Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 270422 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Stardust

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Stardust,не искам по никакъв начин да те обидя,затова ако се почувстваш обидена,знай,че не е нарочно :) Когато някакво лично и дълбоко преживяване се обсъжда,думите никога не са достатъчно деликатни.



Чудно ми е дали наистина мислиш,че онова нещо е било Исус,и ми е чудно дали повярва,че тези същества имат каквото и да е общо с теб.
Дали повярва и най-вече ЗАЩО,ако си повярвала :) Заради положителния оттенък на преживяното ли? Или заради нещо друго?

А ако не си повярвала - кое е според теб нещото за съмнение? :)




П.П.
Странно ми е,че никога,никой и никъде,когато става дума за преживяване от подобен тип,не предполага,че всичко може да е пълен маскарад и нито съществата да са добронамерени,нито онова да е било Исус,нито казаното от някое от тях да е истина.
Нека не забравяме,че всичко това може да се постигне с апаратура.И,което най ме притеснява,това ти се е случило някак спонтанно и изведнъж,можеш ли да се сетиш за причина?

От информацията,която си дала до сега,оставам с представата,че някой порсто е натиснал копчето на излъчвателя.Моля те,опиши рамката на нещата по-подробно,тъкмо рамката - няколко дни преди и след преживяването :) И всичко странично,свързано с него.


П.П.1.
И на вас не ви ли прилича,че подобни случки на обикновени хора зачестяват? Без причина за тях? Просто група висши същества са решиил да се съберат,да извикат Исус,да дръпнат човека и просто да му кажат,че не е сам...няма проблем.

Струва ми се,че пропагандата излиза от киноекрана и влиза в по-личния кино-екран.Подготвят ни много здраво.Новият Индиана Джоунс например е изключително смел и никога не съм вярвал,че ще кажат толкова директни и чисти неща дори в подготвителен филм.Сега явно минават на генераторите и пускат преживявания сред самото общество.

Спорт-Здраве2,

не се обиждам, щом сам писала тук, очаквам всякакви коментери... ;)

Не мога да кажа, че вярвам 100%. 4овешката ми логика винаги ще се съмнява... По принцип вярвам в тези думи: човек не избира това в което вярва, ТО избира човека. (източна мъдрост, не се сещам на кой точно).

Относно дали Онова Нещо е било Исус - твърдо НЕ. ТО беше Духовно същество, което приемаше образа на Исус. Ако знаех защо, щях да кажа, ама незнам...


Относно това кой е бил Исус, има толкова версии..., от които едната е че е Духовно същество от сащесва които са от 6to измерение (Христовото съзнание) приело образа на Исус. (това го пише на много места, а аз съм го чела години след като ми се случи), което само съвпада с видението ми.

Кakво общо има с мен, не знам? А колко ми се иска да знам.......!

Маскарад? Възможно е ... Но не и тази случка.

Вярвай ми, имам доста случки и не всички са приятни, доста са се опитвали да ме манипулират, но едно е вярно - вътре в нас има "нещо", викай му интуйция, 6-то чувство, духовна сила или каквото и да било, което ако го раzвиваме, само може да ни помага да разпознаваме и да се пазим от манипулациите.

Освен това, щом има Добро и Лошо, ще има и Манипулации и Истински положителни преживявания.

На кое как ще гледаме - въпрос на свободен избор. Границата е много тънка...

Чистото и пълно съзнание е истинското усещане за съществуване

Breath

  • Гост
Stardust,
Прочетох с голям интерес всичко, което си писала за преживяванията си в езотерика и в другия форум, интригуващо, наистина. Но, има нещо, което ме смущава. Всичко някак е прекалено "подредено", прекалено съзнателно за мен.
Склонна съм да се съглася със Спорт - Здраве2 и мисля, че всичко това наистина може да е манипулирано. Всеки в този форум знае, че резултатите, които могат да се постигнат с подходящата апаратура са много реални и могат да те накарат да бъдеш на 100% сигурен.
Интересно ми е като казваш "духовно същество" какво имаш предвид точно? Каваш, че "то" е било "духовно същество" и е приемало образа на Исус?

