Автор Тема: Дънов, Ванга и Ню Ейдж  (Прочетена 119055 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #165 -: Април 09, 2011, 18:22:26 pm »
Цитат
Той е автор на множество изследвания върху теориите и пророчествата на Учителя, едно от които е прочутото му произведение "Беседи и Пророчества".

Чети правилно!!! Марчевски освен като теб последовател, е изследвал теориите и пророчествата на your teacher. Така че той не си го е изсмукал от пръстите, а го е прочел. Значи за комунизма е вярно пророчеството, а за потъването на Гърция, не било вярно :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #166 -: Април 09, 2011, 19:48:57 pm »
Сега пък изведнъж стана много доверчив. Винаги ли така наивно се доверяваш на казаното от хората или само когато ти е изгодно (то пък една изгода)? Хайде, чакам да видя следващия път какво ще ни предложиш.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 499
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #167 -: Април 09, 2011, 20:08:10 pm »
ARRI, съжалявам щом не можеш да четеш.
Сам си противоречиш.
Цитат
Значи за комунизма е вярно пророчеството
Е не е ли?
Или не знаеш кога почва? И не знаеш кога свършва? Ако не знаеш - научи.
Да, вярно е. Казал е - станало е.
Цитат
а за потъването на Гърция, не било вярно :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:.
Никога не е казвал, че Гърция ще потъне 2010. Това са думи на някакъв човек който чувам за 1ви път и твои.

Ти си единственният човек, който твърди, че Дънов е казал такова нещо. Друг няма.
Поздравления, всеки мислещ човек вече би трябвало да знае що за стока си.
Цитат
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:.
« Последна редакция: Април 09, 2011, 20:11:34 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #168 -: Април 09, 2011, 20:29:56 pm »
Напротив, вие вярвате ИЗБИРАТЕЛНО. Не АЗ . За комунизма доволно примлясквате, че е познал, а за Гърция свирепо отричате. Ми то какъвто пастира, такива и офффците. И пак ти повтарям, мирчевски, след обстойно изследване на теориите и пророчествата на Учителя, едно от които е прочутото му произведение "Беседи и Пророчества" , оповестява, че дънов е казал, че Гърция ще потъне до 2010г. Ако беше потънала, щяхте доволно да се пъчите колко е велик, ама нали не потъна, набързо обърнахте палачинката.

Цитат
Поздравления, всеки мислещ човек вече би трябвало да знае що за стока си.

Споко, нямам намерение да си организирам бяла сектичка, та да се правя на читав, пред последователите си ;).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #169 -: Април 09, 2011, 20:33:57 pm »
Оффф!!!
Темата вече прилича на тоалетна хартия :bad: :bad: :bad:
Толкова ли е трудно тези, които не са запознати да спрат да публикават идиотщини??

Дотолкова ли неуважавате и себе си??
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #170 -: Април 09, 2011, 22:55:08 pm »
... обстойно изследване на теориите и пророчествата на Учителя, едно от които е прочутото му произведение "Беседи и Пророчества"
...
Можеш ли да ми посочиш линк към въпросното прочуто произведение? Напиши в Гугъл (заедно с кавичкита, за да не търси думите поотделно) "Беседи и Пророчества" и ще видиш около 50 резултата, в които дословно е копирано едно и също (не им се сърдя, толкова могат хората). Никъде обаче не видях дори и намек за това как и къде това произведение може да се намери и прочете. Да ти преведа накратко какво означава това: подава се информация, която се очаква читателите да приемат сляпо, понеже едва ли ще си направят труда да проверят. Вместо това при повече желание можеш да влезеш в някой от сайтовете с онлайн беседи от П. Дънов (има поне три с изключително голям брой качени беседи), да напишеш в търсачката към сайтовете (а те и трите са снабдени с търсачка) „Гърция“ или „2010“, или каквото там си решиш и да прочетеш от самите беседи какво точно е казано.
« Последна редакция: Април 09, 2011, 23:20:00 pm от Iris »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #171 -: Април 10, 2011, 11:45:41 am »

Пророчества

Средиземно море ще се влее в Каспийско. В Азия ще се образуват много и големи езера. Балканският полуостров постепенно ще спада, ще потъва. Средиземно море ще се приближи до Родопите и затова няма смисъл България да се бори за излаз на Бяло море. То само ще дойде. Някои крайморски градове ще потънат. Пристанище ще бъде един по-вътрешен град.

http://www.beinsaduno.eu/Oracle.html

Сега да не кажете, че сайта не е читав ;D ;D ;D.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Светослав Иванов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
  • психотроник, теолог
    • http://www.psychea.dir.bg/
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #172 -: Април 10, 2011, 13:41:22 pm »
Като гледаш какво става в Япония, нищо чудно след 2000 години и в Европа да има големи тектонични размествания.
А защо не обърна внимание на тези пророчества, които се изпълняват пред нашите очи:

"След войната ще се заговори за Съединени европейски щати и тази идея ще се осъществи. (1 май 1940) След сто години ще намерите Европа съвсем друга. Границите ще бъдат премахнати и ще се създадат други отношения между народите и човеците. (20 септември 1935)"

Днес светът се намира пред наказание и ликвидация, затова будни бъдете. До 1999 г. светът ще види това, което никога не е видял. (1939)

Бъдещата култура се отличава с три неща: повдигането на жената, повдигането на бедните и застъпване на правата на човека.




