Автор Тема: Шестата раса  (Прочетена 58031 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Шестата раса
« Отговор #75 -: Май 25, 2010, 17:18:48 pm »
Ошо казва в една от книгите си, че първото нещо, което ще отпадне в бъдеще ще бъде манията към секса. Защото това, което е в момента не е нормалното положение, а е свръх напомпано и пресилено внимание към тази част от естествените функции на едно същество. И това свръхвнимание се е породило вследствие не ....подтискането. Морално, брачно, и пр. с внушенията, че секса (плътксото) е нещо грешно, нещо долно, нещо срамно, нещо забранено и свързано с купища условия....именно така се е стигнало до това поожение на "забранения плод е най-вкусен".
Това обаче започна да отпада. Дексуална революция, освободеност, вече на кого му пука...брак, морални догми и пр. започнаха да се стопяват и ...съответно много хора останахРАЗОЧАРОВАНИ..."ама това ли било то....голямото нещо?!", лека-полека хората ще осъзнават, че секса не е кой знае какво и ще обърнат поглед към други страни от човекото общуване...

Неактивен ShaDai

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re:Шестата раса
« Отговор #76 -: Май 25, 2010, 18:55:57 pm »
О,това ми хареса, начина по който го казваш  ;D
Така е има много истина,разбирам просто секса няма да е толкова важен и интересен, но все пак не е за подценяване , комбинацията му с любов е неповторима  ;) нещата се допълват ,едното без другото нищо не струва .
« Последна редакция: Май 30, 2010, 08:45:57 am от Mirotvorec »
Чувствам си сърцето колко меко биее в яркочервена тишинаа - лично в зеленото време! http://www.youtu

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Шестата раса
« Отговор #77 -: Май 25, 2010, 23:52:26 pm »
Абе Ошо не беше ли оня, дето си чукаше духовните почитателки на поточна линия. Щото го мислят за големия гуру и му правят евалата.
А той какво горкия остава да каже?
"Не ми пускайте жени, секса е само за брака"

Винаги съм се отнасял скептично, като се заговори за някакви бъдещи мащабни промени. Видиш ли стотици хиляди години е било по един начин, и хоп, сега по нов.
А прекаленото желание за секс не идва от подтискането. Wtf!?
Нека пробва някой мъж да изкара седмица - две без да свърши. (говорим за що годе нормален мъж, не някоя медуза) Ще се пръсне! Какъв ти брак и забрани. Това е биология. Човешките същества са ЕДИНСТВЕНИТЕ, които са готови на репродукция 365 дена в годината. Всички животни си имат репродуктивен период и се разгонват само в определени периоди.
Четете, бе! Не се изказвайте неподготвени.

