Автор Тема: НЛО активност над тракийския археологически комплекс "Сборяново"  (Прочетена 13138 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rebel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
  • I want the truth, for all dimensions !!!
С каква програма обработвате тези снимки?

Аз работя със всичко що е графична програма, даже и под Линукс със Gimp-a :)
Но са ми най удобни Adobe Photoshop Elements 7.0 и Paint.NET а и последната е безплатна  ;)
"To boldly go where no man has gone before" Star trek

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Като гледам до какви висоти се стигна с обработката на една телефонна снимка, и какви чудодейни филтри се приложиха, направо не знам какво да кажа.
Всъщност знам де - при наличието на толкова малко информация, получена от телефонна снимка, и приложени N на брой филтри от всички видове програми, чудно как не получихте и Чудотворната икона на св. Богородица Троеручица.
(Само за информация - с PhotoShop съм работил за пръв път през 92-93 г., от версия 2.5, знам какво и как може да се направи)

SMSI-H, нямах за цел нито в първия си пост, нито сега да поставям под съмнение достоверността на снимките, просто исках да внеса малко яснота по въпроса що е то допълнителна информация записана служебно от софтуера и доколкото е меродавно да се опираме на нея при анализа.
Най-добре е, наистина както казваш ти, да се организира една експедиция, но с добри и качествени фотоапарати (EOS), по възможност над 12 мега пикселови, да се снима във RAW формат и то през няколко филтъра - UV, поляризационен, жълт и пр.
Тогава вече би могло да се говори за анализи, без да си правим само проветрение на устата :)
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

stiver

  • Гост
Обикновена снимка на НЛО, както виждате, не е достатъчна. Необходима е повече информация за характеристиките на обекта. Едни момчета от Франция измислиха хитро устройство - спектроскоп, което може да се прикачи към почти всякакъв телефон с камера. Може да се направи с елементарни подръчни материали. Наричат го Digital Camera Spectroscope. Прикачих PDF файл с инструкции как да се направи. Система от камери, снимащи едновременно от различни гледни точки, също дава безценни резултати, а ако поне едната е със спектроскоп ще имате неоспоримо доказателство. Ако успеете да снимате НЛО, разбира се  :)

rebel, филтърът, който съм използвала е glowing edges. Обикновено го слагам, когато искам да видя добре контурите на обекта. Освен това, ако е добавен после, мога да видя ръбовете на "лепенката". Нищо повече. Филтрите не помагат много.

« Последна редакция: Май 05, 2009, 23:19:09 pm от stiver »

Неактивен rebel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
  • I want the truth, for all dimensions !!!
stiver - да знам, този филтър го има в почти всички графични редактори  :)
Приставката ще опитам да я репликирам.

Black Adder - това е моята гледна точка, малко аналитичен подход не е излишен, макар и с много филтри или каквото и да било.
Мога да анализирам коя снимка е фейк и коя е истинска.
Прегледах цялата тема, никъде не се говори за отделен спектър, в случая инфрачервения,транслиране в нашата видима област, никъде не се говори за лъчево електричество - всичко това се опитах да го изобразя. :)
 
Но по принцип съм съгласен за обурудването с което трябва да се снима,
дори само ако човек има нагласата да търси такива обекти, пак ще успее
да направи по свестна снимка с обикновена камера 2мп.  ;)
« Последна редакция: Май 06, 2009, 00:11:43 am от rebel »
"To boldly go where no man has gone before" Star trek

Неактивен rebel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
  • I want the truth, for all dimensions !!!
Този спектроскоп показан от французина, разширява видимия спектър със още
315 нанометра, т.е. в областта на ултравиолетовите лъчи.
Дълго време се занимавах с подръжка на медицинска техника, предимно в областта на спектралния анализ, дигитална микроскопия и поточно-клетъчната регистрация в молекулярната биология. Със сигурност тези мощности се ползват и при астрономите, включително и интуитивен анализ на обектите.
Защо казвам всичко това? Като разширителен филтър със сигурност може да се ползват слънчеви очила клас UV400, ефекта ще бъде като при французина,
а ако се ползва лампов дигитален фотомножител масово (каквито са в медицинската техника), то тогава всеки би могъл спокойно да прави снимки с резолюция 60мп.
"To boldly go where no man has gone before" Star trek

Неактивен rebel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 41
  • I want the truth, for all dimensions !!!
Искам да Ви представя спектралното разположение на радиовълните :


откъдето става ясно, че инфрачервения и ултравиолетовия спектър са съседни на видимия ни спектър, но нямат нищо общо един със друг.
На практика ултравилетовия и инфрачервения спектър са вредни за хората а и човешкото зрение е инертно и не може да "регистрира" вълните в тях.
Ето нагледен пример, който официално е предоставен за публичен преглед, за това какво се случва във инфрачервения спектър :
с други думи, инфрачервен лазер от самолет, поразява предния капак на джип...
А какво още се случва в този спектър, можем само да гадаем :)
"To boldly go where no man has gone before" Star trek

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37728 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12135 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
5 Отговора
9076 Прегледи
Последна публикация Август 19, 2008, 08:14:25 am
от insomnia1304
1 Отговора
8417 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
1 Отговора
7179 Прегледи
Последна публикация Януари 26, 2009, 15:03:26 pm
от Trandev

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27