Автор Тема: Медитация  (Прочетена 184585 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re:Медитация
« Отговор #405 -: Декември 29, 2009, 16:42:28 pm »
Е че то това се преподава от човек на човек доколкото знам, няма откъде да намериш информация :)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Медитация
« Отговор #406 -: Декември 29, 2009, 23:36:05 pm »
Който ще ходи до Тибет да направи едно запитване от мое име.  :hi:
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Медитация
« Отговор #407 -: Декември 29, 2009, 23:38:55 pm »

Не разбра ли, че експедидицията е излишна ако не си повикан.... ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re:Медитация
« Отговор #408 -: Декември 30, 2009, 03:22:51 am »
Аз затова няма да ходя, защото не съм викан, а и не ми се ходи. Но се застраховах като казах ако някой ходи да им изиграе едно Дайчово хоро, а в замяна може да го научат на това - онова.
(Спирам с офф - топика)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #409 -: Януари 08, 2010, 19:20:48 pm »
Някой знае ли нещо повече за Тумо медитацията? Мисля си да се захвана с нея, но ми трябва информация за нея. А и е зима сега и условията благоприятстват за мея.

Линк: http://en.wikipedia.org/wiki/Tummo
   :) Гугъл знае всичко, питай го. Но с/мата ТУМО струва ми се, че изисква да познаваш енергийните меридиани и не само. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен foolmaster

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re:Медитация
« Отговор #410 -: Януари 31, 2010, 18:23:55 pm »
Я някой по-опитен и запознат да каже някоя дума за "Лесната медитация" на Бабаджи - дали си струва за начинаещи например.
Keep on rotting in the free world...

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #411 -: Февруари 05, 2010, 21:28:44 pm »
 :)foolmaster В същността си медитацията винаги ни довежда до едно определено състояние, така че всеки сам намира удобният(лесният за себе си) начин да достигне до желаното медитативно състояние. :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #412 -: Февруари 06, 2010, 12:03:00 pm »
      Привет, 
      Всеки  иска  да  медитира,  да  се  докосне  до  ирационалното,  но  никой  не  пише  са  онези  скучни  до  втръсване  подготвителни  упражнения!  Защо  ли ?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mirage

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
  • Im omnia paratus
Re:Медитация
« Отговор #413 -: Февруари 07, 2010, 11:35:12 am »
И след медитация трябва да се разтегнат мускулите понеже при дълго медитиране се схващат.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #414 -: Февруари 10, 2010, 14:06:39 pm »
      Привет, 
      Всеки  иска  да  медитира,  да  се  докосне  до  ирационалното,  но  никой  не  пише  са  онези  скучни  до  втръсване  подготвителни  упражнения!  Защо  ли ?
   :) Допускам , че е така защото не всеки ползва ръководство за медитация, а още и защото влизането в медитативно състояние може да се случи не само ппрез една врата. Или не мислиш така?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #415 -: Февруари 10, 2010, 15:37:28 pm »
  Вратата  между  действителноста  и  ирационалното  е  една  и  винаги  е  светлина,  разлика  има  в  цветовете!  Не  можеш  да  преминеш  през  вратата  докато  не  достигнеш  дълбоко  медитивно  състояние!  Това  състояние  не  можеш  да  го  достигнеш  докато  не  усвоиш - неподвижноста,  визуализащията  и  ДИШАНЕТО!
« Последна редакция: Февруари 13, 2010, 08:51:09 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #416 -: Февруари 15, 2010, 23:28:20 pm »
   :) Да, статично положение на тялото, специфика в дишането, но относно визуализацията, нещо не ми е ясно? Не  е ли медитацията състояние, в което изпразваме съдържанието?  :hi:
« Последна редакция: Февруари 16, 2010, 10:12:01 am от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Pavli

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
    • Минали животи и хипнотична регресия
Re:Медитация
« Отговор #417 -: Март 01, 2010, 18:46:53 pm »
   :) Да, статично положение на тялото, специфика в дишането, но относно визуализацията, нещо не ми е ясно? Не  е ли медитацията състояние, в което изпразваме съдържанието?  :hi:

Здравей,
Ето как Хосе Силва световно известен със своя метод за самопомощ и контрол над ума описва двата вида медитация:

Пасивна медитация – когато медитираме заради самия контакт с нашето Висше Аз и всички ползотворни резултати, които това може да ни донесе: здравословни подобрения, успокоение, елиминиране на стреса, стимулира творчеството и т.н. Практически навлизаме в Алфа ниво и просто „пребиваваме там”. Тук не мислим за нищо, целта е да почувстваме себе си.

