Автор Тема: Любовта като разгром на егоизма...  (Прочетена 54377 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #75 -: Май 05, 2010, 15:47:34 pm »
Не за ПРЕМАХВАНЕ на егото става въпрос, а за това кой стои в основата на действията ни, на мислите и чувствата ни, с една дума кой ще води парада.
Ако егото няма претенциите да води то е полезно...при това е....много забавно. Без него би била страхотна скука.
Но когато си надвиши правата....т.е. когато без да се усетиш си почнала да живееш заради него, а не то да го има заради теб...тогава вече нещата стават сериозни.
Чисто и просто то отклонява енергия за свои нужди все повече и повече (за да се поддържа и укрепва и обогатява) и човек в един момент стига до енергиен банкрут.
Да не идеализираме чак толкоз "битката" с егото, това си е просто една енергийна икономика.
Е,алибаба,влакът(Егото)или машинистът(човекът)е виновен в такъв случай?!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #76 -: Май 05, 2010, 18:30:57 pm »
Като махнем всички изброени, КАКВО по-точно остава от тази любов?
Обяснете, като за прости хора.
До тук не попаднах на такова обяснение. А само бла бла учим се да обичаме, бла бла учим се да елиминираме егото и прочее общи приказки.

Като махнем всички изброени, да ги наречем "материални ограничения", остава чистата любов - онази съкровена частица, която всеки усеща, когато е влюбен. Тази свръхинтензивна енергия е в основата на всичко съществуващо, и ние - човешките същества - сме създадени, за да я преоткриваме и интерпретираме/използваме във всички свои действия. Тя е свързващото звено между човека и Природата - Майката Земя, и тя е силата, която движи еволюцията напред.
Когато успееш да се освободиш от всички привързаности, и остане само една единствена отдаденост - независимо дали ще е към жена, кауза, или утопична идея - тогава ти генерираш своята съдба, и участваш активно в космогенезиса на Бога.
Това е, което те извежда отвъд илюзиите и парадигмите на Егото, и те прави съпричастен към една съдба, далеч по-голяма и по-значима от твоята собствена.
Когато се научиш да обичаш света и живота повече от (или поне наравно със) себе си, тогава разбираш безсмислието на досегашните си стремежи, и виждаш истинската  светлина, която върви пред теб, и осветява всяка стъпка по пътя ти...
 :)
Ултрафутур, аз съм съгласен за тази любов, към света, но въпросът ми беше за любовта между мъжете и жените конкретно. Която поне аз си представям по-различна. Просто може би вие твърдите, че чрез любовта между мъжете и жените може да се премине в другата.
Но пък аз твърдя, че това изобщо не е задължително, независимо какви привързаности и ограничения отнемаш.

Може би любовта между мъжете и жените може да ти даде начален тласък, някакво пробуждане, осъзнаване, че има и много любов на този свят.
Но не вярвам да те придвижи през целия път до другата любов. Напротив. 99% от пътя остава да си го извървиш в трудности.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #77 -: Май 05, 2010, 18:50:01 pm »
Tangrata_ любовта е тласък,но ти преминеш ли в другата любов-дали ще възприемаш пак мъжете и жените по същия начин?Всичко е пожелание. :) И съм съгласна,че рядко любовта между мъж и жена е всичко.В крайна сметка от нас си зависи кога и как ще извървим пътя.А трудностите ни каляват и правят по-силни.
Да,отбележим,че и истинската любов,дори между мъж и жена се среща изключително рядко(явно е заради нас хората,а не че любовта се намира трудно).Явно някои неща са си до късмет и желание.Пък какво ли остава за тези,които са изпитали любовта към света в най-чистия и смисъл...Но все пак ги има и дори да са 1 на 1 милион,пак са си доста.И мисля,че години играят много малка роля и нямат почти никакво значение.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #78 -: Май 05, 2010, 20:51:27 pm »
Танграта, не случайно тантрата се нарича прекия път. Защото е най-прекия, но и най-ТРУДНИЯ!
Защото в отношеието межде мъжа и жената имаш огромно поле за работа (стига да искаш и да не те е страх де). Там веднага лъсва всичко. Лъсва кое Е и кое НЕ Е любов.
Но докато ти лъсва всичко, както се досещаш то се отнася предимно за теб (имим предвид не ти, а човекът който иска да работи за любовта), та докато лъсват НЕ любовите никак, ама никак не е приятно.
Никак не е приятно да осъзнаваш, че това, което си мислел за възвишена любов са примерно чисто и просто инстинкти, че това което си мислил за безкористно себеотдаване е чисто и просто опита ти да манипулираш другия, да го привържеш  и пр. и пр. и пр. Някакви такива работи се случват в процеса....но това не означава, че подобни грешки не могат да бъдат премахнати и когато осъзнаеш, че несъзнателно си манипулирал, или използвал , можеш да се откажеш от това завинаги. Можеш от този миг да почнеш на чисто. И така - все по-чисто и все по-чисто...това е път и развитие.
Има много духовни търсачи които се пазят от жените за да не ги смъкне надолу това...но това е като да зубриш 20 години в университета, но винаги да отбягваш държавния изпит... :)


Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #79 -: Май 05, 2010, 23:01:21 pm »
Че къде видя аз да се пазя от жените, бе алибаба?

Връзките между хората са наистина важни за трупането на житейски опит. Никога не съм го отричал това. Но чак пък да е най-важното нещо на света ..., държавен изпит и тн прочее ..
Може би кръгозора ти е сравнително ограничен, за да твърдиш такива неща.

Кажи ми, как може да твърдиш какво е и какво не е тантрата и колко пряк път е, като сама признаваш не си се занимавала с нея. А занимавала ли си се с други методи за духовно развитие? Как да ти вярвам, като сама не си сигурна в себе си. Ако беше, щеше поне по 5 часа на ден тантра да правиш. Понеже така прави човек, когато е твърдо убеден, че е намерил най-важното нещо на света.

Наистина хубаво и полезно е да осъзнаваш, че това което си мислел за възвишена любов и отдаване са само инстинкти.

Но защо ги омесваш тези неща с алтуристичната любов така и не мога да си обясня.
Алтуристичната любов не се ограничава само с връзките между мъжете и жените.
Ти можеш да си тренираш бойни изкуства и пак да се учиш на тази алтуристична любов.

Каква е гаранцията, че ако между двама души махнеш сексуалната любов ще остане алтуристическата? Няма гаранция.

Имаш си да кажем мъж и жена, супертренирани с красиви тела.
Но пък облечени в дрехи.
Според твойта теория като човек (по принцип) си маха дрехите една по една, то тялото му ще стане супер красиво и тренирано. Защото в процеса на махане на дрехите една по една, се разкриват красотите.
И даваш за пример тия 2ма мъж и жена с красиви тела, как са си махали дрехите и са останали да се виждат красивите им тела.

Но кажи ми как за Бога, може да има връзка между красивите тела и махането на дрехи. Това изобщо не е общовалидно и дори е абсурдно и смешно.
Тия хора са имали хубави тела, щото са тренирали. А не защото са си махали дрехите една по една.
Може да тренираш за хубаво тяло и изобщо да не се занимаваш с дрехи.
Може пък и цял живот да се занимаваш с дрехи (разбирай его и сексуална любов), но никога да не се занимаваш с тренировки на тялото си (разбирай духовно развитие и алтуристична любов). Тези неща не са зависими по между си.

Аз твърдя, че дрехите са си дрехи и е хубаво да се махат. Освен това хубавото тяло е хубаво нещо и е хубаво да се тренира. Но тия неща са ПАРАЛЕЛНИ. От едното не следва автоматично другото.

Виж сега, съществува и момента ако си много забит и никога не си виждал тялото си, в даден момент да се събереш с някой, да вземеш да махаш дрехи и да откриеш, че тялото ти (разбирай душата) има много за шлайфане и подобряване. Но както казах и преди, това е само първоначално осъзнаване, за да откриеш пътя, по който ще вървиш.
Но да идеш в джима и да тренираш си остава твое и съвсем отделно задължение.
Махането на дрехите само по себе си няма да доведе до по-добро тяло.

А ти би могъл да се занимаваш с тренировки и без дори да си се замислял или да срещал проблема с дрехите.

А ти го обявяваш като най-важния на света (във връзка с оформянето на телата).

Ами сори, ама логиката ти генерално куца. Пробвай на практика нещата, които твърдиш. Тренирай (с тантра или както искаш) едно 10 години, и тогава давай акъл на останалите.
Защото поне нещата, които аз твърдя съм ги пробвал на практика. И то далеч не от вчера.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #80 -: Май 06, 2010, 02:43:05 am »
като е спам, да е спам.

