Автор Тема: Медитация  (Прочетена 184554 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Медитация
« Отговор #525 -: Ноември 28, 2011, 20:18:34 pm »
Моля ви, кажете как да медитирам..Опитал съм какво ли не, вечер преди лягане е най-добре, но вече и тогава не мога..Проблемът е, че съм доста нервен и не мога да се съсредоточа или пък ако се успокоя се изнервям, че не виждам примерно някои неща. Преди виждах 1 малка бяла точица, а сега нищо, поне да ми изтръпне нещо пак не..Търсих по милиони сайтове информация как да започна да медитирам, защото съм още новак, ама и там нищо. Благодаря предварително.  :)
Гошко е прав. Не се опитвай да виждаш каквото и да било. Така наистина се напрягаш допълнително. При мен винаги е различно и това не ме притеснява. Понякога виждам разни жълти квадрати,триъгълници,хиксове или пирамиди. Понякога пък виждам някакви лилави линии. Понякога пък нищо не виждам.

Неактивен VangelisII

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Медитация
« Отговор #526 -: Декември 22, 2011, 17:28:50 pm »
Здравейте.....аз медитирам от около година.В началото ми бе доста трудно дори си помагах с възглавници,сега просто сядам върху възглавница с изправен гръб и медитирам за около 25-30 мин. зависи от времето с което разполагам.Въпросът ми е следния ....след няколко медитации започнах да усещам едно леко в началото едва доловимо,а сега доста по-силно  усещане сякаш нещо докосва междувеждието ми.Някой някакви идей....?Не ме дразни дори е приятно,сякаш невидими пръсти леко ме докосват там....не е пулс със сигурност.Бих бил благодарен да чуя вашето мнение по въпроса,а и може да има някой между Вас който го усеща също.Споделяйте......Весели и щастливи празници ви желая ;)
THERE IS NO GOD BUT MYSELF,KNOWING THIS, WHO DARES WORSHIP THE FALSE GODS

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Медитация
« Отговор #527 -: Декември 22, 2011, 21:36:13 pm »
Усещането, което описваш, се постига сравнително лесно когато концентрираш мисълта си върху която и да е точка от тялото. Вероятно се напрягаш прекалено много при концентрация. Леко разтриване с пръстите и усещането би трябвало да изчезне. Опитай се докато медитираш да си по отпусната и да не се фиксираш в тази част на тялото.  То зависи и каква форма на медитация използваш де, защото някои медитации може да действат стимулиращо на този център (което невинаги е добре).

Неактивен VangelisII

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Медитация
« Отговор #528 -: Декември 23, 2011, 11:38:50 am »
Мерси за отговора :yes:.....между другото съм мъж.....,а и то си пише!!! 8)
THERE IS NO GOD BUT MYSELF,KNOWING THIS, WHO DARES WORSHIP THE FALSE GODS

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Медитация
« Отговор #529 -: Декември 23, 2011, 11:56:51 am »
Странно. Уж точно това гледах преди да напиша поста си и пак неволно съм се подвел.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re: Медитация
« Отговор #530 -: Април 02, 2012, 23:43:01 pm »
 :)
Медитация е сливане с вселената. Тя е безкрайна , спокойна , истинна.
 Всеки достигнал това сливане , може да се поздрави.  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Медитация
« Отговор #531 -: Април 18, 2012, 15:17:42 pm »
ДНК Активация / DNA Activation - http://youtu.be/yYAywFyRrqc

Тази медитация ще ви помогне да навлезете в дълбините на своето същество,
ще постигнете отваряне на третото око, активиране на епифизата, тимуса,
щитовидната жлеза и мноизмерната част на ДНК.
Пълни указания и съпътстваща информация за тази медитация можете да намерите на

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Медитация
« Отговор #532 -: Април 18, 2012, 17:38:16 pm »
Звукова медитация - http://nad-dietite.com/?page_id=206

за повишаване вибрациите както на Ка тялото /енергийния, духовен двойник/, така и на физическото тяло.
Тя ще повиши силата на вливащия се поток от междупространствена Светлина в ендокринната ви система.

