ти само едно изречение на абзац носи смисъл.Например като последното писание след многоточието ти.

И също така искам ти и другите като теб да разберете, че четенето на тема и даването на коментар в следствие на прочетеното, се нарича търсене на отговор на въпрос.А писането на мнение, без да се чете вече написаното, се нарича оф-топик.
В твоя случай оф-топикът, в комбинация с първото нещо, за което исках да си дадеш сметка, се превръща в "товарене на темата с глупости".

  Имам чувството че сме от различни планети с теб  ;D . Това че ти  не виждаш смисъла, не значи че няма  ;D . А това че си останал с впечатлението че не съм прочел преди мен какво са писали - Грешиш :) ... Всичко прочетох преди да отговора  :) :) :).
  И не приемай моите отговори толкова лично. Не насаждам мнението си  на никой... всеки си има своя веру.... форума е за да се споделят мнения и аз това правя  :P
« Последна редакция: Април 08, 2009, 16:06:26 pm от Oxus »

Неактивен neven

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 698
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #38 -: Април 09, 2009, 11:40:21 am »
Живота Е смисъл :)

"Радвайте се на живота, а не на неговия смисъл"- Достоевски
"Предметите на Тльон се удвояват; те са склонни обаче и да изчезват или да губят известни черти, ког

Неактивен Oxus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
    • Езотеричен Разум
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #39 -: Април 09, 2009, 16:28:16 pm »
  Не обичам хората които много говорят, защото рядко казват нещо важно и подкрепям тезата че най-големите мъдрости са прости и лесни за разбиране...... Ето го и примера....
Живота Е смисъл :) "Радвайте се на живота, а не на неговия смисъл"- Достоевски

  Едно изречение и казва всичко... стига да търсиш и ще го видиш целия смисъл.А: "живота е смисъл"- и се сещам един приятел беше писал на скайпа си: "смисъла на живота - живот със смисъл"
  Много на място... поздравления Neven  ;) :)
« Последна редакция: Април 09, 2009, 16:29:52 pm от Oxus »

Неактивен pure

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #40 -: Април 14, 2009, 09:05:39 am »
"Животът е предизвикателство - приеми го! Животът е песен - пей я! Животът е мечта - осъществи я! Животът е игра - играй я! Животът е любов - наслади му се!"
 - "След като къщата гори, поне да се стоплим"
- "Ние откриваме колко ценна е водата, чак когато кладенецът е празен"
 Малко цитатчета и от мен по темата, вторият и третият може и да не са в най-праволинейната връзка, но мисля, че могат да окажат голямо влияние в/у размишленята като цяло.
 По мое мнение смисълът е да се усъвършенстваме, така и така се раждаме , защо да не изживеем един "пълноценен"(ест тази дума може за всеки да е с различно значение) живот?!  ;)
"Човек се дави не защото е скочил,а защото е останал под водата"!

Неактивен reality

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #41 -: Юни 11, 2009, 22:04:10 pm »
Единственият смисъл на живота е да го изживеем ...., но не така както всеки си иска, а така както бихме запазили хармонията на любовта и разбирателството, да сме единни и в същото време с много мнения, да сме спорни и в същото време компромисти, да се примиряваме, но никога да не се отказваме, защото живота винаги може да те обърне с главата надолу или да те възнесе на "седмото" небе!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #42 -: Юни 11, 2009, 22:54:13 pm »
Единственият смисъл на живота е да го изживеем ...., но не така както всеки си иска...

EPIC FAIL !


Неактивен 4i4obil

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 109
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #43 -: Юни 12, 2009, 21:24:14 pm »
За да не стават обърквания, като при мишките, ще трябва да формулираме въпроса по добре. Освен това първо трябва да си отговорим на два други въпроса:
1. Какво е "смисъл" (какво значение влагаме в тази дума)?
2. Какво разбираме под "живот"?

Подозирам, че ако изясним тези две "категории", Отговорът ще "лъсне" във "Въпроса".

Засега отговорът може да бъде само "Какво искаш да кажеш?".
Търпение му е майката, а таткото е концентрация.

Неактивен Веселяк-У

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 24
Re:Какъв е смисълът на живота?
« Отговор #44 -: Юни 12, 2009, 23:08:11 pm »
Ами според мен ако под смисъл се разбира нещо неотменно то той винаги е около нас докато сме живи.Самата смърт.Ако човек малко се замисли без страх тя е единственото неотменно и истинско нещо, в което може да си сигурен на 100%.Ако човек има нещо,за което е готов да умре значи той е жив.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
10 Отговора
12321 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2011, 00:08:36 am
от Нова Ера
29 Отговора
24452 Прегледи
Последна публикация Март 14, 2010, 22:44:18 pm
от Raw Deal
37 Отговора
11635 Прегледи
Последна публикация Август 01, 2010, 00:49:05 am
от marhs
44 Отговора
18430 Прегледи
Последна публикация Октомври 07, 2012, 15:37:02 pm
от mitko
81 Отговора
35478 Прегледи
Последна публикация Април 28, 2012, 15:46:42 pm
от m2f

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27