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Нормално е образът да е на Исус. Все пак християните, дори и несъзнателно, свързват всичко възвишено и духовно именно с този образ. В случая това, че човек не е силно вярващ не е от съществено значение - той пак ще свърже духовността с Христос. Stardust, може би досега си оставяла тази духовна част у себе си на заден план, считала си я за нещо маловажно и незаслужаващо внимание - на знам, това са само предположения. Отговорът сама ще трябва да си го намериш. Аз лично на твое място не бих се притеснявал за това дали въпросния образ е създаден от мене, от моето подсъзнание, от моето свръхсъзнание (духовната ми същност)или от някое неизвестно духовно същество. Вариантът да си обект на манипулация от някаква чужда злонамерена воля го изключвам. По-важна е реакцията ти на този твой сън. Какви чувства предизвика  в тебе; накара ли те да погледнеш на някои страни от живота ти от по-различен от обичайния начин; накара ли те да се замислиш за въпроси на които дотогава не си обръщала внимание; накара ли те да откриеш неща в себе си, които до момента не си забелязвала? Сънят ти промени ли те с нещо (поведение, светоглед, мисли, желания, цели)? Задавайки тези въпроси, разбира се не очаквам отговор. Той е важен преди всичко за тебе самата.

Неактивен Grain

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Здравейте на всички.Темата ми е много интересна по принцип, а това, което сте писали просто ме провокира и аз да споделя личен опит.Много колебания съм имала относно това дали трябва или не да се споделят опитности и да се тълкуват, като най-вече съм се притеснявала от това, че когато не си сигурен в нещо е много лесно да приемеш чужди убеодения да свои и да поемеш в грешна посока.Както е например и случая със Stardust. Но пък ми се струва сега, че когато преживееш нещо толкова силно дори човешкия скептицизъм, който вирее във всеки от нас е по-слаб и правилното тълкувание ни се забива в очите.
Личното ми мнение за твоето преживяване Stardust, е че трябва да вярваш в първоначалното си позитивно усещане и да го използваш както досега.Ето в такива случаи мисля обсъждането отнема от опитността.Това е като брилянтните идеи, които ни идват изведнъж и поради силното щастие, което ни дава това искаме да ги споделим с хора, за да се почувстват и те щастливи.После се чувстваме ограбени и идеите са сякаш залязли.
Така че скъпа, дано не сме те ограбили. ;)
Иначе исках да попитам, защото ме гложди вече дълго време.Случвало ли се е на някого и може ли да ми обясни какво представляват нещата които виждам и които аз лично наричам "отражения".Това е нещо като аура на предметите, но не е аура.Просто това е единствения възможен начин по който да го опиша.Започнах да ги виждам, когато започнах да правя упражнения за визуализация - явно нещо съм пообъркала  ;DВ началото ми беше интересно и продължавах и продължавах.в начало го виждах само когато светлината осветяваше предметите по специфичен начин, но след това виждах и в тъмна стая ??? След известно врме ги виждах непрекъснато, до пиковия момент, когато се обърквах кой е реалния предмет и кой "отражението".А, забравих отначало всички тражения бяха в розово, но после се промениха и понякога дори не се различаваха от нормалните зветове на нещата.Спрях да правя каквито и да е упражнения, защото се уплаших.И тогава сънувах един индиец ???, който ми обясни много мило, застанал насред хола ми, че това е част от аурата на нещата, но не е никакво развитие и ми е абсолютно непотребно и повече да не е занимавам с това.
Малко дълго стана всичко, за което се извинявам, но ако някой може да ми даде някакво обяснение или мнение по въпроса ще съм му много благодарна. :)
Съмна се,всички го виждаха,но упорито чакаха петелът да изкукурига,преди да станат от леглото. А ако

Breath

  • Гост
Задавайки тези въпроси, разбира се не очаквам отговор. Той е важен преди всичко за тебе самата.

Всичко това, въпроси, отговори, мнения, каквито и да са, наистина са важни единственно за теб и ще помогнат за отговорите, които търсиш. Или поне за някои. Дано обясниш нещата за себе си Stardust, защото вероятно е важно в този момент да получиш някаква яснота. Ние можем да си говорим всякакви неща тук, ти просто ги "използвай" за себе си и не се отказвай да ги търсиш.  :)

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Oф, малко са сънищата, които помня, когато се събудя и този е един от тях. Сънувах го преди седмица.

Прибирам се от някъде си, привечер, когато чувам сирените да вият. Обръщам се и виждам Витоша в пламъци,миг по-късно започва да вали дъжд от големи огнени кълба над София. Всичко вие и пищи. А аз си седя най-спокойно и наблюдавам, осъзнавайки, че в момента сънувам и мислейки си - "Това е... краят"

Много ясен и реалистичен сън с цветове и звуци, забил ми се е в главата доста здраво и не излиза от там.



