Автор Тема: Медитация  (Прочетена 184581 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Медитация
« Отговор #90 -: Февруари 27, 2007, 16:20:03 pm »
На Дийпак ЧОпра има еиднствено едни приятни музички,останалото са просто купища Ню-ейдж писания примесени с източен мистицизъм..
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Медитация
« Отговор #91 -: Февруари 27, 2007, 16:24:10 pm »
На Дийпак ЧОпра има еиднствено едни приятни музички,останалото са просто купища Ню-ейдж писания примесени с източен мистицизъм..
това вече е мнение, което мога да приема в някаква степен. предишното беше излишен пост.

Неактивен akafazov

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 9
    • Българският сайт за зелени технологии
Re: Медитация
« Отговор #92 -: Август 07, 2007, 17:55:26 pm »
Gil-Galadh, мен пък Чопра ми харесва :) Не се обвързвам обаче да кажа нещо повече, защото не съм пробвал нищо конкретно. Слушал съм някой от аудио програмите му и наистина повечето нещо които казва са малко отнесени, но пък не изкам да си вадя изводи предварително.

Кажете кой учител или книга ви допадат. Аз харесвам Wayne Dyer, наскоро попаднах на Сива Баба който също много ми допада.

Що се отнася до медитацията, практикуват от 2 месеца всеки ден и резултата е супер. Чувствам се спокоен и уравновесен. Правя най-елементарната медитация, затварям си очите и наблюдавам дишането си като се опитвам да не мисля за нищо, което ми се отдава само за части от секундата. Иска ми се да науча трансцидентална медитация, някой има ли опит с нея. Защото при техниката която ползвам много рядко ми се отдава да стигна до това състояние, където умът е тих. Но когато го направя, дори и за няколко минути се чувствам зареден с енергия, все едно съм спал цяла нощ.

Поздрави

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Медитация
« Отговор #93 -: Август 08, 2007, 01:43:55 am »
С триъгълник в основата ще изчистиш утайки, мъгли и дим.
Дишай огледално!
Изравни потоците по време!
Не спирай!
И ще стигнеш...
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re: Медитация
« Отговор #94 -: Септември 25, 2007, 23:13:19 pm »
А има ли някакъв вид  медитация (или нещо подобно), при която използваш и насочваш енергията си към нещо конкретно (мечта например)...
нали знаете "мисълта е креативна но трябва и да си постоянен за да стане реалност итн итн..."
 ;)

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Медитация
« Отговор #95 -: Септември 29, 2007, 02:43:33 am »
   Я и аз да се изцепя "по въпроса за износа на магданоСа". ;)
  reply,
   При медитация винаги има нещо конкретно. Нормално му казват Цел.
   Ако имаш предвид реализиране на ежедневни мечти и прищевки то виж филма "Тайната" ("The secret"). Ако нямаш възможност може да прочетеш като текст субтитрите към филма тук.
   Наученото може да се ползва и като стъпка към по-висши цели. :)
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re: Медитация
« Отговор #96 -: Септември 29, 2007, 14:15:58 pm »
Мда, знам го филмът... интересен е и определено има какво да се научи от там, макар че е леко манипулативен и на някои места са се изложили...   
А аз питам, понеже изчетох всичките мнения и коментари по темата тук и останах с впечатление, че при медитацията няма цел, няма нищо (ако мога така да се изразя)  примерно постовете на flydragon ме наведоха на тази мисъл :)
Затова и питам.  ;)

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Медитация
« Отговор #97 -: Септември 30, 2007, 14:08:02 pm »
Това го видях от един друг форум и се връзва перфектно с темата, Мухата: http://www.zazz.bg/play:157b5f47
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Медитация
« Отговор #98 -: Октомври 01, 2007, 14:51:18 pm »
"Случайно" в момента когато изгледах анимацията от линка ... на лицето ми кацна муха. :)
 Представете си, че не я посякох и си остана само една свободна недосаждаща мушица.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Медитация
« Отговор #99 -: Октомври 02, 2007, 00:12:02 am »
Това което си писал по-надолу споменавайки FlyDragon е вярно. Медитацията е състояние чрез което се изучава светът, а не метод или процес за постигане на нещо конкретно. Всичката тази работа е свързана с това човек да е знаещо същество. Сега когато  търсиш нещо конкретно по въпроса ти искаш нещо достъпно за начина по който си свикнал да "научаваш" нещата - "събери две и две, за да получиш четири", което е процес, но тъй като изучаващия винаги е некомпетентен по отношение на това, което изучава няма основателна причина да използва процес изграден на базата на вече нещо познато. Ще стане така, че да сведеш това което изучаваш до процеса, който ти е угоден. Ако искаш да разбереш нещо за медитацията отиди на някое заведение, където ходят майки с малки деца около две-три годишни, но да не са ти много близки. По-нагоре вече почват да гледат света с нашите "очи". Ако ти се удаде възможност привлечи вниманието на някое с поглед и го наблюдавай очите му  докато те  изучава. Ще видиш точно това което шаманите наричат втренчване, или израз на това което те наричат "второ внимание", ще разбереш какво имам в предвид. След това отиди на някое място и го изучавай по същият начин както и детето теб, и след това у вас можеш да се върнеш там. Ако искаш да пътуваш до места, които не си виждал или дори представял трябва да използваш Земята, да те "изстреля" към някои от световете които тя "събира". За целта си харесваш някакъв отвор в земята или пещера каквито и да са,но да са по-широки от теб.Сядаш пред него и го изучаваш по същият начин който си отренирал. След това отиваш у вас лягаш вечерта, ако през деня си сложи предмишницата върху очите или си вържи някаква превръзка, но си я направи ти. Трябва пълна тъмнина. Връщаш си при дупката постой малко пред нея и като се почустваш готов се шмугни в нея. Това колко бързо, ще преминеш през тунела е строго индивидуално. Можеш да срещнеш и препятствия,опитай се да ги заобиколиш, ако не можеш се върни и опитай отново. Няма да бъдеш прекалено настоятелен, тъй като можеш да предизвикаш сили извън твоята същност. В крайна сметка трябва да излезеш на някакво открито пространство, поляна или река най-често. След няколко опита там би трябвало да срещнеш своят покровител, който е под формата на животно (може и праисторическо), но може и да е човек, само гледай да не си показва зъбите, това не е покровителят ти и да го вземеш с теб (като го сграбчиш в прегръдка и се върнеш обратно). Също така избягвай насекоми. Той е много нужен, защото без него в тези пътувания си като инвалид, а също е много е важен и за здравето ти. Обикновено се познава по това, че ти проговаря или ти се показва поне четири пъти в едно пътуване от различна гледна точка.
И най-важното за него не се говори с други хора, защото може да си тръгне. Ето това знам аз.
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 04:09:48 am от H. »

