Автор Тема: Медитация  (Прочетена 184580 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Медитация
« Отговор #375 -: Ноември 04, 2009, 14:49:35 pm »
Иксам да се включа с малко "поу офф топик"!
Горните постове са на друга тема...
Тази тема е МЕДИТАЦИЯ, следователно е за тези които я приемат.
Не отричам мнението на другите, но мисля че ще е по-добре, за да не се разводнява (защото ми е интересно да чета тук), да се отвори друга тема за тези които искат да дискутират "има ли такова животно като медитацията?" !

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Медитация
« Отговор #376 -: Ноември 04, 2009, 18:29:06 pm »
Медитация...
Струва ми се, че разковничето е в това, кой какво разбира под медитация.
Кой какво съдържание влага в термина.
Някои приемат, че медитация са различни видове концентрации. Други, че концентрациите са само етап към усвояването на процеса. Други твърдят, че медитацията е едно по-висше ниво на фокусиране на вниманието. Или пък, че са различни състояния на съзнанието според едни или на ума според други.
Ако има единно разбиране за процеса ще можем да се насочим към по-пълното му описание.
А е редно да осъзнаем, че нашата истина няма начин да е окончателна и всевалидна, защото всички сме различни съзнания в индивидуален и уникален етап от развитието си. Теория и практика е редно да вървят хармонично. Иначе как ще практикуваме ако не знаем и не разбираме какво и защо го правим?
Има едноименна тема в друг форум. Там може търсещите да намерят своите отговори.
Медитация и… опитности
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #377 -: Ноември 04, 2009, 18:39:18 pm »
     :) Joro Velev, има различни мнения относно какво е медитацията, но конкретно за теб какво е тя? Какво намираш в нея? :hi:
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 20:20:14 pm от aldonea »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Медитация
« Отговор #378 -: Ноември 04, 2009, 21:21:48 pm »
В момента медитацията е метода чрез който изчиствам натрупалите се в мен самскари. Зависимостите от минали преживявания, които контролират и ограничават степента на осъзнаване настоящето и реалноста. Карма му казват някои. ;)
Признавам, че си позволявам понякога да практикувам медитацията наречена релакс - приятно неангажиращо състояние, при което нямаш усет за тялото си. Освен това е и здравословно. Можеш да говориш с органите и системите в тялото си. Те рядко отговарят но много често откликват с адекватно поведение. :) Интересно е да се експериментира с това. Съвет, винаги първо благодарете за коректната работа на проблемен в момента орган. Признателността е важна за комуникацията....
Да не се отвличам в съребрени теми.
Трудно ми е да обясня конкретна техника. По умелите винаги питат "Какво целиш? За да знам какъв метод е подходящ."
Необходимо е да знаем къде искаме да отидем за да приложим съответен метод. Аз поисках да слея трите центъра на съзнание в себе си в едно, което съм аз.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Медитация
« Отговор #379 -: Ноември 04, 2009, 22:30:40 pm »
Комуникацията с органите и системите наистина е нещо интересно.
Според мен обаче за всеки е специфично - маниерът на общуване с органите зависи от характера на всяка личност.Защото според мен съзнанието е едно за тялото - клетъчното съзнание е проекция на "другото" съзнание.
Примерно аз се чувствам добре, когато съм лаконичен, емоционално необвързан и прям(директен) с органите и системите си.Може да е малко студено и отдалечено, но така чувствам най-голямо удобство помежду ни.Защото приемам цялото това общуване като вътрешно общуване, вътре в моя характер.Не общуване със себе си, а общуване с различните отдели в собственото си съзнание...а всички те са еднакви, те са като мен, защото всички те преливат в това, което наричам мен.Тоест холограмен модел...и чувствам, че отговорът или поведението на системите и органите ми ще е онова, което АЗ бих отговорил.Тоест някак...не им давам...не ги възприемам като ТЕ.Възприемам се като АЗ в ролята си на моя система и...така волята ми винаги съвпада с "моята" воля.Така между нас няма разменяне на мнения, а само "потвърждение" на това, което и двамата си мислим(аз и моя орган примерно).

