Автор Тема: За Сънищата, Осъзнатите Сънища и Опитностите Извън Тялото  (Прочетена 270391 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Amenun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
това е последният ми сън от преди 6 дни,
а иначе съм съгласна- и да няма да бъде унищожена планетата ни, ще бъде изчистена...
Сън:

Пловдив беше окупиран от турците. Имаха огромна база приличаща на гигантско хале, три или четири етажно, което покриваше почти целия град. Главната в Пловдив беше покрита отвсякъде с ламарина и вместо старите сгради, които сега бяха полуразрушени, имаше сергии разпростряни по протежението наулицата. имаше голяма криза за работа, в цялата страна, за това много актъори ходеха в базата да играят-предимно млади, на тези павилиони изнасяха кратки етюди-представления. отивах натам да взема Стела (моя много добра приятелка-актриса), след едно такова. когато отидох при нея, тя бше силно изпотена и трепереше. Каза ми че трябва да сме много бързи, защото трябва да се махнем от базата преди 17:00, след 17:00 който българин хванат вътре бива убит. Виждахме вратата на асансъора-последния-започнахме да тичаме хванали помадите по дългия коридор, на края имаше хоризонтално на него дълга маса, зад която стояха военни ала-ЧеГевара. Накрая преди асансъора минахме през датчици като за метал, но не бяха за метал-нещо индикираха след мен. започнахме да тичаме яко защото разбрах че съм им в списъка за унищожение. Защото проповядвам любов и говоря за енергия- а това беше забранено. хората не трябваше да се информират въобще и да знаят за тези неща. Излезнахме навън на някакво огромно поле, чак в далечината се виждаха блокове- от там започваше БГ зоната. Побягнахме натам. Един турчин ни видя, погледна си индикатора, извади нещо като бутилка, извади нож, направи нещо с ножа и метна бутилката по нас- беше бомба. Започнах толкова силно и бързо да тичам, че не можех да дишам, само трябваше да тичам нищо друго. Успяхме да избягаме. много жъзмотена казах на Стела че няма да оставя нещата така и ще отида в телевизията. Отидох. Говорих. Тази от ТВ каза, даже, че трябвало да се вдигне народа ако не искаме всички градове да заприличат на Пловдив. След интервюто ме съпроводи до задния вход с предтекст, че отпред ме чакат много журналисти. Когато излезнах от задната врата и тя след като се хлопна зад гърба ми, видях че се намирам отново в гадната база на турците. Мамка му беше ужасно напрегнато. Апаратурата им веднага индикира че съм там, всички започнаха да се оглеждат.Видях, че там има много китайци. И цялата работа е комбина на китайци и турци, които искат да завземат света, оказа се че имат хиляди такива-огромни бази-по целия свят. БЕШЕ СТРАШНО. Подгониха ме няколко китайки, аз се затичах по коридорите и се скрих в едни тоалетни, които бяха големи и разчупени коридори-нямаше прозорци нищо. Сетих се за филмите и влезнах в един отдушник. След като мина опасноста слезнах за да намеря начин да се спася, тръгнах по вътрешните-аварийните стълби- надолу. Точно когато влезнах на долния етаж пред лицето ми се появи една китайка размахвайки нож на 2 мм от лицето ми. Изплаших се и първосигнално я хванах за гърлото, започнах да стискам, чувах че другите идват, знаех че ако и пусна гърлото тя ще се развика и край. Стисках я и виждах как почервенява, докато не спря да диша-убих я –ужасно чуство-да отнмеш нечий живот-ужасно. Поставих я в една вана до мен и продължих надолу докато не попаднах в едни складове, Гигантски пространства пълни с големи кутии които бяха пълни с оръжия, не ги видях, но знаех. Там ме подгони един турчин-побягнах опитх да се скрия зад една химическа тоалетна. Чу ме. Пристъпи към мен и извади нож. Нямаше къде да бягам. Е тогава се разплаках. Помолих го да не ме убива с нож да ме застреля. той сякаш усети нещо силно от мен- подаде ми ножа и избяга. хванах ножа и отрязах косата си. Тръгнах хладнокръвно през базата, да се измъквам. Интересно беше, че всички бяха в панталони, така разпознаваха кой от къде е, бяха с различни цветове. Българите носеха тъмно сини, чистачките с розови,китайците с жълти, а турците-черни. Аз обух един розов който намерих след като задуших китайката. Последно помня преди да се събудя, как вървя през базата, виждах всичките разгърнати планове и системи за завземане на територии- имаше хиляди да не кажа милиони оръжия-безкрайни редици с автомати, базуки бомби....