Не знам дали може да се прави връзка между сънят ми и това, което се случи в Челопечене преди няколко дена, но мисля че има нещо (колкото и тъпо да звучи)
Това в цитата съм го постнал на 17 май.
П.П. Явно не е било привечер а рано сутрин на изгрев слънце

Неактивен 3 in 1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Ооо, не се притеснявай, не е свързано с Челопечене. Просто Витоша е заспал (временно) вулкан и е време вече да се събуди. Въобще не бих се очудила - с тази негативна енергия наоколо. Ако пак го сънуваш съшият сън, значи казвай да се евакуирваме овреме.
Спрете Земята, искам да сляза!

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Ооо, не се притеснявай, не е свързано с Челопечене. Просто Витоша е заспал (временно) вулкан и е време вече да се събуди. Въобще не бих се очудила - с тази негативна енергия наоколо. Ако пак го сънуваш съшият сън, значи казвай да се евакуирваме овреме.
Огнените "топки" не идваха откъм Витоша, а обратната посока ...Димът от планината беше от горски пожар, не вулкан. Това си го спомням много ясно. Този дъжд от огън се сипеше навсякъде, включително и в града.
Ако може да се търси някакъв смисъл в това, мисля че той е символичен, не трябва да се разглежда буквално.
От известно време започнах да си записвам в едно тефтерче (звучи налудничаво сигурно) сънищата си, за да не ги забравям...Някои от нещата действително се случват , не 1 към 1 с това което съм "видял", но приблизително по сходен начин, останалите са прекалено странни и откачени, за да ги тълкувам.
Иначе не съм го сънувал отново, но сънувах земетресение съвсем наскоро (преди два дена). Не беше фатално земетресение, но достатъчно силно, за да събори книги от етажерката или да разклати полилея. Така че предполагам, че това е което ни очаква, освен това мисля че ще е през лятото, защото помня че ми беше топло...
П.П. Не се правя на медиум или на нещо от този род, просто споделям най-искрено...
« Последна редакция: Юли 08, 2008, 15:56:05 pm от Hannibal »

Неактивен 3 in 1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
До Stardust:
28 И като влезе в къщи, слепите се приближиха до Него; и Исус им каза: Вярвате ли че мога да сторя това? Казват Му: Вярваме, Господи.     
29 Тогава Той се допря до очите им, и рече: Нека ви бъде според вярата ви.    
30 И очите им се отвориха. А Исус им заръча строго, като каза: Внимавайте никой да не знае това.    

Благодаря ти, че го сподели, но не го разнищвай повече и не се обяснявай повече. Важното е, че нямаш негативно чувство след случката, каквато и да е била тя. Чувството е най-водещото и важното винаги. Запази позитивизма в себе си. Лично аз на два пъти съм била в ефирно тяло веднъж на друга планета и два пъти под земята. Но до мен ВИНАГИ имаше някой плътно от дясната ми страна и ме водеше с лекота. Обясняваше ми без думи, телепатично. Веднъж наблюдавах в небето космическата битка между доброто и злото. Стисках палци (за доброто, разбира се) и гледах с напрежение.  Войната я има и тя е изтощителна, но за нас е най-важното да сме на страната на доброто, истината и любовата, защото всеки от нас помага за развоя. Да не забравяме, че голямата битка винаги е била за душите. Това е най-ценното, което имате, пазете си ги и благодарете винаги когато се сетите на Ангела си Пазител и на Господ! Викайте го в критични ситуации, вместо да се мъчите да визуализирате туй-онуй, бла-бла.  Самостоятелните летежи нощно време са опасни!!! Лично на мен ми се изправиха косите от страх, когато ги четох тез неща. Много неща не знаеме. Другите си сънища няма да ги коментирам, те са се превърнали в рутинни разговори с всичките ми починали близки. Понякога се и караме. Мислех, че съм чисто, ама чисто луда и не знаех към кой доктор по-напред да поема. Но как стана така, че първо отидох за съвет при един свещенник в черквата и той миказа просто да запаля свещичка и да помоля Господ тези мои починали близки да не ме безпокоят. Направих го и около половин година не сънувах никой. После пак идват, аз пак ги помолвам... и така още някой и друг месец не ги сънувам. Важни неща уча на сън. Например моята баба искаше опело, мойте родители не са викали свещенник при погребението (аз не знаех, даже се възмутих след като ми го казаха), та тя ми даде точни инструкции как и къде го иска. Изглежда тези неща са много важни за духа в отвъдното и не са за пренебрегване никак. А да, веднъж си мерих силите с Океана. Ужас, колко разбита се събудих не е верно, ама оцелях.  Та така, няма скука. Само веднъж ме събуди жужаща холограма на едно извънземно, което ме изучаваше, като че ли ме скенираше, но не се изплаших ни най-малко(надявам се не припадате от смях) Цяла сага е , дълго е за писане. Разликата е, че никога, ама с никакви мои предишни действия не съм предизвиквала тези неща. Всички те са идвали сами. Имам щастлив и позитивен характер. Въпреки всичко, не съм убедена, че трябва да споделям тези неща. Това е нещо като "лампата на балкона по вечерно време". В този смисъл искам да кажа, че човек като пие алкохол светва като коледна елха. Бъдете много предпазливи каква компания си подбирате за алкохолните запои. Същото важи и за яденето. Важно е с кой обядваш на една маса, понеже аурата се ратваря по време на ядене. Хайде със здраве!
Спрете Земята, искам да сляза!