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re: Медитация
« Отговор #100 -: Октомври 02, 2007, 19:57:03 pm »
мхм това ще ми е от полза може би... благодаря!  ;)
а само да те питам това чел ли си го някъде като метод, защото аз мисля, че съм го мяркал в някоя книга, но не помня коя?

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Медитация
« Отговор #101 -: Октомври 03, 2007, 00:15:57 am »
мхм това ще ми е от полза може би... благодаря!  ;)
а само да те питам това чел ли си го някъде като метод, защото аз мисля, че съм го мяркал в някоя книга, но не помня коя?

Специално метода за дупката е от "Пътя на шамана"  работи и е много интересно.Това е класическият начин за пътувания.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Медитация
« Отговор #102 -: Октомври 03, 2007, 14:06:00 pm »
   Аз не бих ползвал този метод, поне не като класически. Лично мнение разбира се.
   Взимане пример от малките дечица е работещ метод. Опитайте но имайте предвид, че в някои пещери от далечното минало има древни съзнания. В периода декември-август е неподходящо да се влиза там. Те още се ползват и от сегашни посветени за един вид родилен период.
   Каква полза от това да си вземеш покровител насила? Какъв покровител би бил той щом се е подчинил на твоето насилие? Логично е да бъде с по-нисше ниво от взимащия.

   Седнете в лотос, или друга удобна поза с прав гръб и крака оформящи триъгълна основа (това неутрализира отрицателните енергии и помисли).
.......


   Днес, 23 окт. 2008г. редактирах поста си. Бях описал практика, за която впоследствие установих, че би могла да бъде доста опасна. Може да се практикува от тези, които знаят името си като Атман.
   Моля, ако сте си я записали, но още не сте опитали, не се захващайте с нея.
   Благодаря на приятелите, които не спят като мен и ми посочиха грешката.

« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 20:29:18 pm от Joro Velev »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Медитация
« Отговор #103 -: Октомври 03, 2007, 21:59:46 pm »
Жоре,покровител никога не се взима насила ако ще да се посереш,нито пък теб да те вземе нещо насила,но това не значи че не може да те обладае нещо ако сглупиш,например ако си много настоятелен или си търсиш божество.Покровителя се чака и той те намира,и сам ти предлага помоща си показвайки готовността си без да се натрапва.Това е първото нещо,което трябва да се направи,защото сам ще се оплетеш като пате в калчища просто нямаш тези знания и енергия.Той ти е единствената застраховка в тези пътувания макар и да помага доста завоалирано.Покровителя е твоя същност.В най-добрият случай без него,ще ти се наложи да си измисляш,а в лошият,някоя чужда форма,ще ти пълни главата с глупости(ченълинг например) ,разбира се срещу заплащане-енергията ти,а ти ще драскаш книги.Като се почне от ескимосите през сибирските шамани,северно и южноамериканските шамани,африканските шамани, и стигнем до аборигените в Австралия,при всички се спазва това правило.Разлики има само в методите,за навлизане.И досега няма по-ефикасни методи за пътувания от шаманските,защото в шаманизма на първо място са практиката и трезвостта,и няма грам идеология или представи,а за божества  и "висши форми" и дума не може да става,защото това са цвъчки на ума.И стига с това нисши и висши същества,има различни такива едни са подходящи,а други не.

Плюс това позата няма никакво значение само да е удобна.За един човек достатъчно практикувал не е проблем,да води разговор и едновременно с това да е "другаде".Тази способност е нещо естествено за човешкото възприятие,защото не съществува "тук-там".
Между другото "лошите" места се познават по това,че те карат да чувстваш внезапен прилив на енергия,докато добри са тези,които те карат да заспиваш.
« Последна редакция: Октомври 23, 2008, 20:34:34 pm от H. »

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Медитация
« Отговор #104 -: Октомври 03, 2007, 22:58:20 pm »
Хей,веселяк,радвам с еч еима и други привърженици на шаманизма в околността  ;D ;D ;D
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27