Автор Тема: Страхът от...  (Прочетена 45463 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #180 -: Май 27, 2010, 08:24:31 am »
Ха така! Тчно това и аз казвам, като го адресирам най-вече към Танграта, - сексът не и е виновен на любовта.
А отдаването не е свързано със секса само за това давам пример с хирурга и изобщо с всяко нещо.
И по-скоро не е правилно да се намесва тука думата "жертва", както имахме спор дали Исус СЕ Е жертвал за другите.
И аз твърдях, че това не е жертва.
Сега мога да кажа, че е било по-скоро отдаване.
Значи най-точно да се отдадеш е да...ПРЕТОПИШ себе си в това, което правиш. Не остават никакви лични мотиви, това, което правиш поглъща и разтваря егото ти без остатък.
За това егото не се дава и не ще да се отдава и от там е проблема с любовта, а не секса. Напротив секса помага защото бушуващата химия в организма, нагона и инстинкта улесняват отдаването максимално...ако и в секса не можеш да се отдадеш - ми няма да можеш в нищо.
За това секса е един чувствителен барометър...
юнг забелязал, че когато при него идвали хора с духовни (личностни проблеми) след разравяне на проблема се оказвало, че в основата имало някакви сексуални задръжки. И обратното, когато идвали хора със изявени сексуални проблеми се оказвало, че в основата им лежат някакви личностни дефицити (проблеми).
Анализирайте какво означава това и как сексът и духовността са свързани..

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #181 -: Май 27, 2010, 12:39:42 pm »
Аз имам въпрос. Наистина ли можеш да правиш секс без да се отдадеш? Страшно непонятно ми е. Направо неестествено ми се струва. И? По-добре да не се прави секс въобще.
       Липса  на  опит!   Жените  са  способни  на  фалшивни  оргазми,  докато  при  мъжете  това  е  невъзможно!  Даже  бих  казал  много  често  използван  похват  при  лов  на  богати  мъже!!!!!!   
       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Страхът от...
« Отговор #182 -: Май 27, 2010, 15:47:24 pm »
Сега пък "липса на опит". Стига де. Опит да искаш. Но е от опитът с отдаване само в секса, иначе по-добре да изям един шоколад, сладолед, шкембечорба, пача...или каквото предлагат в менюто.  :)

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Страхът от...
« Отговор #183 -: Май 27, 2010, 15:54:36 pm »
Ха така! Тчно това и аз казвам, като го адресирам най-вече към Танграта, - сексът не и е виновен на любовта.
А отдаването не е свързано със секса само за това давам пример с хирурга и изобщо с всяко нещо.
И по-скоро не е правилно да се намесва тука думата "жертва", както имахме спор дали Исус СЕ Е жертвал за другите.
И аз твърдях, че това не е жертва.
Сега мога да кажа, че е било по-скоро отдаване.
Значи най-точно да се отдадеш е да...ПРЕТОПИШ себе си в това, което правиш. Не остават никакви лични мотиви, това, което правиш поглъща и разтваря егото ти без остатък.
За това егото не се дава и не ще да се отдава и от там е проблема с любовта, а не секса. Напротив секса помага защото бушуващата химия в организма, нагона и инстинкта улесняват отдаването максимално...ако и в секса не можеш да се отдадеш - ми няма да можеш в нищо.
За това секса е един чувствителен барометър...
юнг забелязал, че когато при него идвали хора с духовни (личностни проблеми) след разравяне на проблема се оказвало, че в основата имало някакви сексуални задръжки. И обратното, когато идвали хора със изявени сексуални проблеми се оказвало, че в основата им лежат някакви личностни дефицити (проблеми).
Анализирайте какво означава това и как сексът и духовността са свързани..
Отново погрешна логика.
Аз по същия начин мога да ти изкарам, че баскетбола и секса са свързани. Защото като си добре в едното си добре и в другото.
Но реално това което наистина ми помогна и за двете беше изправянето срещу страховете. Което си е нещо съвсем отделно, трето.

Виж сега, нека вземем секса да е "оране на нивата"; нека вземем духовното развитие да е "каране по шосето". Ако трактора ти има спукана гума, то ще имаш проблеми и с двете. И задачата ти ще е да ремонтираш гумата, а не да ореш повечко със спуканата гума.

А ремонта на гумата е именно това, изчистване на страхове, духовно развитие и тн.

