Автор Тема: Шестата раса  (Прочетена 58042 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Шестата раса
« Отговор #60 -: Април 11, 2010, 18:30:09 pm »
Знам какво е евреин. Затова се и включих ТУК.Че и тук сте го изспекулирали като раса.
Също така не мисля, че е нужна Религия за 'Шестата раса'.
И въобще 'шеста' . Имаме си вече и достатъчно религии и достатъчно антропологически раси.
Расата е една- Човешка. точка.
Религия - няма. точка.

Хората, които не са доволни от живота си Решават! Не, не към коя раса да отидат да се 'запишат' или присъединят, и коя религия да изучават, изовядват и вярват,
А
как да направят живота си по-добър. Това е лесно решение.
Не е като, от къде да вземеш пари, за да нахраниш гладното си дете, или дали да убиеш, за да не си убит.
А КАК аз правя Животът на Земята по-добър?! М?
Ти как го правиш това? Или искаш да си 'мерим' ... расите.  8)
« Последна редакция: Април 11, 2010, 18:33:12 pm от persefona »

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Шестата раса
« Отговор #61 -: Април 11, 2010, 19:08:39 pm »
Така е ,но когато религията се меси в политика и в живота ни не е така .
Относно :Шеста раса, дали ше има нова религия не се знае .То изникнаха сумати под- групи на религии.
Все пак религията ти се насажда от раждането и може един ден това да се промени да има религии от сорта спиритуалност или нещо подобрено, което няма да е религия ,а духовност .Не е казано ,че трябва да се придържаме към  ,традиционализирани,
остарели вярвания,нали?
Относно новата раса като си представя днес какви акъли има направо не е истина .
Направо ахвам .Дали те не са шеста раса и не малко са умните?
 ;)
"Ти как го правиш това? Или искаш да си 'мерим' ... расите.  8)"-Аз не искам да си мерим расите ,но религиите както написах знаеш .Аз го написах само като информация за някаква ясното .  :hi:
« Последна редакция: Април 13, 2010, 09:44:46 am от Mirotvorec »

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Шестата раса
« Отговор #62 -: Април 12, 2010, 13:00:10 pm »
На мен ми е любопитно, какво би "обединило" тази Шеста раса? Някакви видими и човешки признаци- добре. Но някаква цел или смисъл, около които да се обединят. След което да изпълнят реалната си "мисия", тук на Земята.
Ако приемем, че са нещо като исторически приеманите Месии, каква всъщност е функцията им? Да покажат на хората нещо? Но какво?
Пиша това, защото ако се обоснове необходимостта от присъствието на тази раса, ще разберем дали бихме приели или отхвърлили нейното съществуване.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #63 -: Април 15, 2010, 22:49:10 pm »
Почти съм убедена, ми да, твърдя го: Евреи- не е раса.
По биология са ни казвали, че расите са: черна, бяла,монголоидна и смесена.

А общото наименование на всички тези е :Човешка раса.
Гледам и не виждам как може да се стигне до ... шест.

     :) Просветлени казват, че в момента на Земята се подвизава 5-та раса. А относно 6-тата пак онези просветлените са казали, че при нея ще е развита в повече интуицията и всички положителни качества като доброта, търпение, любов към всички и всичко и вероятно има още качества,но аз като обикновен индивид от 5-та не се сещам в момента.   :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Шестата раса
« Отговор #64 -: Април 16, 2010, 00:35:32 am »
Кому са нужни, още `качества`? На `просветлените`(каквото и да значи това) или на 5-тата раса?
Важно е ЕДНО! Интуицията! мен ме устройва!
Защо?
Защото, ако се развие, до съвършенство, всъщност обхваща ... всичко останало.
Можем ли всички, да развием това?
Ако: ДА- защо ни е да се отделяме в 6-тица?
Ако: НЕ- и да се отделят, Разбралите от Просветлените, какво? правим 7-ма? или направо 4 D?
Основното си остава, освен с какво 6-тат е НАД и повече от 5-те, какво толкова ще направи за ЖИВОТА ИМ?
На мен ми харесва да съм си 1-ва раса.  :) Звучи като Класика! 8)

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Шестата раса
« Отговор #65 -: Април 16, 2010, 01:48:39 am »
Пич ,ако си от първа раса ,това найстина си е  класика ,имайки предвид това : -http://www.dar-center.com/article/?article=1205  ;D
Относно пета и шеста раса ,вижте това :- http://selenabg.com/index.php/2008-07-29-07-53-39/35-2008-07-27-20-20-43/1197-2008-08-24-15-30-13.html
Пс:Аз определям себеси от расата на технологите и прогреса т.с. пета раса ,сегашната . :blum1:
« Последна редакция: Април 16, 2010, 02:09:07 am от ALive »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Шестата раса
« Отговор #66 -: Април 16, 2010, 03:58:33 am »
Аз съм прос' и само търся начин как да си живея под слънцето.

