Автор Тема: Феномен лично с Теб  (Прочетена 44541 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен letqshtata

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #45 -: Януари 15, 2011, 00:38:08 am »

забравих да допълня че в началото светеше ярко и с времето яркостта намаляваше докато не спря да свети и се изпари ............

Аз си мисля за извънземни, още повече и заради изключения ти телефон.
« Последна редакция: Януари 15, 2011, 08:06:54 am от Mirotvorec »

Неактивен babitak

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #46 -: Януари 16, 2011, 11:11:18 am »
Да ви споделя и моето преживяване...
Един ден си бях легнал малко да отмора от напрегнатия ден и както си бях заспал се събудих,отворих очи,но не можех да си мърдам тялото-само очите.Започнах да чувам гласове и нещо като тропот (шепнейки нещо на много бързи темпове,като шептенето постепенно се увеличаваше-от към по-тихо ,до към то по-сило и от към по бавно -до към по-бьрзо)усещах и присъствие в стаята,но не можех да се движа и да видя какво става.Когато всичко отмина ,цялото тяло ми беше изтръпнало ...убеден съм че не е било сън...

Неактивен letqshtata

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #47 -: Януари 16, 2011, 20:20:56 pm »
Да ви споделя и моето преживяване...
Един ден си бях легнал малко да отмора от напрегнатия ден и както си бях заспал се събудих,отворих очи,но не можех да си мърдам тялото-само очите.Започнах да чувам гласове и нещо като тропот (шепнейки нещо на много бързи темпове,като шептенето постепенно се увеличаваше-от към по-тихо ,до към то по-сило и от към по бавно -до към по-бьрзо)усещах и присъствие в стаята,но не можех да се движа и да видя какво става.Когато всичко отмина ,цялото тяло ми беше изтръпнало ...убеден съм че не е било сън...

http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,9042.0.html
http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,8929.0.html
« Последна редакция: Януари 16, 2011, 20:22:19 pm от letqshtata »

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #48 -: Януари 16, 2011, 22:40:57 pm »
Да, понякога сънищата "предсказват", в общи линии, какво ще се случи на следващия ден.И това е опит от поколения. :)

Неактивен Linderman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #49 -: Януари 22, 2011, 13:58:23 pm »
Здравейте.

Ще разкажа и аз няколко случая с мен, които са се случили доста отдавна.

Като малък (от 1ви до 3-4 клас в началното училище) от време на време ми се случваше да се събудя на сън, с отоворени очи, да виждам всичко около мен в стаята , да го осъзнавам както обикновено всеки от нас, но в същото време да виждам или може би да усещам и други неща , че съм на друго място.
Спомням си:

да съм бил 3-4 клас. С баща ми гледахме мач и аз съм заспал. След няма и 10 минути от както съм уш заспал се събуждам рязко и си спомням , че бях много силно обезпокоен , много плачех и изпитвах силно безпокойство и паника. Баща ми разказа след това, че се е опитвал да ме успокои , ходил съм из стаята напред назад, плачел съм, и съм говорил неща от рода - "ама то не може да стане, ама неее, каак? аууууу , ами сегаа...." а той ме е успокоявал. Какво всъщност изпитах аз: събудих се и едновременно виждах и стаята , даже си спомням и кадри от мача , който все още продължаваше , но в същото време виждах и други неща - едни много големи купчини с червени тухли .... натрупани , много големи и някакъв много важен човек , който като че ли лети над мен и ме наблюдава и очаква от мен да направя нещо с тухлите. А аз бях толкова паникьосан от колосалното нещо , което се изисква от мен. Чувството беше на живот и смърт. След 5 мин всичко свършваше, дори вече нямаше безпокойство, продължаваше да ми се спи , все едно не съм се събуждал. Обикновено след такива "видеяни" веднага лягах и чак на сутринта осъзнавах, че ми се е случило ...

Друг случай, когато съм бил още по - малък. Имахме гости. На мен и на сестра ми ни се приспа и отидохме в детската стая да спим. Пак така 10-15 минути след като съм заспал се събуждам, отварям си очите и виждам пустиня ... слънце и големи камъни - канари , които се блъскат в земята , все едно падат от някъде. Всичко това отново беше съпроводено със страх, безпокойство и тн. Когато става това , сестра ми се събужда и вика нашите , които са в другата стая. Аз стоя на леглото, оглеждам се на посоки и рева от ужас. Наще започнали да ме успокояват и да ме питат какво е станало, а аз съм почнал през сълзи да се вайкам - "Ами камъните" ..."Оххх" ... "падат камъните" ... след няколко години излезе една мазна чалга от първите - Камъните падат .... тогава наще много се шегуваха с мен :D тогава вече тези неща не ми случваха и всичко беше останало в спомените.

