Автор Тема: Дънов, Ванга и Ню Ейдж  (Прочетена 119052 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Belus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #195 -: Април 16, 2011, 23:34:45 pm »
След като прочетох всичко изписано до момента по тази тема, останах потресен... а след това ми изби на смях. До там ли стигнахте, че да говорите, че Дънов и Ванга са били масони и тем подобни? Всички просветлени духовно хора ги изкарахте масони и илюминати, ама така става като незнаете кое как да подбирате. Навсякъде смятате, че има конспирация. Можеби спора щеше отдавна да е свършил ако бяхте прочели малко повече книги на Петър Дънов. И как ясно помня, че в една беседа споменава, че освен тези като него, които дават духовно учение и просветление има и "черни братя", които работят за да заблудят хората. Това не го казвам аз-а той! Също така казва, че не трябва да се подвеждаме по думите им или да им обръщаме внимамие. защото както ние имаме задачи за изпълняване така и те имат. Мисля, че това достатъчно говори на коя страна е той. Изключително е смешно, защото в крайна сметка ицлизате толкова заблудени, че неможете да различите доброто от лошото. А в такъм случай сте много по-дълбоко в манипулацията и матрицата от всеки друг, за когото смятата че е заблуден. И в крайна сметка след като един духовен учител изкарвате такъв, незнам кой ще можете да изкарате от добрите? Може би Каленко, който докато говори понякога крясва "Тихо там!", което достатъчно говори.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 153
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #196 -: Април 17, 2011, 19:52:04 pm »
Цитат
Можеби спора щеше отдавна да е свършил ако бяхте прочели малко повече книги на Петър Дънов.

И да те допълня в информацията ти, че темата отдавна би приключила и не би се предъвквала като кифла от дъновисти и конспиратори, ако учениците и последователите му не бяха достатъчно объркани и зависими от учението му и  си служеха с  ясна и точна конкретизация на нещата, не цитираха беседи, и не следваха сляпо Вселенските закони за мир, любов и хармония, подправени и маскирани с недостатъчно изяснен расизъм всред масите, съчетан с "Окултизъм", както каза един наш съфорумник, че проблемите ни и националното ни достойнство, могат да бъдат възвърнати само чрез окултното учение на всемирното бяло братство - поне си призна, въпреки че тъпче на едно място, продължавайки да цитира безсмислени мисли и беседи на Дънов, а не свои.
Точно тук се намира и разковничето на "темата", което ще споделя, а то е отправено най - вече към тези, които са объркани и неадекватни в дадена ситуация, твърде отдалечени от себе си, и имащи належаща нужда от дадено учение и организация за възтановяване на вътрешния си баланс и хармония.
И точно тогава се появяват рибарите на Всемирното Бяло Братство, които с кукичка прикачат душата им или по точно казано "свободната им воля" към тях и няма отърване до следващия "Пралай"
В заключение мога да кажа, че ако на някой трябва нещо да му се даде като информация , знание и преживяване не е нужно да чете ДЪНОВ, да членува в дадена организация или масонски орден, а просто да се свърже със себе си, и така ще успее да се докосне до цялата фалшива йерархия на "братства" и "учения", които ни съпътстват в живота ни.


П.П. Хубаво щеше да е ако хората бяха просвещавани директно от извънземните, а не от "ученици" на братствата  ;D






Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #197 -: Април 22, 2011, 10:20:16 am »
Само този, който има достатъчно обективни знания и научен подход по проблематиката свързана с Петър Дънов, Ванга и движението “Нова Епоха”, само той може да разбере техните грешки, недостатъци и заблуди. Ама за това трябва четене на сериозна литература по философия, психология, социология, богословие, история, а не бля-бля-бля и дрън-дрън-дрън по форумите. Досега не съм срещнал сериозен опонент с широка обща култура и логически аргументи.