Не ме интересуват 5ти, 6ти раси, нито пък 5Д и 6Д (по скалата на Рихтер, може би)

Не знам кои са тия 'посветените', дето говорят за 6тата раса. Е, подозирам, разбира се. Но толкоз им е посвещението.

А пък в една приказка се разказваше за расата на елфите. Едни такива с много качества и всичко духовно по тях. Много фешън, таман за модерната езотерика.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Шестата раса
« Отговор #67 -: Април 16, 2010, 10:18:58 am »
Расите са просто етапи. Последователното преминаване през тези етапи ще осигури на човечеството достигането до някаква еволюционна цел. Практически обаче разликата в съзнанията на хората са твърде големи. Индивидуално някой може да е достигнал до нивото на съзнание, което отговаря на шестата раса, друг да е със съзнание отговарящо на петата, на четвъртата или на третата (при някои аборигени и изостанали племена). Когато се говори, че в момента се в петата раса, то обикновено се има предвид, че в настоящия времеви цикъл преобладаващата част от човечеството би трябвало да са развили съзнанието си до определено ниво, отговарящо на този цикъл. Само че реално еволюцията на Земята изостава от плана и повечето хора се намират на по-ниско ниво на съзнание. Аз поне съм останал с такова впечатление, но може и да греша.

Значи, когато говорим за времеви цикли „петата раса“ представлява просто определено запланувано развитие на хората за този времеви цикъл. Ако кажем, че отделен човек е към петата раса, това означава, че той реално е постигнал развитие на съзнанието отговарящо на този еволюционен етап. Ако кажем, че човек е от шестата раса, значи неговото индивидуално развитие отговаря на следващия еволюционен етап, който още не е настъпил (т.е. имаме изпреварване на еволюционния план). В момента доколкото знам (но може и да не е така) повечето хора по ниво на съзнание са още в четвъртата раса или в началните подраси на петата (нека не забравяме, че има и седем подраси).

Реално това разделяне на раси наистина няма особено значение за самите хора. Например, ако трябва да извървиш пътя от точка А до т. Б, то независимо от това каква част от пътя си извървял, единствено важното е да продължаваш да вървиш докато стигнеш целта. Дали си изминал половината път или две трети от него разбира се има значение, но ти така или иначе все още не си пристигнал до местоназначението си. Значи за хората, вместо да разсъждават в коя раса се намират и какво означава това, е най-добре просто да положат повече усилия за индивидуалното си духовно израстване. Необходимите качества всеки си ги развива според желанието. Насила духовното развитие е невъзможно. И нищо не се дава наготово. Казано е, че Царството Божие се завзема със сила. Ако чакаме интуицията, любовта, състраданието, силата на волята, търпението, способността за разбиране, способността за абстрактно мислене и др. да ни бъдат дадени наготово, защото видите ли, ние вече сме в шестата раса, ... ами няма да стане.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Шестата раса
« Отговор #68 -: Април 16, 2010, 10:51:37 am »
Iris, :hi:
Само искам да добавя,че тези които имат пряк контакт с малки деца,вече виждат зараждането на въпросната"шеста"раса,и това няма нищо общо с езотерика и т.н.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Шестата раса
« Отговор #69 -: Април 16, 2010, 11:38:59 am »
Да, Iris, перфектно обяснение! Благодаря.  :)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Шестата раса
« Отговор #70 -: Април 16, 2010, 12:32:13 pm »
Ирис, страхотно!
Има нещо, което ми се струва много важно да го АКЦЕНТИРАМ от твоето изказване. Ама много много важно. Както чудесно го каза хората днес са на различни нива на съзнанието си. Съответно е МНОГО важно да развият ТОЛЕРАНТНОСТ към другите, които не са на същото ниво. При това е много трудно САМ да си определиш нивото спрямо другите. Да речем че ти си стигнал от А до Б за момента. Срещаш човек, който е стигнал до С. Но тъй като за теб отсечката от Б до С ВСЕ ОЩЕ ти е неизвестна ти не можеш и да ОСЪЗНАЕШ, че човекът стигнал до С е достигнал по-високо ниво на съзнание. Твоите КРИТЕРИИ са още в Б. С тях мериш. Абсурдно е да измериш с Б-критерий нещо, което е в С. По твоят Б критерий С-то може и да изглежда....някакъв "хахо" или "психо" или ...да му приписваш мотиви от Б нивота, по простата причина, че С мотивите все още не са достигнати от теб.
От тук следва чисто логически, че всякакви сравнения са безпредметни. Виж дали това, което другият ти показва (казва) ти върши някакава работа, дали имаш нужда от него и толкоз. Ако "да" остани и послушай (помисли), ако "не" продължавай...няма какво да стоиш и да се чудиш кой е "под" и кой е "над" в сравнение с тебе, а още по-тъпо е да го санкционираш човека, че се бил правел на нещо си....