Али баба, до сега разправяше тантра-мантра, духовно развитие, а сега щял да отпада секса повсеместно и за всички. Последно? Нещо не си ли противоречиш?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Шестата раса
« Отговор #78 -: Май 26, 2010, 09:44:33 am »
Кого е чукал Ошо не знам и честно не ми интересува.
Изглежда ти като противоречие защото отказваш да ме чуеш когато вече сигурно 100 пъти казах, че тантра НЕ Е секс. Както ми стана ясно от поста ти в другата тема ти не правиш разгратичаване между ОТДАВАНЕ и СЕКС. Ако не правиш такова разграничаване не можеш да разбереш тантра.
Тантра набляга на отдаването в секса, така, че тантра е отдаването, а не секса.
Значи това, което казвам по-горе може да се перифразира така "Ще дойде ден, когато хората няма просто да правят секс, а ще използват естествената сила и мощ на нагона за да СЕ ОТДАВАТ, т.е. ще правят тантра".
И казвам, че тантра е най-прекия път за духовно развитие защото всяко духовно развитие изисква отдаване. Да използваш секса за тази цел е мъдро, защото ти използваш природна сила, естествения нагон като трамплин. Вместо да се бориш с природата и търсиш други пътища ти решаваш да ползваш естествен път, но с духовна нагласа.
И това, което ти е казал онзи твой приятел за айкидото, че "всичко е айкидо" е вярно. В айкидото правиш същото - ти не се съпротивляваш, не даваш ОТПОР, не противодействаш...а използваш инерцията на естествения поток на нещата,като само го насочваш във възнамерената от теб посока.  В случая с айкидото това е инерцията и устрема на противника. Той се е засили да те нападне, като е вложил своята енергия в това, но ти се учиш как да отклониш нападението от себе си, така, че онзи си разбива главата чрез своята собствена енергия, а ти хем си оставаш невредим, хем не си изхабил почти никаква своя енергия. Твоята задача е просто да отклониш. Това може да е и просто едно навеждане, едно точно движение.
Важното е, че няма борба, противодействие.
Това е ПОДХОД. Айкидо те учи на подход към живота. Същото е и с тантрата. Ти не се противопоставяш на нагона, не се бориш с него, не го подтискаш, използваш неговата инерция, неговата сила като само я насочваш в избраната от теб насока.
Тантра е същото като айкидото. И двете учат на подход. Подход, който може да се приложи както към една битка, така и в секса, така и в абсолютно всичко което правиш в живота си.
ПОДХОД. Важното е отдаването. И не само жените могат да се отдават, мъжете също.
Една от причините секса днес да е в това безобразно състояние е именно тъпата и безобразна идея, че ЖЕНАТА трябва да се ОТДАВА НА мъжа.
От там тръгват бедите. Защото мъжът дори не може и да си представи, че и той трябва да се отдава в секса.
Защо има проституция?! А? В икономиката се знае като азбучна истина, че търсенето определя предлагането.
Мъжкото ЕГО не може да преглътне, че трябва да се отдава.
САМО и единствено тантра има решимостта да обърне нещата и да каже, че отдаването не е на жената спрямо мъжа, а и двамата се отдават.
Шестата раса ще е осъзнала това.
Няма да се прави секс БЕЗ ОТДАВАНЕ. Както сега се прави поголовно.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Шестата раса
« Отговор #79 -: Май 26, 2010, 10:31:35 am »
След като сексът беше препъни камъкът на петата раса (всъщност аз не знам как се броят тези раси), на да кажем на СЕГАШНАТА раса, ясно е че СЛЕДВАЩАТА ще има за задача да преодолее именно секса и по-скоро предразсъдъците, заблудите и объркаността по отношение на секса.
Или казано по друг начин следващата раса (щом казват, че е 6-та, нека така да го приеем) ще се роди когато успее да ТРАНСЦЕДЕНТИРА секса. Тази думича е малко по-засукан начин да се се каже, че ще го преодолее. Защото под преодоляване хората разбират нещо друго, а тук става дума за едно израстване на осъзнаването. Но то не може да стане отстрани.
Не може да кажеш, че умееш да караш кола ако само гледаш как другите карат и анализираш техните грешки или успехи...
Така, че темата за секса и за шестата раса са много тясно свързани.
Това, което казваш за мъжете и жените е вярно, но на мен не ми се иска да забием темата отново в антагонизма мъже-жени. Това е от старата раса. В новата раса жената ОБИЧА мъжа и му ПРОЩАВА неговата надменност и начина по който от векове я третира като обект на притежание и пр., прощава му и му ПОДАВА РЪКА....всичко зависи дали мъжът в своя егоцентризъм ще приеме подадената му ръка.
Жената вижда мъжът  и неговата нагласа, но в своята обич към него казва "Виждам как гледаш на нещата, знам, че ако се отдам ти няма да осъзнаеш какво означава това за мен, няма да осъзнаеш, че това е акт на безгранична любов и аз правейки го преодолявам моите страхове, натрупани от векове НЕ БЕЗ основание, заради теб аз съм готова да скоча в бездната, отдавайки се на неизвестността, поемайки всички рискове от това, не мислейки за живота си...ЗНАМ, че ти няма да разбереш, но аз го правя ВЪПРЕКИ това защото осъзнах, че без обич животът не струва и пукната пара...защото в моите търсения самият живот ме доведе до теб и аз осъзнах, че на никъде не мога да вървя без да мина оттук. Аз се отдавам не заради ТЕБ, не и заради МЕН, а заради живота...затова предварително съм ти простила всичко, което би могъл да ми причиниш в своето невежество....защото взех съдбовното решение да ТЕ ОБИЧАМ вместо да СЕ СТРАХУВАМ от теб (и да те манипулирам, защото манипулирането е поради страх), поемам риска и се отдавам без значение какво ще се случи после..."
Това казва жената от 5-тата раса на мъжът от 5-тата раса чрез акта на отдаването си и тогава ....неочакавно тя се превръща в жена от 6-тата раса, а ако мъжът успее да осъзнае случващото си и да преглътне мъжкото си агресивно его, тогава и той става мъж от 6-тата раса.
 

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #80 -: Май 31, 2010, 18:08:13 pm »
 :) Струва ми се, че всяка следваща раса(в случая 6) би следвало да е с по-извисена ценностна с-ма.Та в този ред на мисли, не сте ли срещали същества, които интуитивно спазват природните закони и успяват да живеят в хармония с природата и околните? Дали пък това не е качественно нова генерац ия, която ще има силна интуиция, доста по-благ индивидуялен арактер и най-вече любов към всичко?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен grebo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re:Шестата раса
« Отговор #81 -: Май 31, 2010, 19:25:26 pm »
е така де - не е въпрос на расизъм, ами на изграждане. Интуитивност или навик?