Динамична медитация – Когато използвате вашето пребиваване в Алфа ниво по специфичен начин, така че да подобрите живота си. Динамичната медитация не замества пасивната,  а е по-скоро допълнение към нея. Динамичната медитация се използва за решаване на проблеми, постигане на цели, подобряване на отношения между хората, подобряване на здравето и постигане на изобилие в живота. Същността на динамичната медитация се състои във визуализацията по време на „пребиваване в Алфа ниво”. Визуализира се самия резултат, който желаем, но никога не се посочват начините, чрез които това да стане, защото това ограничава шанса ни да получим желаното.

И тук искам да отговоря на въпроса на Mitko за скучните предварителни упражнения. :dance:
За да се научите по-бързо да достигате медитативно състояние, всеки път, когато навлизате било то чрез обратно броене или друго си казвайте наум „Всеки път когато медитирам по този начин, аз навлизам все по-дълбоко и по-бързо”. Казано в състояние на медитация това уверение ще ви помогне да усвоите достигането на Алфа ниво много по-бързо. Вие се програмирате да навлизате по-бързо.


Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #418 -: Март 02, 2010, 10:28:54 am »
И тук искам да отговоря на въпроса на Mitko за скучните предварителни упражнения. :dance:
За да се научите по-бързо да достигате медитативно състояние, всеки път, когато навлизате било то чрез обратно броене или друго си казвайте наум „Всеки път когато медитирам по този начин, аз навлизам все по-дълбоко и по-бързо”. Казано в състояние на медитация това уверение ще ви помогне да усвоите достигането на Алфа ниво много по-бързо. Вие се програмирате да навлизате по-бързо.
 
       Привет  Равли, 
       Това  което  съветваш  наистина  е  ефективно,  но  е  от  сферата  на  хипнозата!  Има  и  едно  образно  мислене  за  което  не  се  пише  много,  запознат  ли  си  с него? 
       Инак  с  определението  за  двата  типа  медитация,  както,  че  едната  е  насочена  навътре,  а  другата  навън  е  точна  и  съм  напълно  съгласен!   
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Медитация
« Отговор #419 -: Март 03, 2010, 16:07:01 pm »
Медитацията, класическата както аз я наричам, за мен е поглед,пътуване навътре в микрокосмоса. При добра нагласа и практика, не-мисленето се превръща в доста приятно-странен :) процес.
На няколко човека съм обяснявал и са ме питали да им покажа, да им дам да прочетът от някъде и т.н. Според мен и строго индивидуално и както H. ми каза (благодаря за което!)
Цитат
Само ти можеш да знаеш какво означава това.
Външните "помагала" в повечето случаи могат да попречат.
Не казвам, че нетрябва да се чете литература или да се дискутира, но казвам че първо трябва да има личен опит. Това е основата на медитацията - тя е срого индивидуална, затова не трябва да се почва наобратно! Първо опит, после външно инфо.

Моята медитация (нямам много практика) протича по следния начин:
1. Заемам удобна за мен поза на земята. Кръстосани крака, ако съм в настроение позата лотус е с ходилата от горе, което е доста неудобно или непостижимо за някои. Ръцете са с дланите нагоре, около 4 пръста под пъпа, дясната в/у лявата. Изтеглям таза леко назад и изправям гърба, не е перфектно изпънат като струна, все пак трябва да е удобна позата.
Дишането е вече нещо, което не разбирам много добре :) При мен всичко става естествено. Когато се отпусна, с времето то само става бавно и равномерно. Не е нито само със стомаха/диафрагмата, не е и само с дробовете/гръдния кош (незнам дали го описвам правилно/разбираемо) - получава се нещо средно между двете, много леко и тихо.
2. Затварям очи, отпускам се и "освобождавам" съзнанието си. Никога не следя за време, а странични звуци като музики и разни такива не ползвам. Известно време в главата ми се лутат, прескачат взаимно, смесват и т.н. много мисли и образи, абе холям хаус... Нищо не си говоря на ум, само наблюдавам. Образите и мислите ми са напълно различни, едни по силни и ярки, други по слаби и варират от какво съм ял вчера, образи на близки, случки от миналото, очаквания за след 15 мин, абе общо взето един огромен куп от хиляди мислички.
3. Постепенно всичко се забавя и лека по лека цветове, картини и т.н. или "отлитат" или се "утаяват" някъде. Всичко се променя и съм на абсолютно друго място, възможно е дори да не усещам тялото си.
4. Кой какво вижда, как го вижда, усеща и т.н. е много трудно да се опише с думи а да бъде разбрано - почти невъзможно. И така докато по естествен начиен не усетя, че искам да се върна и отварям очи.
 :hi:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27