Автор Тема: Дънов, Ванга и Ню Ейдж  (Прочетена 118584 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 499
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #180 -: Април 11, 2011, 14:10:38 pm »
Ето тук е проблема.
Търсите отговори, за нещо което не сте чели, от хора които също не са го чели... И накрая събирате информацията и оставате с чувството, че сте чели и знаете. :)
Имате предварително мнение и търсите как да го докажете.
Също както много хора предварително знаят, че конспирация няма - на голяма част от тях, няма как да им се обясни.

Бил "комунист", по думите на някой друг може и да е. По негови думи, прочетох - не е. Сега други етикети. И тях ли да обяснявам? Защо?
Цитат
Ако ми отговориш на този въпрос, ще успееш да дадеш и "крайният" отговор на кого е  служил "ДЪНОВ" ?...
Ето, занчи ти вече знаеш крайният отговор. Предварително. Чакаш само да сравниш. Дай си мнението, кажи какво мислиш, нали затова е форум :)
« Последна редакция: Април 11, 2011, 14:12:59 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 153
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #181 -: Април 11, 2011, 15:02:34 pm »
Ето тук е проблема.
Търсите отговори, за нещо което не сте чели, от хора които също не са го чели... И накрая събирате информацията и оставате с чувството, че сте чели и знаете. :)
Имате предварително мнение и търсите как да го докажете.

При мен нещата са по различни P.E.A.C.E. , моята информация не идва от  учението на Дънов и именно  това е една от причините да пиша в тази тема, а тя е че самият Дънов апелира, пропвядва и дава напътствия за неща, които той самият не може да обясни адекватно на учениците си - стойностно!!! Т.е. пише и говори за  "светлинни апокрифи", които са затрупани от "бетонни баластри" от тъмнина и това е една от причините, поради които аз лично го отхвърлям от полизрението си, но е жалко че оказва същественно влияние на последователите си и най-вече на "учениците" си, които се възползуват от "замъгленията" му внесени в учението и беседите му и ги разпространяват главоломно сред населението!!!!!!!


Ето, занчи ти вече знаеш крайният отговор. Предварително. Чакаш само да сравниш. Дай си мнението, кажи какво мислиш, нали затова е форум :)

За себе си го знам, но ще е по добре неговите "ученици" да го направят. :)

На мен просто вече не ми се занимава с "тъпия" им инфо-обмен на информация и "амнезия" от "имплантирани" мисли.

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #182 -: Април 11, 2011, 16:18:26 pm »
Първо трябва да се справим с Православието.

И като как смятате да го направите?
Да ти кажа, та православните да си подготвят защитата и контраатаката ли? Защо не влезеш в сайта на Първанов и не го попиташ как мисли да елиминира на предстоящите избори ГЕРБ? 8)

И  какво ви пречи православието, че трябва да го премахнете?
По-точно с какво сте решили да го замените?
Православието пречи, защото идеологията му е средновековна, суеверна и ненаучна. А ще бъде заместено от съвременната наука и от свободна от предразсъдъци  интуитивна вяра.

