Автор Тема: Дънов, Ванга и Ню Ейдж  (Прочетена 119058 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #75 -: Март 16, 2011, 00:38:55 am »

А ти какво предлагаш, като "анти-малоумност", и празни дискусиии във форума ни?   



Не съм казвал нищо за дискусиите във форума. Това си зависи от човека. Който иска пише, който не иска не пише. Не съм казвал, че са празни :) за някой празни за друг пълни.

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #77 -: Март 16, 2011, 11:48:39 am »
На 7 юли 1922 година на свое заседание Архиерейският събор обявявя Петър Дънов за самоотлъчил се от Православната църква. Ето какво казва Учителя във връзка с това в "Новият Живот", беседа държана на 19 август 1922 г., в читалище „Надежда“ в град Търново:

"Ние искаме да дадем подтик на ония паднали души, които са в отчаяние, които страдат и са готови да умрат, искаме да им кажем: Братко, не бой се, има един Господ в света, ние сме готови да дойдем на помощ, идем, дръжте крепостта, победата ...ще бъде ваша. Ние искаме на страдащите да помогнем, а след това на онези, които не страдат. На тях трябваме ние. Това сме ние. Можете да кажете, че ние сме богомили. Ние сме служители на Бялото братство, искаме да изпълним Христовия закон, който Той положи преди 2,000 години. И сега Той иде пак в света. Как ще Го посрещнем? Аз искам всички наши братя, свещеници, всички да се облечете в Любовта. Махнете това предубеждение, приемете Христа! Аз бих желал този Христос, на Когото вие служите, да Го приемете, да ви се усмихне и да бъде доволен от вас. Аз съм ясен. Казвам: Ако Христос сега дойде в България, ще бъде ли доволен от българите, ще бъде ли доволен от синодалните старци, от църквата? Ще бъде ли Той доволен от тях, които решили, че господин Дънов се самоотлъчил от православната църква? Че и те самите не са още православни, те са схизматици, а мене ще отлъчват! Католическата църква може да ме отлъчи, не православната църква. Ами ако аз съм една нишка, която носи това Божествено учение, и ако вие скъсате тая нишка, какво ще спечелите? Вие ще изгубите вашия идеал, както го изгубила преди 2,000 години и евреите, които отхвърлиха учението на Христа. Днес те изправят вече своята погрешка, и няма да остане народ на земята, който да не се преклони пред тази истина и да не я приложи. Сега и вие, българите, колкото по-рано приемете това учение, толкова по-добре ще бъде за вас."

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #78 -: Март 16, 2011, 16:41:09 pm »
Общи и празни приказки.
Както винаги Дънов не казва нищо, освен самохвалебствия и нравоучения.
Държи се отвисоко и тарторски.
Опитва се да краде от респекта и лаврите към Христос и Богомилите, и се опитва да се причисли и присламчи към тях.
Много много долно ... Да им петни паметта със себе си. Каква наглост.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com


Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #80 -: Март 26, 2011, 14:47:45 pm »
"Ангел Господен каза на Филип: „Иди към пладне!" Пладне, това е добродетелта. – Как е родена тя? – Чрез любовта. Днес всички хора очакват Христа. Обаче, свещениците и проповедниците се страхуват от идването на Христа. Опитай се да им кажеш, че Христос ще дойде на земята! Те веднага ще отговорят: Не е време сега. Те отварят Евангелието и започват да тълкуват, че е писано, какво не е дошло времето за идването на Христа. В Откровението било писано, че има още два-три века, докато дойде Христос. – Защо тълкуват нещата така? – Защото сметките им са криви. Кажи на един владика, че Христос ще дойде и той веднага ще отвори книгата на Исайя и ще каже: Писано е, че още не е дошло времето за Христа. – Защо не иска още да дойде Христос? – Защото той е опопил много свещеници и все за пари. Това не казвам аз, така е писано в Божествената книга. Тази книга е отворена днес и тя пита всички духовни лица: Кой ви даде право да опопвате за пари? На какво основание проповядвате за пари? Аз ще бъда прокурорът и ще кажа: Осъждам този поп или този владика на толкова години затвор или на вечен затвор. – Защо? Защото е опетнил любовта, лъгал е в нейно име. – Как ще оправим света? – Като престане лъжата. – Как ще оправим черквата? – Като престане лъжата. – Как ще оправим домовете? – Като престане лъжата. – Как ще съградим дома си?– Като започнем да говорим истината. – Как ще се наредим вътрешно? – Като започнем да живеем добре. Само по този начин ще оправим живота си. Сега всички спорят кое верую е най-право, коя църква е най-права. Православната черква ли е най-права? Питам: Да лъжеш, това ли е православие? Да опопваш с пари, това ли е православие? Да погребваш с пари, това ли е православие? Да кръщаваш с пари, това ли е православие? Това не е православие, това е криво славене на любовта. Православието подразбира да работиш без пари. – Как ще живеят хората без пари? – Чудни сте! Те ще живеят, както живее всеки, който услужва на хората с любов. Ако свещеникът услужва с любов, ще получи девет пъти повече, отколкото ако услужва без любов. Днес свещеникът опява един умрял, срещу което получава известно възнаграждение. Ако опява без пари, той ще получи повече. Умрелият още не е погребан, а свещеникът се уговаря колко ще му се плати за опялото. Днес е внесена една малка реформа в черквата: свещеникът няма да събира пари, но епитропът ще събира. Не, приятелю. Аз искам да покажа на православните свещеници правилен метод за разрешаване на този въпрос. Няма да събираш никакви пари! Не се служи на Бога по този начин! Аз ще бъда прокурор не само за свещениците, но и за вас, за всички хора. – Аз съм слушал вашите беседи. - Толкова по-добре, няма с какво да се извинявате. В бъдеще няма да се лъже в името на Любовта! Свещено трябва да държите Любовта и душите си. Братя и сестри, господари и слуги, във всички Любовта трябва да бъде свещена! В който ден решите да осветите любовта, Божието благословение ще дойде върху вас. Тогава и като овце, и като агнета ще разберете вътрешния смисъл на живота."
“Ангел Господен говори.” 12. беседа от Учителя, държана на 15 октомври, 1922 г., София.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #81 -: Март 26, 2011, 15:45:41 pm »
[b В който ден решите да осветите любовта, Божието благословение ще дойде върху вас. Тогава и като овце, и като агнета ще разберете вътрешния смисъл на живота."[/b]
“Ангел Господен говори.” 12. беседа от Учителя, държана на 15 октомври, 1922 г., София.



