Автор Тема: Медитация  (Прочетена 185360 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен frozenbrain

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Относно: Медитация
« Отговор #120 -: Март 12, 2009, 16:48:00 pm »
Здравейте форумци,
някой може ли да ми обясни какво ще рече "огледално дишане", споменато от Joro Velev в по-предните постове.

Освен това ме интересува, дали по време на медитация (особено в по-началните ви периоди) сте имали следните усещания: туптене по дланите на ръцете, по протежение на целия гръбнак, трептения между очите, но някак навътре в черепа (6-та чакра), както и трептене на върха на главата. С какво ги свързвате тези усещания, ако сте ги имали и как сте ги преодоляли?

Споко, това е в началото, докато отвориш меридианите... За повече информация може да прочетеш някоя книжка за кундалини, защото това с гръбнака ми напомня точно за кундалини... 

Когато имаш разни усещания, просто ги наблюдавай. Прекъсвай само когато усетиш че ти писне или те хване нервата (и други подобни)

Без медитация няма мир и без мир няма щастие - Бхагават гита...  ;)
Медитацията винаги ще е необходима, докато съществува хаоса в главите ни, на този етап за всеки значи, защото без да имаш контрол над мислите едва ли ще можеш да излъчавш позитивни енергии и тям подобни...
ОМ А ХУМ ВАДЖРА ГУРУ ПАДМЕ СИДХИ ХУМ

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #121 -: Юли 21, 2009, 00:39:15 am »
Релативното движение по пътя към хармоничното развитие на личноста се нарича медитация!! Да медитираш не е цел, медитирането е необходимост която  не можеш да замениш с нищо. Веднъж докоснал се до онази успокояваща като майчина ласка светлина медитацията остава спътник за цял живот! Възможностите които открива медитирането пред практикуващия са страховити, затова преди да започнете да медитирате обезателно трябва да си отговорите на въпроса - защо искате да практикувате? Прочетох по-горе, че един практикувал цели два месеца и се чустал страхотно. За два месеца, приятелю, освен скука и дискомфорт не можеш да изпитваш нищо друго. Не оспорвам усещанията те са истински, но са плод на релаксация. Никой не може да предизвика медитивни преживявания те идват винаги неканени и разтърсващи. Можеш да практикуваш само определени техники, тоест да държиш вратата отворена за да влязат преживяванията. Туров
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #122 -: Юли 27, 2009, 23:35:27 pm »
Не възприемате сериозно възможностите на медитацията.
Медитирам от 1971г справих се с доста тежки заболявания които според официалната медицина са нелечими. Убеден съм, че медитацията не може да се справи само със съдбата.
Правилната поза е само удобната. Моята е ембрион - единствен недостатък лесно се заспива.
Моето дишане - вдишване изнишване 1:2 - 5:10 секунди без паузи с фиксирано внимание върху основата на носа.
Останалото просто се случва и ти се завръщаш у дома, при всеки е различно.
Медитацията е релативно движение по пътя към хармонично разнвитие на личноста. Даваща огромни възможности, но и изискваща отговорност. Туров

"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Медитация
« Отговор #123 -: Юли 28, 2009, 09:32:49 am »
Убеден съм, че медитацията не може да се справи само със съдбата.
Тя и съдбата не може да се справи с човека. Съдбата е нещо външно, тя влияе върху външния ни живот, но не и върху нас самите, върху същността ни.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #124 -: Юли 28, 2009, 13:24:01 pm »
 Съдбата (кармата) това са кармични уроци не усвоени от предишни животи поради неправилно използване на възможноста да прилагаме правото си на свободна воля.
Съдбата това са предварително (преди раждането) параметри. Така, че не можеш да я заобиколиш или измамиш. Съвета ми е: По-добре си учи уроците доброволно, защото ще се наложи да ги учиш принудително!!!
« Последна редакция: Юли 28, 2009, 16:08:44 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re:Медитация
« Отговор #125 -: Юли 28, 2009, 18:19:20 pm »
Що ти трябва да съветваш хората какво да правят :) Това създава само още карма

