Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 269439 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Ами нишката въобще не съм я виждал още, въпреки че съм сигурен, че е там :)! Иначе тялото си го виждам много ясно в леглото ( един от последните пъти даже
беше през деня и най-накрая го видях на дневна светлина :) ). Усещането, когато напускаш тялото не мога да го опиша напълно, много е странно :) , сякаш ставаш лек като перце и знаеш, че можеш вече свободно да се издигаш. Аз  лично се отделям като почвам да плувам "жабешката" :D все едно съм във вода и
така, гребейки с ръце, се издигам. Най-интересното е, че вече два пъти ми се случва с астралното си тяло да отида при брат ми и майка ми и ги будя и те ме усещат, но на другия ден не помнят нищо от "дръпването" и ми казват, че съм сънувал, а аз знам и даже съм сигурен, че това не е сън :( ! Много интересно защо не помнят даже да са ме сънували, или пък аз през цялото това време съм сънувал?! :-\
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Магнолия, хайде казвай без бой, как изглеждаше съфорумеца и с какво беше облечен, барем някой се разпознае. ;D
По- важното е, дали ТОЙ би желал да бъде разпознат. Любопитството ни би трябвало да остане на заден план в този случай. А иначе лесно мога да го питам. Човекът си каза ника.
Аз си анализирах съня и стигнах до изводите, че мозъкът ми по някакъв начин се е явил като продължение на виртуала. И друг път ми се е случвало, предвид многото време, което прекарвам в нета.
Трябва да ми е като обица на ухото. :-\
Просто съм  влязла  във форума, докато спя и съм осъществила контакт с някой, пишещ в моя тема или тема, в която съм писала.
Имали ли сте такива случаи?
« Последна редакция: Май 06, 2008, 11:08:59 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 542
Какво има да разпознаваме?  ;D Тези приключения не са нищо ново по тези места-разбирай съответния Форум. ;)
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Цитат
По- важното е, дали ТОЙ би желал да бъде разпознат.
Естествено, че преди да обявиш кого имаш предвид трябва да получиш неговото съгласие.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Снощи, 12ти срещу 13ти май, за първи път сънувах повече от един сън едновременно.
Имаше една сюжетна линия, която винаги започваше по един начин и свършваше по друг начин, но в междуметията в съня имаше вероятности, кръстопътища и варианти. Изсънувах всички тези варианти("всички", които въображението ми ми беше предложило, тоест 3-4) едновременно и това наистина е трудно да се опише с думи.
Първо е само знаене за вариантите. После, когато все още сънувах и на заден план в съня си си спомнях разни неща, те бяха от един вариант. Сякаш можех да кажа "Да! Така беше току що!". След това се сещах за това, че вариантите са били 3-4 и веднага ми изникваха други спомени за историята и можех да кажа "Да! Ето така беше!", само че в никакъв случай това не означаваше, че не е било по първия начин.... Много странно чувство. И всички спомени за съня, които сънувах, се самопреживяваха също толкова ярко и също толкова категорично и подробно, както се бяха случили за първи път.

Всичко беше като някакъв омагьосан кръг от спомени, които толкова бързо си спомнях и те толкова бързо се самоповтаряха, че съвсем изгубих усет за това кое е "сега" и какво изобщо става.

Случвало ли ви се е подобна обърквация? И сънят ми не беше спокоен. Будех се, спях сякаш много плитко, въобще не си бях починал както трябва. Колегите ми казаха, че изглеждам като след нощна смяна.
« Последна редакция: Май 14, 2008, 09:16:17 am от Mirotvorec »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Хорус, казва, че такова сънуване се получава, когато те облъчват с психогенератор.
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
...Или когато си усетил Духът...  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен WhiteKnight

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 230

А не! Имам впредвид когато "дръпнеш" в астрала свои роднини и приятели нищо неподозиращи и спейки си спокойно... И то без да ги предупредиш или да се настройвате взаимно за "нощни приключения". 
Бързо да си признае, кой ме "дръпна"  преди два дни.  ;) Сънувах двама съфорумци на място, където съм живяла преди години. "Говорехме" телепатично. За съжаление почти нищо не помня/ защото се събудих и после заспах отново/, но си спомням идеално, как изглеждаше единият и с какво беше облечен, мястото, настроението. Сънят беше много ясен и цветен.
П.П. Не познавам лично никого от форума.

Къде си живяла преди?

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Хорус, казва, че такова сънуване се получава, когато те облъчват с психогенератор.

Честито на печелившите софианци.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Къде си живяла преди?
В Югоизточна България. Но това няма връзка със съня, освен , че там е родното ми място, а в съня то метафорично заместваше "моя територия" във форума.
Сънят: Някой от форума (Представя се.) ми идва на гости, за да ме пита нещо.