Светославе, какво е видял Светът до 1999г., освен кървавия комунизъм, чийто застъпник е бил и той. До колкото не ме лъже паметта, дънов лично е приютявал в домът си мумията г.димитров. Вярно е, че съм малък, но много добре си я спомням мумията. Денят в който, или по-точно дните през които разрушаваха мавзолея, бяха едни от най-щастливите за семейството ми. Няма да изпадам в подробности, но семейството ми е било от т.нар. врагове на народа през соца. И остави мъките, униженията и глада, който е последвал след 1944г., ми се е наложило близо 50г. да гледат през прозореца мавзолея на виновникът за това, което им се случва. Разбираш ли ме за какво ти говоря? Та пак питам, НЕ е ли бил дънов съучастник в комунизма??? Ми бил е :diablo:. Само не излизайте с номерата, че това е било част от кармата на България и не е могло да се предотварати. Пред мен тези НЕ минават!!! Не е потчтенно да приютяваш един масов убиец в домът си!!!!!!!
"Всички езици са области, в които се проявява Божественото в света. Ще кажете сега: „У русите е комунизмът.“ Вие оставете комунизмът. Той не е опасен. Какво има комунизмът? Той е една вода, която слиза отгоре. Всичко помита. Но като слезе в полето, утихне и пои градините. Фашизмът, комунизмът, всичко това са начини Божественото като дойде, всички тия учения служат на Бога, нищо повече! Философи, поети, мъже, жени всички служат на Бога! Няма никой, който да не служи на Бога! Един комунист казва: „Прилагаме учението на братството“. Много хубаво. Фашизмът казва: „Старото запазваме“. Много хубаво. Някой казва: „Той е безверник“. Няма безверници по света. Има верующи в разни системи. В едно учение ти си безверник, а пък в друго учение ти си верующ. Но всички чувствуваме, всички мислим, всички работим, всички дишаме, всички пием, всички ядем. По какво се различаваме? Няма никакво различие! Та ученикът трябва да има една широка идея в душата си. Господ казва: Не критикувай, което Бог е допуснал в света! Щом нещо е станало Господ го допуща. То е турено временно на сцената. После се двига. Всяка неприятност, която идва във вашия живот тя е временно дошла. Или болест, или неразположение, или загуба! Ако вие по този начин разсъждавате, всичко в света ще се превърне в добро."

"Мелодия и хармония. Кръг – елипса, парабола – хипербола", XVI година. 7 лекция на Общия окултен клас, държана от Учителя на 13 януари 1937 г., сряда, 5 ч.с. София – Изгрев.


...

Да, има и теми "Празнуване на рождения ден на Учителя".

И там ли "окултните ученици" не грешат, ами имат предвид рождения ден на Бог.
И на коя дата е той?
Има и последователи на Всемирното Бяло Братство, които наричат този празник само “Деня на Учителя”. Засега са малко, но всичко е въпрос на навици и време.

Естествено, че ще подкрепя комунистите, и агента Г.Димитров, щото всичките идват от едно място (рокфелер и дружките му) и се борят за едно и също.
Даже може и с Г.Димитров да са си деляли квартирата някъде в Америка, при обучението.
Няма да се учудя.
Георги Димитров е роден 1882 г., а Петър Дънов е бил в САЩ от 1888 до 1895 г. По твоята теза, Гошко е ходел прав под масата, докато е бил съквартирант на Дънов. ;D :blum2:

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #183 -: Април 11, 2011, 17:05:33 pm »
За Дънов, Ванга и православния фанатизъм

Войната срещу Ванга и Дънов е заради 1 млрд. евро в имоти

Лаишко богословие и манипулации във втората беседа на Висарион

Клеветниците на Ванга и Дънов - бизнесмени в расо!

Сензационно разследване на Диляна Гайтанджиева: Кой е предпочитаният от духовниците бизнес? Какъв тип търговия процъфтява? Защитават ли свещениците духовните ценности? Спазват ли десетте Божи заповеди, на които ни учат? Как и защо висши църковни служители се возят в скъпи лимузини? Какъв е стандартът им на живот? Ползват ли духовниците скъпи придобивки за себе си, а не за църквата? Дали пътят до Бога е по-бърз и по-лек със скъпа кола или с въздържание и молитва...вижте "Темата на Нова"