« Последна редакция: Април 10, 2011, 14:16:27 pm от Светослав Иванов »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #173 -: Април 10, 2011, 21:06:23 pm »
Светославе, какво е видял Светът до 1999г., освен кървавия комунизъм, чийто застъпник е бил и той. До колкото не ме лъже паметта, дънов лично е приютявал в домът си мумията г.димитров. Вярно е, че съм малък, но много добре си я спомням мумията. Денят в който, или по-точно дните през които разрушаваха мавзолея, бяха едни от най-щастливите за семейството ми. Няма да изпадам в подробности, но семейството ми е било от т.нар. врагове на народа през соца. И остави мъките, униженията и глада, който е последвал след 1944г., ми се е наложило близо 50г. да гледат през прозореца мавзолея на виновникът за това, което им се случва. Разбираш ли ме за какво ти говоря? Та пак питам, НЕ е ли бил дънов съучастник в комунизма??? Ми бил е :diablo:. Само не излизайте с номерата, че това е било част от кармата на България и не е могло да се предотварати. Пред мен тези НЕ минават!!! Не е потчтенно да приютяваш един масов убиец в домът си!!!!!!!
« Последна редакция: Април 11, 2011, 07:55:25 am от Mirotvorec »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #174 -: Април 10, 2011, 23:20:39 pm »
Естествено, че Дънов ще знае за обединяването на Европа и падането на границите.

За това има направени планове още преди десетки години.

И той, като посредствен масон, е разполагал с тази информация съвършено свободно.

В крайна сметка и той се бори за новия световен ред и глобализма.

Изглежда уж, че ще се повдига жената и бедните, и какво беше 3тото, и затова и той така го рекламира, но всъщност това е маска, зад която се цели пълен духовен упадък, разделение на семействата и половете и тотален контрол.

Естествено, че ще подкрепя комунистите, и агента Г.Димитров, щото всичките идват от едно място (рокфелер и дружките му) и се борят за едно и също.
Даже може и с Г.Димитров да са си деляли квартирата някъде в Америка, при обучението.
Няма да се учудя.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #175 -: Април 10, 2011, 23:55:47 pm »
Естествено, че Дънов ще знае за обединяването на Европа и падането на границите.

За това има направени планове още преди десетки години.

И той, като посредствен масон, е разполагал с тази информация съвършено свободно.

...
Значи излиза, че дори и посредствените масони разполагат свободно с информация за това какво се случи в следващите десетилетия?

Колкото до комунизма, Дънов не е бил комунист, нито е подкрепял комунистите. Да живеели са с Г. Димитров в една сграда (но все пак в отделни жилища) и го е спасявал веднъж или два пъти от преследване, но това не го прави комунист. Като цяло Дънов е препоръчвал на учениците си да стоят далеч от политиката. Освен това доколкото си спомням Дънов казва в беседа, че щом болшевиките (т.е. комунистите) дойдат на власт в България, той ще напусне, както и става. Има ученици на Дънов (и то близки ученици, например Лулчев), които са били екзекутирани след освобождението. Вярно е, че Г. Димитров изиграва съществена роля за да не бъде унищожено бълг. бяло братство съвсем, но въпреки тази помощ дейността на братството е наблюдавана и преследвана от властта, изземвани са книги, следени са немалко членове. Нещата се променят чак при Л. Живкова и то само донякъде.
« Последна редакция: Април 10, 2011, 23:56:57 pm от Iris »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 499
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #176 -: Април 11, 2011, 01:14:47 am »
Че е масон, доказателства няма. Тц
Че е комуинист също е измислица.
В беседите му масони не е споменавал, а за комунистите аз имам следната информация, която ще постна долу. Върху тези два стълба, че е "комунист-масон" се градят другите небивалици.

Цитатите пише от къде са под тях. Да се има на предвид, че са вадени, тоест, само част от цялото. Ето къде споменва, за комунизъм и го ползва за пример, сравнение и т.н.