Култът към Ванга и движението “Нова Епоха” са полезни съюзници за момента на Окултните ученици, защото подриват устоите на християнството и прокарват пътя на идеите на Всемирното Бяло Братство. :bomb: 8) Лично аз не вярвам нито в "пророческата дарба" на Ванга, нито в суеверията на "Ню Ейдж". :diablo:
« Последна редакция: Април 22, 2011, 10:34:31 am от Светослав Иванов »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #198 -: Април 22, 2011, 17:56:03 pm »
Досега не съм срещнал сериозен опонент с широка обща култура и логически аргументи.
Хм, ами те сериозните опоненти може да бягат от тебе.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #199 -: Април 22, 2011, 18:17:12 pm »
Щом не си избягал значи тогава си признаваш от кои си. 8)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #200 -: Април 25, 2011, 13:08:38 pm »


Култът към Ванга и движението “Нова Епоха” са полезни съюзници за момента на Окултните ученици, защото подриват устоите на християнството и прокарват пътя на идеите на Всемирното Бяло Братство. :bomb: 8) Лично аз не вярвам нито в "пророческата дарба" на Ванга, нито в суеверията на "Ню Ейдж". :diablo:

       Хей,  не  плюй  по  баба  Ванга,  много  по  на  високо  от  тебе  е,  а  когато  плюеш  нагоре  нали  знаеш  какво  става  с  храчката?  Посочи  ми  един  по-добър  християнин  от  нея,  само  един!!

Цитат  от  Н
Цитат
 
Стой далеч от нормалното и своето естествено състояние!

 Ако демонстрирате паранормални способности, то тогава вие сте обладани от зли сили. Или имате психическо разстройство. Ако чувате гласове, виждате светлини и цветове, безплътни същности или имате други паранормални преживявания, то тогава вие имате нужда от медикаментозна програма, която да затъпи епифизата ви и да ви затвори към другите реалности и измерения. Ако това се провали – ще ви хоспитализират. Ще бъде викнат екзорсист. В някои случаи дори ще бъдете отлъчен от обществото.

  Стой далеч от нормалното и своето естествено състояние!

 Организираната религия и общество не ви позволяват да имате паранормални способности и преживявания. Християнството твърди, че дева мария, исус, светците, пророците и дори папата могат да имат паранормални преживявания и сили. Но не и вие. Защо?
Когато вашето внимание е насочено навън, към другите, то тогава вие нямате време за вътрепребиваване. Когато някой ви каже, че паранормалните способности не са нормални и са „дело на дявола“ повечето от вас със сигурност няма да искат такива преживявания. Вие дори няма да искате другите да знаят, че имате интереси в тази посока. По тази причина вие автоматично се само-потискате и само-наблюдавате. И въпреки това паранормалното съществува. По линията на макрокосмоса в микрокосмоса – то е вече в самите вас и вие не можете да избягате от него. Тези, които ни контролират знаят, че това, което е потискано, евентуално ще бъде манифестирано. Потисканата вибрация изригва с агресия и е неконтролируема.
Контрольорите ви знаят, че трябва да има предпазна клапа, за да поддържат потиснатото в баланс с непотиснатото. В този ред на мисли, на вас ви се предлагат религиозни икони. Дева мария, исус, светците, пророците, папата. Религиозните икони играят ролята на предпазната клапа. Те имат паранормални способности. Те осигуряват нужното количество паранормални преживявания на масите, на които се слага етикета „чудеса“. Това отвлича вниманието ви от самия вас. Вие не искате тези преживявания, защото:

 

• те могат да идват от дявола
• могат да доведат до физически недъг
• може да бъдете обявен за психично болен, да бъдете омедикаментозен или хоспитализиран
• можете да си помислите, че сте духовно нечист или обладан
• не можете да намерите правдив източник на информация


