Автор Тема: Шестата раса  (Прочетена 57851 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Шестата раса
« Отговор #45 -: Септември 23, 2009, 21:18:30 pm »
Първо развий поне едно от споменатите качества и после заявявай, че са несъвместими с някое от останалите. Ако пък смяташ, че си развил някое от изброените, ще те помоля да посочиш кое е то.

Висок интелектуален потенциал.Са млъквай.


Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Шестата раса
« Отговор #46 -: Септември 23, 2009, 23:38:30 pm »
Да, прав си, ако се сравняваш със средното за интелектуално развитата част от човечеството. Потенциалът обаче е едно, реализацията и използването му – друго. Това, което искам да кажа е, че ако в момента виждаш противоречие между любовта и състраданието от една страна, и познанието и просветлението – от друга, то в бъдеще може да откриеш начин как да ги съвместиш. Най-малкото с развиването на което и да е от тези качества ще се промени разбирането ти за това качество, както и за всички останали. Как можеш да знаеш например, че просветлението противоречи на любовта, като не си го изпитвал, или си го изпитвал само в началните му степени? Или пък да говориш от позицията на познанието, при положение, че го притежаваш в една твърде ограничена степен (както и всеки друг човек междувпрочем).

Всъщност, отричайки дадена възможност (в случая съвместяването на любовта и състраданието с познанието и т.н.) просто се лишаваш от една алтернатива, без която в последствие можеш да се окажеш в задънена улица (дори и в момента да не се намираш в тази позиция и да не можеш да го осъзнаеш). Когато се говори за индивидуално развитие, то нещата е необходимо да се подлагат на изпитание и след това да се утвърждават/отхвърлят. Простото заявяване „това не е така“ не върши работа.
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 09:00:28 am от Mirotvorec »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Шестата раса
« Отговор #47 -: Септември 24, 2009, 02:20:00 am »
Ммне. Всъщност горните неща са несъвместими, защото така казват ВСИЧКИ ПРОКЛЕТИ ПОЕТИ, ОСТАНАЛИ В ИСТОРИЯТА.
А поетът все пак е емоционален интелектуалец, който все пак е достигнал до някакви прозрения, малко по-дълбоки от поредния ти поуст.
« Последна редакция: Януари 14, 2011, 19:29:40 pm от Mirotvorec »

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Шестата раса
« Отговор #48 -: Септември 24, 2009, 09:08:41 am »
Едва ли "ВСИЧКИ ПРОКЛЕТИ ПОЕТИ, ОСТАНАЛИ В ИСТОРИЯТА" могат да бъдат мерило за истинността по даден въпрос, най-малкото, защото причините да останат в историята много често са чисто спекулативни.  ;D Гениалните изключения между тях, поетите, са само леко доказателство за качествата на шестата раса.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Шестата раса
« Отговор #49 -: Септември 24, 2009, 13:04:19 pm »
Може би нещата да изглеждат така от гледната точка на човек, който не се е интересувувал от поезия, съгласен съм :) Но когато изучаваш тези хора, четеш творбите им за наслада и просто се опитваш да влезеш в техния свят по това, което са оставили като писание и по онова, което е било известно за тях, ще видиш, че тези хора са много далеч от обикновени.
И не всички са еднакви, само че има някой изключително общи неща за всички тях, въпреки различните времена и липсата на контакт.Защото такива хора са истински търсачи на истината - един от видовете търсачи.

Сам знаеш, че просто не е сериозно да наричаш разсъжденията и страстите им "маловажни"(индиректно разбира се).Само че разбирам застъпничеството ти за светлата страна, много добре зная, че имаш повече акъл в случая, но...отборът си е отбор, нали така.
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 23:46:01 pm от Mirotvorec »

Неактивен frozenbrain

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 29
Re:Шестата раса
« Отговор #50 -: Септември 24, 2009, 17:45:27 pm »
Апфф  :mocking: Само дето няма ни едно...

Ако са просветлени, с висок интелектуален потенциал, познание и мъдрост, няма да раздават любов и няма да са състрадателни.
А ако са състрадателни и раздават любов, могат да са с висок интелектуален потенциал, но ще са далеч от просветлени и натрупали познание.

Просто е невъзможно, тва са несъвместими неща.Нека засегнатите си намерят салфетки...

