Автор Тема: Любовта като разгром на егоизма...  (Прочетена 54122 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sabazii

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 21
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #45 -: Март 18, 2010, 21:55:02 pm »
Цитат
Любовта не е характерна за общността, тя е строго индивидуално състояние, което се достига след редица други осъзнавания и равносметки.

Абсолютно вярно.Бравос. :yes:

Неактивен Gerda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #46 -: Май 02, 2010, 18:51:17 pm »
Любов-та е лек за всяко зло, включително и за егоизма.Преди бях много егоистична,алчна личност, не че сега не съм егоистична в някои отношения но е далеч по малко и гледам  да се пооправям, защото капка по капка лесно става вир.Егоизмът е самоунищожение ако си егоист ще осъзнаеш че ти не се обичаш толкова много а напротив,видите ли тази истина егоизма ще изчезне лека полека.Любовта поддържа равновесието във Вселената, в много малки количества- дори тя ни променя безвъзвратно.Егоизма е временен и винаги ще е нещо врременно. Пълно е с любов стига да си свалиш капаците, и стига да не те страх да чустваш по лесно е да го караш на автомат като потискаш чуствата си и се заблуждаваш че това е безболезнено, отказваш да повярваш,по този начин само се криеш от истината и потъваш в илюзиите си.Повечето хора нямат добро мнение за себе си и за това и не вярват че някой ги обича наистина, страхуват се че като се отдадат ще бъдат наранени,изоставени самотни и фалшивата гордост казва по добре сам и гордеещ се от това състояние от колкото някой да те унижи.ВСКИЧКО Е СТРАХ да не бъдеш наранен но истината е че по добре да си доверчив и предаден отколкото да си предпазлив с изкуственно държание.Егоиста мрази себе си само дето не го осъзнава,няма нищо общо със себелюбието.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #47 -: Май 02, 2010, 20:26:10 pm »
Лалала, къде са
ми розовите очила?
Без тях не мога да живея,
изобщо не ще мога да се смея.
Беда голяма пак ме сполетя,
ще тъна в его и във самота.
Ще трябва аз да ги намеря,
че да изпитам пак
онази лъскава химера.
А, о чудо, спасена съм,
те ми били на носа ...

:Р Написах го от раз, така че бъдете снизходителни към несъвършенството му ...
 8)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #48 -: Май 02, 2010, 22:05:54 pm »
Gerda, не съм съгласна, с това, което сте написала.

Егоизма и любовта са несъвместими.
Колкото и тривиално да звучи, и в двата случая имаме позитиви и негативи.
Всеки си преценя- дали от чаааааааааак толкова любов, вече не му се.... драйфа. Сори. Ама понякога, влюбените не се усещат и си мислят, че повтарянето като латерни на "обичам те. не мога да си представя живота без теб. сънувам те. ти си единствена в живота ми"- са неща, които непременно искаш да чуеш и от които би се почувствала уверена в нечия любов.
От друга страна, предпазливите `егоисти`, наритвани неколкократно, се чудят известно време кои са думите- различните, единствените- с които да те впечатлят и да ти покажат и елементарно вълнение, което да оцениш.
И ти от позицията на Избираща- какво Решаваш?
Егоист или Влюбен?
Как се Оценя любовта и Силата й?
Има сила- ама наистина Сила- като съвкупност от енергия-желание-мисъл-воля- която запълва цялото ти сърце, целия разум. Която, е просто част от теб. И с нея си просто по-силен. Когато, усетиш това ...представи си вечността, отнеси го до безкрайността и ще придобиеш бегла представа какво е Любов, и как не може да се сравнява с егоизма.  :)

Неактивен Gerda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #49 -: Май 02, 2010, 22:51:05 pm »
Към танграта и персефона:

Който иска любов я получава на секундата,който си е мазохист заклет си намира хиляди начини да се самоизмъчва безкрайно и да се оплаква това не наред онова не наред,всичко и всички са виновни но горкия аз ,горкия аз не съм. Искаш ли нещо го получаваш и ако ти се страда страдаш никой и нищо не ти е виновно.А на тези дето любовта им липсва в живота те просто не я желаят.Повечето хора по скоро ще се самоунищожат отколкото да са щастливи и любящи, това им е безинтересно по им харесва болката и хаоса.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #50 -: Май 03, 2010, 02:42:39 am »
Усещам голямо желание да съдиш другите, и то прибързано.

А е казано "не съди ..."

Нещата далеч не са така прости, както ти ги представяш.

