Автор Тема: Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?  (Прочетена 34929 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #30 -: Февруари 16, 2012, 22:17:40 pm »
Напротив Ирис.Черното винаги е нужно,за контраст на бялото.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #31 -: Февруари 17, 2012, 01:02:36 am »
Черното си го има. Не е нужно някой специално да полага усилия за съществуването му. Както казах самото несъвършенство на хората го поражда. Колкото и да се опитваме да бъдем изцяло добри, не можем. С времето ще ставаме все по-добри и по-добри, но пък и след нас ще има други еволюции, които ще са далеч по-несъвършени от нас. Черното е нужно, но е нужно за да бъде отхвърлено и оставено в миналото, а не за да бъде утвърждавано. Контраст винаги ще има, защото развивайки се, щом постигнем нещо, ние разбираме, че има още за постигане. Винаги ще има контраст между това, което сме и това, което можем да бъдем. Злото е временно явление, отнасящо се до настоящия етап от развитието ни. После може да се говори за несъвършенства, но не и за зло. В Космоса се води борба с хаоса, но хаосът не е зло, но това е друга тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #32 -: Февруари 17, 2012, 01:06:50 am »
Iris,докато сме несъвършени,все ще"бъдем",и все ще обитаваме"нещо"..все"някъде"..Когато станем"съвършени"няма да има нужда да"Бъдем"(каквото и да било)просто защото вече ще"Сме"(всичко)..Но докато се "налага" да"бъдем",ще се налага да"играем" и в такива"игри".А всяка една игра си има сюжет както и жанр.Това,че сме несъвършени обаче,не ни прави автоматично 100%-ви автори на играта на полярностите.Съавтори да.

п.п.За хаоса да.Така е..

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #33 -: Февруари 17, 2012, 01:38:03 am »


Черното е нужно, но е нужно за да бъде отхвърлено и оставено в миналото, а не за да бъде утвърждавано.

Черното е само спомен от миналото, нищо повече.  :drinks:
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 01:43:07 am от fishbone »

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #34 -: Февруари 17, 2012, 01:47:12 am »
Аз вярвам,че аз го правя!Другото е чиста трезво-манипулация на сравнимост с повечето около вас/нас...Смятам да съм различен... абе по-луд от останалите  ::)
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #35 -: Февруари 17, 2012, 01:54:30 am »
На сила хубост не става tazmdg , тъй че по - добре бъди себе си(ако знаеш кой си разбиращ ли )

Между другото мноо малко хора познавам, които знаят какво са, пък дори и да знаят не искат да си признаят. На тва какво му се вика и аз незнам.
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 02:08:35 am от fishbone »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #36 -: Февруари 17, 2012, 08:42:43 am »
Черното си го има. Не е нужно някой специално да полага усилия за съществуването му. Както казах самото несъвършенство на хората го поражда. Колкото и да се опитваме да бъдем изцяло добри, не можем. С времето ще ставаме все по-добри и по-добри, но пък и след нас ще има други еволюции, които ще са далеч по-несъвършени от нас. Черното е нужно, но е нужно за да бъде отхвърлено и оставено в миналото, а не за да бъде утвърждавано. Контраст винаги ще има, защото развивайки се, щом постигнем нещо, ние разбираме, че има още за постигане. Винаги ще има контраст между това, което сме и това, което можем да бъдем. Злото е временно явление, отнасящо се до настоящия етап от развитието ни. После може да се говори за несъвършенства, но не и за зло. В Космоса се води борба с хаоса, но хаосът не е зло, но това е друга тема.
+1 !!!
 :hi:
Както не съществува електрически ключ за пускане на тъмнина в стаята, така не съществува и източник на тъмнина. Тъмнината е отсъствие на светлина. Единственият източник е източника на светлина. /Условно, разбира се./
П.П. Изчела съм доста книги с документирани регресии на хора. Изводът, който се налага е, че НИКОЯ ДУША НЕ ПЛАНИРА ПРЕДВАРИТЕЛНО ДА ИГРАЕ ЛОШИЯ. Такива планове душите не си правят от отвъдното преди да се инкарнират. Намеренията в плановете на душите са диаметрално противоположни: да успеят да преодолеят несгодите и изпитанията по пътя си. Това, че не успяват...бива използвано за създаване на учебни житейски ситуации за други души около тях. Нищо не отива напусто, всичко работи за еволюцията.
 :hi:
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 08:52:00 am от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #37 -: Февруари 17, 2012, 12:11:45 pm »
По темата, (Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?), просто човек, а щом си такъв и да не искаш ще бъдеш маниполиран, иначе стадото ще те прегази!

P.S.А човека е създаден търсач, иначе щяхме да сме още в каменната ера.
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 18:23:07 pm от Black Adder »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #38 -: Февруари 17, 2012, 13:18:19 pm »
По темата, (Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?), просто човек, а щом си такъв и да не искаш ще бъдеш манипулиран, иначе стадото ще те прегази!

P.S.А човека е създаден търсач, иначе щяхме да сме още в каменната ера.  