беше много страшен сън 
     

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Ярки и интересни сънища. Добре предадени по стил.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Нека и тук да го постна.
Цитат
Бързо да го напиша, докато не го забравя.
Първото нещо, с което ме потресе сънят беше, че България и Турция се били обединили. Нищо лошо до тук, но името беше Обединени "някаква друга дума" турци(!). Хората бяха възмутени, но българите не можеха да направят нищо, заради някакъв mind control мисля. Естествено имаше борци срещу това "обединение", защото контролът току що е започнал да бъде установяван и е обхванал само част от умовете на българите.
Та, когато видях mind control-a не помня как отидох при един, който поставяше чипове(!).Той резидираше в някаква голяма сграда, като катедрала(ама не точно) и човек трябваше да се катери до там. Всъщност той работеше в стаичка, която беше като издълбана по-късно в голямата сграда. Не бяха чипове инплантирани в кожата, а такива, които те предпазват от mind control-а. Инсталираха се, като под кожата се слага нещо като магнит или друго подобно пособие, и чипа се поставя над кожата, като това нещо го закрепва. Това закрепяне АЗ си го обясних още докато сънувах и може да не е точно такова.
 После разбрах, че Тодор Живков(!) е отново на власт и пак е създадена някаква диктатура. За турците нищо не се споменаваше, освен от българите, които срещах(и не помня много добре). После ходих при родителите ми, които уж не бяха mind control-нати, но ме разубеждаваха да действам срещу властта. Бяха наплашени. Човекът с чиповете ме прати при друг, който също поставял и работеше на по-нормално място в града.. С него не помня какво говорехме, и не съм сигурен дали ми е барникал нещо по чипа(ъпгрейд може би  Huh. Като се замисля може първия да е слагал закрепящото устройсто, а другия самия чип или първия да ме е пратил при втория да ми сложи закрепящо устройство и после първия да ми сложи чипа(ходих доста пъти пр него в първата му работилница)).
Време е да кажем за сградата на властта. Беше нещо колосално. Не съм сигурен дали е сградата на чипаря(при който трябва да се катериш) или друга, но него го намирах при влизането в сградата. Входът беше нисък коридор с врати от двете страни. По-нататък завивах на ляво(имаше кръстопът) и беше първата врата вдясно. При второто ми посещение при него на вратата имаше този надпис -->ccp.vo.llnwd.net/o2/www/misc/EVE_Trinity_logo_flat.png
(всъщност като се замисля може и това да не води към голямата зала, но аз си мислех така през цялото време и няма причина да не е вярно)
Където заседаваха властимащите приличаше на някой колосален египетски храм с огромни колони, много висока конструкция. Отвън залата беше като в сцената на Star Wars еп.3, когато след спасяването на императора джедаите отиват при сенаторите, само че цветовете бяха жълти като в Египет. Залата за заседание на властимащите беше обширна с П-образно издигане в средата и там беше разположена дълга П-образна маса.
След ново послещение при родителите ми бях в заседателната зала, смятайки да направя нещо на Живков, но незнаех какво точно. Понеже беше свободно за хора да си влизат в залата, като свърши заседанието видях, че 10-15 има в редица и Живков се поздравяваше с тях. Наредих се на края на редицата и нямайки подръчни материали, като дойде да ме поздрави му излепих мощен токат. Нещо си говорехме с него и после ме изкараха във входната зала(с големите колони) и ме заведоха до единият й край. Вкараха ме в някаква стая и аз излязох от там уж след година, но не съм сигурен от къде знам колко време съм лежал(просто съм знаел, все пак аз съм лежал  Huh).
След това пак ходих при пича с чиповете няколко пъти(При първия, при втория в града бях 1 или 2 пъти само). Той явно беше станал нещо като администратор или счетоводител и изнасяше информация за "нашите хора", макар че друг борец за каузата не бях виждал, освен втория чипар. Явно вдъхновен от идеологията на асасините бях навлякъл дрешките и оръжията на Altair --> vardenfell.files.wordpress.com/2007/07/altair.jpg
www.everyeye.it/public/immagini/11072007/c_AC-Altair.jpg
Отидох в заседателната зала и се бих първо с не помня кого, след това със една жена от Assassin's Creed и после с Коралски, който аз си знам кой е. Първите ги победих лесно, но втория ме събори на земята и се озорих малко докато го бия. Боят беше с мечове от стомана. Като го измлатих настрани този последния, Живков се отдръпна от масата и започна да ми говори нещо. И после се събудих. Като че ли нямах чип след като ме вкараха в стаичката за година, но може и преди това да съм го махнал или просто да не съм обръщал внимание на него и затова да си мисля така. Със сигурност след като чипарят се премести в коридорите вече не чувах нищо за чипове. Мисля, че ходих три пъти при родителите ми, веднъж след като ме освободиха. При първия чипар ходих доста пъти и в двете му резиденции, а при втория 1 или 2 пъти. Имаше и други хора, с които се срещах, но за съжаление не помня никакви разговори.
Ще редактирам ако се сетя още подробности. Поствам го във фън, защото очевидно е сбирщина от къде ли не, но аз по принцип сънувам бъдещето(макар, че скоро не бях сънувал нищо по незнайни причини) и ако някой разбиращ види нещо, което може да се тълкува да каже. Ако имате въпроси по "сюжета" питайте, може и да си спомня нещо  Wink