Винаги, когато съм се самозабравил, или съм изнервен и изтощен, или разконцентриран, правя нещо като "рапортуване", или "ревизия", което се случва мигновено.За момент губя представа за себе си като единност и се възприемам като множество от необвързани помежду си еднаквости, но единни, зара ди самата си еднаквост и съвпадение в поведението.
Това ми действа като рестарт, за да си възвърна "дълбочината", след което пак се сливам в едно, за да поема главното командване.
« Последна редакция: Ноември 04, 2009, 22:34:01 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #380 -: Ноември 05, 2009, 20:09:29 pm »
В момента медитацията е метода чрез който изчиствам натрупалите се в мен самскари. Зависимостите от минали преживявания, които контролират и ограничават степента на осъзнаване настоящето и реалноста. Карма му казват някои. ;)
Признавам, че си позволявам понякога да практикувам медитацията наречена релакс - приятно неангажиращо състояние, при което нямаш усет за тялото си. Освен това е и здравословно. Можеш да говориш с органите и системите в тялото си. Те рядко отговарят но много често откликват с адекватно поведение. :) Интересно е да се експериментира с това. Съвет, винаги първо благодарете за коректната работа на проблемен в момента орган. Признателността е важна за комуникацията....
Да не се отвличам в съребрени теми.
Трудно ми е да обясня конкретна техника. По умелите винаги питат "Какво целиш? За да знам какъв метод е подходящ."
Необходимо е да знаем къде искаме да отидем за да приложим съответен метод. Аз поисках да слея трите центъра на съзнание в себе си в едно, което съм аз.
   Относно комуникацията с нашите органи абсолютно съм за  :drinks:   и ми е доста познато. Но как успяваш да се слееш така,че да достигнеш себето си? Как го постигаш?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #381 -: Ноември 05, 2009, 23:51:09 pm »
     Алдонея,
     Не ти отговарям, въпроса е към Велев, но споделям мнение.
     Много е лесно, но трябва да се усвои образното мислене. То е ключа към менталното тяло, а когато достигнем менталното, то сме слели трите нива на съзнание. Не е възможно прескачане на ниво 1-2-3, не може 1-3 нито 2-3.
     За разлика от Велев често практикувам медитацията "релакс", аз я наричам разговор с най-добрите си приятели, обръщам се към всеки орган с чуство на обич и уважение: Обичам те и го погалвам с астралните си ръце! Чуствам се превъзходно!
     
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Медитация
« Отговор #382 -: Ноември 06, 2009, 02:33:55 am »
Как така достигайки до менталното тяло, вече си ги обединил тези центрове?
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 13:53:55 pm от xnet_user »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Медитация
« Отговор #383 -: Ноември 06, 2009, 09:57:08 am »
Хмм, аз пък не правя "достигане до менталното тяло" или не си давам сметка...

Някакси не мисля образно, а просто мисля по познатия начин, говоря на себе си.Първо превключвам логическото възприятие за себе си на режим "сбор от множества".После започвам да говоря сам на себе си, тоест на сбора от множества, всяко едно от които е холограма на мен, тоест аз.

Предполагам, че това е в сверата на сугестията и себепрограминга.
« Последна редакция: Ноември 06, 2009, 09:59:03 am от Спорт-Здраве4 »

Неактивен frozenbrain

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Медитация
« Отговор #384 -: Ноември 06, 2009, 10:52:04 am »
Йо, тука нещо почна да намирисва.  :o  :lol:
Ментално тяло, астрално тяло...
Сливане с тах?
Че вие кога сте били отделени та исткате да се сливате ве?
Ако няма ментално тяло нямаш акъл
Ако няма астрално тяло нямаш емоции
Ако няма физическо тяло нямаш 5-те сетива
А твоята същност не се характеризира от нито едно от тези тела.

