Автор Тема: Шестата раса  (Прочетена 58021 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Шестата раса
« Отговор #15 -: Август 23, 2007, 13:02:45 pm »
Обожавам свръхфеномените:))) Как само ги описват нещата красиво и сантиментално:) Дали така ше стане, въпрос на време...Човек с малко повече синтактични умения и фантазия, като мен например  :D :D, какви пророчества може да ви спретне:))))

"...Предстои оформяне на разширено космическо съзнание. Задават се откроими промени в човешката физика. Телата на потомците ще бъдат много по-одухотворени, пластични, красиви.От съвременна гледна точка физиката на идните човеци няма да е красива..."

Каква мъдрост само! "Откроими промени в човешката физика". Е та това е ясно на всеки първокурсник по медицина или антропология. Ние се променяме ежедневно, всеки го знае...телата на потомците ни уж щели да бъдат по-красиви, но от съвремнна гледна точка, физиката им нямало да бъде красива. Хм....

"...Новата генерация ще е направлявана от неукротим порив към духовна извисеност.За човека, е достъпно онова, към което от душа и сърце се стреми. С едно единствено условие: „Да е добър, искрен, честен. В този живот, в следващ."

Това важи за адски много хора, във всяка една епоха!
тия свръхфеномени, само общи приказки им дай....много се дразня!
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re: Шестата раса
« Отговор #16 -: Септември 15, 2007, 18:29:10 pm »
Ами ако едно дете има 6 пръста на ръцете ?
Доколкото си спомням това го имаха великаните, нефилимите и архангелите :)
Означава ли това, че то е от 6тата раса ?

Неактивен boli_te_fara_nali

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re: Шестата раса
« Отговор #17 -: Септември 17, 2007, 10:44:14 am »
Извинявайте ,но това за мен са пълни глупости
"Някъде дори ги надминаваме - сексът е едва ли не развлекателен спорт.

 Страстите ще залинеят. Мъжът и жената в непонятните за нас години тогава ще се събират заедно единствено при желание да създадат поколение."

Аз съм момиче (въпреки ,че ника ми е малко странен  ::) )
та каква ,ще е тая раса
+това имеше изречение ,че лицето на животните е отзад.Проверих на мойта котка ... няма никакво лице там  :o
Както и да е. За сега това за мен са едни големи фантасмагории.
Има малко истина ама повечето е прекалено гледане на анимационни филмчета
« Последна редакция: Ноември 05, 2007, 04:49:31 am от H. »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Шестата раса
« Отговор #18 -: Септември 21, 2007, 21:32:30 pm »
така си е, фантасмагории са

мисля си, че за да се увличаш по такива неща, определено трябва да си човек с доста свободно време, т.е. такъв без достатъчно личен живот.
Това малко ми прилича на нова версия на приказката за Пепеляшка.
"Ще дойде един ден, и ние ще се преобразим, и ще сме най най най
... и изобщо хепи енд от всякъде "

Извинете ме, но това е чиста проба храна за егото. Егоистично и съвсем не възвишено е да се прокрадва мисълта, там някъде ни чака един друг свят и тъй като в този не сме успяли да си намерим място, в другия ще се чувстваме супер и ще е само за нас, едни такива одухотворени и със специални духовни възможности.

Там където ще ме оценят, за това колко съм добричък и честен и с мойте качества на високо духовно същество изведнъж ще блесна.
Повечето хора дето охотно четат такива книжки и преразказват такива истории, тайничко се надяват да са част от тая мистериозна 6-та раса и от някъде да се изнамери такова качество, което да ги направи по-ценни от останалите и да им се отреди специално място, че дори и цял един специален свят.

Извинете, за директността, но това си е чиста проба Егоизъм. С това си подхранваме егото, колко сме специални.