Неактивен scarabey

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Здравейте мили хора,
Пуснах един текст в личния си блог.Предполагам,че някой от вас ще проявят интерес към историите описани в текста.
Споделям лични преживявания и изводи.Това е първият ми опит да намеря някаква информация в нет пространството.Естествено имам основни познания - що е астрално проектиране и осъзнато сънуване.Също така съм гледал и филмчета за духове :)
Приятно четене.

smalltalk-1974.blogspot.com/

п.с Не обръщайте внимание на текстовете по долу в блога ,но ако нямате какво друго да четете моля заповядайте.
« Последна редакция: Септември 14, 2008, 01:09:28 am от scarabey »

Неактивен Amenun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Уау, това е доста интересно. Звучи малко като книжките за духове които сум чела като малка. Мисля въпреки всичко, че просто има хора които са отворени за такива неща. Освен това мисля, че има много паралелни светове около нас и не е задължително тези духове да са духове, може да са хора от други пространства които търсят начин за комуникация. Незнам интересно е. Много е важно да усетиш дълбоко в сърцето си енергията такавакаквато идва не да се оставяш на страх или разум да те заблуди. спомням си като по малак на 16 или 17 бях, когато имах подобно изживяване и толкова се уплаших, че щях да умра. Буквално-защото имам слабо сърце. По късно, имам предвид 2- 3 години, разбрах че може и съществото да се изплашило, че ме е изплашило. Мисля,че ако са злонамерени те ще действат директно, а след като има опит за контакт значи имат какво да кажат и просто е хубаво да ги чуеш. Ако можеш, ако не те е страх......ако искаш !
за мен сънищата са много важни. Толкова, колкото и тъй наречената от нас реалност. за това не  е хубаво да се пренебрегват.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Няколко пъти вече ми се е случвало да усетя, че времето по-време на сън тече много по-бързо отколкото в будно състояние. Предполагам това е накакъв трик на мозъка, нещо свързано с мозъчните вълни и импулси, което поражда различно усещане за хода на времето.