След събуждане в главата ми отеква една дума. (Което аз изкуствено свързах с елементи от съня и търсех логиката..)

Следствие: Същият съфорумец ме пита след около месец на ЛС за нещо, свързано точно с тази дума. :)


« Последна редакция: Май 17, 2008, 04:29:10 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Oф, малко са сънищата, които помня, когато се събудя и този е един от тях. Сънувах го преди седмица.

Прибирам се от някъде си, привечер, когато чувам сирените да вият. Обръщам се и виждам Витоша в пламъци,миг по-късно започва да вали дъжд от големи огнени кълба над София. Всичко вие и пищи. А аз си седя най-спокойно и наблюдавам, осъзнавайки, че в момента сънувам и мислейки си - "Това е... краят"

Много ясен и реалистичен сън с цветове и звуци, забил ми се е в главата доста здраво и не излиза от там.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Витоша е била вулкан преди мнооого години. Казват, че не е съвсем изгаснал. ;)
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Stardust

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 26
Здравейте,

Започвам с една моя случка, която остави траъни следи в съзнанието ми.
Надявам се да ви е интересно...

2001 г. Лято е. Август - началото. Към 16:30 след обяд. Мия си чиниите (спомням си, че си разсъждавах нещо относно бебешки пюрета, детето ми беше на 6 месеца и го бях пуснала в проходилката в хола). Изведнъж усещам че ме облива много приятна топлина (времето беше горещо, но тая топлина беше различна, много приятна, галеща). Точно, където е 3-тото око започвам да усещам вихър, като спирала, усещам че се отнасям "на някъде", за секунди се оставям на усещането, но изведнъж ме стряска мисълта за детето, викам си: "Ако припадна или заспяа какво ще превя с бебето?! (беше започнало да ми се случва това от няколко месеца и знаех че ще изгубя съзнание и ще видя нещо, до тогава бях виждала само неща които засягат личният ми живот и които се случиха след години ТОчнО по същия начин, както ги бях видяла). Та хвърлих чиниите и хукнах към хола. Взех детето и го сложих на леглото, хорица, заспа за секунди, направо ГО приспаха!!!

Легнах до него и докато затворя очи се почна... Видях една златиста спирала която се въртеше бавно (обратно на часовниковата стрелка), после увеличи обороти, докато се стесни в малка точка, при което се разтресох малко и изведнъж за по-малко от секунда ре реех "Някъде си".

Наоколо нямаше нищо. Тъмница. Стоя в тъмницата и се вглеждам в нищото, изведнъж пред очите ми се  появява мъгла, все едно сам в мъглявината на някакво съзвездие. Мъглявината се разсейва и виждам две огромни колони от ляво и дясно. Не бяха от никаква материя, бяха от енергия. Погледнах надолу - нямаха край, нагоре също. Пред тях голяма арена, като амфитеатър, с няколко реда стъпала, всичко от енегия, прозрачно, бяла, светеща. В центъра на арената "стол"? . "Знам", че трябва да седна на стола. По стъпалата на "амфитеатъра" стоят "същества - много, едно до друго, ама много, стотици, хиляди, хнам ли...?! Високи над 3 метра, ако не и 4. Нямат тела, само силует от светлина, бяла, леко синкава, сияеща. Имат само две очи - черни. Вглеждам се в очите на едно от тях. Невероятно!!! Нямат "дано", все едно са "безкрайни". Гледайки в очите му сещам "ВСИЧКОТО" , "БЕЗКРАЙНОТО", "МЪДРОСТТА", "ДОБРОТАТА", ................................ незнам, нямам думи да го обясня.... ТО е УСЕШАНЕ - СЪСТОЯНИЕ. "Разбрах" - ТЕ нямат индивидуално съзнание, но са запазили индивидуалността си (да не кажа голяма приказка, но чак тая година горе долу разбирам какво значи това,  тогава ми звучеше като на китайски!).

ТЕ издават звук, нещо като хммммммммммм, ВИБРАЦИЯ. Звучи мелодично, разбирам я като нещо определено, нещо конкретно, строго определено...

Тръгвам към "стола". Той е много странен, като от "букви", значи, като живи са, вибрират. Не съм срещала нищо подобно през живота си. Сядам с лице към входа и чакам. От входа се задава силует. Рее се, няма крака. Виждам човек в бяла, стара дълга дреха, износена. Доближавайки се към мен виждам - Исус Христос!!! Е това вече ме шокира! (хорица, през живота си не съм се интересувала от тази личност. В църква сам влизала сигурно 2 пъти - като са ме кръщавали и на сватбата ми. Анти-религии съм. Откъде накъде ще виждам точно пък него?!?! - това беше първото, което си помислих на момента).

