Автор Тема: Медитация  (Прочетена 184573 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #510 -: Септември 10, 2011, 21:05:07 pm »
   Моята  поза  за  медитиране  е  ембрион.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Re:Медитация
« Отговор #511 -: Ноември 07, 2011, 18:28:42 pm »
Медитирам по-сериозно отскоро, но имам един голям проблем! :( Сядам по турски, тъй като не я мога тая пуста поза лотос. Но малко след като започна да медитирам, краката ми започват да треперят и усещам напрежение в тях, след което започват силно да ме болят и направо да подскачат, което веднага ме разсейва. Знам, че може да се медитира и легнал по гръб, но тогава пък започва да ми се събира слюнка в устата, която трябва да преглъщам, иначе ще се задавя!  ;D Помогнете! Кажете ми какво да правя. Някой знае ли защо се случва това с краката ми, подозирам, че е енергия от долните чакри, която просто ми избива в краката. :)
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Медитация
« Отговор #512 -: Ноември 07, 2011, 20:17:55 pm »
Преглътни бе човек ;D
Аз пък днес си пръцнах :blush:

Иначе сериозно. Избери си удобна поза.Пробвай на стол. Експериментирай.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #513 -: Ноември 07, 2011, 20:57:03 pm »
   Единственото  изискване  към  позата  е да  бъде  удобна,  тоест  да  не  създава  никакво  мускулно  напрежение!  Главата  винаги  трябва  да  има  опора!  Понякога  се  получават  "камшични"  удари,  които  не  са  никак  безопасни!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен FoL

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re:Медитация
« Отговор #514 -: Ноември 07, 2011, 22:04:24 pm »
Аз лично сядам до някоя стена и се опирам леко, за легнала поза става, но трябва да е на място където няма никаква определена енергия. Щото примерно колкото и да опитвам да медитирам легнал в леглото почти винаги заспивам, защото леглото и зоната са заредени с такава енергия и предразполагат за това. Съвета ми за краката е просто се отпусни, дишай спокойно и наблюдавай не мисли че те боли ти не си тялото просто наблюдавай и ще отмине, ако отдаваш твърде много значение и внимание няма да стане, медитацията не е концентрация а наблюдение (поне според мен) като стане нещо външно не се смущавай, отдай му момента и се върни към медитацията, това е медитация всичко да се случва и ти да го приемаш (пак според мен, и за мен)
Успех!

Любов и признателност !: )

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #515 -: Ноември 08, 2011, 18:33:10 pm »
    При  овладяване  на  неподвижноста  при  мен  страничните  ефекти  бяха  сърбежи.
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re:Медитация
« Отговор #516 -: Ноември 09, 2011, 14:52:50 pm »
Mothman и при мен има напрежение в тазовите връзки и и в един момент щеш, не щеш мисълта ти е само там. За това си сковах столче за медитация (подобно на това), много по-удобно е, защото краката ти са сгънати. Легнал също може, но според учителя ми това е поза само за много болни хора, които не могат да стоят седнали, иначе в легнало положение се притискат точки по гърба и енергията не може да тече свободно. Аз за сега само опитвам, но нещо не мога да успокоя ума си. Но важното е да се опитва, все някога ще се получи :)

Неактивен FoL

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re:Медитация
« Отговор #517 -: Ноември 09, 2011, 17:01:56 pm »
Няма какво да опитваш :) Това е пътя просто продължавай и не се отказвай, леко полека ще се случи. Нормално е примерно като 20-30 години умът ти се е бошувал, за това е нужно време докато се успокои, важното е да не се отказваш :) Успех

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Медитация
« Отговор #518 -: Ноември 10, 2011, 00:59:10 am »
 Петото измерение – пространството на Любовта

Какво е това пето измерение? Това е вашето състояние на съзнанието.

Защо реалността около вас и реалността във работата ви не се променя?
Вгледайте се по-внимателно, нима действително нищо не се променя. Просто не сте достатъчно наблюдателни.