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #184 -: Април 12, 2011, 01:20:04 am »
Значи, понеже ми стана интересно изчетох темата от край до край, всичките 13 страници. И какви ми са изводите. Като наблюдател отстрани и човек незапознат с беседите на великия учител, бих казал, че цитирането на неговото слово, от тук присъстващите негови поддръжници ме изуми, а мненията на някой от тях не само ме изумиха ами направо ме ужасиха. Значи учителя това, учителя онова и особено това
Цитат
Належаща е нуждата от идеология, учение, което да е научно обосновано, духовно,  пантеистично, патриотично и социално. Това може да бъде и ще бъде единствено Окултното учение на Всемирното Бяло Братство.
и това
Цитат
Петър Дънов е просто богослов и медиатор, чрез душата на когото се е проявявал Господ Учителя
като го прочетох и направо ме побиха тръпки. Да пази Господ от такива работи направо !!!! Значи от тези постове и особено първия, толкова лъха на ефтина пропаганда, че направо мисля, че не е очевидно, не е очевадно ами направо е очеизвадно.
Цитат
Ами ако аз съм една нишка, която носи това Божествено учение, и ако вие скъсате тая нишка, какво ще спечелите?
Ами ако не сте г-н Дънов. Ако сте поредния измислен пророк с хиляди подскачащи в бяло последователи.
Цитат
Ние искаме на страдащите да помогнем, а след това на онези, които не страдат. На тях трябваме ние. Това сме ние. Можете да кажете, че ние сме богомили. Ние сме служители на Бялото братство, искаме да изпълним Христовия закон, който Той положи преди 2,000 години.
След това като прочетох това, което беше постнато точно от ваш последовател г-н Светослав Иванов, мога с чиста съвест и с ръка на сърцето да заявя, че вие сте абсолютни сектанти. Попадал съм на различни листовчици от различни цървички на не знам си какви от последните дни и не знам си на кой църквата и сякаш нещата са писани с един и същи шаблон. Христовото слово бла бла бла бла спасение, бла бла бла бла ще помогнем чрез Христос бла бла бла ние сме най-правото учение....   Аз не съм православен, нито съм дълбоко религиозен, но такива приказки, са абсолютно недопустими за един логично мислещ обикновен, човечец, който е напълно невеж във вашето пресвещенно учение.  :bad:
пс: Изивнявам се още един път за моето невежество и некомпетента и неправилна гледна точка, но това е което разбрах от вашите постове, за вашия Господ, Елохим или каквото говори там от вътре му.   :unknown:
It' oil stupid.

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #185 -: Април 12, 2011, 09:04:09 am »
Със своите пророчества, които са се изпълнили и продължават да се изпълняват, Учителя - Петър Дънов е доказал, че принадлежи към най-висшата Йерархия във Вселената.

За сектатството - на кого Школата на Всемирното Бяло Братство е "секта": на будизма - защото се говори за карма, прераждане и вегетарианство; на християнството - понеже се използва Библията и терминологията й; на исляма - тъй като се вярва в един Бог; на йога - понеже има дихателни упражнения, медитация, концентрация, съзерцание; на окултизма - че се пише за астрология, нумерология, хиромантия, магия; на теософията - заради идеите за Нова Епоха и Шеста раса? Нещо май не се вързва понятието "секта".

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B0


Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 436
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #186 -: Април 12, 2011, 10:00:11 am »
Ето какво пише в определението на раздел религия:

"Религия
Всичко свързано с религията. Християнство, Юдаизъм, Будизъм, Ислям, Хиндуизъм и други... Сектанти, сектантски материали и пропаганда не се толерират!"


Ще помоля защитниците на Дънов да спрат да защитават сектата му, преди да са дошли модераторите!
« Последна редакция: Април 12, 2011, 10:08:59 am от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #187 -: Април 12, 2011, 10:10:10 am »
Първо някой ще трябва да докаже, че Окултната Школа на Всемирното Бяло Братство е секта. 8) Ама този някой трябва да има знания и/или съответстващото образование: богословие, философия, културология, социология. 8)

Всички ученици на Всемирното Бяло Братство, богослови и ерудирани християни знаят, че Окултното Учение на Всемирното Бяло Братство няма нищо общо с Православието, освен използването на Библията и християнска терминология, които при Учителя - Петър Дънов се употребяват и тълкуват символично и метафорично, иносказателно. Затова академичното богословие го класифицира като нехристиянско религиозно-философско учение, а не като християнска секта или ерес.

