Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 269436 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Max

  • Гост
...Реалност, в която мисълта е реалната сила, тя е тази, която гради или руши, а не някакви ... Е, в такъв случай нормално е процесите да протичат многократно по-бързо  ;)

Думите ти ми напомнят две неща, които съм чел:

1.Случай, разказан от Р.Монро.Той посетил своя починал приятел Чарлз, в мястото, където се намирал той след смърта си.
Там Чарлз организирал реалността по собствен вкус.Създал си океан, тропически плаж, красив залез и дуго, акквото му харесвало да вижда около себе си.
Дали мисълта си е използвал или как му думата е друга, но сам Чарлз е бил творецът.
Интересно, сякаш след смъррта нашата мощ се освобождава.
Но не у всички, което се потвърждава от още един случай, разказан от Монро .
Друг посетен от него опитвал да си строи къща тухла по тухла, не бил осъзнал, че може да я направи мигновено, просто като си я представи.Всъщност процесът не е толкова елементарен, колкото е бърз.И думите не са точни.Но съм сигурен, че ме разбрахте .

2.Които са чели Кастанеда помнят Наемателя ( древният магьосник), който можел да сътвори реалност из която можеш да се разхождаш и да действаш. Да влезеш в сградата, която виждаш пред себе си.
 Да гледаш как луната се движи по небето и да чуваш кучешки вой.Висше изкуство.Не някакъв замръзнал ропически залез, а движеща се луна и кучешки вой! При това, съзнанието, творец на тази реалност, е още в живото тяло, за което се предполага, че представлява някаква пречка за развихрянето на съзнанието.



« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 22:56:30 pm от Max »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922

1.Случай, разказан от Р.Монро.Той посетил своя починал приятел Чарлз, в мястото, където се намирал той след смърта си.
Там Чарлз организирал реалността по собствен вкус.Създал си океан, тропически плаж, красив залез и дуго, акквото му харесвало да вижда около себе си.
Дали мисълта си е използвал или как му думата е друга, но сам Чарлз е бил творецът.
Интересно, сякаш след смъррта нашата мощ се освобождава.
Но не у всички, което се потвърждава от още един случай, разказан от Монро .
Друг посетен от него опитвал да си строи къща тухла по тухла, не бил осъзнал, че може да я направи мигновено, просто като си я представи.Всъщност процесът не е толкова елементарен, колкото е бърз.И думите не са точни.Но съм сигурен, че ме разбрахте .

Да, доста автори описват умствения свят по този начин. Там всичко се осъществява чрез мисълта. Всъщност под "там" имам предвид просто по-финно състояние на материята/енергията. Но не трябва да се забравя, че всички психо-ментални ограничения са налице и в менталния свят и то многократно усилени - зависимости, желания, предразсъдъци и други подобни. Освен това като добавим и неспособността на повечето хора да мислят организирано, то това, което си създават като обкръжение в повечето случаи не е чак такава розова картинка. Втория цитиран пример илюстрира много добре това.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
......

Ще опитам, ако някой път осъзная, че сънувам да се съсредоточа върху себе си, за да видя ефекта.
Ти би ли споделил своя собствен опит?
   
      С риск да се повторя ще предложа варианта описан в книгата "Хакери на сътища"
   Опитах да прикача книгата но не се получава. Ако има желаещи и не я намират на пазара (цена 10лв.) да пишат на мейла от профила ми.
   Ето кратък цитат:

   
Цитат
   - Обикновено човек насън бива прехвърлян от сюжет на сюжет. В този смисъл прилича на сляпа марионетка. Кой обаче я управлява? Какво те ръководи насън и те заставя да правиш нещо?
Максим сви рамене:
   - Не зная. Никога не съм мислил за това.
   - Там е проблемът - кимна Борис. - Сънищата за нас са толкова обичайно нещо, че дори не се замисляме защо в тях нещо се случва именно така, а не иначе. Сънят си е сън, какво толкова да му мислим? А хакерите се замислиха и резултатът беше твърде интересен: всеки наш сън съответства на определена програма. Променя се сънят, променя се и програмата. Представи си как някой от време на време сменя дисковете в плейъра - в съответствие със записа на поредния диск ти се предлага един или друг сюжет на съновидение. И ти, понеже си послушна сляпа марионетка, дисциплинирано „озвучаваш" този запис. Тоест, вършиш нещо, с някого се биеш, бягаш или гониш. Десетки сюжети, а в тях ти си главното действащо лице. При това нямаш възможност да промениш записа, той е достъпен само за четене - „Read only", казано на компютърен език. Но щом нашите сънища се определят от някаква защитена програма, то веднага се появява въпросът: а не може ли тя да бъде пробита, „хакната"?
   - Оттук и названието на групата: „Хакери на сънища" - досети се Максим.
   - Да - съгласи се Борис. - Какво съветва Кастанеда да правим, за да се осъзнаем насън?
   - Да търсим ръцете си - уверено заяви Максим. - Да ги видим насън.
   - Правилно. Но какво представлява това действие, защо ни е то? Има ли смисъл?
   - Помага да разбереш, че спиш. Засега това разбрах.
   Борис продължи:
   - Смисълът е в това, да вмъкнеш в програмата на съновидението своя малка програмка. „Вирус", който бавно, но неотклонно ще върши разрушителната си работа. В края на краищата съновната програма ще аварира - и ти ще осъзнаеш, че спиш. Фактически ще се събудиш насън, съзнанието ти ще се освободи от контрола на съновната програма. Сънят ще се превърне в съновидение. Как мислиш, какво ще се случи после?
   - Ще направя нещо в съновидението си. Нещо по своя воля.
   - Да, но за кратко. Много скоро - след минути, или дори секунди, съновната програма ще забележи аварията. Ще се опита да възстанови статуквото, тоест: или ще загубиш съзнание и ще се потопиш в обикновен сън, или просто ще бъдеш изхвърлен от съновидението и ще се събудиш. Но все пак ще получиш трохичка опит. С времето, ако не правиш грешки, тези трохички ще стават все повече. Накрая ще стане нещо чудно: на съновната програма ще й омръзне да се занимава с теб и просто ще прехвърли статуса ти на по-високо ниво. Тоест ще узакони съществуващото положение. Също като в живота. Колкото повече е нагушил някой крадец, толкова повече шансове има да стане депутат, губернатор, че и президент. Изборите окончателно ще укрепят новия му статус.

 Ето линк към книгата успях да я прикача тук: 
forum.xnetbg.com/index.php/topic,9079.0.html
« Последна редакция: Октомври 17, 2008, 16:55:26 pm от H. »
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Regul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Някой да е чел някъде, дали на сън може да се получи физическа рана, която да се прояви и след като е буден човек ?
« Последна редакция: Ноември 11, 2008, 21:47:01 pm от Eon »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Във фентъзи романи има подобни описания, но кои бяха, не помня.

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Някой да е чел някъде, дали на сън може да се получи физическа рана, която да се прояви и след като е буден човек ?


Не.


p.s. Освен, ако например не те ухапе котката докато спиш, което ще предразположи мозъка ти към някакъв сън, който ще се яви като обяснение на внезапно причинената болка някакви стотни преди събуждането, като съня може да е всякакъв.. дори такъв, че си на космически кораб и пришълеца те хапе.. и се събуждаш и виждаш раната, а котката вече е избягала..  :D
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Някой да е чел някъде, дали на сън може да се получи физическа рана, която да се прояви и след като е буден човек ?

Сетих се за сцената от първата Матрица, когато Нео след първата тренировъчна битка с Морфей избърса кръвта от носа си на стола и въпросително гледаше наобиколилите го с въпроса: "Мислех че е само илюзия". И Морфей каза нещо от рода на: "Такава е, но мозъкът ти го прави реално".

Предполагам, че е същото и е възможно да се случи и насън.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Познавах един човек,който на доверие ми каза(тоест без доказателства),че е бил в нещо като транс и е бил в някаква илюзия.В тази илюзия е падал в камениста пропаст и е умирал,след което се е събуждал в илюзията и е продължавал да я преживява.
Когато е излязал от илюзията,която е била като сън,бил целия в синини.

Но това е една друга и дълга история и се отнася за един заблуден човек,за когото не ми се разказва,но това с илюзията му прилича като да е истина  :P
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
След като мозъка възпроизвежда това което си преживял на сън,във физическото тяло,следва че твоя човек трябва да е умрял наистина.Както H даде пример,когато умреш в Матрицата умираш и наистина.Ако наистина има такова нещо,паднеш ли и  умреш в съня си,умираш и в действителност,не оставаш само със синини.

Малко ми е странно понеже,ако сънувам как ме порязват с меч да речем,след като се събудя няма как да имам прорезна рана или просто ще седя с болката на мястото ?  :-\ А и защо само физическата болка се проявява от сън?  Интересното е с така наречените "мокри сънища" и че тялото си проявява точно това което сънува  :D Има обаче много други сънища в които всичко си остава там,където и да е това.

