Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 270215 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Ами то дори има начини и без "химикали" тоест не външни. Например при гладуване организма почва да изхвърля токсини с такава скорост че често черния дроб се "интоксикира"  ;) При бързо дишане може да се получи хипервентилация на белите дробове която да докара човека до особено "състояние". Аналогично при задържане на въздуха целенасочено липсата на кислород също може да те доведе до изпадане в различно състояние.
« Последна редакция: Август 30, 2008, 17:27:19 pm от Alien »

topteglo

  • Гост
За това става дума- всичко е химия независимо дали е външна или вътрешна.
Само дето ми възникна един въпрос- Дали след като вече си в ОИТ трябва да се потдържат тези нива на химията в тялото ?
Или то само вече си поема функциите да си остане в това състояние.
Щото когато се ползва външна химия действието трае докато трае и действието на химичното вещество.
А при самонастройване има промяна на показателите след влизане в ОИТ. Например когато ползваме хипервентилация- след навлизане в ОИТ дишането се успокоява но ОИТ продължава.

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Я кажете, книгите на този Монро - има ли ги в Изворите, Спиралата, или в някоя друга интернет библиотека?

Breath

  • Гост
Книгите на Р.Монро ги има в спиралата, можеш да си ги изтеглиш оттам.
« Последна редакция: Август 31, 2008, 08:32:07 am от Mirotvorec »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Беше за кратко и се изразяваше в бъркане в стената(панел) кадето в напълно съзнание опипах стериопора и някаква жица по която според мен течеше ток.
Това не е ли опасно? Дали може да те удари ток?


Доколкото съм чел става и чрез опиати ,но нямам опит засега. Чел съм че постигането на такива ОИТ са по-опасни заради по-ниската астралност в която се озоваваш. Според физични закони би трябвало да се озоваваш в астрални нива които съответстват на духовната ти енергетика.

Но от друга страна доста учени ,художници ,музиканти и поети са направили много значими неща именно чрез ОИТ постигнато от наркотици. А за доста от тях се знае че си падат по пороците. Затуй теорията за попадането в съизмерими енергийни нива се пропуква.
Това, че хора на изкуството са създали някакви произведения, не ги прави автоматично много духовно напреднали.
По въпроса за опиатите..Мисля, че има голямо значение, по какъв начин ще го постигнеш, на бистра глава или чрез опиати. Чела съм, че алкохолът прекъсва връзката с духовния свят. Може би и всякакви упойващи вещества се има предвид.


Много ми е интересно защо спим 1/3 от живота си?
И защо на човека му е нужен повече сън отколкото вода или храна?

Да ходим на училище сигурно.Аз доста "кръшках" преди, но сега съм редовна.  Откакто спя повечко, животът ми стана по- пълноценен.
« Последна редакция: Август 30, 2008, 16:06:13 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

topteglo

  • Гост
Явно не може да те удари ток. Но някъде съм чел че енерго източници или енергопроводници са неблагоприятни за ОИТ.Незнам как стои въпроса с картонените пирамиди- дали помагат или вредят за ОИТ?
Наистина един човек може да е признат от обществото за написването или нарисуването на творби или пък измислянето на поезия която те разчувства, ивсе пак той да не е толкова духовен.
Да не е толкова духовен ли?
А колко духовен е той?
И кой аджеба определя колко духовен е някой?

Срещнали се двама:
Ти колко духовен си?
Аз ли?  ???Амиии.... 21!!! А,ти?
Ами аз съм 32! Дааа мой човек ,32!Точно така!Да!


Смешна работа ,нали?
Тва с духовното го измислил некой поп-бирник или папа-бирник. Дай синко двайсет сребърника и ще ти се опростят греховете. А ти (оглежда го от глава до пети в скъпите дрехи) виждаш ми се много грешен. Но добре че си богат.
Богат - значи безгрешен(след като си откупиш избавлението).

Всичко това са глупости.
Богаташ- значи е грешник.
Бедняк- значи е душица.
Глупости. Това си е все едно да мислиш че на света има само бяло и черно.
Чух че Анджелина Джоли и Брад Пит продали снимката на децата си за 40 милиона-явно са богати.
Обаче после дарили тея парици за някакви бедни дечица. А и друг път редовно давали за благотворителност.
А има доста бедни хорица дето прострелват някого та да го оберат и да му вземат портфейла. Отваря и гледа 42 лв.
Вика- Прецаках се мамка му!!
Хич не го е еня че затрил човека. Кофти му е че му пуснал няколко истрела дето струват половината от тия 42 лв.

Богаташ- значи е грешник.
Бедняк- значи е душица.
Глупости!