http://atrana.narod.ru/praktika-meditaziya/shishkovidnaya_zheleza_melatonin.html


Зонова терапия

Неактивен sun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Силата на Спокойствието
Re:Медитация
« Отговор #533 -: Април 20, 2012, 02:05:55 am »
Здравейте,
около 3 седмици ми трябваха да прочета цялата тема. Някои неща си извадих за препрочитане.
Имам въпроси, но първо един отговор.
Понеже Joro Velev попита един начинаещ, каква му е целта. Аз го разбрах като - какво иска да постигне с медитацията.
Затова отговарям и аз на този въпрос:

Работата ми е много натоварена. Трябва да решавам много често проблеми, които не са ми възниквали преди това. При това от мен се искат винаги нови нестандартни решения. Понякога ми идват добри идеи  понякога е суша. Всичко е въпрос на мислене, нагласа и интуиция.  Та целта ми е да впрегна и медитацията да помага при този процес.
Това е и първия ми въпрос - възможно ли е, и доколко ? 
Знам че няма да стане веднага и трябва търпение и постоянство, но не се отказвам лесно.


  За  да  успокоиш  умът  си  е  достатъчно  да  следиш   дъхът  си!  Когато  го  следиш  с  вниманието  си,  просто  не  можеш  да  мислиш,  ако  мислиш  не  можеш  да  следиш  дъхът  си!  Просто  единят  процес  изключва  другият!

Това е прекрасно да се знае. Искам да питам трябват ли тренировки за дишане преди да се започнат опити за медитация?
 Защо дишането е толкова важно ? Само заради навлизането на повече кислород в мозъка ли или има и нещо друго?
 
 Благодаря!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #534 -: Април 20, 2012, 13:17:39 pm »
Работата ми е много натоварена. Трябва да решавам много често проблеми, които не са ми възниквали преди това. При това от мен се искат винаги нови нестандартни решения. Понякога ми идват добри идеи  понякога е суша. Всичко е въпрос на мислене, нагласа и интуиция.  Та целта ми е да впрегна и медитацията да помага при този процес.
Това е и първия ми въпрос - възможно ли е, и доколко ? 
Знам че няма да стане веднага и трябва търпение и постоянство, но не се отказвам лесно.


  За  да  успокоиш  умът  си  е  достатъчно  да  следиш   дъхът  си!  Когато  го  следиш  с  вниманието  си,  просто  не  можеш  да  мислиш,  ако  мислиш  не  можеш  да  следиш  дъхът  си!  Просто  единят  процес  изключва  другият!

Това е прекрасно да се знае. Искам да питам трябват ли тренировки за дишане преди да се започнат опити за медитация?
 Защо дишането е толкова важно ? Само заради навлизането на повече кислород в мозъка ли или има и нещо друго?
 
 Благодаря!
              Искаш  да  станеш  нестардантен - уважителна  причина! 
              1 - Трябва  ти  цел  -  имаш  я.
              2 - Упоритост - много  необходимо  качество,  ако  го  имаш  всичко  се  постига!  Но  трябва  и  да  издържаш  на  самота,  медитацията  е  самотно  занимание.
              3 -  Първо  упражнение  дишането  -  ние  поемаме  и  изпускаме  въздух  а  дишането  е  нещо  малко  по-различно.
             4 - Второ  -  трябва  да  се  научиш  да  бъдеш  неподвижен   (трудна  работа)
             5 - Трето  - визуализация,  приятно  упражнение   
             3 - След   овладяването  на  тези  предварителни  упражнения   ( до  ниво  на  рефлекс)  започва  медитацията  независимо,  дали  я  искаш  или  не,  тя  просто  идва!
               Извинявам  се  за  повторението
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Силата на Спокойствието
Re:Медитация
« Отговор #535 -: Април 20, 2012, 18:10:04 pm »
Благодаря за бързия отговор!
              Искаш  да  станеш  нестардантен - уважителна  причина! 
Методи за търсене на решения; нестандартното и евристично мислене; творческо решаване на проблеми изучавам и практикувам от повече от 20 години (ако някой се интересува мога да дам много инфо)
Но мисля, че медитацията ще е още един инструмент за атакуване на проблем и намиране на оптимално решение. При това се надявам да мога да погледна на проблема   и   с "чужди очи".  Както в медитация при излизане от тялото можеш да видиш себе си отстрани.