Айде някой ентусиаст да пробва да умре в съня си по брутален начин и след това ако нищо му няма, да сподели и да приключваме въпроса   :D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
След като мозъка възпроизвежда това което си преживял на сън,във физическото тяло,следва че твоя човек трябва да е умрял наистина.Както H даде пример,когато умреш в Матрицата умираш и наистина.Ако наистина има такова нещо,паднеш ли и  умреш в съня си,умираш и в действителност,не оставаш само със синини.

Малко ми е странно понеже,ако сънувам как ме порязват с меч да речем,след като се събудя няма как да имам прорезна рана или просто ще седя с болката на мястото ?  :-\ А и защо само физическата болка се проявява от сън?  Интересното е с така наречените "мокри сънища" и че тялото си проявява точно това което сънува  :D Има обаче много други сънища в които всичко си остава там,където и да е това.

Айде някой ентусиаст да пробва да умре в съня си по брутален начин и след това ако нищо му няма, да сподели и да приключваме въпроса   :D

Тука трябва да се отчита наличието на другите енергийни тела на човека. Можеш да умреш брутално насън от което да пострада сериозно само астралното ти тяло, но ще си останеш жив.Разбира се може също и да си умреш в съня (при това без да сънуваш нещо брутално а точно обратното)При много хора обикновено е  изработен метода малко преди настъпването на евентуалната смърт - примерно при падане от голяма височина  да се събуждат.

Неактивен UpsideDown

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 228
Това със падането кой ли не го е изпитвал  ;) Иначе човек да го е страх да заспи,сънуваш как ядеш сладолед и в следващия момент пътуваш към други измерение  :D

Въпроса обаче беше за физическата рана,на сън и "на живо". Май ще остане без отговор човека  ???
« Последна редакция: Ноември 13, 2008, 22:27:17 pm от UpsideDown »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Някой да е чел някъде, дали на сън може да се получи физическа рана, която да се прояви и след като е буден човек ?

Доколкото съм чувал има случаи на физически рани вследствие от внушение под хипноза, но за резултат от сънища не съм чувал. За да стане нещо подобно по време на сън, си мисля, че сънуващия трябва да има изключително силно желание (може и неосъзнато) да се самонарани. При всички случаи физическо нараняване по време на сън не може да стане случайно без силното желание на нечия воля и всъщност причината за нараняването няма да е в съмия сън, а във въздействието на въпросната воля. Също може да се поразсъждава по въпроса и от гледна точка на емпатията - емоции, болка, болести (говоря за физическите им симптоми) могат да се принесат от един човек на друг, така че може би е възможно и с физически наранявания.

Неактивен Regul

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 25
Питах за това, понеже преди няколко дена имах сън, в който ме преследваше нещо. Един път го виждах като човек, друг път като някакво същество, но се усещаха като едно и също нещо. Говоре ми, че няма смисал да бягам, защото няма да мога да се скрия от него и т.н. По важното за мен беше, че се събудих с одрано по крака, а просто няма как физически да се одера така в леглото, но имам спомен, че изпитах болка докато санувах, но в самия сън не се случи това...та затова питах, за първи път ми е и не знаех точно какво да си мисля.
« Последна редакция: Ноември 14, 2008, 19:37:45 pm от Mirotvorec »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465

Тука трябва да се отчита наличието на другите енергийни тела на човека. Можеш да умреш брутално насън от което да пострада сериозно само астралното ти тяло, но ще си останеш жив.Разбира се може също и да си умреш в съня (при това без да сънуваш нещо брутално а точно обратното)При много хора обикновено е  изработен метода малко преди настъпването на евентуалната смърт - примерно при падане от голяма височина  да се събуждат.
И аз точно така съм го чувствал на сън.
Чувстваш, че си се засегнал съвсем реално. МОже би енергийно.
Също и аз с времето съм се старал да се събудя преди нещо лошо да се случи насън. Защото съм го усещал като съвсем реално "поглъщане" на личността ми, на енергията.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Цитат
Това със падането кой ли не го е изпитвал  Wink

А случвало ли ти се е вместо да се събуждаш по време на падането да си останеш в съня  ;) при това положение вече има различни варианти но при всички нещата се развиха благополучно или се приземявах лек като перце ( за моя изненада)или политах по някакъв начин един път дори колата с която падах в пропастта почна да лети в желаната от мен посока като малко преди това положенито изобщо не беше до смях  :P

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27