Чудя
Днес ще съм цял ден навън и няма да мога да пиша. Алибаба, с тебе спорът май няма да може да стигне до никъде. Ти си знаеш твойто, аз си знам мойто. Не знам дали от липса на опит говориш такива неща, или от липса на трезв анализ, но мисля, че живееш в пълни заблуди. Живота учи. Ако не рано, то късно.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #184 -: Май 27, 2010, 16:07:16 pm »
Това със сексуалните и духовните проблеми не беше моя логика, а факти, за които съм чела..наблюдения с които се е сблъскал най-великият психиатър и психоаналитик, който някога е съществувал.
Просто човек (егото) винаги се заблуждава за истинсия проблем..егото го прикрива умело, защото именно то стои в основата. На някого може да му се струва, че има възвишени духовни стремежи и търсения и те го мотивират по неговия път, докато в същото време просто го е страх да се отдаде и потопи надълбоко в отношенията с другия пол...
Ами всъщност това беше всичко, което исках да ти кажа и заобикалях от тук оттам, но понеже и аз виждам, че доникъде няма да стигнем казвам това и приключвам всякакви спорове, те не са цел... :flag_of_truce:
А, освен това не говоря на база логика, че да казваш непрестанно, че е грешна. Когато се опитваш да осъзнаеш проблеми от типа "какъв ми е проблема", "от какво ме е страх", "защо така постъпвам", "защо винаги така се слува?" и пр. и пр. логиката не е методът който може да помогне. Ти трябва буквално да се САМОизловиш. И когато ти се струва, че нещо Е точно така, по-добре потърси от опакат му страна. Там е по-вероятно да намериш истината.
« Последна редакция: Май 27, 2010, 16:28:34 pm от алибаба »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #185 -: Май 27, 2010, 22:45:14 pm »
Ха така! Тчно това и аз казвам, като го адресирам най-вече към Танграта, - сексът не и е виновен на любовта.
А отдаването не е свързано със секса само за това давам пример с хирурга и изобщо с всяко нещо.
И по-скоро не е правилно да се намесва тука думата "жертва", както имахме спор дали Исус СЕ Е жертвал за другите.
И аз твърдях, че това не е жертва.
Сега мога да кажа, че е било по-скоро отдаване.
Значи най-точно да се отдадеш е да...ПРЕТОПИШ себе си в това, което правиш. Не остават никакви лични мотиви, това, което правиш поглъща и разтваря егото ти без остатък.
За това егото не се дава и не ще да се отдава и от там е проблема с любовта, а не секса. Напротив секса помага защото бушуващата химия в организма, нагона и инстинкта улесняват отдаването максимално...ако и в секса не можеш да се отдадеш - ми няма да можеш в нищо.
За това секса е един чувствителен барометър...
юнг забелязал, че когато при него идвали хора с духовни (личностни проблеми) след разравяне на проблема се оказвало, че в основата имало някакви сексуални задръжки. И обратното, когато идвали хора със изявени сексуални проблеми се оказвало, че в основата им лежат някакви личностни дефицити (проблеми).
Анализирайте какво означава това и как сексът и духовността са свързани..
Да,интересно,аджеба как са свързани секса и духовността?!А Юнг нищо ново не казва кой знае колко по отношение на секса.Зигмунд Фройд също свежда всичко до секса.Но интересно е,че някои монаси отказват да го практикуват,като насочват сексуалната енергия към по-висши цели.Въпрос на избор.
За отдаването-ако инстинкта и "бушуващата химия" помагат максимално на някои хора,очевидно,че на доста голям процент не помагат.За справка-около 30% от жените никога не достигат оргазъм.Интересно къде им е на тях нагона или хормоните?!
А и една думичка може да има коренно различно значение за двама души,камо ли пет,или десет.Дали човек се "жертва" или не е според мен по-скоро въпрос на възприятие и знание,както,и желание,но собствено.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Страхът от...
« Отговор #186 -: Май 28, 2010, 07:54:10 am »
Изводите, Алибаба, не могат да се нарекат "факти". А ти точно това беше написала, изводи, тълкувания на фактите, а не самите факти.
Изводите, се наричат ЛОГИКА.

Дали е Юнг или не знам кой, дали е най големият психолог или не знам какъв, аз от имена и авторитети никога не се стряскам. Винаги преценям и претеглям думите за мене си. Защото аз за себе си съм винаги последна инстанция, дали да реша да приема нещо за вярно или не.