Сега се сещам, че тези неща спряха да ми се случват , когато нашите ни взеха куче... голяма радост беше.

Неактивен Necromant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #50 -: Януари 31, 2011, 21:28:26 pm »
Като чета темата и осъзнавам, че нищо толкова ненормално не ми се е случило и че се случва и на много други хора.
Едно лято... през 2009 си бях на село. Лежах на леглото на 2-рия етаж на къщата и както си блеех и гледах в прозореца изведнъж той се отвори. Нямаше как да има течение, защото врата в стаята беше затворена, а прозореца е много стар модел с едни малки квадратни стъкла със страна около 30 см и 2 отделни рамки, като вътрешен и външен прозорец, и външния прозорец беше затворен т.е. отвори се само вътрешния. Малко след това се чу като удър по пода в коридора, от който целия 2-ри етаж на къщата се разтресе. Това се повтаряше често. По едно време си представих, че такъв шум би се получил, ако някой скача и се приземява едновременно с 2-та крака. Случваше се и през деня и през вечерта. Още няколко пъти се отваряха прозорците. И до дне днешен си знам, че като отида на село си ме очаква шума и тропота на 2-рия етаж. Вигани в началото се стресирам, но след това свиквам. Често също ми се е случвало да усещам , че някой все едно сяда на леглото до мен. И след малко пак същия тътен, все едно някой скача и се приземява с 2-та крака (определям го и като удър с чук по пода). Случвало ми се е да усещам епицентъра в стаята, в която съм бил, но както можете да се досетите там някаше никой, който да вдига шума. Вкъщи всички се правят на ударени и се мъчат да ме изкарат луд и ми казват да не си въобразявам, но съм сигурен, че и всички останали го чуват тоя тътен, просто не го признават пред мен , въпреки че сигурно се насират от страх. :bad:  :negative: :mad:
Единни в различията си!

Неактивен foest

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 28
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #51 -: Февруари 12, 2011, 15:19:37 pm »
Аз имам почти същите сънища като на майката на Redguy в поста му от първите страници...сънищата ми се реализират на следващия ден или поне 70-80% от тях.

А друго странно нещо което на два пъти ми се е случвало веднъж в баба ми-тя живее в къща абажура на лампата започна да се люлее все едно земетресение има,но нито чаши се тресяха нищо,даже в интернет сайтове които показват LIVE къде има земетресения дори за последните 15 мин никъде нямаше в България такова.Лампата се люлееше все по силно и аз я хванах с ръка....спря се за секунди след което пак започна леко да се люлее....нямам обяснение на това!След около 15 мин спря-аз,баба ми,братовчед ми и брат ми гледаме като изтрещели и се чудим какво става  :unknown:
.... And slowly, and surely They drew their plans against us

Неактивен Scaramouche

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #52 -: Февруари 20, 2011, 21:51:10 pm »
Здравейте, не знам къде точно да напиша това, което преживях снощи и ще го напиша тук. Тук преди известно време четох за подобни преживявания, но за мен това е ново нещо и се надявам някой, ако има възможност да ми помогне, да ми каже какво означавеше това. Приемам абсолютно всякакви мнения.
 
Вчера сутринта се прибрах в родния си град, при родителите ми. Вечерта легнах и заспах. През нощта се събудих, беше около 5 без 15. Събудих се и лежах по гръб. По едно врече започнах да чувам шушукане на майка ми и баща ми пред вратата на стаята. По-точно, не го чувах, но чувствах, че са там и че си говорят дали да влезнат в стаята. В следващия момент почувствах как вратата се отвори. Бях легнал така, че не виждах вратата, но почувствах отварянето й. За секунди въздуха в стаята се промени и нещо дойде до лявото ми рамо и усещах как то стои там. В този момент си помислих, че нашите наистина са отворили вратата и че това до мен е кучето. Но след миг се усетих, че то винаги спи на леглото им и никога не ходи никъде през нощта. Когато констатирах това, че не е кучето, ушите ми почнаха да пискат много силно, почувствах как тялото ми изтръпва, чувствах някакво напрежение. В първия момент се уплаших, но после не чувствах никакъв страх. Пискането продължи около 15-20 секунди. Престана, когато чух, че майка ми затваря вратата на стаята, в която спят и тръгна да върви в коридора. Бях сигурен, че ще влезне при мен. Когато пискането престана, въздуха пак се радвижи и това нещо, което чувствах, че е до мен се върна по същия начин както дойде и вратата почувствах, че се затваря. Майка ми влезна, аз не можех да помръдна. Само можех да говоря, лежах по гръб. Не чувствах страх, но не можех да си движа тялото. След около 30 секунди от както влезна, вече мърдах. Тук е момента да кажа, че това нещо, което дойде до мен, бях сигурен, че е починалият ми дядо. Просто го чувствах. Чувствах, че само ако успея да се обърна и ще го видя. Той почина 2005 година, през деня гледах негови снимки и се бях разбрал един приятел да ме закара до гроба му. От както го погребахме до днес не бях ходил там. Много пъти исках, но все нещо някак си ставаше и не отивах. Макар да не почувствах страх и злонамереност снощи от него, не мисля, че искам отново да се повтаря това. Смятам, че това беше някакъв знак от него да отида днес, както си бях и наумил. Или може би позволение да го направя. Разказах на майка ми, на баща ми и на брат ми за всичко това. Единствено майка ми го прие и ми повярва. Баща ми и брат ми казаха, че съм сънувал. Но аз много добре знам, че бях буден.
За мен цялата случка е изключително важна и се надявам да разбера нещо повече за нея.
"Не мога да повярвам в колективната мъдрост на индивидуалното невежество."