Понякога дори специалисти по творческо решаване на проблеми може да зациклят и да тъпчат на място.  В такава ситуация често се случва, викнат отвън човек след кратко запознаване с проблема да даде решение.  Точно в такъв случай аз се надявам чрез медитация да успявам да се откъсвам от собствените си мисли за момент и да влизам в очите на страничен наблюдател.
                        3 -  Първо  упражнение  дишането  -  ние  поемаме  и  изпускаме  въздух  а  дишането  е  нещо  малко  по-различно.
                      3 - След   овладяването  на  тези  предварителни  упражнения   ( до  ниво  на  рефлекс)  започва  медитацията  независимо,  дали  я  искаш  или  не,  тя  просто  идва!
             
Значи започва се с упражнения за дишане докато стане автоматично, както се кара кола без да се мисли за скорости и педали.

Защо обикновенното нормално дишане не е достатъчно добро за медитация?  Примерно знам защо е необходимо правилно дишане при плуване или при пеене например, но ме интересува защо е необходимо то при медитацията  :)

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re: Медитация
« Отговор #536 -: Април 20, 2012, 19:38:05 pm »
Митко, имам въпрос към теб. Беше казал, че медитацията може да се прави по-всяко време. А как седи въпроса с медитацията след хранене. Някъде четох, че не било хубаво. Какво мислиш?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #537 -: Април 20, 2012, 20:13:21 pm »
            Може  ако  не  е  преяждане.  Всичко  живо  в  природата  след  хранене  релаксира  с  изключение  на  човека.  Не  може  да  се  медитира  само  ако  тялото  има  някои  естествени  нужди.     
 
Защо обикновенното нормално дишане не е достатъчно добро за медитация?  Примерно знам защо е необходимо правилно дишане при плуване или при пеене например, но ме интересува защо е необходимо то при медитацията
           За  да  усетиш  вътрешната  си  енергия,  за  да  можеш  да  я  насочваш  към  различни  части  от  тялото  си. 
« Последна редакция: Април 22, 2012, 10:06:40 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен sun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
  • Силата на Спокойствието
Re:Медитация
« Отговор #538 -: Април 20, 2012, 22:29:01 pm »
           За  да  усетиш  вътрешната  си  енергия,  за  да  можеш  да  я  насочваш  към  различни  части  от  тялото  си.
А какво става с въображението? Засилва ли се? В смисъл по ясно ли е?
Например, ако в нормално Бета ниво неможеш да си представиш ясно как би изглеждала кръстоска между муха и хипопотам, примерно, то ако решиш по време на медитация да визуализираш нещо подобно то резултата ще бъде ли по добър?
Ако искаш дай някакъв пример от твоя опит.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #539 -: Април 21, 2012, 12:39:52 pm »
         Медитацията  изключва  напълно  нереалното  възприятие!  Така,  твоят  хипопотам  и  мухата  ще  си  останат  платонично  влюбени.  Красноречив  пример  за  това  какво  може  медитацията  е  създаването  на  "Тестатика".  За  всяка  твоя  фантазия,  ако  в  нея  има  рационално  зрънце  ще  получиш  конкретен  отговор.  Не  всички  отговори  ще  ти   харесат  обаче.   Друг  е  въпроса  дали  ти  ще  разбереш  посланието.   
        Медитацията  е  вратата  между  материалният  свят  и  ирационалният  такъв,  преминеш  ли  я,  какво  ще  последва  не  знам - за  всеки  е  индивидуално.  Сигурен  съм  в  едно,  ценностната  система  на  инкарнационният  АЗ  се  променя  задължително  защото  за  да  продължиш  трябва  да  миниш  един  период  на  равносметка.           
« Последна редакция: Април 22, 2012, 10:07:07 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27