Знам, че сега ще се втурне една тълпа народ да ме линчува и да ми обясни как аз не разбирам, и те изобщо не се смятат за специални или пък 6-та раса и тн.
а също и как тези приказки ги приказва някой голям сенз и много посветен и просветен.
Е това пък ще е лицемерие. Кой не би си се представял да е част от тоя мистичен и духовен нов свят ?
С лека ръка някои хора приписват духовни качества наляво и надясно, само и само ако някой е казал нещо по засукано или си мисли че е видял нещо.
Духовността не е видения.

Излезте навън, вижте слънцето. Живота продължава - тук и сега. Днес е днес, а утре ще е утре. Вчера вече го няма. През последните години не съм прочел и една книга. Нямам време за това. Излизам, виждам хора. Говоря с тях, уча се. Хората са си обикновени - с по 2 ръце , с по 2 крака. Тук таме имат и уши, имат и уста. Имат си и коса. Като им се говори приказват, като им се смее се смеят, а ако им се прави друго ... го правят. И в това има доста голяма мъдрост.
Никакви раси, хора без коси и косми и незнам още какво не им минава през ума. Живеят си ... нима това е толкова лошо ?!
Ако не умееш да живееш нормално, трябва ли да си измисляш 1000 неща за нови светове, раси, духовности и не знам още какво за да си храниш егото ?

п.с. искам да уточня, че писаното не е към всички, а само към някои. Ако някой не се разпознава в това, което съм писал, да не се чувства засегнат, писаното не се отнася за него. А ако пък някой се почувства засегнат, да знае че се е засегнало само егото му.

.. към Веселяк У,
аз също съм имал периоди където съм чувствал обреченост и тъга. Доколкото съм го чувствал е касаело само моето бъдеще. И все пак, може това чувство да е следствие на моментно състояние и да няма отражение в бъдещето. Просто ако в конкретния период има нещо, което ти тежи, то дава отражение и предизвиква такова чувство. По-късно ако нещата при теб се оправят, и това чувство също изчезва.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Re: Шестата раса
« Отговор #19 -: Септември 22, 2007, 01:45:17 am »
Цитат
а ако им се прави друго ... го правят. И в това има доста голяма мъдрост.


Няма нужда от повече коментари, нали  :)

Поздрави най- сърдечни! :-*


- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Re: Шестата раса
« Отговор #20 -: Септември 23, 2007, 01:59:45 am »


Извинете ме, но това е чиста проба храна за егото. Егоистично и съвсем не възвишено е да се прокрадва мисълта, там някъде ни чака един друг свят и тъй като в този не сме успяли да си намерим място, в другия ще се чувстваме супер и ще е само за нас, едни такива одухотворени и със специални духовни възможности.

Там където ще ме оценят, за това колко съм добричък и честен и с мойте качества на високо духовно същество изведнъж ще блесна.
Повечето хора дето охотно четат такива книжки и преразказват такива истории, тайничко се надяват да са част от тая мистериозна 6-та раса и от някъде да се изнамери такова качество, което да ги направи по-ценни от останалите и да им се отреди специално място, че дори и цял един специален свят.