Виждам от другата тема, че имаш склонноста да изопачаваш и напълно погрешно да "цитираш" източници.
Конкретен пример:
В есето (за любовта) пише, нещо от сорта, жените трябва някак да привлекат мъжете да се грижат 2-3 години за новороденото и майката, и това го правят като им предлагат секс - емоционален стимул.
А ти говориш, че се говорело за някакви енергийни връзки и не знам какви
обвързвания.
Също и често се случва да объркваш понятия и думи.
Така, че докато не цитираш дума по дума източника ще си позволя да го критикувам както намеря за добре (разбира се обосновано)
Всъщност и да го цитираш, пак ще го критикувам.

Цитат
За това секса е един чувствителен барометър...
юнг забелязал, че когато при него идвали хора с духовни (личностни проблеми) след разравяне на проблема се оказвало, че в основата имало някакви сексуални задръжки. И обратното, когато идвали хора със изявени сексуални проблеми се оказвало, че в основата им лежат някакви личностни дефицити (проблеми).
Анализирайте какво означава това и как сексът и духовността са свързани..
Да, секса наистина е барометър.
Но кажи ми как, един барометър може да промени ще има ли буря или няма да има?
Той може само да каже какво е положението, но и без да имаме барометър в джоба си ние сме си пак ние, седим си на полето, а бурята всеки момент ще се извиси.
Как ползването на барометри може да повлияе на самата буря!?

И отново говориш за "отдаването", което е пълна мистификация. Нито може да се разбере какво се разбира под тая дума, нито каква му е целта.

Отдаването, в смисъла който ти му даваш е един от най-големите грехове на хората. Но сега не ми се обяснява надълго защо. Може би утре.
Най-накратко, отдаването натоварва другия индивид с твоите избори (или част от тях), натоварва го с отговорност и карма, а също и те лишава от твоя личен избор.
Казано по друг начин, имай само Бог и никакви идоли. Отдавай се само на него.
А чрез отдаването ти идолизираш човешко същество.

И само не ми говори, че това е много хубаво, и така двойката ще се възвиси дружно, защото това са откровени глупости. Там е работата, че вече в 1000 мнения ти пишеш какво ти се иска да бъде, а не какво наистина е. И от там идват големите разминавания.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #187 -: Май 28, 2010, 09:01:55 am »
Леле боже Тангра! Имам чувството, че още преди да почнеш да четеш написаното от мен ти ВЕЧЕ си в режим "сега да видим къде е сгафила".
Иначе знам, че си достатъчно интелигентен за да резбираш какво говоря. Казваш, че аз изопачавам цитати, но ти изопачаваш тотално думите ми и ги представяш в някакъвм смисъл, какъвто изобщо не ми е и хрумнал.
Не изопачавам цитати, просто цитирам по памет. Книгата за която говорим съм я чела и за това си позволих цитиране по памет.
Танграта, казваш, че не признаваш авторитети, но...ако ти се наложи да си направиш операция (не ти го пожелавам)пак ли така ще мислиш? Все едно ли ще ти е какъв е авторитета на хирурга под чийто нож ще легнеш?

« Последна редакция: Май 28, 2010, 10:24:51 am от алибаба »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #188 -: Май 28, 2010, 14:05:46 pm »
     Алибаба,  саможертвата  е  винаги  избор - отговорност  която  никога  и  в  никакъв  случай  не  може  да  бъде  натрапена  отгоре! 

И отново говориш за "отдаването", което е пълна мистификация. Нито може да се разбере какво се разбира под тая дума, нито каква му е целта.
Най-накратко, отдаването натоварва другия индивид с твоите избори (или част от тях), натоварва го с отговорност и карма, а също и те лишава от твоя личен избор.
Казано по друг начин, имай само Бог и никакви идоли. Отдавай се само на него.
А чрез отдаването ти идолизираш човешко същество.

И само не ми говори, че това е много хубаво, и така двойката ще се възвиси дружно, защото това са откровени глупости.
     Тангра!  Бъркаш  тотално! 
     Нито  ти  нито  Алибаба  давате  определение  що  е  то  отдаване!  Аз  не  съм  имал  много  жени  в  живоа  си,  но  само  нри  една  съм  се  чуствал  спокойно  и  уютно,  въпреки  недостатъците  и  бих  казал  пороците  й!  Всички  жени  ги  сравнявам  с  Нея,  следователно,  Тангра,  аз  съм  й  отдаден!
     Тангра,  ти  също  си  отдаден  на  една  жена,  от  всичките  ти  постове  където  се  коментират  взаимоотношенията  мъж - жена  личи  това  твое  отдаване!  Отдаден  си  на  кариерата!  Отдаден  си  също  и  на  спорта,  както  аз  на  медитацията  например.  Е  що  е  то  отдаденост  Тангра??   