Пето измерение е Домът, но това все още не е целия Дом. Все още ви предстои да го опознаете.

Трябва да разберете, че пето измерение се намира вътре във вас – в съзнанието и в сърцето ви.
Ако се отворите за тази истина, пред вас ще се отворят всички врати.

Вълшебната мантра на Пето Измерение:

ОМ ТЕА НАМО АХ ХУМ
ОМ НАМО ТЕА ТЕА АЛО
ЕЛО ЕЛО ЕВА ТЕА РАТЕ
ИХТАР ИЛЛА САТЕ САТЕ
ОМ НАМО ЕЛО ГАТЕ

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #519 -: Ноември 10, 2011, 12:42:00 pm »
  За  да  успокоиш  умът  си  е  достатъчно  да  следиш   дъхът  си!  Когато  го  следиш  с  вниланието  си,  просто  не  можеш  да  мислиш,  ако  мислиш  не  пожеш  да  следиш  дъхът  си!  Просто  единят  процес  изключва  другият!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Медитация
« Отговор #520 -: Ноември 12, 2011, 17:24:35 pm »
Така си е. И аз в началото се чудех как да се отърва от мислите и следенето на дишането се оказва много ефективно. Пробвах първо да си представям някакъв образ, но не винаги се получаваше.
« Последна редакция: Ноември 12, 2011, 21:26:46 pm от Mirotvorec »

Неактивен MIND

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Медитация
« Отговор #521 -: Ноември 23, 2011, 05:49:07 am »
Моля ви, кажете как да медитирам..Опитал съм какво ли не, вечер преди лягане е най-добре, но вече и тогава не мога..Проблемът е, че съм доста нервен и не мога да се съсредоточа или пък ако се успокоя се изнервям, че не виждам примерно някои неща. Преди виждах 1 малка бяла точица, а сега нищо, поне да ми изтръпне нещо пак не..Търсих по милиони сайтове информация как да започна да медитирам, защото съм още новак, ама и там нищо. Благодаря предварително.  :)
« Последна редакция: Ноември 23, 2011, 07:58:00 am от Mirotvorec »

Неактивен gosho

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Медитация
« Отговор #522 -: Ноември 23, 2011, 21:29:49 pm »
Според мен проблема ти е че искаш нещо да се случи и очакваш да видиш нещо и поради цялото това очакване умът не е спокоен. Ако нещо трябва да се случи, ще се случи, няма смисъл да го обмисляш и да търсиш, и да се изнервяш. И колкото по-малко концепции имаш за медитацията, толкова по-добре - просто отпусни тялото си, отпусни ума си, следи дъха си (но без да го контролираш) и се пусни по течението. Не мисли за резултати и цели, защото най-вероятно трябва да мине доста време, докато почнеш да усещаш някаква промяна, важното е да си постоянен и търпелив. Успех ;)

Неактивен MIND

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
Re:Медитация
« Отговор #523 -: Ноември 23, 2011, 21:56:24 pm »
Благодаря ти за инфото :) :) :)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #524 -: Ноември 28, 2011, 12:12:29 pm »
Моля ви, кажете как да медитирам..Опитал съм какво ли не, вечер преди лягане е най-добре, но вече и тогава не мога..Проблемът е, че съм доста нервен и не мога да се съсредоточа или пък ако се успокоя се изнервям, че не виждам примерно някои неща. Преди виждах 1 малка бяла точица, а сега нищо, поне да ми изтръпне нещо пак не..Търсих по милиони сайтове информация как да започна да медитирам, защото съм още новак, ама и там нищо. Благодаря предварително.  :)
 
       Гледай  Филм  за  предпочитане  екшън  (втях  има  за  гледане,  но  няма  за  мислене),  но  го  гледай  напълно  неподвижно,  можеш  само  да  мигаш. Ако  си  в  състояние  да  изгледаш  филма  в  една  поза  без  да  изпитваш  напрежение  си  направил  първата  крачка!  Не  медитирай
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27