Автор Тема: НЛО активност над тракийския археологически комплекс "Сборяново"  (Прочетена 13136 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Днес дъщеря ми е заснела с телефона си НЛО над комплекса Демир Баба Теке в близост до град Исперих ОТ СЪВСЕМ СЪЩОТО МЯСТО, КЪДЕТО АЗ ЛИЧНО ЗАСНЕХ НЛО ПРЕЗ МИНАЛАТА ГОДИНА НА 10.04.2008 ГОДИНА ПРИ КОЕТО СВИДЕТЕЛ НА СНИМКАТА БЕШЕ ЕДИН ПРИЯТЕЛ.
По абсолютно същия начин, така както аз НЕ СЪМ ВИДЯЛ С ОЧИТЕ СИ НЛО-то, А СЪМ ГО ЗАСНЕЛ С ФОТОАПАРАТА, ТАКА И ДЪЩЕРЯ МИ ДНЕС Е ТЪРСИЛА НЛО-та С ОЧИ, НО НЕ ГИ Е ВИДЯЛА, НО Е ЗАСНЕЛА ТАКОВА С ТЕЛЕФОНА СИ.
Снимката е направена в 12,51 часа.

Миналата година, по същият начин на скалата имаше седнали две момичета.

Случайности ли или закономерност? Две снимки, направени в две години, 2008 и 2009, от една и съща географска точка на България, скалата над Демир Баба Теке, две момичета седнали на скалата, първата снимка направена от мен, а втората от дъщеря ми /все от семейството ми/... Синхроничности, както би казал Дейвид Уилкок или някои езотерици! Нищо случайно няма на този свят!
« Последна редакция: Май 01, 2009, 23:29:15 pm от SMSI-H »

stiver

  • Гост
Днес дъщеря ми е заснела ...

EXIF потвърждава, че снимката е направена с телефон Nokia 3120 Classic, на 1ви Май, 2009, в 15:51:05 часа. Няма данни за допълнителна обработка с графични програми.






Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
EXIF потвърждава, че снимката е направена с телефон Nokia 3120 Classic, на 1ви Май, 2009, в 15:51:05 часа. Няма данни за допълнителна обработка с графични програми.
Не се наемам да коментирам снимката, макар че буди немалко недоумение у мен факта, че един снима НЛО, а другите си се занимават с какво ли не, сякаш никой нищо не вижда.
Но да се вярва на EXIF информацията, която е супер лесно манипулируема, е доста смешно. Най-малкото, дори обикновения Paint не вписва допълнителни данни, когато се манипулира снимка. Отделно пък, снимките с телефон, обикновено са с резолюция 72 DPI, а тук виждаме 300 DPI.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Цитат на: Black Adder link=topic=213.msg173456#msg173456

Не се наемам да коментирам снимката, макар че буди немалко недоумение у мен факта, че един снима НЛО, а другите си се занимават с какво ли не, сякаш никой нищо не вижда.
Black Adder, сигурно не си чел и другата тема за Сборяново, където също публикувах снимката и правих коментари, но ТРЯБВА ли да повтарям отново това, КОЕТО СЪМ КАЗАЛ В НАСТОЯЩАТА ТЕМА:
По абсолютно същия начин, така както аз НЕ СЪМ ВИДЯЛ С ОЧИТЕ СИ НЛО-то, А СЪМ ГО ЗАСНЕЛ С ФОТОАПАРАТА, ТАКА И ДЪЩЕРЯ МИ ДНЕС Е ТЪРСИЛА НЛО-та С ОЧИ, НО НЕ ГИ Е ВИДЯЛА, НО Е ЗАСНЕЛА ТАКОВА С ТЕЛЕФОНА СИ.
Мисля, че в другата тема за Сборяново споменах, че дъщерята беше шашардисана чак в десет вечерта, когато започнала да преглежда снимките в телефона си. ДО ВЕЧЕРТА ДЕТЕТО НЕ ЗНАЕШЕ, ЧЕ ИМА СНИМКА С НЛО!!!!!!!!!!!