Ти май не си чувал за Буда на състраданието (Авалокитешвара)...
Или за тебе боговете са измишльотина.
Това, че просветлените са в равновесие не значи, че не излъчват любов, когато е необходимо или състрадание  :)

А провсветлен, Буда, Бог е едно и също  :)
« Последна редакция: Септември 24, 2009, 17:46:31 pm от frozenbrain »
ОМ А ХУМ ВАДЖРА ГУРУ ПАДМЕ СИДХИ ХУМ

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Шестата раса
« Отговор #51 -: Септември 24, 2009, 23:59:41 pm »
.... тези хора са много далеч от обикновени.

Защото такива хора са истински търсачи на истината - един от видовете търсачи.
Тези хора са точно толкова далеч от "обикновените", колкото и всеки един, който прави нещата по призвание, по душа и със сърце. А такива са много и са във абсолютно всички професии и занимания, които съществуват на земята.
"Търсачи" не знам дали са, те просто са позволили на силната си страна, която е от духовно естество, да се проявява в реалността. Разбира се, че светогледът им е малко по-странен(нали и затова им викат, че са отнесени  ;D), но рано или късно всеки минава през подобни на техните преживявания и опитности.
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Шестата раса
« Отговор #52 -: Септември 25, 2009, 00:19:18 am »
...но рано или късно всеки минава през подобни на техните преживявания и опитности.

Някакси просто знаех, че си даваш сметка за какво говоря, но се прайш.
Именно - рано или късно всеки минава през подобни преживявания, те просто изпреварват останалите, защото тъкмо в това са силни - в преждевременното преживяване.Затова е толкова обогатяващо да се четат творбите им.

А никой от тях не е открил и не е описал в творбите си по-горните неща да са съвместими в една човешка природа...Чаткаш ли? ;)

хахаха...може би затова цялата раса е нова  :rofl:

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #53 -: Септември 28, 2009, 14:19:51 pm »
Апфф  :mocking: Само дето няма ни едно...

Ако са просветлени, с висок интелектуален потенциал, познание и мъдрост, няма да раздават любов и няма да са състрадателни.
А ако са състрадателни и раздават любов, могат да са с висок интелектуален потенциал, но ще са далеч от просветлени и натрупали познание.
Просто е невъзможно, тва са несъвместими неща.Нека засегнатите си намерят салфетки...
  :) Няма невъзможни неща. Това , че един не може да бъде такъв ,не означава, че липсват онези ,които притежават тези качества.  Но с удоволствие ще прочета доводите ти ПРОТИВ тази възможност? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #54 -: Октомври 15, 2009, 10:57:16 am »
Цитат на: frozenbrain[/quote
Това, че просветлените са в равновесие не значи, че не излъчват любов, когато е необходимо или състрадание  :)
   :) Точно просветлените излъчват ЛЮБОВ,СЪСТРАДАНИЕ,БЛАГОСТ, а тези качества са в пряка зависимост висотата на духът и хармонията в нас ? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Шестата раса
« Отговор #55 -: Април 11, 2010, 02:46:28 am »
Заговориха пак за Бог и  религии  в шестата раса ,което ме избива на смях .  ;D
Не че нещо,ама в статята  и за "Царството Божие" и чак ни карат да прочитаме " 60-та глава от Исайя. "
Хахаха,много ми е смешно всичко това около религите.
Вярно ,държави без религии нема .Аз винаги съм си мислех ,че шестата раса вече ще е станала по- интелектуална ,прогресираша и духовно обогатена,а то било друго .
Смешно ми е ,защото религията е нещо върху което са се градили империи ,дори и днес всичко е изградено върху религията .Добре за ония времена приемам ,но сега нещата пак ли са тъй???Шестата раса, данеби да стане като в филма: КНИГАТА НА ИЛАЙ или от тоя сорт??? И СЕ ПИТАМ :ХОРАТА НА КНИГИТЕ ЛИ ЩЕ СПЕЧЕЛЯТ???
ЗА МЕН ,Шеста раса е бош лаф .Представете си хората от третия свят ,ако ви прочетат   написаното,какво ли ще си кажат???  
Шеста раса ще има когато всички хора без значение религия и националност вземат ,че пукнат (иначе казано шеста раса ще има когато цъфнат налъмите.)Пукнат ли ,ще дойдат извънземните и ще си сложат някои от тяхните раси ,които както знаете са високо развити  .Развити са технологично и научно, а и някои дори духовно и нямат такава връзка към еврейските религии .Магията е религията и е много силна, аз лично съм се сблъсквал с нея и то не веднъж .
А ,за нас Хората какво може да се каже, найстина има умни, образовани и интелигентни,но са една малка част.Аз лично на такива се възхищавам .Малко се откроявам на места .
В шеста раса всички ли ще бъкат от ум, ми е въпроса???