 

 
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #189 -: Май 28, 2010, 14:10:04 pm »
     Смятам,  че  ти  Тангра  можеш  да  дадеш  най-точното  определение  за  отдаденост  защото  си  изстрадал  своята  отдаденост!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #190 -: Май 28, 2010, 14:58:36 pm »
Отдаването - нищо не тръсваш на другия, защото не се отдаваш НА НЕГО персонално.
Танграта разбира отдаването, все едно връчваш юздите си на някого, ама това НЕ Е отдаване, а по-скоро прехвърляне на отговорност.
Това объркване е нормално когато се опитваш чрез егото си да разбереш неща, които са отвърд егото  :)
Егото разбира нещата както дяволът чете евангелието.
При отдаването, когато то се случва при секса, женското его не се предава на мъжкото (както май е общоприето да се мисли), нито мъжкото его се предава на женското.
Този, който се отдава предава егото (преодолява егото си). В акта на отдаване его не съществува.
Отдаването по същество е ДЗЕН или ДАО.
Отдаването специално що се отнася до секса е ТАНТРА.
А предаването на едно его на друго его се нарича РОБСТВО.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #191 -: Май 28, 2010, 15:33:09 pm »
Знаете ли какво-понеже доста задълбахте с това отдаване,аз предпочитам Декарт и думите му кога има истинска любов,или така нареченото сливане на две души,всичко друго ми се струва изсмукано от пръстите.Човек обича ли истински и обичан ли е истински-тези двама души говорят и намират опование преди всичко в Бог.Малко странно звучи,но май си е точно така.
А това дали майката ще седи 2-3,5 години,за да се грижи за детето си-въпрос на избор е.Но алибаба,така свеждаш секса до най-долното ниво,че ми става гадно,честно казано.Да,сексът може и да е отдаване,но,ако един човек се отдава всеки път като прави секс,а приемем,че този човек има повечко партньори ми е интересно как ще е този човек след 20-тия партньор.А ако просто е на физическо ниво(макар никога да не е само на това ниво)или поне се опитаме да го сведем преди всичко до това ниво секса-може и да си задоволим Егото,физическото тяло и животинския нагон без кой знае какви печални последици.Да,несъмнено има хора,които използват сексуалния акт за други неща,но те са толкова малко,пък и рядко всеки човек може да се откаже от някакъв нагон,а и трябва практика.
За това,че нищо никой не тръсва на другия-айде,бе.Тръсва,та тръсва.За съжаление в повечето случай това са именно жените,които тръсват доста неща на мъжете.А и са като попитателни гъби.Да,има жени,които са различни и могат хем да отдават,хем да получават някои неща от секса,но рядкост,рядкост,а и такава жена малко трудно инстинкта и "бушуващата химия" да я накара да легне с някой,който тя отказва.Човекът е много по-съвършено създание,дори бих казала машина,отколкото си мислим.Дори при една целувка една жена мозъкът и прави анализ дали този мъж става за потенциален баща на децата и,а за подсъзнателно ниво да не говорим просто.Тъй че не всичко е просто нагон,химия и не знам си още какво.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Страхът от...
« Отговор #192 -: Май 28, 2010, 15:51:05 pm »
      Съдържателно  изказване,  но  противоречи  напълно  на  отговора  ти  по  темата  за  мъжете!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Страхът от...
« Отговор #193 -: Май 28, 2010, 16:03:22 pm »
Blue_Star,
не ме разбираш...боже, какво ви стана бе хора, преди се разбирахме, изведнъж...все едно говоримна различни езици?!
Точно факта, че се прави секс без отдаване е причината за повечето партньори при някои хора...ако се осъществи отдаване веднъж, това автоматично отрязва всякакви мераци за други партньори. След отдаване сексът вече е друго нещо. Не може да се прави с много, по много, с различни и пр.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Страхът от...
« Отговор #194 -: Май 28, 2010, 16:24:39 pm »
      Съдържателно  изказване,  но  противоречи  напълно  на  отговора  ти  по  темата  за  мъжете!
Защо пък да противоречи?
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
46637 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
0 Отговора
10674 Прегледи
Последна публикация Април 03, 2009, 00:21:59 am
от H.
26 Отговора
21436 Прегледи
Последна публикация Декември 01, 2009, 16:24:53 pm
от Alien
2 Отговора
4319 Прегледи
Последна публикация Февруари 03, 2010, 16:56:55 pm
от %00
0 Отговора
2578 Прегледи
Последна публикация Април 12, 2010, 15:08:52 pm
от sidewinder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27