нещата 'не от вчера' са просто Минало.
Не можеш да ги промениш, и в същото време не можеш да си сигурен, че си извадил правилните си изводи.
просто търсейки и намирайки жената, ти всъщност нищо не си Открил!
Тя винаги е била там.
Но какво от това, ако я обичаш, а не можеш да я имаш?
Просто приемаш, и се надяваш, че може и да има 'клонинг', но няма.
Щото както споменах, по-горе, половината за всеки е уникална.
И тази уникалност не може да замени ферари с ауди.
Това не е компромис.
Това е ....илюзия. Че това, което НАИСТИНА искаш, и би те направило щастливо, може да се замени.
Не може.
Бориш се, чакаш, искаш, боли, но това е което те прави пълноценен.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #81 -: Май 06, 2010, 03:15:06 am »
Хм за "не от вчера" съм нямал предвид жени, а различни занимания с които се развиваш.

А това, че не може да се замени това, което те прави щастлив може да го твърди само егото. Защото единствено то не обича компромисите.

Разбира се и аз изхождам от его мотиви в желанията си. Но се надявам да не са 100%.

А ферарито го ползвах изобщо в преносен смисъл. За да илюстрирам прозаичната нужда от известно количество пари за да се живее нормално. Изобщо не ми е на сърце конкретно то. Даже за момента карам доста по-лоша кола, отколкото мога да си позволя. Просто имам други по-важни и по-спешни приоритети.

А другото "какво ако, какво ако" нищо не разбрах от него.
Какво ако си открил ама не си открил, какво ако не си направил правилни изводи и тн.
Ако ако ... много ако-та станаха.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #82 -: Май 06, 2010, 08:22:18 am »
Да, като е спам да е спам, айде....писна ми вече Танграта за това до дупка...питаш защо не практикувам тантра ли? Ще ти кажа защо...защото шанса да срещнеш мъж с тантрична нагласа в днешно време е почти равен на 0.
А знаеш ли какво се случва когато жена с тантрична нагласа опита тантра с мъж с нетантрична нагласа?! М? Аз ти го писах на лични какво се случи когато го направих това и не знам какво се правиш на дръж ми шапката, та продължаваш да питаш! Става това, че тоя мъж решава, че му е паднала 6-ца от тотото и се включва режим - дай да ползваме каквото ни е паднало до дупка докато има...че живота е кратък. Мъжът се вкопчва, залепва се и преследва...включва се нещо хищническо в него, изведнъж жената с тантричната нагласа се оказва в опасност.....
А иначе непрекъснатото коригиране на отношението към нещата също е вид тантра, което никой не може да ми попречи да практикувам..
Може и аз да съм объркала нещо, кой знае, но....така се получи в конкретния случай, че човекът от когото бях привлечена и съответно склонна да се впусна в това приключение беше много далече от тантра. Тантра е преди всичко свобода. А не ползване. За да се случи тантра е необходима много голяма чистота в отношенията...ако я няма в началото може да се работи над нея постепенно, но трябва искреност и от двамата партньори, широта и толерантност да приемеш решенията на другия дори когато не те устройват.
А не докато единия работи над чистотата на настройката си и развива толерантност,чисти се его- привързаностите, другия само да гледа как да му го....
Трябва и двамата в синхрон да полагат подобни усилия и да имат същите стремежи, същите духовни цели.
Да срещнат такива хора и да се породи привличане между тях, т.е. да има условията за практикуване на тантра е много рядко срещано явление.
И още нещо - защо е тази конфронтация аз не мога да разбера?! Не можем ли да приемаме чудното мнение по-спокойно? Повече от сигурно е, че всеки един от нас някъде греши, щом сме заедно в това измерение....аз не възхвалявам и не проповядвам тантра и мъжко-женските отношения като духовен път, само обръщам внимание, че те крият огромен потенциал за работа над себе си, който СЕ ПОДЦЕНЯВА!
Има ПРЕДУБЕДЕНОСТ по отношение на тях. Само това се опитвам да кажа, нищо повече от това. Не казвам "Напред чрез тантра към духа!!".
Казвам "И там, в тази област има огромно поле за работа, не го пропускайте, не бързайте да го отричате и не бягайте от него"
Също казвам "Може да си мислиш, че си достигнал много високо ниво на духовност, но имено там да лъсне, че нищо не си постигнал"
« Последна редакция: Май 06, 2010, 09:46:29 am от алибаба »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #83 -: Май 06, 2010, 14:27:58 pm »
Този път съм съгласна с Tangrata_ и представата за алтуристичната любов.Това,че примерно и аз не бих се метнала на врата на първия срещнат идиот какво означава?Че мразя мъжете ли?  ;D Айде,малко реализъм,моля,моля.
Колкото до тантра,молитви,йога или каквото го кефи един човек-той няма ли някои вътрешни убеждения може и 20 години всеки ден по 10 часа да практикува и пак прозрението да му се изплъзне.Има хора,които нищо не практикуват и пак стигат някои нива.Всичко си е според човек.Не разбрахте ли,че няма общовалидна рецепта за щастие?!Тя е строго индивидуална.  :drinks: :hi:
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #84 -: Май 06, 2010, 17:17:02 pm »
Цитат
Хм за "не от вчера" съм нямал предвид жени, а различни занимания с които се развиваш.