 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #201 -: Април 25, 2011, 13:25:50 pm »
 Митко, според мен няма такова нещо като магий, чудеса  и прочие. Всичко е наука и технология и може да бъде обяснено, но след време. Но тъй като сме на определено ниво и не можем да го обясним и затова му викаме магия,чудо,вудо и прочие.
Доведи един човек от 1468 г. примерно и най-вероятно ще получи инфаркт от това което вижда или ще ни обяви за сатанисти. Само защото не разбираме нещо, не е правилно веднага да го оплюваме и анатамесваме.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #202 -: Април 25, 2011, 13:41:32 pm »
       Виж,  Калан,  въмущава  ме  неразбирането  и  осъждането  на  другия  само  за  това,  че  е  различен! 
       Когато  аз  се  сблъсках с  паранормалното  бе  в  края  на  60те  години  от  миналият  век  и  беше  просто  страшно  и  опасно  да  споделиш  за  това  което  ти  се  случва,  а  то  идва  и  не  пита!  Реагирах  така  емоционално  понеже  плюейки  Ванга  плюят  и  мен!  Е  моето  ниво  е  много  по-ниско  от  това  на  баба  Ванга,  но  и  аз  съм  различен!!!!!!!!
      На  поста  ти :hi:
      Веднъж  ме  накараха  да  попитам  феномен  ли  е  Ванга?  Отговора  бе:  "Ванга  не  е  никакъв  феномен,  тя  просто  е  изпреварила  времето  си  с  хилядолетие!!"  Паалла
      Мисля  си:  Ще  дойде  време  и  всички  ще  бъдем  като  нея.   
« Последна редакция: Април 25, 2011, 21:07:15 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #203 -: Април 25, 2011, 13:49:32 pm »
      Хей,  не  плюй  по  баба  Ванга,  много  по  на  високо  от  тебе  е,  а  когато  плюеш  нагоре  нали  знаеш  какво  става  с  храчката?  
:diablo:

Проф. Иван Попвасилев: Ванга беше мошеничка!

"Феноменката отнесе тайните в гроба. Яд ме е, че толкова професори, генерали и т. н. не щат да приказват" - възмущава се професорът.
Много читатели се интересуват от Ванга и нейните пророчески дарби. Дори ни питат какво смятат лекарите, които са я изследвали и наблюдавали през годините, или пък, които са направили аутопсия след нейната смърт. По този повод публикуваме интервю на сайта Чудеса нет, взето преди време от посветения в тези тайни проф. Иван Попвасилев, бивш шеф на Катедрата по съдебна медицина при Медицинска академия.
..............................................................

Преди време сугестологът д-р Георги Лозанов заяви, че вие сте един от основните подбудители за преустановяване на осемгодишните изследвания върху Ванга...
- Разбира се! И след това Венко Марковски и Иван Аржентински идваха да ме стрелят с пистолет.

Извинете, но подобно твърдение звучи повече от абсурдно.
- Вижте какво, много преди Лозанов за първи път истински научен експеримент с Ванга е осъществен във Висшия медицински съвет. Проф. Сашо Божинов, проф. Пухлев и други научни светила установяват, че става въпрос за една... недоразвита, сляпа и нахална жена. Те я хващат в мошеничество.

Оттук насетне се намеси Людмила Живкова... И друго нещо ще ви кажа - когато Ванга се разболя от бронхопневмония и щеше да умре, Людмила настоя да я лекуват в Правителствена болница. Не успя! Главен лекар на Втора градска болница тогава беше Иван Хаджимитов от гр. Сандански. Намериха „връзки" и Ванга стана пациент на д-р Хаджимитов. Но преди това той изрично й казал: „Бабо Ванге, да се разберем - тук аз лекувам." Обаче тя превърнала болницата в манастир. Започнала да прави бизнес.

Един ден Хаджимитов не се стърпял: „Бабо Ванге - казал й. - Ти, ако много знаеше, защо не си направи предварителна прогноза, та да вземеш мерки против болестта?"

Ванга гузно мълчала.

Мъжот ти ке се скапе!

Проф. Попвасилев, все пак опитахте ли да вникнете във феномена Ванга, преди да въстанете против нея?
- Ванга беше почнала да разправя, че може да разкрива престъпления и т. н. Представяте ли си? Но как разбрах що за „чудо" живее в Петрич?

Един ден, когато все още бях началник „Кадри" на Министерството на народното здраве, министър Петър Коларов ми каза: „Отиваш при Ванга! Но никой не бива да знае... Трябва да разберем каква е тая „чудесия"!

Отидох в Петрич, но да вляза при Ванга - абсурд! Седях ден, три, десет... Гледам какво става около мен - грозна картина. Ванга се прави, че мете двора. На улицата тълпата разказва, а близките й непрекъснато шъткат... Изнурена женица, надянала жълта жилетка и шапка, си изплаква орисията на глас... Първия, втория ден - нищо. На третия изведнъж Ванга се провиква: „Ти, мъри, ти там! С жълтата жилетка и жълтата капа - како си дошла при мене? Защо си дошла? Ке ти кажем - он мъжот ти таков е, таков ке се скапе!".