Все пак, радвам се, че за тебе работят.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #51 -: Май 03, 2010, 09:50:43 am »
Gerda, чудесно!  :) Казала си го съвършено точно. Така е, хората се страхуват да се отворят за любовта от страх, че ще бъдат наранени и не разбират, че всъщност именно това ги наранява ужасно. Когато се затварят за любовта, тогава егото взима юздите, а то е садист. Точно така е, егоцентризмът няма нищо общо със себеЛЮБИЕ. Той е самоОМРАЗА. Абсолютно си права, че в който миг решиш да се отвориш за любовта тя е тук навсякъде...но когато много дълго си чакал, твърде дълго си се пазил, защото те е било страх, тогава отварянето към любовта не е съвсем гладко, не минава без сътресения. Получава се ефекта на бента. Ти си сложил бариера и когато все пак решеш да я махнеш любовта нахлува с такава сила и енергия, че понякога...могат да не ти издържат кабелите. За това - колкото по-рано толкова по-добре. Но дори и да не издържат кабелите на НС, пак е по-добре да загинеш от изпепелен от любовта (която е мощна енергия), отколкото от студа на себененавистта.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #52 -: Май 03, 2010, 22:40:13 pm »
Към танграта и персефона:

Който иска любов я получава на секундата,който си е мазохист заклет си намира хиляди начини да се самоизмъчва безкрайно и да се оплаква това не наред онова не наред,всичко и всички са виновни но горкия аз ,горкия аз не съм. Искаш ли нещо го получаваш и ако ти се страда страдаш никой и нищо не ти е виновно.А на тези дето любовта им липсва в живота те просто не я желаят.Повечето хора по скоро ще се самоунищожат отколкото да са щастливи и любящи, това им е безинтересно по им харесва болката и хаоса.
Gerda,понякога ние искаме едно нещо,а имаме нужда от друго.  ;) Да,може би си намират оправдания,за да се измъчват доста хора,но аз силно вярвам,че за някои неща-преди да ги получи,човек трябва да мине някои изпитания.
За егоизма и любовта-понякога между човек,който обича и човек,който е егоист-изглеждат напълно еднакво,но само малко хора могат да усетят разликата и разберат,и двамата.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #53 -: Май 03, 2010, 22:45:43 pm »
Струва ми се погрешно да се свързва любовта с "получаване", защото тя е едно естествено състояние на здравия човек, по-скоро пребиваване в нея, когато човекът не е объркал пътищата. Не казваме, че човекът получава здраве, а се лекува и оздравява и тогава е здрав. Значи не получаваме любовта, а отстраняваме глупостите и любовта си е там.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #54 -: Май 03, 2010, 22:52:53 pm »
алибаба,не знаеш ли,че за повечето хора важи правилото "Каквото получавам,това и давам" и после защо нищо различно не получават.И любовта рядко прави изключение,ако въобще може да се нарече любов.За мен повечето връзки са си чист бизнес,а "любовта" е просто допълнение.Но си е мое лично мнение това,а от такава обич-мани,по-добре без хич.  ;D
« Последна редакция: Май 04, 2010, 06:50:17 am от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #55 -: Май 04, 2010, 03:49:34 am »
Айде ся, връзките били бизнес. Къде пък ги намери такива.

То на крив любовчия и връзките му пречели. Или беше с космонавти поговорката?

Наистина вече се обърках и не знам за коя любов говорите. За онази между мъжете и жените, или онази другата, към всички прашинки на света. Защото има голяма разлика между двете. Макар и някои хора да не го разбират.