Black Adder, да те питам; знаеш ли какви са характеристиките на телефон Nokia 3120, когато казваш това
Цитат
Отделно пък, снимките с телефон, обикновено са с резолюция 72 DPI, а тук виждаме 300 DPI.
И още нещо да те питам; да знаеш някога някой в този сайт да ме е хващал в лъжа или опити да манипулирам хорицата, а? Давай малко по-полека!!! Ако искаш да ме обвиниш в лъжа, за което имаш пълното право, можеш да го кажеш направо, а ако го направиш, си запазвам правото да заведа гражданско дело в съда срещу теб за това, че ме обиждаш и накърняваш авторитета ми! >:(


EXIF потвърждава, че снимката е направена с телефон Nokia 3120 Classic, на 1ви Май, 2009, в 15:51:05 часа. Няма данни за допълнителна обработка с графични програми.
STIVER, виж хубаво часа, в който е направена снимката и недей "манипулира" обществото, съфорумците и любителите на НЛО снимки! :-X Часът е 12:51!

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Темата стана на 2 фронта  ;) Аз пуснах мойто увеличение в другата тема - гледам че е тука е сложено но мойто е по-голямо  :P Доста странна форма  :-\


Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Това е увеличение на апарата от миналогодишната снимка. Времето беше облачно и апаратът не е осветен от слънцето. Ясно се вижда удължаване в горния му край.
В настоящата снимка, в горния край също се забелязва някакво удължаване, но апаратът е застанал в друг ракурс.

Изводът е:

НА ДВЕТЕ СНИМКИ ПРИСЪСТВА ЕДИН И СЪЩ АПАРАТ, НО ВИДЯН В РАЗЛИЧНИ РАКУРСИ!

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Определено е НЛО, при това в прекия смисъл ;)

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Това пък е увеличението на първата ми снимка от 10.04.2008 год.

« Последна редакция: Май 03, 2009, 22:11:11 pm от SMSI-H »

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Съфорумци,

Нещата придобиват други измерения, мнооооого по-дълбоки! Вижте мнение за снимката ми от 01.05.2009 в друг форум.

Цитат
rebel
Потребител

Публикации: 85


Let's get the energy for free !

54448438 pa4ogp
Профил WWW Ел. поща Лично Съобщение (Неактивен)
   
   
Re: Срещи с НЛО в България
« Отговор #5 -: Днес в 09:42:31 pm »
   Отговори с цитатЦитат
Съществена подробност е, че като включиш дигиталната камера и насочиш дистанционно към обектива й, виждаш инфрачервния диод да пулсира с бяла светлина, т.е. ако се съмняваш в дистанционното това е най сигурния метод да установиш, че то функционира.
Веднага можем да си направим изводите, дистанционното управление излъчва с опеделена честота в инфрачервената област, където човешкото е инертно и не може да регистрира нищо, съответно матрицата на дигиталната камера, транслира инфрачервения спектър като бяла светлина.

Ако ми позволите тук бих се изразил по смело : заснетият обект е със високоенергиен щит, с цел маскировка. Явно плътността на щита е малка, защото виждаме и други цветове, иначе щеше да си бъде
просто ярко-бял обект.

Мнението е на адрес: http://mazeto.net/index.php?topic=1269.msg8767;topicseen#msg8767 .

Ще ги видим с очи другият път!!! Ще ги видим, само ако те пожелаят!!! Black Adder, нещата опират до проста физика, до Стелт ефекти, до нежелание да ги видим пряко. Разбираш ли? Какъв ми е интереса да лъжа и си правя фотошопи/колажи?
« Последна редакция: Май 03, 2009, 23:11:43 pm от SMSI-H »

stiver

  • Гост
SMSI-H, приятелю, ето какво пише в exif-а:

exif: Date Time Original: 2009-05-01 T12:51:05+03:00
exif: Date Time Digitized: 2009-05-01 T12:51:05+03:00

А за 72dpi за които се говори по-долу - и това е вярно.  И аз не съм специалист и не мога да твърдя нищо със сигурност, но има един начин да се убедиш сам. Вземи телефончето и снимай нещо. Свали снимката на компютъра си и провери сам каква е резолюцията. После стани, сложи ръка на сърцето си и тържествено се закълни, че ще кажеш истината и само истината и ни кажи колко dpi е новата снимка. Никой не казва, че лъжеш. Просто искаме да разберем какво точно е това жълто нещо на небето.