Отпреди потърпевшата разправяше точно това: мъжът й пиел много и често я понатупвал. Предсказанието на Ванга гласеше: „Я да си одиш! Тебе няма да те приема! Ке се скапе!".

Втори случай. На един учител детето му болно от неизвестна болест. Разказваше как лекарите били безпомощни. И тя пак: „А ти бре, даскале, е оти си дошъл тука? Ти ке одиш при проф. Шипковенски." А всички знаят, че Шипковенски е най-добрият невролог.

Значи смятате, че тя е имала подслушвачи там, на опашката?
- И тя чува, бе, през прозореца. Тя имаше извънредно големи сетива. След като 10 дни престоях напразно, реших да потърся помощ. Хеле, открих главния лекар на местната болница д-р Лозанов (съименник на изследователя на Ванга - б. а.), мой стар познат. Разказах му за „тайната" мисия, а той се превива от смях. „Ха-ха! Е как ще влезеш при Ванга, бе? Нали трябва аз да задействам нещата! Но ако искаш, още сега ще те приеме!"

Аз недоумявам, а Лозанов продължава: „Знаеш ли, ако Ванга каже например: „Еди кой си доктор в болницата не струва", жив човек няма да влезе тук! Но ние с нея сме хей така (потърква пръстите). Затова Ванга изпраща болните тук... Иначе може да стоиш едно столетие - и нищо."

На другия ден отивам - за мен вратите отворени!?

Ванга започна да ме подпитва, но аз бях подготвен. Ако се изпуснеш с „тя", значи, че детето ти е момиче; ако е „той" - момче, но на „то" вече бе безпомощна. А когато разбереше, че си гъвкав, започваше да ругае, да приказва глупости... Но тъй като съм препоръчан - държа се на положение. Започва: „Ти си многодетен?" Отговарям подвеждащо: „Кой мъж не е многодетен?", въпреки че тогава имах само едно момиченце. Тя обърка, че е момченце. Помогнах й с уточнението, че името е малко по-особено - цвете. Всички цветя изреди, горката, но не позна. А дъщеря ми наистина се казва просто Цвете. И понеже се обърка, изрече троснато: „Абе ти спа ли под шекеро?" Никога не съм спал със захар под възглавницата, разбира се, но кротко промълвих: „Спах." И веднага: „А отдека го взе?" - „Купих го от бакалницата." Едва сега почувства облекчение: „А, неке, я требе да ти го дам у ръка, да одиш да преспиш и после да ти гледам."

Върнах се в София, написах доклада, министър Коларов шляпна една заповед и турихме кепенците на Вангиния манастир. Но Людмила го отвори! Оттук започна една невероятна трагедия... Яд ме е, че толкова професори, генерали и т. н. не щат да приказват...

Ани Младенова беше Распутин в пола

Чували сме, че връзката между Ванга и Людмила Живкова е била Ани Младенова.
- Разбира се, тя е българският Распутин в пола. Всички интриги започваха от нея. Когато Ани Младенова кажеше нещо, Добри Джуров ставаше прав.

Говорих с другаря Живков. Казвал съм му: „Какво правите, не ви ли е неудобно?" А той: „Иване, Иване - недей, тя е единственият човек, който ще ми затвори очите, като умра..."

Сега някои казват, връзката им била полова - не зная, но на тая жена да посегне Тодор Живков, значи е бил много активен, бе, мама му стара. Мен, ако ме оставите на самотен остров с Ани Младенова, сигурен съм ­ няма да съгреша. Тогава се опълчих срещу нея и тя ме унищожи! С интриги!