Неактивен SweetInsomnia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
Първо.. малко извинения че така се натрапвам във форума.. Още доста време ще ми трябва да изчета написаното от вас, но пък ми стана интересно..
Та.. още веднъж се извинявам че не съм чела цялата тема и не съм наясно с нещата.. просто исках да споделя..

Преди около 2-3 месеца..
Спя. Събуждам се от смс. От много добра моя приятелка, нека я кръстим Х. Смс-а гласеше нещо от рода ""получих смс от "у". Искал да говори с мен". Виждам смс-а в просъница и дори не помня как съм заспала пак. НО.. по едно време телефона ми звъни и ме събужда. Приятелката ми - Х. И преди да успее да ме пита какво правя, аз я изпреварвам с въпроса "Х, ти получи ли смс-а?" А тя ми вика "Какъв смс, луда ли си..Нищо не съм получавала" Викам явно съм сънувала и и разказах.. Странно, толкова реално беше.
И така денят минава. Забравям за случилото се. След обяд, около 18-19ч. Х ми звъни.. "получих смс от У.. пише че искал да говори с мен". А след минута чак се сетих и я питах "х, ти помниш ли какво те питах сутринта?"
Та доста често се сещам за това.. Случвало ми се е още 1-2 пъти но не толкова детайлно. Иска ми се да знам какво става.. И как мога да разбера кога става въпрос за нещо което наистина ще се случи..   :-\

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Според мен си видяла бъдещето. На мен ми се е случвало но мнооого рядко - да речем два-три пъти в живота ми. Може просто да имаш силна интуиция? А чела ли си Кастанеда и опитвала ли си неговите способи за съзнателно Сънуване?

Неактивен SweetInsomnia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 2
 Алис  :)
Нищичко не съм чела и пробвала.. Съвсем случайно попаднах на форума и тепърва разбирам много неща от тук. Страшно интересни са, но няколко дена не са достатъчни да изчета всичко което ми се иска.. ;)
А относно интуицията.. сигурно трябва книга да издам ако почна да описвам "съвпаденията" случващи ми се всеки ден..
За Кастанеда.. сега ще си потърся нещичко. ;)

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Да ти кажа честно, почвам да се чудя дали мястото на новачки в Сънуването, като нас е тук. Хората тука Сънуват, материализират се,дематериализират се, правят си аурите невидими, лилави , златни(току що прочетох напред по темата )...А аз и ръцете си не можах да видя веднъж както си трябва... :D
 Между другото няколкото пъти, когато съм опитвала да сънувам осъзнато, все стигам до един не особено приятен страничен ефект...но се притеснявам да говоря за това.
Въпрос до Н. ( ако види...): Теб кой те научи да Сънуваш? На частни уроци ли си ходил, или от книгите, и после с опити и грешки?? Моля те, отговори ми - интересувам се за себе си. На мен все не ми се получава - може би подсъзнателно изпитвам страх, или ми липсва концентрация или нещо такова... ???

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Не съществува никой, който да те научи, ако не ти е дошъл момента. Ако ти е дошъл момента и най-добрия учител би ти бил излишен :)

Не ме е учил никого.

Неактивен Алис

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
Благодаря за експедитивния отговор! :) Моето време явно не е дошло, а не мога да кажа, че не съм положила усилия.
Като говориш с такава вещина , очаквах че имаш свой учител - тайнствена, зловеща фигура като дон Хуан... :D
Я кажи, ти как започна, има ли някаква утвърдена и безотказна формула или всичко става от самосебе си?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27