Мдааа, учителя упорито иска да ни вкара в стадото. Дали ще сме офффце или агнета, все едно, важното да сме пак част от някакво стадо ;D. Индивидуалисти НЕ можем да бъдем. Това да Ви е познато от някъде ;).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #82 -: Март 26, 2011, 16:12:00 pm »
Само осъзнати хора със свръхсъзнание могат да бъдат индивидуалисти. За останалите е необходимо общество.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #83 -: Март 26, 2011, 17:31:33 pm »
Само осъзнати хора със свръхсъзнание могат да бъдат индивидуалисти. За останалите е необходимо общество.

 :lol: :lol: :lol:
Tи си голям шегаджия. И към кое общество да се запиша? На богатите, на висшето, на конспираторите? Към първите две не мога да се запиша. Местата са вече заети от тяхни си хора . Ще попитам при конспиратторите.Ако и там местата са заети ще се гръмна и ще си отида неприобщен към никое общество на този Свят.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Dean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #84 -: Март 26, 2011, 18:40:48 pm »
Опитай и в "Обществото Плоска Земя" :yes:
Jensen Ackles acting "Eye of the Tiger" ;D [url=http://www.youtube.com/watch?v=HsyMtYoSkC0&feature=r

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 814
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #85 -: Март 26, 2011, 19:03:19 pm »

Мдааа, учителя упорито иска да ни вкара в стадото.


Arri, сега забелязах и те поздравявам, че си успял да се отскубнеш от мазните лапички на Стопанина на дъновистко-нюейджърският Овчарник!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #86 -: Март 26, 2011, 19:45:04 pm »
[b В който ден решите да осветите любовта, Божието благословение ще дойде върху вас. Тогава и като овце, и като агнета ще разберете вътрешния смисъл на живота."[/b]
“Ангел Господен говори.” 12. беседа от Учителя, държана на 15 октомври, 1922 г., София.



Мдааа, учителя упорито иска да ни вкара в стадото. Дали ще сме офффце или агнета, все едно, важното да сме пак част от някакво стадо ;D. Индивидуалисти НЕ можем да бъдем. Това да Ви е познато от някъде ;).
Бееееееее...Тва е основната мантра с която се захранва стадото.И кат гледам..добре е усвоена 8)

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #87 -: Март 26, 2011, 21:23:59 pm »
Ауу... колко плоски, противоречиви и изпълнени с грешки са последните няколко коментара. Но така е, когато Истината дойде, Юда винаги се появява...
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Dean

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #88 -: Март 26, 2011, 22:04:42 pm »
Спести си демагогията.Ниска топка си в случая ;)
Jensen Ackles acting "Eye of the Tiger" ;D [url=http://www.youtube.com/watch?v=HsyMtYoSkC0&feature=r

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #89 -: Март 26, 2011, 22:40:03 pm »
Ауу... колко плоски, противоречиви и изпълнени с грешки са последните няколко коментара. Но така е, когато Истината дойде, Юда винаги се появява...
`

Iveta, кое точно НЕ ти хареса в коментарите, че и юди ни изкара? Това, че НЕ споделяме желанието на ''учителя'' да бъдем офффци в нечие стадо? Ми нормално е. Твоята реакция е много по-шокираща от нашата. Но както се казва-Всеки има свободна воля и право на личен избор. Щом твоя избор е да си офчица в стадо, бъди такава, ние няма да ти пречим.

Поздрави

ARRI  @---
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27