    Въпроса  е  дали  си  манипулиран  като  търсач,  и  самото  търсене  да  е  насочено  в  нежелана  от  теб  насока.  Много  често  се  случва!



Ако обичаш, прочети в раздел ПОМОЩ как и за какво се използва бутона [ЦИТАТ]

(Black Adder)

« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 18:24:24 pm от Black Adder »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен N*e*a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #39 -: Февруари 17, 2012, 14:03:38 pm »
 Нищо не отива напусто и играе за еволюцията, но тя е двупосочна и за едните лошото е добро, за другите обратното.  
 Тъмната страна също следва даден път на еволюция и не мисля че можем да я сравним с лампа, защото дори и само когато отсъства светлината тъмнината да се появява, в душата на човек винаги се появява нуждата за по-цялостно развиване, тоест и там следва еволюция независимо, че е по-различно. Мисля че тъмната страна е също многообразна, а не е просто липса на светлина. Не знам дали си имала нещо подобно предвид, може аз да съм те разбрала погрешно.
 
 "Черното си го има. Не е нужно някой специално да полага усилия за съществуването му. Както казах самото несъвършенство на хората го поражда."
 
Това може би не важи за всички. Докато ти си осъзнал, че нямаш нужда от "черно отвън" други още не са. Така че.. как да си сигурен, че не им е нужно? Според мен и тук зависи от човека и колко си е повярвал, или колко е повярвал на друг.
 
 "Черното е нужно, но е нужно за да бъде отхвърлено и оставено в миналото, а не за да бъде утвърждавано."
 Черното е нужно, за да бъде разбрано от притежателя му и усъвършенствано. Ако го отхвърлиш си направил избора към светлата полярност, но има и друг шанс.
 Не съм сигурна поначало исканията на всички ли са дa бъдат добри. Ако беше така от къде се е появило злото? Значи все пак някой трябва да е направил избора за него и ако не беше застанал зад избора си, щеше ли да е факт?
Примера с Хитлер е много на място в случая, съмнявам се такъв човек да е искал мир и любов. Както е казал Митко,  той е застанал с цялата си същност зад действията. Защо, след като грешките могат да се поправят и с добро, и с воля, не е дошъл Христос, а е дошъл Хитлер?  хахах
 Защото хората масово не виждат истината, за която Ирис говори  "Черното си го има. Не е нужно някой специално да полага усилия за съществуването му."
 Ако тръгна да си обяснявам нещата от тази гледна точка - да логично е. Но това си  остава просто вариант за мен. Не мога да се връзвам на неща, в които не съм се убедила на 100%  @---
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 14:30:39 pm от N*e*a »

Неактивен matrixbglan

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #40 -: Февруари 17, 2012, 14:23:14 pm »
Интересни мисли приятели, разбрах доста работи които не бях осъзнал напълно преди.
Мерси  на всички  :)

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #41 -: Февруари 17, 2012, 15:23:08 pm »
Черното си го има.Да.Но все някъде в плана на еволюцията,света на сенки и контрасти е повече от нужен.Дали ще е Земята,това е само подробност..Някои казват,че и по това сме уникални..Свят на крайностите..но и все пак достатъчен баланс,че да съществуваме ..Във всеки случай,ако никой не"съгласи"да бъде от тъмната страна,няма как да стане..Иначе..да..вярвам че има светове където черното е под пълен контрол на съзнанието,до степен просто да съществува.Но без да бъде активно по никакъв начин.
 
п.п.И като казвам"черно",не визирам убиец непременно..

Офф..мисълта,ми е,че ако имаш нужда да изживееш ролята на жертва,то логично ще отидеш някъде където това е възможно.На планета с по-развито и колективно например,едва ли едва ли ще е най-удачното място..Примерно казано..

« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 15:26:25 pm от konstantin2007 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #42 -: Февруари 17, 2012, 16:21:59 pm »
   Първичното  е  тъмнината,  светлината  се  е  появила по-късно
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #43 -: Февруари 17, 2012, 20:44:11 pm »
   Въпроса  е  дали  си  манипулиран  като  търсач,  и  самото  търсене  да  е  насочено  в  нежелана  от  теб  насока.  Много  често  се  случва!
Винаги сме манипулирани, един пример ти ни убеждаваш в твоята истина а това е един вид манипулация, не е ли така?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Какъв съм аз, търсещ или манипулиран?
« Отговор #44 -: Февруари 17, 2012, 20:56:38 pm »
 Моята  истина  е,  че  ирационалното  съществува!  Ако  смяташ,  че  това  е  манипулация  докажи  го!!
« Последна редакция: Февруари 18, 2012, 09:37:56 am от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
45807 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
3 Отговора
6644 Прегледи
Последна публикация Юли 04, 2010, 22:40:11 pm
от elunez
3 Отговора
5794 Прегледи
Последна публикация Декември 24, 2010, 14:53:07 pm
от cassio
44 Отговора
18030 Прегледи
Последна публикация Октомври 07, 2012, 15:37:02 pm
от mitko
5 Отговора
7309 Прегледи
Последна публикация Септември 01, 2012, 19:44:46 pm
от bojinkata

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27