Дойдохме си на думата, следващият път имаш една наливна от мен ;) . Забелязал съм, че добрите нямат голям успех в обществото. Нямам предвид, че трябва да си гадняр за да си ОК, искам да кажа, че някои хора са станали прекалено хрисими и се успокояват с това.  Един вид: "Аз знам, че съм прав, постъпвам правилно нищо, че сега губя" и такива успокоитени неща, а през това време някой може да тъпче или да се отнася несправливо или даже да се справя по - добре. Това е другата крайност, да се дистанцираш прекалено много и да се ограничаваш от естествените си нужди, буквално да се самозаблуждаваш за реалността около теб и да се откъснеш от нея и започваш да виждаш само това, което искаш да видиш. Обратно капсулиране, ако си спомним за онези схеми на Ейлиън където се показваше разпукването на капсулата на модерната манипулация. Духовен робот ако щете (ето ви едно ново терминче). Живеем в света на огромните противоположности, като почнеш от поведението на хората вариращо от супер материалистично до супер спиритуалистично и стигнеш до икономическото състояние на хората - богаташи, бедняци. Тези крайности продължават да се засилват постоянно. Това е другия аспект от манипулацията, поне така ги виждам аз нещата. Докато се забиваме в тия неща за шестата раса, Фирмамента, дали снимките от Марс били истински... света навън продължава да тече, а дали ние течем? Последните няколко години възгледите ми и отношението ми към света се преобърнаха няколко пъти на 360 градуса. Имаше момент, в който бях пълен откачалник и и психопат, бях стигнал до там веднъж замалко да се осакатя. После уж ми дойде акъла и станах пълна противополжност, добричък, спокоен, много конспирации четящ. После започнах откривам, че това не е много добре за мен, докато накрая не ми просветна - Златната среда . Златната среда момчета и момичета, всяка крайност е убийствена в днешни времена. Може да не изглежда като нещо ново и супер сложно за постигане, но е точно така когато се наложи да го осъзнаеш. Който я достигне да ми се обади. Сега предлагам да изключите компютъра и да се порзтъпчете навън, има някои интересни неща.
« Последна редакция: Септември 23, 2007, 02:10:45 am от asdfghjkl »
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Re: Шестата раса
« Отговор #21 -: Септември 23, 2007, 08:58:04 am »

КАКВА Е ИСТИНАТА ЗА ПЕТЪР ДЪНОВ


Петър Константинов Дънов е роден на 12 юли 1864г. в с. Хадърджа, сега Николаевка, Варненско, на Петровден по стар стил, поради което е кръстен с това име.


Малцина българи знаят истината за Петър Дънов. За повече от един век и половина не успяхме да оценим напълно делото и мисията му. И посетите от него семена на новата епоха на Водолея намериха по-добра почва в някои други страни, където има негови последователи. Но тъй като точно на българите е отредено да приложат и продължат учението му, това предстои да се случи и едва след това ще бъдем благословени, както твърдят някои пророчества.


Не напразно и Алберт Айнщайн казва: “Цял свят се прекланя пред мен, а аз се прекланям пред Учителя Петър Дънов от България”. А българската пророчица Ванга беше категорична, че “всички религии един ден ще изчезнат и ще остане само учението на Бялото братство, което

Като бял цвят ще покрие Земята и благодарение на него хората ще бъдат спасени.

Петър Константинов Дънов е роден на 12 юли 1864г. в с. Хадърджа, сега Николаевка, Варненско, на Петровден по стар стил, поради което е кръстен с това име. Този, който слиза и се облича в човешка плът чрез баща Константин Дъновски и майка Добра Георгиева, е Духът Беинса Дуно, казва неговият ученик Вергилий Кръстев, понастоящем съставител и издател на многотомната “Изгревът”. И Духът Беинса Дуно е Всемировият Учител на Вселената.

Още от детските години на Дънов си проличава, че е надарен с една изключителна чувствителност, непроникновена духовност и с ясновидски и пророчески дарби. Брат му Атанас, сестра му Мария и майка му Добра наблюдавали необикновено присъствие на същества от Невидимия свят, които придавали необикновено излъчване около Петър, който пребивавал повече в усамотение и молитви.

През годините на университетското си образование в Америка Дънов има замайващи преживелици и събития, описани от негови български състуденти. Един такъв случай е описан от Величко Гръблашев в първи том на “Изгревът”/стр. 248/. Колегата на Дънов забелязва, че почти всяка седмица той изчезвал за по няколко дни, за което обяснявал, че ходи на екскурзия. Веднъж Величко поискал да отиде с него и заедно пътували първо с влак, после с кола и накрая прекосили едно езеро с лодка. Влезли в някакъв дом, като храм, построен в самата планина. Вътре около огромна кръгла маса ги чакали официално облечени хора, които станали и се поклонили на Дънов. После си говорили за религия, за богопознание, но Величко нищо не разбрал. По-късно, за да се убеди, че това се е случило, Гръблашев предприел това пътуване самичък, но не открил никакво езеро там, където било преди това. По-късно разбрал, че то не съществувало във физическото поле.