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #53 -: Април 14, 2011, 01:26:05 am »
една вечер си легнах раничко лятото
и станах през ноща за да отида до тоалетна.. станах и видях през прозореца нещо като слънце през ноща  :o огромно огнено кълбо на околу 1км от земята до колкото можах да преценя
то просто си стоеше там докато след 30 минути изчезна просто така.. изпари се !
Това което описваш много ми прилича на кълбовидна мълния. Огледай в нета! Някой автори твърдят, че има интелект.

Относно моите случки... От къде да започна?
Ами най-лесното, което мога да обясня е за знаците. Преди време от едина дискусия много силно се реших да разбера какво е Бог! И както се казва "Който търси винаги намира!" така и при мен, но открих толкоз много неща на веднъж, че две седмици не можех да смеля материала  ;D ! От страни приличах на някой лунатик, дори майка ми реши, че ме е вербувала някоя секта  :lol:   !
Сега ми е смешно, но тогава две седмици почти не бях яла, дори и вода се насилвах да пия, не спях, а само мислих, наблюдавах, разсъждавах...
Добре че на съдбата й омръзна да ми гледа сеира и реши да ми прати разумно обяснение!  :)  И така се запознах с изключителни хора, които бяха изживяли нещо подобно, насочиха ме към "Селестинското пророчество" и от там затвърдих наблюдението си за знаците на съдбата, изживях невероятни моменти...
Вселената ми разкри една малка част от прекрасната си тайна за "Цветето на живота", за същността му, мъдростта му, забравеното знание, което не случайно е "забравено" защото е отговорност, която не може лековерно да се поднесе на съвремения човек.
И тогава за пръв път в живота си не изпитвах необходимост да знам, не търсих знания, защото разбрах, че всичко е възможно като се следва интуицията и знаците, но за съж :)ление е трудно да се поддържа постоянно (поне на този етап) онази висиока вибрация... Няма случайни неща! Така че всичко с времето си.
После последва Рейки и вихърът на енергията...Но ще стане много дълго, така че спирам до тук.
« Последна редакция: Април 14, 2011, 01:29:05 am от Passiflora »

Неактивен suchko2

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #54 -: Април 15, 2011, 01:04:38 am »
една вечер си легнах раничко лятото
и станах през ноща за да отида до тоалетна.. станах и видях през прозореца нещо като слънце през ноща  :o огромно огнено кълбо на околу 1км от земята до колкото можах да преценя
то просто си стоеше там докато след 30 минути изчезна просто така.. изпари се !
Това което описваш много ми прилича на кълбовидна мълния. Огледай в нета! Някой автори твърдят, че има интелект.




Мълния ?? НЕ  ;D виждал съм.. и не приличаше на такава ( поне по главните фактори )

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #55 -: Април 18, 2011, 19:54:31 pm »
Ами да ви разкажа и аз две случки.
 Винаги съм била почти убедена, че има живот след смъртта. Понякога си мислех, че няма.
Преди година и нещо почина дядо ми. След погребението останах да спя при баба за подкрепа. След като си легнахме и всичко утихна. На село е доста тихо. В съседната стая където беше положен дядо и в коридора оставихме осветлението включено. Бях легнала с лице  към стената, на която се отразяваше светлината от коридора. Започнах да се отпускам и да заспивам и изведнъж видях сянка да преминава на стената. Баща ми си беше легнал на горния етаж. Нямаше как да е той. Секунди след сянката започна да се чува от стаята тихо почукване и след минута две се усили до такава, че шума беше доста страшен. Баба си изкара акъла, а аз и казах, че не трябва да се страхува защото това е дядо, а да се радва, че е все още тук. Ама в един момент започнах да се дразня от шума и извиках силно - "Дядо стига си тропал искам да спя" . След две секунди спря да се тропа. Сутринта баба ми каза, че табуретките в другата стая са били преместени. И като съм почнала да хъркам пак е почнало да се тропа.
 