Например може да сънувам редица от събития, а като се събудя да видя, че съм спал 10 мин. примерно.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
От друга страна, когато човек не сънува, представата му за време напълно изчезва. Просто няма събития които мозъкът да регистрира и свързвайки ги в тяхната последователност да създаде представата си за време. За примерно една минута (календарно време) по време на сън, човек може да регистрира много повече събития, отколкото в будно състояния, и така тази минута ще му се стори много по-дълга. В действителност календарното време няма никакво отношение към съня - човек се потапя в субективния си свят и си създава собствено време според хода на събитията от съня, а не от физ. свят.
« Последна редакция: Септември 23, 2008, 10:06:37 am от Iris »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
За собствено време не съм чувал, но може би се потапя в една друга реалност, физическа, но с други параметри. Реалност, в която мисълта е реалната сила, тя е тази, която гради или руши, а не някакви си мускули. Е, в такъв случай нормално е процесите да протичат многократно по-бързо  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Идеята ми е, че времето реално не съществува. За да усещаме време са необходими събития които да осъзнаваме. Тези събития в съня могат да бъдат много по-интензивни, просто защото умът ни позволява това.
Едно уточнение може би няма да е излишно: По време на сън по-финните тела на човека наистина се отделят от физическото и пребивават в други планове на съществуване, но сънят не е спомен за тези пребивавания. Последните могат да оставят отпечатък върху съня, но по принцип сънищата човек си ги създава сам чрез подсъзнанието си. Сънищата са ценни именно с това, че разкриват неща от психиката на човека, които той често се опитва да скрие от себе си - страхове, комплекси, неосъзнати стремежи, неизживени навици и емоции, зависимост и др. Но хората отделят твърде голямо внимание на събитията в съня и по-малко на себе си от съня.
« Последна редакция: Септември 23, 2008, 22:25:09 pm от Iris »

Неактивен scarabey

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Що се отнася до подсъзнателното тълкуване с извинение обявявам тезата за банална. За целта има психо аналитици, които, ако не са на кока, биха те оставили да поговориш, за да ти разберат проблема. Но,..ако приемем визуализацията на сънищата независимо какъв е източника, времева величина може да забележим при фактори, които ни влияят и в реалната среда.
Примерно: Каране на кола, возене в автобус и т.н. Всъщност това няма никакво значение, освен ако не го използваш като индикатор на осъзнаване..поне за мен.
« Последна редакция: Септември 24, 2008, 16:04:35 pm от Mirotvorec »

Неактивен 3 in 1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Чела съм, че алкохолът прекъсва връзката с духовния свят. Може би и всякакви упойващи вещества се има предвид.
Абсолютно си права за упойващите. Бият специално по епифизата, която се счита основна за връзките ни с космоса, Бога, висщите енергии и както още ги наричаме. Упойващите трепят трайно епифизата.
Спрете Земята, искам да сляза!

