Автор Тема: За силата на котката  (Прочетена 48909 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен apolon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:За силата на котката
« Отговор #90 -: Юни 22, 2010, 16:35:44 pm »
Край мен винаги е имало котки, даже сега имам 3 броя.
Според мен котката се мисли за Бог, за център на Вселената и ауирите им са големи поне колкото един голям апартамент. ;D
Много интересни животни са и определено могат да се подмазват качествено. Присъствивето им ме успокоява макар, че понякога ми идва да ги направя на кожухчета.  ;D
Има нещо мистично в една котка, доста интелигентни са и според мен разбират всичко, което им говоря.
Хубаво е човек да отглежда животно, особено ако има малки деца. Така децата се научават на състрадателност и да се грижат за някого. :hi: Плюс това деца израстнали с животни, са по-малко алергични от тези, които са израстнали без.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За силата на котката
« Отговор #91 -: Юли 04, 2010, 21:35:37 pm »

   :)  Струва ми се, че не само децата имат потребност от животинки около себе си за да се събуди в тях отговорност, нежност, благородство и доброта! Доста от уж порасналите никога не усвояват тези качества. Но всеки сам избира живота си, нали?  :hi:
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 23:07:17 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен An!

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 31
Re:За силата на котката
« Отговор #92 -: Юли 29, 2010, 23:45:19 pm »


Напълно съм съгласна с Алдони!
Голяма част от хората, които не са се грижили като малки за животинче, пораствайки стават егоисти.
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 23:46:23 pm от An! »

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:За силата на котката
« Отговор #93 -: Юли 29, 2010, 23:54:26 pm »
Играх футбол и си ударих крака и легнах да си почина и котарака ми отиде точно там където ме болеше крака.Въпреки,че беше на 6 месеца(сега е на годинка).Коктикте виждат много добре на в тъмното.Иначе аз предпочитам кучета.  :drinks:
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:За силата на котката
« Отговор #94 -: Август 01, 2010, 09:24:27 am »

  :) Интересно, котарака ти е направил добрина и вероятно още много ще ти прави даже само с присъствиято си у вас, защото те трансформират и много болестотворни микроби и така ни пазят, а ти казваш "препочитам куче" .Защото е по-голямо или какво повече прави за теб кучето, не са ли ти еднакво мили?
 Само да поясня, че имам и котка и куче, по няколко и не правя разлика в отношенията си към тях.  :hi:
« Последна редакция: Октомври 19, 2010, 23:08:07 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Rukahs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:За силата на котката
« Отговор #95 -: Август 27, 2011, 21:24:31 pm »
Искам да попитам нещо, понеже от снощи изчетох целия форум и мисля, че информацията ми дойде прекалено много и може би се "филмирам". Така... имам коте, което живее навън, но идва да се храни при нас. Преди живееше вътре, но е много пакостлив, както и да е. От няколко месеца всяка нощ стои постоянно на прозореца ми (който е точно до леглото). Интересното е, че наистина само когато падне мрак, той се появява и стои там докато не изгрее слънцето. Може би просто е много лаком и знае, че винаги когато хапвам нещо и той намазва. Но защо само през нощта? Дали се опитва да ме предпази от нещо?

Неактивен Djijko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re:За силата на котката
« Отговор #96 -: Септември 02, 2011, 23:57:27 pm »
Дете,просто отвори прозореца и го пусни вътре!Като всяко същество и то търси любов...
Не мисля,че нещо ще се слчи,та да те пази,по-скоро трябва да се радваш,че избира твоя прозорец!

Неактивен healthy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 6
Re: За силата на котката
« Отговор #97 -: Април 15, 2012, 20:01:06 pm »
Аз имам котка от 4 години. Една сутрин (беше петък 13) излязох за котка и си намерих котка. :dance: Това е най-странното и прекрасно същество, което съм виждала. Имам много особена връзка с нея. Понякога все едно е невидима, може да стои точно пред теб, но не я усещаш. :D Винаги като плача или се карам с някой идва да ме успокоява и да се гушка. Шегуваме се, че има връзка с кораба "Майка" и като ви чета коментарите май не сме далеч от истината. :lol:
« Последна редакция: Април 16, 2012, 21:33:05 pm от Black Adder »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re: За силата на котката
« Отговор #98 -: Април 15, 2012, 21:21:59 pm »
 :) За животните -(в частност котките) казват, че помежду си общуват безгласно. Защо ли им се налага да мяукат на човека за да ги разбираме?
Дали защото се подвизават едновременно в два свята или, сме толкова затънали в материята, че не можем да ги разберем? А те просто ни обичат и приемат  такива каквито сме.  Дали? :hi:
« Последна редакция: Април 15, 2012, 21:25:36 pm от aldonea »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27