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Шестата раса
« Отговор #71 -: Април 16, 2010, 14:27:04 pm »
абе, да, ама точно същата логика ако се приложи наопъки и може да се окаже, че тоя който уж е до Бе е стигнал и до Це и до Де и до по-нататък в азбуката.
Бил е там където ангелчетата едва сега прохождат и е продължил по-натам, разбирайки, че най-важното е да си стъпил на земята, а не да летиш из разни илюзии.
Само по първия начин може да има развитие.

Разбира се, и захаро-прехласването може да се нарече развитие, до толкова, че трябва да поседиш в това състояние, да видиш, че нищо полезно не ти носи (може да отнеме няколко живота), и тогава да смениш начина.
Така, че наистина всеки някакси трупа опитност, дори и в най-големите си заблуди.

Точно така мисля.  ;D
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен grebo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 27
Re:Шестата раса
« Отговор #72 -: Май 19, 2010, 19:16:07 pm »

Ето една книга, която почти изцяло описва въпроса за индиговите деца. http://www.yosif.net/bg/s4etinin/index23.htm

Всъщност току-що сложени в рамка от самата "книга", която прекрасно подчерта техния неповторим индигов индивидуализъм.
Е, ние - простосмъртните, за краткост, на галено, ...им викаме "хипита".
За да им помогнем да се чувстват различни. ;)

A TO ще крещи в себе си: "Защо никой не ме разпознава? Защо другите не ме разбират? Защо се държат по този начин?" Обикновено в такива случаи у него се надига гняв, тревожност и възмущение.
(и също: So many colors!!! God! What do you try to tell me!?!?!?)

На такова дете и да не му отговориш, то само ще си отговори на въпроса... по-късно.

Ми да му отговорим на детето на въпроса та да не се тревожи:
- Защото, миличко, никой не е длъжен. Другата заблуда е че никой не те разбира. Напротив - разбираме те - страдаш от липса на внимание, и щото те цепи хормона ама яко!!!

Всъщност тия дечица не си говорят с ютията. Правят го понякога пред други хора - за да ги помислят за някакви там различни.
« Последна редакция: Май 19, 2010, 19:18:37 pm от grebo »

Неактивен ShaDai

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 48
Re: Шестата раса
« Отговор #73 -: Май 20, 2010, 11:15:45 am »
Новото Човечество
Слава Севрюкова

Какво ще е Човечеството на следващото хиля­долетие?
Страстите ще залинеят. Мъжът и жената в непонятните за нас години тогава ще се събират заедно единствено при желание да създадат поколение. Духовността,както е известно, няма пол. В още по-късен етап ще закърнее до пълно изчезване сексуалният нагон.Тогава окончателно ще отпадне потребността от раждане и прераждане.
Пъпната връв между майката и плода постеннo  ще почне да се скъсява, докато накрая напълнo изчезне. Те няма да са свързани така, както сега."

О не тука дано е в грешка  :o  не мога да си представя живота без секс  :-X
липсата на страсти и секс това не мога да го разбера  :blush:  предците ни в гроба ще се обърнат ако това стане  ;D  Но все пак донякъде а разбирам ,иска да каже че ние ще станем като създателите си,които гледат да остранят от нас материала от който сме били създадени и да станем 100% като тях,а дали това е възможно и няма ли да изпитаме носталгия по животинското и най вече СЕКСА!
« Последна редакция: Май 20, 2010, 11:20:22 am от ShaDai »
Чувствам си сърцето колко меко биее в яркочервена тишинаа - лично в зеленото време! http://www.youtu

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Шестата раса
« Отговор #74 -: Май 22, 2010, 12:05:22 pm »
Така както ти не можеш да си представиш живота без секс, ако не си много иронична в признанието си, така твоите наследници може би ще се чудят какво толкова сте му харесвали на този секс, бе бабо/дядо?
Написано е, че преминаването и ненеобходимостта ще се случат постепенно. Няма да е изненадващо или насила. Осъзнавайки предимствата на духовността, респективно, силата на въображението и представата, в един момент няма да имаш нужда от физически партньор за секс. Няма се плашиш.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27