Автор Тема: Медитация  (Прочетена 184563 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #450 -: Септември 17, 2010, 13:17:22 pm »
       Моята  медитация  е  много  простичка,  но  ефикастна!  И  понеже  съм  самоук  медитацията  ми  я  няма  в  книжките  третиращи  въпроса!!  Медитацията  ми  е  базирана  на  Библията,  на  една  от  книгите  на  Уйлям  Хюит  и  на  някои  мой  специфични  упражнения! 
       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #451 -: Септември 22, 2010, 16:40:18 pm »

  :) Събуди интереса ми! Какво от библията ползваш(молитви ли)или какво при медитация?  :hi:
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 21:36:28 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен secunden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Медитация
« Отговор #452 -: Октомври 02, 2010, 07:19:00 am »
Наистина много интересно стана тука.
Медитация и молитва са две коренно различни неща.Ако си мислиш че практикуваш медитация жестоко се лъжеш.Почни да четеш съответната литература.Поздрави.
ИСТИНАТА ЩЕ ВИ НАПРАВИ СВОБОДНИ!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #453 -: Октомври 02, 2010, 19:06:53 pm »
       Къде  прочете,  че  съм  писал  за  молитвата  като  за  медитивна  техника?  Никога  не  съм  практикувал  медитация  чрез  молитва!!  Сигурен  съм  обаче,  напълно  е  възможно  чрез  молитва  да  се  достигне  дълбоко  медитивно  състояние!
         Не  бързай  с  заключенията!  Каква  литература ми  препоръчваш??
« Последна редакция: Октомври 18, 2010, 21:37:02 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен secunden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Медитация
« Отговор #454 -: Октомври 02, 2010, 22:22:28 pm »
Здравей mitko.Пак ще си позволя да се повтора дори.Много внимателно разграничавай тези две неща молитва и медитация.Бих ти препоръчал да прочетеш някоя книга на Osho
например "Osho - Orange Book" добре е обяснено в тази книжка тези две явления.Дори в zamunda.net ги има повечето книги.Също така забелязах че си се вдъхновил от Айнщайн а да не забравяме че единственото което е липсвало на него е било медитация,затова не е разбрал много от нещата.Поздрави
« Последна редакция: Октомври 02, 2010, 22:43:57 pm от secunden »
ИСТИНАТА ЩЕ ВИ НАПРАВИ СВОБОДНИ!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #455 -: Октомври 03, 2010, 00:20:56 am »
       Моята  медитация  е  много  простичка,  но  ефикастна!  И  понеже  съм  самоук  медитацията  ми  я  няма  в  книжките  третиращи  въпроса!!  Медитацията  ми  е  базирана  на  Библията,  на  една  от  книгите  на  Уйлям  Хюит  и  на  някои  мой  специфични  упражнения! 
       
  :) Събуди интереса ми! Какво от библията ползваш(молитви ли)или какво при медитация?  :hi:
       Привет  Алдонея, 
       В  Библията  намерих  вратата,  ключа  в  една  от  книгите на  Хюит,  а  методиката  си  е  лично  моя,  по-точно  комбинацията  от  известни  на  всеки  упражнения! 
       В  други  теми  съм  писал,  че  единствената  молитва  която  отправям  към  Бога  освен  "Благодаря  Ти"  е  към  духовните  ми  наставници - "Помогнете  на  този  човек  аз  не  мога"
Здравей mitko.Пак ще си позволя да се повтора дори.Много внимателно разграничавай тези две неща молитва и медитация.Бих ти препоръчал да прочетеш някоя книга на Osho
например "Osho - Orange Book" добре е обяснено в тази книжка тези две явления.Дори в zamunda.net ги има повечето книги.Също така забелязах че си се вдъхновил от Айнщайн а да не забравяме че единственото което е липсвало на него е било медитация,затова не е разбрал много от нещата.Поздрави
 