Неактивен rebel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
  • I want the truth, for all dimensions !!!
Ето моята гледна точка :

Съществена подробност е, че като включиш дигиталната камера и насочиш дистанционно към обектива й, виждаш инфрачервния диод да пулсира с бяла светлина, т.е. ако се съмняваш в дистанционното това е най сигурния метод да установиш, че то функционира.
Веднага можем да си направим изводите, дистанционното управление излъчва с опеделена честота в инфрачервената област, където човешкото е инертно и не може да регистрира нищо, съответно матрицата на дигиталната камера, транслира инфрачервения спектър като бяла светлина.

Ако ми позволите тук бих се изразил по смело : заснетият обект е със високоенергиен щит, с цел маскировка. Явно плътността на щита е малка, защото виждаме и други цветове, иначе щеше да си бъде
просто ярко-бял обект.
От друга страна, енергийте излъчвани от обекта, са най различни, затова се наблюдава цветова окраска,
вероятно ще преоткрием способностите на дигиталната матрица.

Според мен, това НЛО си стои като "гнездо на клон" или  "шамандура във вода" върху скаларани вълни  :)

След малко обработка със Adobe Photoshop Elements 7.0 получих това : ufo.png



Послепис:
В моя случай дистанционното е със слаби батерий и затова светлината се вижда лилаво-синя     :)
« Последна редакция: Май 04, 2009, 00:20:46 am от rebel »
"To boldly go where no man has gone before" Star trek

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
stiver,Black Adder,

Току що проверявах всички снимки, които хлапето ми е качило от телефона си на компютъра. Всичките имат хоризонтална разделителна способност 300 т/инч и 300 т/инч вертикална и са с различна резолюция /от ширина 960 пиксела и височина 1280 пиксела, до ширина 1600 и височина 1200 пиксела - в зависимост от зададената настройка на телефона/. Това го казвам с ръка на сърцето! Казах истината и само истината! :D

А другото е интересното. Другият ни телефон е Самсунг. Снимката качена на компютъра от Самсунга ВЕЧЕ ИМА СПОМЕНАТИТЕ ОТ Black Adder ДАННИ, а именно:ширина 600, височина 800, хоризонтална разделителна способност 72 т/инч, вертикална разделителна способност 72 т/инч. ;)

Тъй, че КУПУВАЙТЕ СИ NOKIA!!! ;D ;D ;D


Похвално за обработката на rebel. rebel, какво ти става бе човек? Тази вечер за втори път ме караш да падна? :D

stiver

  • Гост
Ех, Браво SMSI-H! Радвам се, че снимката не е пипана! Междувременно и аз намерих, че телефона ти прави 300 dpi снимки. Ето тук:
http://www.flickr.com/photos/carlesfp/2771765670/meta/
Уф, а пък аз съм със самсунг  :(

Неактивен rebel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
  • I want the truth, for all dimensions !!!
SMSI-H, ти ме накара да се замисля и да си преровя гигабайтите снимки, които
съм правил откакто снимам дигитално :)

Така съм си заровил главата в софтуер и електроника, че забравям понякога да погледна нагоре и да видя какво се случва в небето...а най тъпото е, че миналата година снимах в Созпол затъмнението и нищо различно от луната не видях..а дори не се сетих и да търся такова....
Както и да е, за мен твоите снимки са едни от най ясните и истински на НЛО,
дори при метода на спектралния анализ се вижда енергийната им окраска.
А дано има повече такива снимки :)
Поздрави
"To boldly go where no man has gone before" Star trek

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
stiver,Peacekeeper, съфорумци; първите двама, като най-запалените НЛО-маниаци,

Айде на експедиция за ловене на НЛО-та в археологическия резерват "Сборяново"! :)
По всичко личи, че в Демир Баба Теке НЛО-тата са масово и почти всекидневно явление. Казвам това, щото за една година аз и дъщеря ми сме ходили там само два пъти, но и двата пъти сме заснели НЛО! ;) :P
И който тръгне да си вземе цифровия фотоапарат, тъй като е ясно, че само с дигитален фотоапарат може да се "улови" НЛО; с обикновен, с лента, не става. Явно съвременната техника наистина има повече възможности от човешкото око. Това чак сега го разбирам.
« Последна редакция: Май 04, 2009, 08:03:56 am от SMSI-H »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37713 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12113 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304
1 Отговора
8414 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
1 Отговора
7179 Прегледи
Последна публикация Януари 26, 2009, 15:03:26 pm
от Trandev

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27