ПС:Религите са държавнос т.с. най -висша форма на държавнос и смятам докато има религия винаги ще сме на тоя хал  .
Както сами си казват: Царството Божие ,т.с  Христовото.
Това са глупости от мен да го знаете .
Било то европейски цености, било то религиозни или съвремени там са  корените на  развитието и познание ,нима??? А пък шестата раса е бош лаф .
Христянското съзнание са глупости ,глупости които са расиски за мен .
Едни други се насъскват и се попадат в премеждия ,защото не съответстващо това на тяхните разбирания за Бог и норми .То си е религия с национален характер и религия на разделения ,защото това са глупости .
Место да мислят за природата ,за красотата ,за добротата ,за свободното съзнание ,те седнали да ми проповядват еврейски глупости .Е, зарад туй ги мразя еврейте и хората попадат в  техните егрегори ,както ги наричате тук  .  :---
И с какво човек е свързан с земята???Шеста раса няма да има ,защото хората са изроди и няма капка човечност в тях ,защото прекалено са заети с тяхните религии за да помислят за шибания свят .Не всички ,но повечето са тъй .
Изливам си гнева и се уливам май ,но това е истината ,според лудия ми аз  .Место да се научат и поучават един друг ,те се мразят ли мразят, това е сигорно зарад природата им, спор няма .
Света е сложен ,а човек до степен смеска между човек и рептил(животни) .  :unknown:Има хора които найстина са извънземни ,защото можеби са луди или единствените нормални . :unknown:
Смешно е човек да се определя като извънземен ,а можеби не е .Можеби умните са извънземни и са хора т.с ние самите които имаме извънземен ген ,а другите хора да са просто други извънземни.
Според  мен ,най е логично земята  да е  майка на всичко и всеки ,а хората са вредителите ,плевелите, недораслите . Чудя се само, земята защо ни търпи и докога ще ни гледа и храни???Ще я  изядем и унижтожим  като на филм и ще се преселим ,хахаха .То да не стане като Аватар и извънземните да ни изгонят???Земята ще ни бъхти яко,така мисля аз  .   :( Можеби шеста раса е отговора .А пък ъпдейт на наша раса също е актуален въпрос .Аз мисля ,че  е осъществимо ,но шеста раса едва ли ,незнам .Ако има Бог и тои е разумен ,то тогава защо ние сме на тоя хал??
Сигорно, защото Бог си гледа сайр !!! :P
Ей ,природата на времето беше по-богата ,а днес??НАПРАВО си умирам от яд !!!Ще видите вие религии и Божии Царства,ако продължавате така .Но хайде щом искате , унищожете се и сакъм да вие !!!
Съжелявам за дългия пост и глупостите написани ,но има и истина в писаното  .  :-X
« Последна редакция: Април 11, 2010, 06:39:01 am от ALive »

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Шестата раса
« Отговор #56 -: Април 11, 2010, 10:09:59 am »
Почти съм убедена, ми да, твърдя го: Евреи- не е раса.
По биология са ни казвали, че расите са: черна, бяла,монголоидна и смесена.

А общото наименование на всички тези е :Човешка раса.
Гледам и не виждам как може да се стигне до ... шест.

Също така, каква е връзката с религиите и расите.
Много европеидно изглеждащи бели няма как да се определи дали са християни, мусюлмани или будисти.