Вярно ли е, че Людмила е принадлежала към тесен кръг „богоизбрани", които се смятали за призвани да закрепят световния ред?
- Вярно е. В тази организация са членували Индира Ганди, Нанси Рейгън, Раиса Горбачова... Сега ще ви кажа нещо: с академик Кирил Игнатов посетихме Индия. Вечерта преди да излетим, един индиец от Червения кръст, високоинтелигентен, се присламчи към нас и започна да ни разправя: „Другари (точно такова беше обръщението!), ние разчитаме на вас да ни помогнете против невежеството, което цари у нас, а всъщност става точно обратното. Утре пристига вашата принцеса Людмила Живкова с някаква делегация и е решила да влезе в... Обществото на избраните."

Каква била работата? Това е един манастир в джунглата. Сектата се командва от индийски гуру, голям богаташ (за него пише и Димитър Мурджев, само че всичко е преиначил). Значи в тази секта се събличат голи. Надяват едни роби и от тъмно до изгрев слънце се танцува. До изтощение - повръщаш, уринираш, но играеш! А за да станеш избраник, за да влезеш в това общество, трябва да се очистиш от всичко пошло, свързано с тялото и душата. Гълташ едни бинтове! Гълташ ги, гълташ, гълташ..., докато ти излязат от задника?! И почваш: червата трябва да се изчистят!?! Разбираш ли, бинтовете се вадят отзад...

С делегацията е бил и един генерал, мой познат (за съжаление и той не иска да говори). Свил се е като охлюв, но иначе е достоен... Доколкото зная, Любомир Левчев, професор Лозанов и т. н. са придружавали Людмила...


Информационна агенция БЛИЦ
8 октомври 2010, 14:06
« Последна редакция: Април 25, 2011, 14:52:36 pm от Светослав Иванов »

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 848
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #204 -: Април 25, 2011, 14:00:54 pm »

       Виж,  Калан,  въмущава  ме  неразбирането  и  осъждането  на  другия  само  за  това,  че  е  различен!  
       Когато  аз  се  сблъсках с  паранормалното  бе  в  края  на  60те  години  от  миналият  век  и  беше  просто  страшно  и  опасно  да  споделиш  за  това  което  ти  се  случва,  а  то  идва  и  не  пита!  Реагирах  така  емоционално  понеже  плюейки  Ванга  плюят  и  мен!  Е  моето  ниво  е  много  по-ниско  от  това  на  баба  Ванга,  но  и  аз  съм  различен!!!!!!!!
      На  поста  ти :hi:
      Веднъж  ме  накараха  да  попитам  феномен  ли  е  Ванга?  Отговора  бе:  "Ванга  не  е  никакъв  феномен,  тя  просто  е  изпреварила  времето  си  с  хилядолетие!!"  Паалла
      Мисля  си:  Ще  дойде  време  и  всички  ще  бъдем  като  нея.  
Именно. С какво право можем да осъдим някой след като не го разбираме. Все едно да си дадем мнение за филм или книга,която не сме прочели. Глупаво е.
Аз лично не съм имала чак толкова много преживявания като теб. Но никога не съм смятала такива хора за луди или сатанисти. Било ми е странно, понякога и смешно,но и любопитно.
Например в училище химията ми беше много трудна и нищо не разбирах. Може би химията е нещо сатанинстко щом не я схващам. :lol:
« Последна редакция: Април 25, 2011, 14:36:34 pm от kalan »

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 210
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #206 -: Април 25, 2011, 14:48:28 pm »
Другото странно нещо е това, в една от книгите на Петър Баков, нейн много приближен пише следното:

Цитат
Отвреме навреме, излизат на брега да видат Сънцето и Луната. Луната, чедо, е нашата прародина. Луната, да знаеш, не Земята. Луната е нашата майка...

1. Значи ето я първата лъжа. Луната била наша прародина. Е, това не е вярно. Самата Луна се отделя от Земята. Това се обяснява и от авторитетни автори.

Не обвинявам никого и се надявам да греша в изводите си, защото все пак изпитвам уважение към Ванга, но ако действа за другата страна, всеки трябва моментално да си направи изводите за нея и да подхожда много внимателно. Що се отнася до Дуно там нещата са ясни. Той играе за другия отбор и то явно, без да се притеснява особено. Жалко наистина, защото преди го уважавах, защото наистина има добри неща. Но една лъжица катран в кацата с мед и всичко заминава на кино. Всъщност лъжиците може и да са много повече. Съжалявам наистина.
По първа точка  ;D  , аз доколкото съм чела авторитетни автори Земята и Луната са били планети близнаци, но се сблъскват и в следствие на този катаклизъм Луната остава като спътник на Земята.