Подобни неща разказвали и ученици на Дънов. Виждали как при него се появявали в плът индийски адепти, които след разговорите с него внезапно изчезвали.

Бащата на П. Дънов, свещеника Константин, е знаел много добре кой е неговия роден син. Дори собственоръчно е отбелязал в Библията си следното: ”Изпълни се обещанието на Благия Небесен Баща да изпроводи в моя дом

Своя Възлюбен Син като знамение за всеобща радост на рода человечески за по-добър, по-светъл и правдив живот”.

Така както Архангел-Гавраил благовестява на Мария благата вест, че Исус ще слезе на земята в плът и кръв, така за втори път се явява и пред младия Константин Дънов, бащата на Петър, в солунската черква “Св. Димитър”. Запътен с трима приятели за Атонските манастири да се покалугери, той преживява корабокрушение. На излизане от Цариград, като навлезли в Мраморно море, били застигнати от силна буря и една голяма гемия връхлетяла върху тяхното параходче. Тогава Константин видял как небето се отваря от там слиза облечен в църковни одежди Помагач, който протегнал ръка и измъкнал младите момчета на брега. Първото нещо, което направили, било да отидат в Касъмъ Джамаси, /по-късно черквата Св. Димитър/ и да благодарят на Бога за спасяването им. Посрещнал ги благочестив старец, който поръчал на младия Константин отново да отиде на другия ден. Тогава се случило нещо необичайно, погледът му внезапно се изменил и над главата му се появява Огнен пламък и Благовестител заговорил чрез него.

Казал му да си отиде в къщи, на Мястото, определено от Божия Промисъл да бъде прага на чудни световни промени

После старецът бръкнал в пазвата си и му подал един свитък, това бил Антиминсът /обредна кърпа с нарисувано погребение на Христос/, на който имало три предсказания: Че Турция ще падне в строго определен срок, че ще се роди прославений Вожд и чрез неговата молба Бог ще измие гнусотията на мястото на падналото проклятие и че българската църква ще извоюва своята независимост. И трите знамения на Светия Дух и на Ангела Благовестител се сбъдват.

Така се стига и до датата 7. ІІІ. 1897г. , когато в една страноприемница в село Тетово, Русенско, бащата и сина Дънови са отседнали да пренощуват. Върху главата на 33-годишния Петър Дънов слиза Божественият Дух, за да се роди от Дух и Сила Прославеният Вожд. Това е Всемировият Учител на Вселената – Беинса Дуно, който е от Божествената еволюция и

Слиза от звездата Сириус, седалище на най-висшата цивилизация и култура на Всемира

Затова годината 1897 е определена като Космическа година за човечеството от Петата Коренна раса. Това е краят на 19 век и според П. Дънов, за нея се говори в 19-та глава на Откровението на Св. Йоан, тъй като всяка глава отговаря на всеки отделен век. В нея пише, че е изпратен Оня, който язди на бял кон и името му е Божието Слово и из устата му излиза остър меч, защото мечът на Духа е Словото. И точно през тази свята и пророческа година П. Дънов издава книжката си “Хио-Ели-Мели-Месаил” във Варна. Това е Гласът Божий, Словото Божие, Духът на Третия Завет на Бога към избраника и помазаника Божий.

Това Слово на Учителя е заветът за идното човечество от Шестата Коренна раса за един нов, чист и свят живот.
 
« Последна редакция: Септември 23, 2007, 09:10:56 am от Fiery »
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Шестата раса
« Отговор #22 -: Септември 23, 2007, 14:14:17 pm »
Цитат
“Хио-Ели-Мели-Месаил”
Това на какъв език е? И...това ли означава-"Гласът Божий, Словото Божие, Духът на Третия Завет на Бога към избраника и помазаника Божий"
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Fiery

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 543
Re: Шестата раса
« Отговор #23 -: Септември 23, 2007, 14:22:40 pm »
Ще потърся инфо, на какъв език е, и ще пиша. В превод  мисля, че означава “Заветът на цветните лъчи".
- Не можем, ще паднем! - Елате до края! И те дойдоха. И той ги блъсна. И те полетяха!