Вече за хора с някакво по-висшо съзнание и различни от масата (по възможност БЕЗ чипове, и силикон по себе си) са били с доказани биполярни разстройства гении, които са живяли още преди.
Сега като изключим Стивън Хокинг, Бил Гейтс и някой друг филмов режисъор и Далай лама, аз не виждам да има достатъчно ... популярни (поне) за да се сформира  един  семинар за/от Шесторасите  8) :dance:
« Последна редакция: Април 11, 2010, 10:12:13 am от persefona »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Шестата раса
« Отговор #57 -: Април 11, 2010, 13:05:29 pm »
Обърквате смисълна понятието "религия". Религиозен човек, това е човек, търсещ, човек, който си задава въпроси и търси отговорите сам, като проверява нещата в практиката.
Религиозен не човек, който си има вече готово мнение по въпросите и вече край - или ще следва или ще отхвърля.
Както "атеистът" който позеленява от яд като чуе Исус (примерно) или "Дух", така и другият дето пък освен за Бог и Царство небесно друго не признава....това са 2 форми на човешка ограниченост.
РЕЛИГИЯ, религиозен човек не отрича нищо  и нищо не приема без да има основания за това. Той е търсещ и отворен. Склонен да изостви старите си схващания ако нови, по-широки, по-дълбоки му се представят.Той търси както в науката, така и в духовните учения и търси общото...търси къде противоречията се обединяват.
Опитва се надскочи дуалността и противоположностите. Да ги съвмести.
Такъв е човекът на 6-тата раса.
Това сте вие самите, когато потърсите общото, обединяващото и престанете да се вкопчвате в крайностите в твърдите мнения и тези и най-вече когато престанете да защитавате  егото си.

 

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Шестата раса
« Отговор #58 -: Април 11, 2010, 13:11:56 pm »
Не сте ли се запитвали поне веднъж, когато сте виждали луди по улицата дето си говорят сами и се карат и пр., не ви ли е било интересно "с кого ли говорят?"
На мен ми е било и даже съм се опитвала да се заслушам (естествено без резултат).Питала съм се дали веждат същества? Дали говорят с нивидими за нас същества?
И знаете ли, че ми светна. Тези хора просто вършат това, което всички нормални правят само че на ум и не нон-стоп.
Тези хора водят същия ментален разговор, вътрешен диалог, какъвто и ние, само че са загубили всякаква мяра.
така, че едни вид те са проекция на нас самите в бъдещето, ако не осъзнаем какво вършим.
Така, че или 6-тата раса или тези със сплъстените коси и полуголи дето ровят за банички по кофите.
« Последна редакция: Април 11, 2010, 19:41:45 pm от алибаба »

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Шестата раса
« Отговор #59 -: Април 11, 2010, 18:05:28 pm »
Почти съм убедена, ми да, твърдя го: Евреи- не е раса.
По биология са ни казвали, че расите са: черна, бяла,монголоидна и смесена.

А общото наименование на всички тези е :Човешка раса.
Гледам и не виждам как може да се стигне до ... шест.

Също така, каква е връзката с религиите и расите.
Много европеидно изглеждащи бели няма как да се определи дали са християни, мусюлмани или будисти.

Вече за хора с някакво по-висшо съзнание и различни от масата (по възможност БЕЗ чипове, и силикон по себе си) са били с доказани биполярни разстройства гении, които са живяли още преди.
Сега като изключим Стивън Хокинг, Бил Гейтс и някой друг филмов режисъор и Далай лама, аз не виждам да има достатъчно ... популярни (поне) за да се сформира  един  семинар за/от Шесторасите  8) :dance:

Исляма ,примерно ,не прави разлика между националностите ,защото той се води с над национален характер .Което го прави универсална религия,т.с.
Ако станеш мюсолманин различията са без значение ,защото различия, като бедни и богати; бели и черни, господари и слуги, българи и индианци са невалидни според Исляма .
Христянството е друго там има значение. Христяните отстояват националния си характер; остояване на свобода на индивидуалния човешки разум;отстояване на лична вяра и свободна съвест на вярващия и т.н. ;
 .Ето, различия има и както виждате връзката е налице .
Расите -и каква е връзката ?? И Връзката е очевидна. По- горе съм обяснил и на двата въпроса   .  :hi:
Исляма също има различия, но различията са между разбиранията на богословите и правните им норми.Както знаем в Исляма има :шиити ,сунити ,алеви и т.н.  
ПС:Аллах е не само божество на хората, но и на световете .
Христянството - за него да не говорим ,защото Христянството не ни дава никакво обяснение .
Казва ни нещо от сорта да не се чудим какво е на небето и какво на земята .Нещо от тоя сорт  . :unknown:
Разлики между религите и расите има. според дадената религия има. според дадено  религи няма и т.н.РАЗБИРАТЕ ЛИ ???


Еврейн не е раса ,а нация .Религията на еврейте е като наща .Евреите са уважавани и в двете религиим ,само че в Исляма нещо е станало и Аллах ги отхвърлил и ги слагат наравно с нас Христяните.
Така ли е или се лъжа???  ;D
« Последна редакция: Април 11, 2010, 20:30:15 pm от ALive »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27