Автор Тема: Любовта като разгром на егоизма...  (Прочетена 54289 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #90 -: Май 07, 2010, 20:47:28 pm »
Любовта е като Истината, няма две Истини...
Но има различни пътища до тази Истина/Любов,а хората доста честичко бъркат пътя с целта.
« Последна редакция: Май 07, 2010, 20:54:46 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #91 -: Май 07, 2010, 20:56:01 pm »
Просто явно някои хора широко употребяват думичката 'любов', а всеки си я тълкува както му скимне, на база на неговите илюзии.

А сега ми обясни каква е тая кьорава жена, дето ще припарва в моите лични занимания и в каква връзка я споменаваш.
За "любов" минава всичко,което обслужва личните интереси на повечето хора.За кьоравата жена,сорри,че аз отговарям,вместо Персито,но предолагам,че е от типа жени-трябва да правим всичко заедно с мъжо си.Та,ако един мъж откаже да прави всичко с жена си и да има негови си собствени занимания без нея,малко,или много това я вбесява,и автоматично всеки такъв мъж е женомразец.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #92 -: Май 07, 2010, 20:56:51 pm »
...
Сега, това не е спам. Говорим точно и за любовта и за егоизма.

И не се правя на никакъв. Какво си ми писала на лични съм позабравил вече, а и явно това е някакъв изолиран пример. Щом един път някога си не е станало, ами намери си друг партньор.
Какво излиза. До сега рекламираше тантрата, а сега изведнъж казваш, че не била приложима, щото не знам какво, нямало подходящи партньори.
Последно реално действащ ли е тоя метод или не?

И какво, останалите и те като тебе да чакат цял живот случайно да намерят някой партньор, да попрактикуват тантра, че тогава да се възвисят. А през това време докато чакаме?


Не казвам "Напред чрез тантра към духа!!".
Хмм, струва ми се, че точно това каза :)

Цитат
А иначе непрекъснатото коригиране на отношението към нещата също е вид тантра, което никой не може да ми попречи да практикувам..
А, значи сега всичко, което учим на тоя свят, включително и извън секса се нарича тантра?

Знаеш ли, един път спорих с един почитател на Айкидо.
Според него изкуството му било съвършено, перфектно, най-доброто и не знам какво.
След като му показах празни моменти от развитието, които Айкидо пропуска, той заяви най-безцеремонно:
"Дори и да се наложи да уча карате или бокс за да подобря нещо, това пак е Айкидо. Всичко, което уча е Айкидо, дори и да не е в залата по Айкидо."
...
Какво да отговориш на това и да спориш с такъв човек.
Понятията му са тотално сбъркани ...
Просто в даден момент Айкидото е излязло от образа на метод и изкуство за усъвършенстване и е заело жадуваното място за РЕЛИГИЯ.
Когато ВСИЧКО, което се случва по земята с тоя човек вземе да се нарича АЙКИДО, значи си е намерил нов идол и се е фанатизирал ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #93 -: Май 07, 2010, 23:58:56 pm »
обяснявам.
Каква жена БИ пожелал?

(забрави за възраст, външност, интелект, сравним и достатъчен с твоето очакване)
как би усетил Пълнота?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #94 -: Май 08, 2010, 04:23:52 am »
Не виждам това да има общо нито с темата, нито с предишните отговори.

А и не разбирам защо все аз трябва да отговарям на въпроси. Ти отговори ли на поне един?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #95 -: Май 08, 2010, 09:13:06 am »
Поредната оспамена тема.Моля, новите и старите потребители да се въздържат от подобни прояви!
« Последна редакция: Май 08, 2010, 11:44:59 am от Invisible World »

Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #96 -: Май 08, 2010, 12:22:53 pm »
Тан,прекалено личчно приемаш въпросите. :)

Аз мисля да върна темата малко към началото и.
Дали любовта може да разгроми егоизма и значи ли,че ако си преодолял егоизма си обичаш?
Според мен не.Може да обичаш и въпреки това да си си егоист.Може да искаш най-доброто за любимия,но в някакви моменти да предпочетеш да доставиш удоволствие на себе си.Поне при мен е така.И моля да не казвате сега,че това не е любов и тъй нататък.

А онова с тантрата е безумен пример защо не прави каквото и да е. ;D
Не ядем сладко,защото няма с кого да го споделим.
Не ходим да тичаме с партньора,тъй като сме по-бързи и можем да го надбягаме.
Не обичаме безкрай,а само толкова,колкото би могло да ни се отвърне.
Точно така ми прозвуча. :)
Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #97 -: Май 08, 2010, 13:46:03 pm »

Tangrata_ любовта е тласък,но ти преминеш ли в другата любов-дали ще възприемаш пак мъжете и жените по същия начин?Всичко е пожелание. :) И съм съгласна,че рядко любовта между мъж и жена е всичко.В крайна сметка от нас си зависи кога и как ще извървим пътя.А трудностите ни каляват и правят по-силни.
Да,отбележим,че и истинската любов,дори между мъж и жена се среща изключително рядко(явно е заради нас хората,а не че любовта се намира трудно).Явно някои неща са си до късмет и желание.Пък какво ли остава за тези,които са изпитали любовта към света в най-чистия и смисъл...Но все пак ги има и дори да са 1 на 1 милион,пак са си доста.И мисля,че години играят много малка роля и нямат почти никакво значение.