       Айнщайн  ми  е  любимя  философ!  Чел  съм  доста  от  Ошо,  но  пътищата  са  ни  различни,  а  оттам  и  методиките!
       С  уважение!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #456 -: Октомври 05, 2010, 16:54:06 pm »
 :) Митко благодаря ти за отговора :hi:
   :) secunden сигурен ли си , че Айнщайн не е медитирал? Все пак знаем, че не случайно чрез него слиза на Земята един от вселенските закон?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен gotiniq7

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
    • онлайн видеотека
Re:Медитация
« Отговор #457 -: Октомври 14, 2010, 08:50:56 am »
http://bg-ayp.dir.bg/index.html   Раджа йога.
May The Force Be With You

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Медитация
« Отговор #458 -: Октомври 15, 2010, 12:37:14 pm »
:) Митко благодаря ти за отговора :hi:
   :) secunden сигурен ли си , че Айнщайн не е медитирал? Все пак знаем, че не случайно чрез него слиза на Земята един от вселенските закон?  :hi:

В днешно време Айнщайн вече е абсолютно никой, понеже е опроверган почти изцяло, като при това е спрял почти умишлено точно преди всичко важно, което сега много хора откриват. Името му се споменава повече като философска концепция за незавършеност и множество заблуди в нещо, за което за негов късмет все още никой не е бил мислил.


О да! Айнщайн е много вероятно да е медитирал! А вие сигурни ли сте, че Тесла не е правил йога всяка сутрин!?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #459 -: Октомври 15, 2010, 13:05:40 pm »
     Спорте,  имал  ли  си  случай  когато  търсиш  решение  на  даден  проблем  с  дни  и  когато  вече  си  тръгнал  в  друга  посока  решението  на  изникне  като  от  нищото?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Медитация
« Отговор #460 -: Октомври 15, 2010, 13:12:24 pm »
да естествено

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #461 -: Октомври 16, 2010, 21:34:02 pm »
    Спорте,  за  появата  на  такива  решения  умът  трябва  да  е  в  медитивно  състояние!  Знам,  че  ще  напишеш  щяла  страница  опровержение,  но  това  не  променя  нещата!  Медитивните  състояния  на  ума  може  и  да  не  са  провокирани  умишлено!
     С  уважение   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен secunden

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:Медитация
« Отговор #462 -: Октомври 18, 2010, 12:54:08 pm »
И при мен също много често се случва това явление и мисля да се съглася твърдо с mitko.Поздрави.
ИСТИНАТА ЩЕ ВИ НАПРАВИ СВОБОДНИ!

Неактивен monikasa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Медитация
« Отговор #463 -: Ноември 04, 2010, 10:49:59 am »
Смятам ,че ще е интересно и полезно всеки от форума да сподели дали се занимава с някаква медитация и защо точно нея е избрал?Аз примерно съм практикувал доста дълго време даоистка медитация,която според мен е по-добра примерно от индииските методи поради факта че всичко се прави постепенно,аз не ти идват "енергиите" изведъж,при което един не добре подготвен практикуващ може да се попретовари ;)
Здравейте! Темата ми е много интерсна и реших да се включа. Според мен човек може да медитира по много начини. Много обичах да стоя на слънце и да се препичам, просто сядам на земята в градината и си стоя на слънце! Това ме успокояваше много, чусвтвах някакъв мир. По-късно разбрах, че прилича на слънчевото хранене, но много по-неориентирано. Някакъв вид моя си медитация! Сега практикувам Сахаджа Йога. Харесва ми много, лесно е, медитациите не изискват никакви физически усилия, може да се практикува навскъде и по всяко време. За мен усещането е невероятно. Олеквам, чувствам се много спокойна. 
Няма значение как ще медитира човек, важно е да му носи удоволетворение!
Пожелавам на всички прекрасен ден изпълнен с радост!
Отговорите на всички въпроси са вътре в нас!

Неактивен monikasa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 3
Re:Медитация
« Отговор #464 -: Ноември 04, 2010, 11:02:14 am »
Ще добавя още нещичко, което на мен много ми помогна в най-първите ми съзнателни стъпки към медитацията http://zashto-kak.hit.bg/chakra_meditation.htm
Отнема малко време и е много лесно!
Отговорите на всички въпроси са вътре в нас!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27