И тези 'различни занимания' НЕ включват жени. Само и единствено си концентриран върху развитието ти и къорава жена не припарва. А се е доближила- не- къш ма!

айде стига с тва его. "надухте ми главата"
и то в тема за Любовта.
По добре интерпретирайте нещо на Шекспир, вместо да ми плескате егото- отпред,отзад, встрани...хубу! Его кат его. Кво има му се нищи?

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #85 -: Май 06, 2010, 21:01:06 pm »
wtf!?

Хайде ме цитирай, моля, защото почнаха съвсем свободни интерпретации и неща, които изобщо не съм казвал ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #86 -: Май 07, 2010, 04:31:17 am »
Tangrata_ не разбра ли,че сега е номера някои да те поучават като Перси как всичко,с което се занимаваш трябва да включва задължително жени,инак си женомразец и нищо не разбираш.А за Егото-к'во трябва или не трябва да му се нищи-първо някой хора да видят заглавието на темата,полезно ше да им е,ама кой да си направи този "тежък" труд.И аман от опростяването на нещата.Да,нещата са страшно прости,но не и простовати като тези,по-специално някои хорица с огромно Его и очевидно много комплекси,които се опитват да убеждават другите.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #87 -: Май 07, 2010, 19:57:29 pm »
wtf!?

Хайде ме цитирай, моля, защото почнаха съвсем свободни интерпретации и неща, които изобщо не съм казвал ...

Това с малките букви? означава, че го прошепваш, а не ме псуваш искренно?  ;D

Що се нацупи сега? Следвам абсолютно твоята нишка.
Искаш да разбереш, има ли по-силна любов, и по-смислена (може би) от тази между мъжа и жената. (поне аз така го тълкувам)
Аз принципно заемам позиция, че няма. Дори и любовта към дете не е същата- нито като вид, нито като сила.
обаче Егото, та егото.  И аз, надявах се , възпитано, вмъквам и обяснявам,че Егото не е проблем, понякога напротив, е катализатор, за да оцениш дали човека с теб си струва. И в това няма лошо, защото всъщност жената до теб трябва да те Допълва. Не без Его- покорна и добра като сладка робиня, а като завършеност и пълнота на твоето Его. И това, което не му достига, за да има сила, не само Власт, а сила.
И така. Мързи ме да търся цитати, но ако някъде бъркам, поправи ме.  :)
« Последна редакция: Май 07, 2010, 20:00:14 pm от persefona »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #88 -: Май 07, 2010, 20:27:47 pm »
Любовта е като Истината, няма две Истини...

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #89 -: Май 07, 2010, 20:38:04 pm »
Значи тебе те мързи да търсиш цитати, а аз трябва да осмисля отново 10ина поста и да ги пренапиша отново. Тоя път още по-очевидно.

Просто явно тотално не си ме разбрала. И аз не знам откъде точно да започна да повтарям това, което съм казал, че да ме разбереш.

Под (общо) развитие и усъвършенстване аз разбирам човешкия и душевния път. А не конкретно развитието на любовта между мъжете и жените.
Когато съм казал "съществуват развиващи занимания", или пък "аз съм се занимавал с развиващи занимания (не от вчера), това далеч не е задължително да включва любов между мъже и жени. Говорил съм за техники за енергизиране, съзнателни физически усилия, тренировки по бойни изкуства, баскетбол, салса и най-различни други неща.

Нали още отначало подчертах такава беше моята теза, че съществуват И ДРУГИ методи за познание, които може да включват, но може и да не включват жени.
Да, в групата по салса има и жени, но това не е СЪЩЕСТВЕНОТО.

Просто явно някои хора широко употребяват думичката 'любов', а всеки си я тълкува както му скимне, на база на неговите илюзии.

А сега ми обясни каква е тая кьорава жена, дето ще припарва в моите лични занимания и в каква връзка я споменаваш.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27