Другата случка стана преди години. Майка ми си зададе въпрос наум  (след случката ми каза за това) дали има  някакви същества,духове или извънземни в апартамента. След това си легнахме в спалнята. Спяхме с гръб една от друга. Тъй като скоро се нанесохме в жилишето нямахме пердета, а големи бели листове залепени с тиксо. Аз ги лепих и няма как  да са паднали от течение или нещо такова. През ноща стана следното: и двете усетихме силен удар по ръцете си горе до рамото(на едно и също място).Събудихме се и двете си изкрещяхме "Защо ме удряш". След това всички листове от прозореца паднаха ама някак страно се приплъзнаха и се озоваха в средата на стаята.Иначе не видяхме нищо.Нито сянка,нито някаква фигура. След този случай майка спря да си задава такива въпроси има или не духове.  Беше доста стресиращо.
« Последна редакция: Април 18, 2011, 19:57:42 pm от kalan »

Неактивен Row

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 14
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #56 -: Юни 11, 2011, 08:53:12 am »
Мисля, че ще е удачно тук да пиша вместо да отварям нова тема:) Та - спомням си, че съм си говорил с братовчедка ми на всякакви теми присъстващи в този форум понеже и за двама ни това е страхотен интерес... Беше ми разказала една случка като съм бил доста малък(нямам на представа на каква възраст) и съм висял по болници заради епилепсия, след като са ме изписали майка ми е била притеснена за мен и въпреки че е скептичка относно способностите на врачките, все пак е отишла с моя снимка при да чуе какво ще й каже... Дала снимката и врачката казала, че ще съм наред и че в мен имало някаква "специална сила" ( :nea: ?!? ). След това започнала да гали снимката, а аз в същото време съм бил при прабаба ми и тъкмо е трябвало да се изкъпя и изведнъж от банята се чуло как крещя, прабаба ми дотичала да види какво се случва и аз ревящ съм казал, че циганка е влязла и ми е ударила шамар и след това съм започнал да я описвам... След като майка ми се прибрала се оказва, че това е въпросната врачка... На 16 години съм, братовчедка ми - на 22 и я познавам и знам, че мога да й имам доверие... Разказвам ви тази история с надеждата да намерим обяснение на този случай:) Благодаря предварително за всякакви отговори или само прочитане на "разказа" ми:)

Неактивен Аugmentum

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #57 -: Юни 11, 2011, 10:36:40 am »
Цитат
След това започнала да гали снимката, а аз в същото време съм бил при прабаба ми и тъкмо е трябвало да се изкъпя и изведнъж от банята се чуло как крещя, прабаба ми дотичала да види какво се случва и аз ревящ съм казал, че циганка е влязла и ми е ударила шамар и след това съм започнал да я описвам...

Сетих се за шаманката, която се опитваше да вземе душата на Кастанеда  ;D
Дали, обаче, тази е имала такива задълбочени познания?  ;D

Неактивен Аugmentum

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #58 -: Юни 11, 2011, 10:51:32 am »
Преди години, по-точно бяхме 11ти клас, 4ри момичета отидохме на село. Има един път, който води нагоре и в края му има гробища и футболно игрище. Отидохме по залез на игрището горе, бяхме седнали в кръгче на тревата, говорихме си глупости и се хилехме. Аз разказвах нещо и всички се смееха, когато чух "ти лъжеш" и през смях казвам "е ,защо да лъжа" (темата на разказа не помня вече каква беше, но нищо свързано със страшни истории и тнт.). В този момент  виждам, че едната ми приятелка ме гледа втрещено, а другите две продължават да си се смеят, осъзнавам, че гласът беше мъжки и като през тръба. Питам ги дали са чули, това, което аз чух и само приятелката ми срещу мен потвърди и каза, че е чула "ти лъжеш"  ;D ;D Другите две нищо не бяха чули. Предполагам, че е нормално, особено като се вземе предвид, че гробището беше до нас . :yes:

Неактивен Агент Мръднал

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
  • The Evil's always stronger, Hope's dead ...
Re:Феномен лично с Теб
« Отговор #59 -: Юни 25, 2011, 18:23:59 pm »
Ще разкажа две случки. По-малко фрапиращата (ако изобщо може да се нарече така), се случи преди 8-9 години. Бях свободен, почивах този ден. Клепачите ми натежаха в онзи летен следобед и му хвърлих една дрямка. Близо до вкъщи се строеше сграда. Не беше шумно, дори тихо. Вече съм заспал и по някое време в просъница чувам ясно и отчетливо задно с дишането им, работниците от строежа и техните разговори. Когато се събудих този... мм... "ефект" отмина светкавично. Не съм запознат с фазите на съня, така че това "светкавично" може да е много относително. Излязох на терасата. Гледам строежа и на око той беше на около 50м разстояние. Чуваха се приглушени звуци, които по своята специфичност, човек няма съмнение, че е човешки говор. Въпреки това достатъчно ясно като да разбера, че това са двамата работници, чийто разговор чух + останалите приглушени звуци, които идваха отстрани.
Възможно е това де е някакъв ефект от съня, но никога преди или след този случай не съм имал "супер слух". Малко тъпо прозвуча това последното, но тогава висях няколко минути на терасата с увиснало чене и се опитвах да си подредя мислите. Обяснение нямам.

Втората случка или случки, защото е едно и също като действие, което става през последните десетина години минимум веднъж в годината. Винаги нощем. Като час нямам представа, но със сигурност след 23ч. Вечерям, мия си зъбите и си лягам - дотук нищо вън от рутината. Вече съм заспал. "Събуждам се" (в кавички, защото съм на 99%, че съм буден, но този 1%...  :unknown: ) с чувството на нечие присъствие. Има две фигури (никога по-малко, поне не си спомням да са били по-малко) в стаята, които са по-тъмни от самата тъмна стая. Не надвишават 160-170см височина. "Виждам ги" (отново в кавички, поради описаната по-горе причина) с периферното си зрение. При опит да се раздвижа резултатът е нулев. Вцепенен съм, крайниците ми не реагират на мозъчните команди. Паника и страх. В някои от случаите съм се концентрирал с всички сили да се раздвижа и когато съм бил на път да реагирам, нещо стяга хватката на контрола. Все едно имам менгеме в мозъка и някой го стяга по-силно при опита за съпротива от моя страна. После изведнъж отново "заспивам". На сутринта все едно нищо не е било, но безпокойството е останало. Единственото нещо като действие/я от въпросните посетители, което си спомням, като изключим чувството на контрол от тяхна страна, е това да стоят до леглото на не повече от 2м. - неподвижно.
Винаги е едно и също. "Събитието" се развива по един същи сценарии. Дори когато съм бил в чужбина се е случвало. В съответната стая, в която съм бил. Нямам спомен да се е случвало на друго място, нямам спомен за "пренасяне/преместване". Последният път бе преди около 2 месеца ако не бъркам.

Сега се сещам за още нещо, което може и да не е за тук, но все пак - аз го наричам за себе си "Контрол над/в съня". От време на време мислех защо винаги, когато сънувам хем съм там, но някак като страничен наблюдател и събитията в съня се случват без мое директно участие. Просто си сънувам и това е. Ами ако имах пряк контрол и мисловна дейност над случващото се? И малко по малко си ... как да го нарека... хайде да е "самовнушавах" или концентрирах преди сън с някакви шантави мисли от рода на "Ако сънувам ще контролирам съня си". И какво се получи на няколко пъти - не повече от 3 пъти. Най-яркият спомен - спя и сънувам. Улица. Автомобили. Хора. Деца. Домашни любимци. Слънчево време. Всички са ведри. Нищо необичайно. В един момент аз "превключвам" и съвсем "съзнателно" мислите ми се "събират", все едно съм буден. Образите се фокусират и изчистват. Движенията ми са осъзнати. Тогава приятната атмосфера взе да затихва. Когато казах "От тук аз поемам сънят си.", всички млъкнаха, спряха да се усмихват, звуковете изчезнаха. Всички ме погледнаха, но този път враждебно. Все едно ми казаха не гласно "Къв си ти и как се осмеляваш да правиш това?!". Такова бе чувството. След това казах още нещо, което не си спомням, но което още повече не се хареса и тогава се събудих.
Дали се е случило наистина или споменът е лъжлив - не знам със сигурност. Аз го чувствам до ден днешен като нещо съвсем реално случило се. Не съм се опитвал да правя подобно нещо повече. Защо - просто не знам.
А, да - първият път беше преди да излезе "Матрицата"... :o :dance: ;D
THE TRUTH IS OUT THERE

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27