Така си е и с ОИТ и другите тем подобни състояния. Може всеки да ги постигне- няма аршин с който да те мерят.
Има някакви моменти които отключват тези неща- но явно за всеки организъм е различно. Затова няма точна формула за постигането им- нама и гаранция или краен срок.

Една учителка по математика може да каже на един ученик:
Станал си 4 клас и не знаеш още таблицата за умножение- ти си глупав!

Знаем за деца дето на 10 години знаят по 6-7 чужди езика!
Кой е глупавия сега?

Магнолия,преди си "кръшакала", а сега вече не! И водиш по-пълноценен живот?
Според кого е по-пълноценен?

И аз преди време ядях пълнозърнести храни с пълноценни съставки и си мислех че ставам по-пълноценен. Само дето обаче станах по-пълен.

Та тези неща с пълноценността и духовността са бошлаф работа.
Всичко се свежда до това да се радваш на живота.
Радваш ли се- значи всичко е добре.
Помогнал си и на друг и той да се порадва малко- и това е добре.

Айде стига толкоз че се отпуснах доста с размишленията, а тук темата е друга.
Сори хора- ама това е странична реакция когато преди малко сте гледали комедия с Крис Рок :)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Това за "кръшкането " беше метафорично казано. Мислех, че е ясно. Когато крадях от съня си, на практика кръшках от другото обучение и това ми се отразяваше отрицателно. Сега да не кажеш, че и това е относително. като си недоспал, си нервен, крив , уморен, нетрудоспособен, отразява се и в отношенията ти с другите. Не е толкова относително.
Иначе си прав. :)

Сетих се още нещо. Четох някъде за мъж, който ползва разни техники за сънуване по Кастанеда. И като сънува например, че скача от високо в някаква яма, сутринта се събужда с ожулени лакти. Брр, гадничко е това...А след ОИТ не съм чела да има такива поражения. А Дон Хуан не ползваше ли пак някакви упойващи вещества? ???/ Отдавна съм го чела Кастанеда../
Така че мисълта ми беше следната: Ако има качествени изменения след като се завърнеш от това пътешествие, би трябвало да има значение , как си го постигнал/ техниката/ ..Затова съм скептична към използването на опиати.
Не мисля, че това са "бошлаф работи".
« Последна редакция: Август 31, 2008, 11:19:06 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

topteglo

  • Гост
Това с ожулените лакти ми заприлича на сцена от филма Матрицата.
Това дето го дават по филмите има малка доза истина.
Преди когато е нямало телевизия нещата са се случвали предварително в романите- сега стават в фантастичните филми.
Това пък може и да има нещо общо със стигмата.
А колкото до духовността- ами на кой му пука колко духовен е някой.
Пак си казвам- важното е да се чувстваш добре- според мен това иска бог от нас.Щом бог само може да обича то не би искал някой да се чувства зле.
Всеки ден ти се пращат ситуации- не са нито лоши нито добри.
И те ще те претеглят дали си се научил да се чувстваш добре.
Това е- всичко е опит.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Не става дума за филма, а за истински случай. Поне така твърди потребителката. Колко е вярно , не се наемам да твърдя. Само го споделих като опорна точка, ако някой реши да дълбае по- дълбоко и най- вече, защото си мисля, че може би методът не е съвсем без значение.

Относно духовността не ми се спори, ама хич. Всеки има право на мнение.Не че няма какво да кажа, но днес ще си замълча.

Надявам се, да  не съм прозвучала нескромно в някой мой постинг.  :-*
« Последна редакция: Септември 02, 2008, 00:12:20 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

topteglo

  • Гост
Ами радвай се на повече места да си прозвучала нескромно.
Тва скромността са я измислили комунистите- така да бачкаш и да не търсиш удовлетворение(дето казваха- за партията). Скромноста си е едно подтискане на самочувствието и подтискане на радостта от това че си постигнал нещо.
Дано всички да имаме постоянно с какво да се похвалим!
Айде, здраве и веселие за всички!

topteglo

  • Гост
Замислям се относно любовта: Към кого можем да изпитваме любов?
Към сандвичите? Към колите? Към животните или хората?
И дали това чувство е любов или привличане?

По-сигурно ще се разбере когато изоставим тялото и вече не ни влияят химичните вещества в него.

А дали при ОИТ ни влияе химията на тялото(като изключим епифизата с неиния ДМТ)?


Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
А дали при по-фините състояния на енергия не ни влияе химията на тези по-фини нива?
Иначе обичта според мене е нещо много по-голямо и необятно, отколкото нашето разбиране на това нещо на тази наша планета.