Ето какво пише богословът Пламен Иванов: "По своята същност въпросът за тези две личности (Ванга и Дънов) не е спорен. Богословите и духовниците отдавна са се изказали по него. Дънов и неговото учение не е православно и той е извън Църквата. Приживе Бениса Дуно не се отъждествява с нея, нито неговите последователи претендират да са православни."
  
« Последна редакция: Април 12, 2011, 10:21:28 am от Светослав Иванов »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #188 -: Април 12, 2011, 12:09:49 pm »
Ето какво пише в определението на раздел религия:

"Религия
Всичко свързано с религията. Християнство, Юдаизъм, Будизъм, Ислям, Хиндуизъм и други... Сектанти, сектантски материали и пропаганда не се толерират!"


Ще помоля защитниците на Дънов да спрат да защитават сектата му, преди да са дошли модераторите!
В темата има достатъчно много гледни точки както за, така и против учението на П. Дънов, затова че за пропаганда трудно може да се говори. Това, че си се фиксирал върху мненията на определен участник и на тази база си правиш изводи, си е твой проблем. Всъщност и други участници в темата го правят.

Дали е секта учението на П. Дънов не ме интересува. То си стои със своите позиции по определени въпроси, които аз мога да приема или да отхвърля, а как ще го оцени някой друг, това не ме касае.

Защо искаш от хората да спрат да защитават възгледите си? Ти защо не спреш да защитаваш своите възгледи?

Неактивен Monolith

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 436
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #189 -: Април 12, 2011, 15:21:22 pm »
Защо искаш от хората да спрат да защитават възгледите си? Ти защо не спреш да защитаваш своите възгледи?

Защото Дънов е окултист и сатанист. Защото използва християнски термини, понятия и виждания, а всъщност иска да прокара New Age измамата.

Защо например в класацията на най-великите българи, проведена от БНТ (сама по себе си идеята на тази класация е абсурдна, но това е друг въпрос), на второ място - тоест веднага след Левски - беше... Петър Дънов?! :o ???

Това не е ли нагласено?! Това не е ли пропаганда?!
« Последна редакция: Април 12, 2011, 15:26:05 pm от Monolith »
Бъди Слънце!

Неактивен lubarski

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 254
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #190 -: Април 12, 2011, 16:20:57 pm »
Не съм казал, че вашата бяла мания е секта. Казах, че вие сте сектанти. И мисля, че сбърках с тази квалификация. Сектанти за мен не сте, защото аз не съм религиозен и не изповядвам определена религия и за това не мога да ви нарека такива. Според мен сте фанатици, които вярват сляпо на един възрастен човек, който приказва за вселената, как трябва да бъдем добри и не знам си какво. Ами това и аз си го знам - вселенските закони и не трябва някакъв белобрад учител да ми го казва. Аз тук съм доста отдавна и обикновено повече чета от колкото да пиша, но в тази тема не можах да се сдържа защото искам да алармирам хората, които си мисля, че тези работи са напълно безобидни, че това изобщо не е така. Колективното или както казват тук "кошерно" съзнание е изключително силно оръжие. И няма значение по-какъв начин се е култивирало, дали с приказки за вселени и вечна добродетел или със сатанински ритуали. Всеки, който вярва сляпо в това, че някакъв белобрад старец говори от името на Всевишния, Създателя на Вселената, всеки и всичко наоколо, насочва психичната си енергия към нещо което се захранва с това. А от беседите на вашия идол, които прочетох тук и бяха постнати от вас, лъха на врели некипели  :negative:  Продължавайте да подскачате с нощнички на Рилските езера, но не зарибявайте хората тук с  беседи на високовселенскоиерархичния ви кумир и то специално в тази тема. Защото темата не е за беседите на Дънов, а дали стареца има нещо общо с Ванга и Ню Ейдж. И според мен след купищата цитирани от вас беседи и абсурдни (за мен) приказки  особено тези на г-н Иванов, мога отново с чиста съвест да кажа, че има. Г-н Иванов, нищо лично, но според мен вие сте една  изключително много, много брейнлуошната личност, имайки предвит постовете ви тук. Или ви дават пари за да пишете такива работи, но мисля че второто е много малко вероятно.  :hi:

пс: и да попитам, освен това "велико" пророчество за комунизма, какво друго е предсказал учителят ви и е познал ?
« Последна редакция: Април 12, 2011, 16:26:43 pm от lubarski »
It' oil stupid.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #191 -: Април 12, 2011, 17:04:14 pm »
Защо искаш от хората да спрат да защитават възгледите си? Ти защо не спреш да защитаваш своите възгледи?

Защото Дънов е окултист и сатанист. Защото използва християнски термини, понятия и виждания, а всъщност иска да прокара New Age измамата.

Защо например в класацията на най-великите българи, проведена от БНТ (сама по себе си идеята на тази класация е абсурдна, но това е друг въпрос), на второ място - тоест веднага след Левски - беше... Петър Дънов?! :o ???

Това не е ли нагласено?! Това не е ли пропаганда?!
Ами той и първият в класацията – Левски, от гледна точка на църковните канони е отлъчил се от църквата еретик, (защо мислиш, че не го канонизират,) а сигурно това в твоите очи го прави и сатанист. Принадлежността или непринадлежността на някого към източното православие не е мярка за духовност или за истинност. Колкото до християнските термини понятие и виждания, то Дънов използва и други, а не само християнски термини. И трябва ли сега да ти посоча каква част от християнските термини, празници, ритуали и др. под. са привнесени от езическите религии? Това прави ли християните сатанисти? Не, имаме просто един нов поглед върху нещата, който за съжаление обаче е превърнат в догма. 

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #192 -: Април 12, 2011, 17:23:02 pm »
Не съм казал, че вашата бяла мания е секта. Казах, че вие сте сектанти. И мисля, че сбърках с тази квалификация. Сектанти за мен не сте, защото аз не съм религиозен и не изповядвам определена религия и за това не мога да ви нарека такива. Според мен сте фанатици, които вярват сляпо на един възрастен човек, който приказва за вселената, как трябва да бъдем добри и не знам си какво.
...
Не знам каква полза можеш да имаш от такива свръхобобщения. Разбира се, че сред последователите на Дънов има немалко фанатици, но те като процент не са повече отколкото в християнството, сред мюсюлманите, будистите, атеистите или след любителите на конспирациите. Фанатизъм има навсякъде, но освен него има и нещо друго и именно към него следва да насочим вниманието си, ако искаме да отделим ценното от несъщественото във всяко едно учение или религия.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #193 -: Април 13, 2011, 11:06:44 am »

Фанатизъм има навсякъде, но освен него има и нещо друго и именно към него следва да насочим вниманието си, ако искаме да отделим ценното от несъщественото във всяко едно учение или религия.



Хайде просветлений, след тези твои думи и нас да ни осветлиш, кое според теб е ценното в дъновите-/"господни"/ беседи. Казваш, че има плява-"несъществено". Добре, че поне това признаваш! Дай ни зърното пресято през твоето сито.
И ако обичаш не ни оплитай в лепкавите си нюедж локуми, защото съм разбрал, че си майстор в приготвянето им!
« Последна редакция: Април 13, 2011, 11:07:50 am от Гален »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #194 -: Април 13, 2011, 11:35:13 am »
Цитирал съм и съм обсъждал с други хора различни идеи от беседи на П. Дънов на достатъчно много места. Ти обаче изискваш без грам искреност в търсенията си. Ти не търсиш ценни идеи, а идеи, които да се опиташ да принизиш и опровергаеш. И очакваш да ти помогна?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27