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #82 -: Май 31, 2010, 20:21:21 pm »

  Расизъм ли? Кой говори за това?
« Последна редакция: Октомври 13, 2010, 20:44:53 pm от Mirotvorec »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Шестата раса
« Отговор #83 -: Юли 03, 2010, 09:24:34 am »

  Бъдещето на Земята - това е Единната Вяра в Единния Бог! (10.04.2005, стих 8)   
http://www.otkrovenia.spiralata.net/articles.php?lng=bg&pg=59

Контактът с Бога
http://www.otkrovenia.spiralata.net/articles.php?lng=bg&pg=517

Да спася човека без негово желание е невъзможно!
http://www.otkrovenia.spiralata.net/articles.php?lng=bg&pg=707


Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Шестата раса
« Отговор #84 -: Юли 03, 2010, 22:28:30 pm »
Някъде бях чел, че петата раса, т.е. ние :) сме провал, трябвало е да се появим мн по рано като преход към 6-та, но всъщност сме си изяли живота за съществуване. А за шестата според мен това, ще е мн дълъг процес не става от днес за утре и в момента се заражда прехода към шеста раса...уж
За мен еволюцията има колкото основни толкова и междинни звена, и времетраенето на междинните като нищо може да се доближава до времето живот на основното. Така че може да ни чакат стотици или хиляди години междинен преход към шестата раса. Всъщност тя еволюцията си е един постоянен преход. В момента както има представители на шеста раса, така вероятно има и изостанали още на 4-тата такава :)
« Последна редакция: Юли 03, 2010, 22:30:34 pm от Ashaman »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #85 -: Юли 04, 2010, 21:57:24 pm »
 :) Всяка отминала раса е отстъпила място на следващата именно защото следващата е по-съвършенна. Така и 6-тата , за която мъдрите казват, че е раса на интуицията разбира се, че ще е значително по-приспособима и качественна от 5-тата. Трябва ли да мислим, че вчерашният ден като е отминал е бил лош или хубав? Важен е настоящият момент и какво можем да направим сега за да подобрим състоянието на този ден и тази раса! :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Ashaman

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 816
Re:Шестата раса
« Отговор #86 -: Юли 04, 2010, 22:49:46 pm »
:) Всяка отминала раса е отстъпила място на следващата именно защото следващата е по-съвършенна. Така и 6-тата , за която мъдрите казват, че е раса на интуицията разбира се, че ще е значително по-приспособима и качественна от 5-тата. Трябва ли да мислим, че вчерашният ден като е отминал е бил лош или хубав? Важен е настоящият момент и какво можем да направим сега за да подобрим състоянието на този ден и тази раса! :hi:
Ами всеки случай имаме примера на тъмното средновековие, което в много отношения е било много по-нецивилизовано и негодно за живот от предхождащи го..

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Шестата раса
« Отговор #87 -: Юли 05, 2010, 19:04:55 pm »
И все пак факт е, че има много примери в историята, където определени цивилизации са се измествали от доста по-изостанали от тях, по най-различни причини. Така че развитието не винаги е линейно нагоре.
Например ацтеките, маите и испанските конкистадори;
българите и турското нашествие
Имаше и примери за Римската империя, където са имали демократични управления със сенат, но в даден момент е имало реставрация с император. Като при междузвездни войни май, но исторически случили се.
В Спарта (мисля) също имаше моменти на връщане назад. Демократични строеве са се подменяли от робовладелски. Подробностите съм ги забравил, но който иска в гугъла може да намери инфо много бързо.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #88 -: Юли 10, 2010, 22:20:38 pm »
 :) Tangrata_ Съгласна съм , че има доста примери на отпадане по-развити общества или завладяването им от по-низши. Но да не забравяме , че в природата всичко се стреми към равновесие и ,ако днес си взел, утре ще ти се наложи да дадеш. Никой не пита Българите колко много Богомили са избити, но си спомняме  че България е била под Турско робство. Ми всеки си заслужава орисията. Както и това, че у нас през последните 20-тина години има много хора с ясновидски заложби. Все пак шестата раса като сензитивна се обособява и възпитава в най-трудните условия.Както всъщност смятам, че болката и трудностите са наистина прекрасен учител за всичко и всеки!  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Шестата раса
« Отговор #89 -: Юли 11, 2010, 08:50:02 am »
хмм, зависимостта май е обратна.
Не в трудната обстановка се раждат много хора с ясновидски способности,
а в трудната обстановка има много голямо ТЪРСЕНЕ на хора с ясновидски способности.

Т.е. важи закона за търсенето и предлагането.
Щом има много хора с объркани животи, които чакат някой да ги напътства, ще има и много шарлатани, които охотно ще им го предложат.

Разбира се има и някои истински ясновидци, но са буквално единици.

Защо не са популярни ясновидците във Франция, например, или Канада?
Кому са притрябвали? Човека си има храна, подслон, топло му е, тока му без пари, колата му кола, даже 2-3. Какво, ще вземе да слуша опашатите лъжи за децата индиго, или пък плеядинците и нибируто? Гладна кокошка просо сънува, има една поговорка. Има и още една ... на гол тумбак чифте пищови.
Та дали не е прекаленото желание за бягане от реалността, което довежда тия увлечения по реалити-фантастиката у нас?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27