Неактивен Tuki

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 134
Re:Медитация
« Отговор #126 -: Юли 28, 2009, 20:45:21 pm »
Защо да създава още карма?  :-\
« Последна редакция: Юли 29, 2009, 01:38:31 am от Mirotvorec »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #127 -: Юли 28, 2009, 21:02:35 pm »
 Навреме научен урок в училище те освобождава от страхът.
 В живота от утежняване на кармата. Туров
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Медитация
« Отговор #128 -: Юли 28, 2009, 22:13:57 pm »
И как мога да знам коя част от съдбата е кармична, че да я приема, и коя част е просто изпитание с което ще трябва да се преборя?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Медитация
« Отговор #129 -: Юли 29, 2009, 00:22:06 am »
 Здравей,
" Приемай всеки човек за учител и всяка житейска ситуация като урок"
По този въпрос съм си блъскал много пъти главата и нямам отговор, а само мнение. Мисля, че на нас простосмъртните не ни е позволено да знаем това.
Личо аз предпочитам да приемем всички изпитания в реално време защото необходимоста от решение се иска в настоящето, а реалноста е една и затова не си задавам въпроса дали проблема идва от минал живот или е новопоявил се. Проблем оставен да го решаваш във времето задължително се превръща в кармичен такъв.
Пралил съм няколко регресии с цел да реша твоя и мой въпрос, но отговорите не бяха конкретни. Посочваха се отделни проблеми, но не и способ как да различаваме новите от старите изпитания.   
Лично аз не се примирявам никога с нищо. Захапя ли проблем докото не го осмисля и реша не го оставям.
Всеки проблем си има решение с изключение на един - не можеш всички проблеми да ги ришиш в своя полза. Туров
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Медитация
« Отговор #130 -: Юли 29, 2009, 00:54:50 am »
Съдбата (кармата) това са кармични уроци не усвоени от предишни животи поради неправилно използване на възможноста да прилагаме правото си на свободна воля.
Съдбата това са предварително (преди раждането) параметри. Така, че не можеш да я заобиколиш или измамиш. Съвета ми е: По-добре си учи уроците доброволно, защото ще се наложи да ги учиш принудително!!!

Е, не става въпрос да измамим съдбата, но тя наистина реално не може да ни повлияе. Влияе ни начина по-който реагираме на събитията от живота си. Човекът е безсмъртен, неунищожим, няма какво да изгуби, така че съдбата няма какво да ни отнеме, но ние можем да я използваме да израснем и наред с това (да не кажа между другото) да си създадем по-добра съдба за в бъдеще. Не става въпрос за измама на съдбата, а за управляването и (що се отнася до нашата собствена съдба), за сътрудничеството с управляващите я принципи.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Медитация
« Отговор #131 -: Юли 29, 2009, 00:59:11 am »
И как мога да знам коя част от съдбата е кармична, че да я приема, и коя част е просто изпитание с което ще трябва да се преборя?

И защо ти е да го знаеш? По-различен начин ли би реагирал в двата случая (или в евентуалния трети, който комбинира споменатите два)? Колкото до приемането, то е необходимо при всички случаи. Това не означава, че не трябва да полагаме усилия да променим в посока, която смятаме за по-добра положението (кармично или не) в което се намираме.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Медитация
« Отговор #132 -: Юли 29, 2009, 10:06:18 am »
Говоря за важни решения - които биха променили целия остатък от живота ми.

Например - дали да се отдам на изкуството и да рискувам без сигурно препитание. Например целодневно да тренирам бойни изкуства, или танци, или нещо подобно (като в последствие ако стана добър ще мога да добивам пари за живеене)
или да обрека живота си на конвенционална, но доходоносна професия, например програмист.


Говоря и за други решения, които си изправен да взимаш периодично през целия си живот - например дали да останеш сам или да се ожениш сега и без отлагане.

Дали да заминеш за определена държава, или да останеш там където си (което не е задължително да е в България)

Дали да избереш прекрасен климат и бедно съществуване, или студен климат и охолно съществуване и тн и тн.

и тн.

Т.е. говоря за почти непоправими решения, които са еднократни и коренно променят начина ти на живот занапред.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Медитация
« Отговор #133 -: Юли 29, 2009, 10:30:34 am »
  :)Да, ето това е да се възползваш от дадената ти свише свобода. Възползвай се максимално, като си спомниш, че БОГ обича смелите. ;) Избери подходящият момент и направи живота си такъв, какъвто би искала твоята душа (когато медитираш душата е отворена и ни насочва).  :-X
« Последна редакция: Юли 29, 2009, 20:35:40 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Медитация
« Отговор #134 -: Юли 29, 2009, 13:46:13 pm »
Танграта,
Отговорите на тези въпроси са зарити дълбоко в сърцето.
В медитация, потърси ги там...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27