Така наречената "друга любов" е Истинската любов - единна, и излъчваща, творческа и градивна. Тя е сливането на противоположностите и всички полярни мисли като "мъжко-женско", "позитивно-негативно", и прочее. Може да се осъществи, както от един човек - вътре в неговото съзнание, така и в отношенията между мъж и жена - в това отношение граници няма. В крайна сметка, всеки мъж носи в някаква степен женски характеристики, и обратното. В уравновесяването на тези аспекти се крие разковничето, както към установяване на хармония в човека, така и в изграждане на баланс в отношенията му с другите.
Това е надделяването на егоизма и неговите непрекъснати "стимули". Не е лесно за постигане, но постигането му е най-голямото съкровище, до което съвременния човек може да се докосне.
Защо да се среща рядко? Всичко е въпрос на намерение и насочване на вниманието. Проблемите идват от непрестанното ровичкане в детайли и разнищването на отношенията в познатия дуалистичен стил - "обича ме-мрази ме", "с мен е-не е с мен", "великолепен съм-ужасен съм", и т.н., и т.н.. Това заробва психиката, и нанася непоправими щети и щампи върху съзнанието като цяло. Като прибавим и индоктринацията от масмедиите и филмите, картинката става зловеща. Но все пак, всеки човек има сетивност за тези истини, и дълбоко в себе си усеща перспективата на своето развитие. Защото хората са създадени, за да бъдат в любов, мир и космична хармония. Това състояние сега е неестествено, и смятам че все повече хора започват да схващат този прост факт.


 
musica universalis

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #98 -: Май 08, 2010, 14:15:58 pm »
ultrafutur,написал си го много точно.
И ок-често се среща любов,но рядко се изживява,понеже повечето хора избират удобството пред истината.Понеже като някой тръгне да живее неговия си живот,както той самия реши-прекалено много хора се вкопчват в този някой,манипулирайки го и използвайки какви ли не средства,за да го откажат и върнат назад.Понякога това е,дори партньорът,ако един от двамата в една връзка се опитва да достигне тази свобода,защото съм съгласна,че всичко става в съзнанието на човека.Но все пак е хубаво да пътувате двамата с този някой.Защо мисля,че е по-различно пътуването тогава?Понеже живеем в дуален свят-всичко е 2-хубаво и лошо,сладко и кисело,и т.н.,но тогава идва и въпросът дали душата е само 1(или е разделена)?  ;)Според мен малко хора избират някои неща,понеже е болезнено освобождаването от всички щампи и влизането в естественото ни състояние-голям шок е за психиката.Но наистина все повече хора се променят,което е странно.А стимулите за Егото не са ли полезни понякога?Все пак всичко е създадено,за да ни помага,а в крайна сметка се използва за други цели.За истинската любов-да я срещне човек,да успее да я познае,да я изживее и накрая да намери свободата,заедно с нея-все пак си мисля,че е рядко.По принцип би трябвало да е твърде често,но,за да обичаш и да си обичан на 100%-трябва да си притъпиш Егото на макс.,мислейки за някой друг преди себе си-хм,малко хора го могат преди да са се освободили от щампите и масовото мнение.Е,някои хора правят някои неща,а дори не знаят какво толкова им е уникалното,понеже мислят,че всички са като тях-забавно. :)А и в крайна сметка няма как да сме сигурни в някой друг преди да сме сигурни в самите себе си.  :hi:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен ultrafutur

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 786
  • Amor vincit omnia
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #99 -: Май 08, 2010, 20:39:07 pm »
Аз мисля да върна темата малко към началото и.
Дали любовта може да разгроми егоизма и значи ли,че ако си преодолял егоизма си обичаш?
Според мен не.Може да обичаш и въпреки това да си си егоист.Може да искаш най-доброто за любимия,но в някакви моменти да предпочетеш да доставиш удоволствие на себе си.Поне при мен е така.И моля да не казвате сега,че това не е любов и тъй нататък.