Другите точки не ми се четат, не ми се коментират. НО последният ти абзац е доста интересен.
"но ако действа за другата страна" - за коя страна? - Има две страни, да така е! Тук: живите и от другата страна: тези дето са преминали вече.

За Дънов! Ами като не ви харесва не го четете. Използвал е правото си на свободна воля да каже каквото желае, както и Ванга. Какво толкоз странно има?

Замисляли ли сте се колко е било трудно във времената, които са живели да бъдат себе си, да бъдат такива каквито са и да се опитват да оцелеят в целия този хаос и безверие?

Всички сме хора и е човешко да допускаме грешки, няма безгрешни хора.
Не съди, за да не бъдеш съден!  :blum2:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #207 -: Април 25, 2011, 16:03:29 pm »
ПЕТРИЧКИЯТ ФЕНОМЕН – ПРОДУКТ НА БКП И ДЪРЖАВНА СИГУРНОСТ!
 :diablo:

 
       Бях  те  сложил  в  графа  фанатици,  но  сега  откривам  и  злоба  срещу  различните  от  теб.  Е,  християнско  е!!!!!! 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #208 -: Април 25, 2011, 17:24:44 pm »
Посочи  ми  един  по-добър  християнин  от  нея,  само  един!!
:diablo:
Мария Асенова: Вера Кочовска е най-голямата шарлатанка, Господ я наказа!

"Ванга пиеше, псуваше и често не познаваше", скандализира екстрасенската.
Титулуващата се като “наследница на Ванга” Мария Асенова оплю скандално петричката пророчица и феномена Вера Кочовска!


“Вера Кочовска е най-голямата шарлатанка, която е наказана от Бог! Тя никога не е била качествен лечител. Няма незаменими хора! Ванга също има своите дефекти. Това, че съм нейна наследница, не означава, че трябва да си мълча за някои работи...

Ванга многократно е грешила, дори не е пророкувала за някои нещастия, които са сполетявали близки нейни хора, например. Защо не е помогнала на Людмила Живкова, която има три катастрофи в един и същи ден, а тя не е предотвратила това? Защо не предрече смъртта й? Защо не й помогна? При едно от посещенията ми при Ванга една жена я пита дали някога ще има дете, а тя отвърна, че не, а жената роди. На друга пък предрече, че ще има дете, а тя така и не роди. Тия две жени не трябва да се величаят толкова много. Освен това Ванга пиеше и псуваше...

Не е вярно и че не са взимали пари. Ванга вземаше по 10 лева по онова време, което в наши пари са 100 лева. А аз взимам 50 лева за гледане. А Кочовска знаете ли какви суми е взимала, какви зулуми е правила с хората?! Псувала ги е на майка и ги е замервала с телефони и обувки. Това са ми го разказвали хора, които после са идвали при мен...

Ванга и Вера са комунистически идоли, издигнати по времето на Тодор Живков. Какво толкова се превъзнасят всички по Ванга?!”, сипе злъч самообявилата се за нейна наследничка Мария Асенова, която твърди, че петричката пророчица й предала дарбата чрез като й.. духнало в устата! Нагиздената като фолкпевачка “наследница” дори се осмелява да твърди, че лично е лекувала Ванга! “Тя имаше сериозен проблем с кожата. Премахнах гнойните й пъпки по тялото”, изпада в грозни подробности екстрасенската, която твърди, че си плаща данъците и с тях държавата изхранвали 50 пенсионера.


Информационна агенция БЛИЦ
10 май 2010, 11:30
« Последна редакция: Април 25, 2011, 17:43:39 pm от Светослав Иванов »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #209 -: Април 25, 2011, 18:50:14 pm »
   Тези 10 лева  бяха  таксата  наложена  от  общината!  Черквата  не  взема  ли  нищо???   Всеки  лев  взет  като  плата  за  използване  на  Божи  дар  е  грях  и  да  не  ви  казвам  как  се  изкупва!  Та  ще  ми  посочи  ли  някой  един  по  християнин  от  Ванга??
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27