Приближавайки се към мен лицето му постоянно се променя, виждам го по всякакви възможни начини, по които са го рисували и описвали къде ли не.

Стига до мен и с жест ми показва всичките същества и ми казва:

"Виждаш ли ги! Аз не съм това, което си мислят за мен. Аз съм един от Тях.

ПОМНИ - Ти не си сама. Ние ВИНАГИ сме с теб!"

Целуна ме по челото и ... видах прозореца в хола срещу мен.

Ставам, цялата съм мокра. Плакала сам, а нямам спомен.

В такова състояние, никога не съм била, то е неописуемо с думи и по силно от всичко, което човешкия мозък може да си представи.

П.С. Прикачвам ви скица и уточнявам, че тогава бях толкова доволна от живота си, нямах проблеми, бях щастлива. В смисъл, че не съм имала нужда от подкрепа, че мозъкът ми да възпроизвежда такива успокоителни картини. После, всек път когато повикам спомена от тази случка, а той е толкова жив (по-жив от мен самата), ми идва такава сила и спокойствие че, без да се майтапя, понякога имам чувството че ще хвръкна в БУКВАЛНИЯ смисъл на думата.

И най невероятното е, че съм си много нормална и съм си толкова с всичкия, колкото не може да бъде!

С нетърпение очаквам вашите коментари и критика.
« Последна редакция: Май 28, 2008, 15:15:25 pm от H. »
Чистото и пълно съзнание е истинското усещане за съществуване

Неактивен nedelia

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 7
 Искам да споделя последния си сън, който сигурно ще помня цял живот, и ако някой може да ми каже  кой е контактувал с мен насън, ще бъда безкрайно благодарна, защото искам да знам! Сънувах, че съм в църква и съм застанала точно под купола, върху мраморен под, на който има червен кръст, а аз съм точно върху кръста, обърната с лице към олтара, срещу иконите на Св. Богородица и Исус Христос. До мен бяха двама мъже, облечени в черни монашески дрехи, с качулки на главите, така, че виждах лицата им от носа надолу. Единият само стоеше и гледаше, а другият ме караше да се молим заедно дълго време. Не си спомням нищо от молитвите, само помня двете икони, кръста, върху който стоях и ръцете на монасите пред гърдите им в молитвена поза, с приведени глави. Не разбрах кои са, но се събудих странно спокойна, все едно наистина съм била в църква.Ами, това е. Ако може да го коментираме, ще се радвам. 
Това бях написала преди време, когато бях с ник hipokrat.
Все още сънят ми е ярък, все едно е било наяве! Цялата вътрешност на църквата беше бяла, мраморна. Кръстът беше върху мраморен кръг.Мъжете бяха от дясната ми страна. Този, който мълчеше, с цялото си безмълвно поведение
ни насърчаваше за молитвите, отново и отново...

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Stardust,не искам по никакъв начин да те обидя,затова ако се почувстваш обидена,знай,че не е нарочно :) Когато някакво лично и дълбоко преживяване се обсъжда,думите никога не са достатъчно деликатни.



Чудно ми е дали наистина мислиш,че онова нещо е било Исус,и ми е чудно дали повярва,че тези същества имат каквото и да е общо с теб.
Дали повярва и най-вече ЗАЩО,ако си повярвала :) Заради положителния оттенък на преживяното ли? Или заради нещо друго?

А ако не си повярвала - кое е според теб нещото за съмнение? :)




П.П.
Странно ми е,че никога,никой и никъде,когато става дума за преживяване от подобен тип,не предполага,че всичко може да е пълен маскарад и нито съществата да са добронамерени,нито онова да е било Исус,нито казаното от някое от тях да е истина.
Нека не забравяме,че всичко това може да се постигне с апаратура.И,което най ме притеснява,това ти се е случило някак спонтанно и изведнъж,можеш ли да се сетиш за причина?

От информацията,която си дала до сега,оставам с представата,че някой порсто е натиснал копчето на излъчвателя.Моля те,опиши рамката на нещата по-подробно,тъкмо рамката - няколко дни преди и след преживяването :) И всичко странично,свързано с него.


П.П.1.
И на вас не ви ли прилича,че подобни случки на обикновени хора зачестяват? Без причина за тях? Просто група висши същества са решиил да се съберат,да извикат Исус,да дръпнат човека и просто да му кажат,че не е сам...няма проблем.

Струва ми се,че пропагандата излиза от киноекрана и влиза в по-личния кино-екран.Подготвят ни много здраво.Новият Индиана Джоунс например е изключително смел и никога не съм вярвал,че ще кажат толкова директни и чисти неща дори в подготвителен филм.Сега явно минават на генераторите и пускат преживявания сред самото общество.
« Последна редакция: Май 28, 2008, 15:27:41 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27