Неактивен Mothman

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
  • Отвори ума, сърцето и душата си!
Само да споделя едни от последните си преживявания в царството на сънищата. :) Сънувах завръщането на "боговете" от звездите, с други думи инвазията на влечугоподобните извънземни, които се върнаха от небесата, за да си върнат планетата, която считат за своя. Една сутрин земята се оказа обградена от всякъде от флотилия извънземни как кораби. Настана масова паника. След това извънземните влязоха в контакт със нас, земляните и ни съобщиха, че те са нашите древни изгубени богове, които са създали нашата раса и сега искат да видят как вървят нещата при техните създания. Бяха влечугоподобни, зелени и много гнусни общо взето! В началото се правеха на добронамерени, помогнаха с лекуването на някои болести и разрешиха някои от екологичните проблеми на планетата. Казваха ни, че са тук, за да ни помогнат в нашето развитие, но постепенно поеха целия контрол над планетата в свои ръце и се оказа, че не са толкова добрички. >:( Започнаха да изчезват хора, първо тайно, след това и напълно явно. Стана ясно, че те са предназначени за храна на "боговете"! Започнаха да използват технологии за контрол над съзнанието и т. н. , за да се държи земното население в подчинение. Хората започнаха много да се страхуват от "влечугите" и сляпо да им се подчиняват. Обаче съществуваше и тайна съпротива срещу нашествениците, която започна да се бори за освобождението на Земята. Аз бях неин член. За съжаление тъкмо щяхме да извършим една от първите си операции срещу извънземните и се събудих >:( ! Жалко! Надявам се само, че този сън няма да се сбъдне, защото иначе брхххх... :o Иначе напоследък ми се случва да се срещна с приятели на сън (в астралния план по-скоро  ;) )и да си говорим. И това не е някакъв си обикновен сън, а действителна среща, понеже те ми казват някои неща, които аз няма откъде да знам и на другия ден като ги питам за тях те ми казват абсолютно същото, което съм чул от тях "насън" !  :D Хайде до скоро и сладки сънища! ;)
« Последна редакция: Септември 27, 2008, 17:57:31 pm от Mothman »
Истината е винаги пред очите ти, стига само да не си ги затворил за нея! ;)

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
То обикновенно като се страхува човек от нещо, съдбата го поставя лице в лице със страха му за да може преживявайки го да го преодолее. Та, ако преживяването по време на сън не свърши работа, може да бъде заменено и с по-истинско.

Max

  • Гост
..........времето реално не съществува. За да усещаме време са необходими събития които да осъзнаваме.
.........................................................
.......хората отделят твърде голямо внимание на събитията в съня и по-малко на себе си от съня.
Интересни мисли.

Ще опитам, ако някой път осъзная, че сънувам да се съсредоточа върху себе си, за да видя ефекта.
Ти би ли споделил своя собствен опит?
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 21:49:17 pm от Max »

Max

  • Гост
Ако позволите, един мой сън, който беше прекалено ярък и започна различно от обикновените ми сънища.

Намирах се в някакъв микробус.Не бях сам.Обзе ме някакво предчувствие, че нещо от страна на водителя на микробуса не е наред.Докато се питах какво,а аз всъщност не успях и да се запитам, микробусът навлезе в много гъсти храсти.

Докато започна да проумявам ситуацията се оказах сам,извън микробуса, движещ се сякаш с главата напред през някаква тъмна материя, не бих казал черна, просто тъмна.

Това свърши внезапно.Озовах се на нещо подобно на поляна с изсъхнала трева.Тръгнах в посоката в която гледах, т.е. право пред себе си.

Озовах се пред ивица пръст, т.е. място без трева.Пръстта беше не сивкава, както сме свикнали да я виждаме, а канелено или шоколадено кафява.Ивицата се оказа 3-4 метра широка алея със засадени в една редица дървета през около 2-3 метра. Дърветата нямаха листа,но затова пък какви огромни цветове! Не знам защо изпитвах невероятна погнуса и ужас, докато ги наблюдавах.Кората на дърветата също беше не сивкава както на обикновените дървета , които си имаме в нашия климатичен пояс, а кестеново или шоколадово кафява.

Под дърветата бяха разположени неща, за които аз реших че са трупове.Вероятно животни.Не като тези, които някога съм виждал.Имаше и някакви издължени предмети някак опаковани.Кой знае защо, реших за тях, че това са трупове на хуманоиди.От цветовете на дърветата капеха едри капки течност върху труповете и ги разлагаха.Виждах как разложеното бавно потъва в пръстта.

Мисля, че това беше гробище в някакъв друг свят и аз с някаква част от мен съм бил там.
Беше преди доста години.
« Последна редакция: Октомври 07, 2008, 22:28:47 pm от Max »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27