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re: Шестата раса
« Отговор #24 -: Октомври 07, 2007, 20:41:58 pm »
Имаш ли шести пръст,читателю? На какво ниво е окосмяването ти и виждаш ли надалеч?
Е...предполагам може и да не си от шестата раса.И все пак надежда има - не се отчайвай.Всички като теб,които им се иска да не са хора,смятат,че шестата раса може и да е сред нас и да не се различава много.Щом като всички смятат и се надяват на това,значи може и да е вярно.

Обикновеният човек Никола Вапцаров каза какво е човека още преди великия месия дънов.Човек е това,което пее и не се страхува от нищо.

Може и да си от шестата раса,може и да не си.Но...страхувай се да не би да си човек,някои говорят,че човът няма да живее много много.Говори се дори,че много малко от хората са останали живи.Може вече да си мъртъв.За всеки случай провери,отговори си - Страхуваш ли се от нещо?

Щом е така,значи вече знаеш истината за това какво си.
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Шестата раса
« Отговор #25 -: Октомври 08, 2007, 08:07:16 am »
Нещата ще си дойдат на мястото когато си отиде и последното учение,което и да е то.
За Дънов моите уважения,но силите са му стигнали да бъде Учител на много ученици,но не са му стигнали да бъде благодетел на един.Не е равноправен на една майка например.Един от многото Учители,така че нещата опират до вкус.

Ерата на Водолея,шестата раса,богопомазани,миропомазани и т.н.,а Земята се върти без да я учил някой,Слънцето свети без да го е учил някой,ах колко е красива Вселената без да я учил някой,живи сме и умираме без никой да ни е учил на това.Амин.

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
Re: Шестата раса
« Отговор #26 -: Октомври 08, 2007, 16:16:29 pm »
интересно, 2012г, декември месец ако нищо не стане ?
какво ще правят хората които напълно са приели идеята и чакат да доиде този момент ?

Eon

  • Гост
Re: Шестата раса
« Отговор #27 -: Октомври 08, 2007, 16:44:58 pm »
интересно, 2012г, декември месец ако нищо не стане ?
какво ще правят хората които напълно са приели идеята и чакат да доиде този момент ?

Ще отложат за друга дата.

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re: Шестата раса
« Отговор #28 -: Октомври 08, 2007, 17:25:08 pm »
Нещата ще си дойдат на мястото когато си отиде и последното учение,което и да е то.
За Дънов моите уважения,но силите са му стигнали да бъде Учител на много ученици,но не са му стигнали да бъде благодетел на един.Не е равноправен на една майка например.


Пресветлият и свързан здраво с политическата система за времето си дънов е направил изключително постижение - показал е на част от хората няколко неща,които по принцип си знаят.Учител се нарича човек,който ти помага да усвоиш разглабянето на една брава.Учители се наричат хората,които ти помагат да усвоиш изкуствените и неестествени неща в света около теб.
Дънов не е учител,а поставен бъбривец от властниците,който да занимава народа,когато хората не искат да научат нищо ново.
« Последна редакция: Октомври 08, 2007, 17:26:33 pm от Спорт-Здраве2 »
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен pimeto

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 118
  • Kin: 159 ::: Sun: CAUAC
Re: Шестата раса
« Отговор #29 -: Октомври 08, 2007, 19:26:23 pm »
Ще отложат за друга дата.
логично... мда.
просто грешка в изчисленията сигурно :) .....- такива мнения съм срещал вече, и тук в форума, че датата е грешно сметната :)
« Последна редакция: Октомври 08, 2007, 19:27:17 pm от pimeto »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27