Неактивен Amenun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Публикувам мои сунища от тази година. незная как точно да тулкувам тези неща, знам че не са случайни и знам че бяха много истински. Просто искам да ги споделя с някого и тук е най правилното място-смятам !
Сън:
Какво идва след смъртта? Ми ако не се прераждаме тук? Космоса е огромен, безкрен, ние дори не можем да поберем такова понятие в главите си. Със сигурност знам че не сме сами. Там някъде има още много. Може би за това ние се размножаваме, защото никога не се връщаме Тук. Така остава от всичко по малко на Земята.
-   Ние го съдим!
-   Кого?
-   Него, този който ви създаде!
-   Защо?
-   Защото той допусна вирус в системата си! Хората разсъждават прекалено много, започнали са да рушат!
-   Но нали човек е създаден, за да мисли, за да развива. Ние сме единствените мислещи...разсъждаващи същества. Това е даденост. Така сме направени?
-   Така е, но и ти си заразена, ти си с вирус. Хората са създадени с разсъдък до една определена граница. До там до където свършва добротата. Земята е една от най-благоприятните ни Земи. И ние му я поверихме. Той започна добре, но допусна голяма грешка и сега ще бъде осъден.
-   Искаш да кажеш, че Той не е един?
-   О да, има много като него! Той не може да се справи с толкова много Земи, сам.
-   Искаш да кажеш че ние сме увредени, тези които мислим, които разсъждаваме над нещата?
-   Точно така! Човек е създаден да разсъждава и мисли за съхранението на по- слабите и неспособни, един вид да Му помага. Всеки си има помощници на своето място.
-   Но ние това правим....
-   Не, не! Вируса толкова е проникнал във вас, че не осъзнавате колко рушите, зад гърба си.
-   Не мисля!!!
-   Точно така, не можеш да го измислиш защото си болна. Ще те попитам нещо. Сещаш ли се за друго същество-природно, което да разрушава земята, безмисловно и безрезервно?
-   ....
-   Не, няма!
-   Ок, кои са тогава хората които са Аболни???
-   Циганите- те са искрени и инстиктивни. Първични..
-   Хахаха, тва е лудо. Трябва да се мисли преди да се действа!
-   Това са оправдания. Нищо не трябва задължително. Освен да си добър. Тук това го няма, заради вируса. Той го допусна в системата си и сега ще бъде наказан. Вие унищожени.
-   Интересно е, че над него също бди някой.
-   Над всекиго бди някого!!!           
                                                                                              05.05.2008

Неактивен Amenun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Сън 2:
Нощ е. Аз се намирам на брега на плажа има много звезди, морето е сравнително спокойно. Много е красиво. Това е от този тип вечери в които усещаш цялата енергия на спокойствието в природата без да си обезпокояван от никого. Лек вятър идва от към морето, приятно е . В един момент започва силна вибрация Земята започва да се тресе, усещам как се задушавам не мога да дишам, все едно земното притегляне се е увеличило с педесет пъти. Някаква силна преса в гърдите ми, напъвам се, опитвам се да извикам. Знаете, ако сте се возили на паратропер или гондола, когато тялото се съпротивлява на въздуха който е срещу му започваш да викаш така улесняваш дробовете. Това нещо продължава около десет минути. Разбирам, наблюдавайки звездите и небето, луната и появяващото се слънце, че всъшност Земята е ускорила своето въртене.
Всичко спря. застанах неподвижна и поех дълбоко въздух, сякаш го правих за първи път. Слънцето леко се процеждаше на ръба на хоризонта, пробивайки с огнено-червените си лъчи. Тръгнах. Стигнах до езеро което се намираше сякаш като предверие на морето. Цялото беше с висока папрат, имаше малка пътека навътре в езерото направена от дъски-като понтонна пътека. Цялата-от двете страни и от горе- беше покрита с бели чершафи, които се развяваха, на забавен кадър, държани от сутрешния топъл вятър. Тръгнах по тази пътека. Всичко беше изумително красиво. Движех се по сърцето на оранжевото слънце, носена от невероятно чист въздух. Стигнах края на пътеката, пред мен се откри най-внушаващата гледка която съм виждала. Юпитер беше сякаш на педя разтояние от мен. Беше се приближил толкова близо до Земята, че имах чуството ако направя една крачка и съм на него. Беше огромен и оранжев, виждах целия му релеф, усещах кислорода който лъхаше от него. Беше изключително. Събудих се. Навън е тихо.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Планетата ни няма да бъде унищожена. Може човешкия род да бъде намален драстично, но няма да бъде разрушено земното биологично тяло. Все пак и ние си вървим по някакъм план на развитие. Нали сега вече сме дали старта на еволюционния възход, инволюцията ни е стигнала до края си. Започнало е бавното и трудно изкачване по еволюционната спирала. Това става сега, в края на Петата Подраса на Петата Коренна Раса. Започнало е зараждането на Шестата Подраса.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27