Разбира се, че любовта може да разгроми егоизма, нали това е основата на тази тема. Ако си егоист, ти само си мислиш, че обичаш - всъщност утвърждаваш самомнението си и заздравяваш черупката от "ценности", която те ограничава, и прави любовта непостижим идеал.
Не е въпроса в доставянето на удоволствие на себе си или другия - това са само залъгалки за ума и желанията, които мнозина бъркат с любовта, и това води до дълбоки драми. Въпросът е да споделяш всичко от Извора на вдъхновение, който кипи в теб - да отдадеш себе-то си на една по-голяма кауза, която осветява не само вас двамата, но и всичко наоколо - Природата се възражда от тази енергия, и Тя винаги усеща, когато това се случва.
Много е важно да се разбере този аспект на любовта, защото той е първоначалната интенция на Създателя - сътворил хората по свой образ и подобие - вселюбящи, всеопрощаващи, и вездесъщи в споделянето на радостта и истината...
musica universalis

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #100 -: Май 09, 2010, 13:24:26 pm »
Не виждам това да има общо нито с темата, нито с предишните отговори.

А и не разбирам защо все аз трябва да отговарям на въпроси. Ти отговори ли на поне един?

Наистина прочетох няколко пъти и не видях конкретни въпроси, на които да отговоря по темата. Общо взето не разбирам, ти мислиш ли, че любовта може да 'разгроми' егоизма- подчертавам, че това е мнооооооого различно от Его-то само по себе си- или не може?
Аз мисля, че може, и че на Его-то нищо няма да му стане. Просто като срещнеш жената на живота си, ще ти е по-приятно да ходиш с нея на салса, а не да танцуваш просто с жени.
Ама, май повтарям нещо от по-горе... извинявам се, че е така, и чакам да видя конкретните ти въпроси  :)

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #101 -: Май 09, 2010, 15:36:16 pm »
Въпрос към всички момичета , момчета взели участие по темата :
Я да ви питам аз , ако всяка жена /мъж/ иска да "ползва" съпруга (приятеля),съпругата (приятелката) ви ,ша ли ви се разгроми егоизма ?

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #102 -: Май 09, 2010, 20:32:56 pm »
old4,безсмислен въпрос.То тя хубаво всяка жена/всеки мъж да поиска да ползва нечий/нечия чужда съпруг(а)/приятел(ка),но дали пък и този,който иска да ползват няма думата в случая?Ако един човек иска някой да го "ползва"(или той/тя да ползва друг/и)-каквото и да правиш свършен факт,ако не ще и с пушка-малко вероятно да го накараш.Тъй че тука за какъв егоизъм,какви пет лева говорим?!
« Последна редакция: Май 12, 2010, 19:59:28 pm от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #103 -: Май 09, 2010, 20:49:59 pm »
Цитат
old4,безсмислен въпрос.
Въпроса е бесмислен ако го четеш буквално  ;)
А и вие разглеждате любовта пречупена през призмата на сексуалноста , или аз не що бъркам  ;), поне от последните постове .... феромони .... феромони ...!
« Последна редакция: Май 09, 2010, 20:58:20 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #104 -: Май 09, 2010, 21:27:01 pm »
хаха, не въпроса е безмислен, ами ти изобщо не си мислила по него. А се изказваш прибързано. При това не искаш да мислиш абстрактно, а само в някакъв конкретен случай.
Аз ще си позволя да перефразирам въпроса:
Какво ще почувстваш ако МЪЖЪТ ти поиска да прави любов с други жени? А и те искат.
А какво би станало ако се появява в къщи 1 път в месеца и изобщо не те поглежда, а си ходи с разни по-красиви приятелки?
А да видим сега за какви 5 лева става въпрос.
Не виждам това да има общо нито с темата, нито с предишните отговори.

А и не разбирам защо все аз трябва да отговарям на въпроси. Ти отговори ли на поне един?

Наистина прочетох няколко пъти и не видях конкретни въпроси, на които да отговоря по темата. Общо взето не разбирам, ти мислиш ли, че любовта може да 'разгроми' егоизма- подчертавам, че това е мнооооооого различно от Его-то само по себе си- или не може?
Аз мисля, че може, и че на Его-то нищо няма да му стане. Просто като срещнеш жената на живота си, ще ти е по-приятно да ходиш с нея на салса, а не да танцуваш просто с жени.
Ама, май повтарям нещо от по-горе... извинявам се, че е така, и чакам да видя конкретните ти въпроси  :)
Почвам да се съмнявам в способността ти на разбиране. Конкретният ми въпрос беше: "Къде си прочела да съм твърдял, че не са припарвали жени в живота ми преди? И ако можеше да го цитираш."

А каква е разликата между тази любов и онази любов и между Его и егозизъм, не знам. Всеки си има някакви свои субективни понятия и аз вече се уморявам да се мъча да си преставям кой какво разбира под тия понятия, че да отговарям спрямо това му разбиране.
Та може ли да започнем като ти изясниш твоите разбирания за тия думи, що е алтуристична любов, що е плътска любов, що е Его, и що е егоизъм.
И едва тогава бих могъл да отговоря, спрямо твоите определения. В противен случай си бъркаме една голяма и безмислена каша тука.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27