     Съвременният комунизъм казва, че е против частната собственост. Това са само думи. Те не са се отказали от частната собственост. В частната собственост се крие едно голямо зло, но човек трябва да знае, как да го изправи. То лесно не се изправя.
30. Утринно Неделно Слово, държано на 15 април 1934 г., 5 ч. с, София – Изгрев

     В бъдеще, когато одухотворим всичките си органи – дробовете, сърцето, стомахът, няма да страдаме. Тогава ще бъдем истински културни хора и ще разбираме великите Божии закони. Тогава ще дойде истинският комунизъм, не чрез насилие, а по общ избор, чрез закона на любовта. Тоя комунизъм съществува в нас. Клетките на нашия организъм живеят по закона на любовта.
     Някои мислят, че комунизмът е нова наука. Не, стара наука е комунизмът; той съществува, откак свят светува. Когато пръстите на ръцете и на краката страдат, целият организъм страда. Здравите клетки започват да изпращат храна и енергия към болните и така ги подкрепват. Клетките са малки душички, които, след време, ще се развият и ще станат индивидуални души, разумни като вас. Дайте им условия да се развият. Те са комунисти, отказали се доброволно от своята собственост.
10. Беседа от Учителя, държана на 28 септември 1919 г. София.

     Сега, като се говори за любовта, както и върху много въпроси, от положението на новото учение, мнозина гледат на него като на особена форма на анархизъм. - Не, новото учение не е нито анархизъм, нито комунизъм, нито социализъм. Това са повърхностни учения. Анархизмът е учение, което има за цел, да направи силните – слаби, а слабите – силни. Комунизмът пък е особена класова борба. Социализмът е учение за братство и равенство. Преди години, когато индусите и египтяните развиваха учението за социализма и комунизма, те създадоха закон за трансмигриране на душите, или закон за прераждане на душите. В този смисъл, законът за прераждането е социален закон.
12. Беседа от Учителя, държана на 17 ноември, 1929 г. София – Изгрев.

     Някой казва: „Аз съм комунист". Комунизмът е учение за братството, затова всеки комунист трябва да воюва за правата на своите братя, да ги повдига, да ги облагородява. И днес в името на това учение колят, бесят, затварят. От такъв комунизъм не разбирам! Застрелването, бесенето, затварянето са дяволски, а не Божествени постъпки. Застрелване в името на Бога не може да става. От Бога е всяка благост, всяка любов. Тогава как може тези хора да преследват такава Божествена идея, а да постъпват по дяволски? Това е, защото те, като искат да прокарат своите идеи с насилие, вървят по кривия, а не по Божествения път.
Мерило за правилно разбиране
20 август 1920 г., петък 6 ч.


 Аз самият, не бях си го бях и помислял дори. Знаех само, че е казал, че ще дойде - комунизмът. (ах тези -изми)
 Потърсих и прочетех все пак, да видя дали е казвал нещо друго и намерих само  това.
 Прочетох и оствам с добро впечатление - бил е против власт имащите и комунизма. Които власт имащи, по мои конспиративни данни :), са финансирали и нацизма, и комунизма, и вътрешните разклонения на предните две,и демокрацията. Като последното все още го правят.
« Последна редакция: Април 11, 2011, 01:32:04 am от P.E.A.C.E. »

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 153
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #177 -: Април 11, 2011, 13:32:22 pm »
Тъй като темата е доста многообобщаваща  и засяга комплекс от въпроси свързани, както с миналото ни така и с настоящето ни, което "настояще" се опитва да бъде инженирано от  "ученици" и последователи на новото движение "Ню ейдж", посредством "програмни управления на подсъзнанието",  твърдейки че са последователи  на  " Всемирното Бяло Братство" и последователи на дънов, ще ви дам един цитат от статия на един от последователите  на учението  на  Бялото братство( наш  съфорумник)  и вие сами си направете извода, кой на кого служи и каква е крайната цел на всяка една организация, братство и фондация?

Цитат
След дългогодишна практика през 2004 г. създадох изключително ефективната психотронна комплексна методика за управление на подсъзнанието “Пси М-1”, подходяща както за терапия, така и за психовъздействие. Т.е. за управление на поведението, мислите, емоциите и получаване на информация. Това е комбинация от психически и технически средства, стимулиращи биоконтакта “мозък-мозък”, и на базата на четириизмерния и многоизмерен транспространствен информационноенергетичен обмен на ниво подсъзнание. Благодарение на това, че комбинирах най-стойностното от руската психотроника и западната парапсихология, задминах с постиженията си дори, ако щете, самия Золотов.



Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 499
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #178 -: Април 11, 2011, 13:41:22 pm »
agrippa
Абсолютно съм съгласен!
Просто да се дискредитира Дънов, заради последователите му, е несериозно.
Някой прави глупости, в негово име. Елементарно е.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 153
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #179 -: Април 11, 2011, 13:58:08 pm »
P.E.A.C.E.
A де те попитам, коментирал ли е някъде Дънов в своите лекции "евроарийството" и "славяните" или това са "презумпции" на учениците му?
Ако ми отговориш на този въпрос, ще успееш да дадеш и "крайният" отговор на кого е  служил "ДЪНОВ" ?... :writer:
« Последна редакция: Април 11, 2011, 14:08:04 pm от agrippa »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27