Или аз нещо бъкрам с терминологията  ;D
ОМ А ХУМ ВАДЖРА ГУРУ ПАДМЕ СИДХИ ХУМ

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Медитация
« Отговор #385 -: Ноември 06, 2009, 12:33:42 pm »
   Относно комуникацията с нашите органи абсолютно съм за  :drinks:   и ми е доста познато. Но как успяваш да се слееш така,че да достигнеш себето си? Как го постигаш?  :hi:
   Само ако знаех ... ;)
   Първо да споделя за комуникацията с органите.
   Иска ми се да ползвам принципа на подобието. За да не ви лишавам от ценната възможност лично да откриете нещата.
   Представете си една корпорация (или холдинг ли там как му казват). Ако някой служител не успява да си свърши работата, най-добре шефа да осъзнае проблема и да помогне. Било с организация или с информация. Подкрепата винаги е добре дошла. Ако служителя своеволничи, мързелува или пък се свръхразработил с цел собствено разрастване (тумор) Шефа взема мерки. "Колега, знам какво правиш. Ако съботираш колектива и той се разпадне - оставаш сам. Ако приватизираш благата му прекомерно, изхода е същия. Ако работиш за друг, то това не е твоето работно място. Може да отидеш при работодателя си да вършиш същата работа. Предлагам ти, нека работим заедно като един, което сме. Така ще си помагаме, защитаваме и развиваме много по-успешно и бързо. Съединението прави силата."
   Така, образно казано, всеки в моя колектив работи в приятно оживление облян в лъчите на Любовта излъчвани от единия ми център. От мелничаря, готвача, сервитьора, климатизатора та до чистача в отходното. ;) Всеки един си има съзнание и не му трябва редовна намеса от шефа. Процесите се организират, и контролират/наглеждат от технолозите, т.е. от различните пластове на ума - другия ми център. Състематизираната информация се свежда до знанието на третия ми център - изпълнителния директор - самосъзнанието. Тази организация е налична във всички честотни спектри, пространствени и времеви измерения. Няма конкретно разделение на тела. Всчки знаят всичко, но действат според моментното си умение за Цялото. Това всичкото съм Аз - притежателя.
   Центровете на съзнанието ми са: Любов, Ум и Самосъзнание. По източному Вишну, Брахман и Шива. А аз съм Аз Съм ... т.е. Атман. Имам си име но ...
   Гледам да не визуализирам нищо. Било обекти, процеси, мечти.... Визуализацията е творчески процес, в който се намесва въображението. То невинаги съвпада с реалността. Визуализиращите обикновено живеат в измислен сват. Да, това върши работа защото работниците в "цеха" нямат представа какво е в момента международното положение...да речем. Но според холографските принципи, щом един знае нещо то рано или късно всички ще го научат.(средствата за масова информация) Ами тогава?! Като научат работници и отговорници за заблудата с пълно право могат да се разбунтуват - стачка, болест. Справих се с грипа, при двама болни не защото си представях, че няма да се разболея. Защото на "общото събрание"(медитацията) заявихме "Имаме ресурс. Ще се справим заедно." В човешкото тяло има почти всички химически елементи от Менделеевата таблица, липсват само десеттина. При наличието на тази универсална лаборатория, при хармонична работа можем да си произведем всичко. Липсващия ресурс може да се набави ако слушаме тялото си. Сиреч, да изпълняваме точно заявките за доставка на материали и енергия. ;)
  Въображението и визуализацията си имат място в рационализации, изобретения .. т.е. в начините и методите за решаване на поставени задачи или настъпили проблеми. НО след безпристрастно регистриране на фактите.
   Не се бах фокусирал въху това до сега. Горе написаното произтече от твоя кратичък въпрос aldonea: "Как го постигаш?" А аз избълвах всичко друго но не и как го постигам. :(
   Ако даряваш Любов без условия. Ако уважаваш правото и свободата - без условия. Тогава нещата се нареждат спокойно. Ако не се наредят - наблюдаваш, регистрираш, анализираш, осъзнаваш, решаваш, прилагаш и придобиваш опит. Т.е. подчертаното е моята медитация.
   Забелязвате ли... всички думи описващи процеси завършват с "Ш" а думата за качествена промяна "опит" завършва с "Т". Получава се ш-т = тихо! тишина! или спокойствие. Това е нуждно за медитацията. Спокойната вода отразява по-правдиво небесната шир. ;)
   Това е за сега.
 :hi:
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен kossev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 190
  • http://www.pristabg.com/
Re:Медитация
« Отговор #386 -: Ноември 06, 2009, 14:13:04 pm »
Joro , а можеш ли да дадеш малко информация за самскарите и как точно ги чистиш?
Доколкото съм чувал не е лесна работа

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Медитация
« Отговор #387 -: Ноември 06, 2009, 15:04:43 pm »
Виж в линка, който той даде, малко по-горе. Там е обяснено в подробности...

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re:Медитация
« Отговор #388 -: Ноември 06, 2009, 15:12:55 pm »
Да не ставам рекламно лице но във форума ТИ СИ ТОВА ◦◦◦ Tat Tvam Asi ◦◦◦ Thou Art That има много информация и споделена опитност от потребители.
 За тази година периода, който е подходящ за чистене на самскари изтече. Напролет продължаваме.
От там вече препоръчах темата Медитация и… опитности
   Там са описани практиките за чистене на самскари. Не ги помествам тук и сега защото първо трябва да се получи доста информация, да се асимилира интелектуално и ако тя е достоверна и реално осъзната, само тогава практиките ще дадат реален резултат. Нали човек за да постигне нещо трябва да знае какво и защо го прави? Според моя опит инфото споделяно от автора е истинно, а опита на форумците, които прилагат практиките коректно само потвърждава това.
   Май няма маловажни теми, но бих препоръчал ТЕ за гадните съзнания, т.е. враждебните.
Атман и Свободата, там е изложена принципно структурата на човека, чакровия механизъм, центровете на съзнание, практиките със "змийската" сила Кундалини... за сливане трите центъра
Крешакът - изгубеното знание на Премъдрите Заглавието говори достатъчно за начало.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Медитация
« Отговор #389 -: Ноември 06, 2009, 16:34:37 pm »
За тази година периода, който е подходящ за чистене на самскари изтече. Напролет продължаваме.
Това сигурно е вярно за онази група, но не мога да се съглася, че важи за всеки един. Графикът е различен за различните групички и фактически целогодишно тече този процес, погледнато глобално.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27