Нееогистична може да е само 2рата. Всичко друго - към мъже, жени, деца е егоистична работа. Е поне в повечето случаи.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #56 -: Май 04, 2010, 08:59:52 am »
Tangrata_ аз на този "езоизъм" му казвам бизнес.  ;D Айде сега-не било бизнес,а какво е?!То лошо няма човек да се "продаде" добре,ама защо му е да го отрича?Не,онази мадама на 19 с дядката на 63,дето е-от много любоФ ще да е. ;D Но това е един от най-бруталните примери,инак другите са далеч по-трудно забележими-тях просто си ги има и са любоФ,хах.  ;D :hi:
 :morning1: Наздраве!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #57 -: Май 04, 2010, 10:59:17 am »
МОЖЕ!! Може да има любов и между мъжът и жената. МОЖЕ да бъде безкористна и чиста. ВЪЗМОЖНО Е! Но трябва бая работа просто. Това е работа. Нещо като пречиствателен процес. Работа над себе си. Първо да осъзнаеш, че емоцията НЕ Е любов. Но да продължиш. после да осъзнаеш, че сексуалното привличане не е любов, но да остаеш и продължиш.После да осъзнаеш, че ревността НЕ Е любов, но да останеш и да продължиш. после да осъзнаеш, че претенциите към партньора не са любов. Но да останеш и да продължиш. После да осъзнаеш, че когато очаваш партньора ти да те направи щастлива това не е любов. Но да останеш и да продължиш.
Осъзнаване след осъзнаване, очистване след очистване......битка след битка, след всяко падане ставане....до последно.
А това ВЕЧЕ е любов.
Любовта е нещо което учиш цял живот. Учиш се на нея съзнателно. Малко по малко, стъпка по стъпка, неуморно, неотклонно и до край
Не виждам никаква причина любовта между мъжът и жената да се отделя от всичко други видове любов и да се запраща в трета глуха!
Защото и в ДРУГИТЕ видове ако се поразровиш пак ще откриеш не-любов. Обичаш кучето си но го затваряш в панелен затвор. Обичаш цветенцата, но ги късаш за да ги подариш на някоя мацка. Обичаш птичките, но си купуваш заклано пиле от магазина.Обичаш детето си, но го моделираш според разбиранията си, което означава, че нямаш вяра в неговата уникалност и новост.И пр. и пр. и пр.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #58 -: Май 04, 2010, 14:28:00 pm »
За да има любов и пълна липса на Егоизъм всеки човек би могъл да обича двама-себе си и човека,с който е.Повече са или едното,или другото.
Ако обичам всяка една прашинка в тази Вселена и знам защо,логично е,че ще мога да обичам и някой друг(като партньор).В крайна сметка любовта е Една,но представена по многобройни и различни начини.Както всичко е Едно,но не баш.
Ако чакаш някой друг да те направи щастлив-съжалявам човека,който би се навил или и двамата.Леле-мале,чакам еди-кой си да ме направи щастлив,понеже го обичам-егати свръх егоизма.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #59 -: Май 04, 2010, 15:18:39 pm »
МОЖЕ!! Може да има любов и между мъжът и жената. МОЖЕ да бъде безкористна и чиста. ВЪЗМОЖНО Е! Но трябва бая работа просто. Това е работа. Нещо като пречиствателен процес. Работа над себе си. Първо да осъзнаеш, че емоцията НЕ Е любов. Но да продължиш. после да осъзнаеш, че сексуалното привличане не е любов, но да остаеш и продължиш.После да осъзнаеш, че ревността НЕ Е любов, но да останеш и да продължиш. после да осъзнаеш, че претенциите към партньора не са любов. Но да останеш и да продължиш. После да осъзнаеш, че когато очаваш партньора ти да те направи щастлива това не е любов. Но да останеш и да продължиш.
Осъзнаване след осъзнаване, очистване след очистване......битка след битка, след всяко падане ставане....до последно.
А това ВЕЧЕ е любов.
Любовта е нещо което учиш цял живот. Учиш се на нея съзнателно. Малко по малко, стъпка по стъпка, неуморно, неотклонно и до край
Не виждам никаква причина любовта между мъжът и жената да се отделя от всичко други видове любов и да се запраща в трета глуха!

Защото и в ДРУГИТЕ видове ако се поразровиш пак ще откриеш не-любов. Обичаш кучето си но го затваряш в панелен затвор. Обичаш цветенцата, но ги късаш за да ги подариш на някоя мацка. Обичаш птичките, но си купуваш заклано пиле от магазина.Обичаш детето си, но го моделираш според разбиранията си, което означава, че нямаш вяра в неговата уникалност и новост.И пр. и пр. и пр.
Е, ти изключи едва ли не всичко, което представлява една светска любов.
Изключи 'емоцията', 'ревността', 'претенциите', 'СЕКСУАЛНОТО ПРИВЛИЧАНЕ'.
То какво остана тогава?
Ако между един мъж и жена изключиш сексуалното привличане, кажи ми, ама си помисли, това любов между МЪЖ и ЖЕНА ли ще е все още, или между двама приятели?

Явно ти си имаш някакви си твои представи за любов между мъж и жена.
И на всичкото отгоре никога не си ги срещала на живо, а са си там някакви твои илюзии и въобразявания. Много странно наистина. И кое те кара да мислиш, че дори теоретично теорията ти е вярна?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27