Автор Тема: Шестата раса  (Прочетена 57984 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Шестата раса
« Отговор #30 -: Октомври 08, 2007, 21:14:27 pm »
Учители се наричат хората,които ти помагат да усвоиш изкуствените и неестествени неща в света около теб.
Дънов не е учител,а поставен бъбривец от властниците,който да занимава народа,когато хората не искат да научат нищо ново.
Учител е този, който ти помага да усвоиш естествените за хората неща, а не тези, които матрицата те кара да усвоиш, защото именно те са "изкуствените и неестествени ". Друг е въпросът, че точно хората бъркат едните неща с другите.
« Последна редакция: Октомври 09, 2007, 01:15:14 am от Mirotvorec »
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Спорт-Здраве3

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
  • ако четеш това,значи един сириусец те хапе по гъза
Re: Шестата раса
« Отговор #31 -: Октомври 08, 2007, 23:48:43 pm »
Е,отново се опира до гледните точки.Според една човекът няма нужда от учител за естествените неща.Той самият е изтъкан от тях.Според друга е различно:)
"Where am I" is the usual question... In this case "when" might be more apt.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Шестата раса
« Отговор #32 -: Октомври 10, 2007, 06:40:28 am »
...
Но...страхувай се да не би да си човек,някои говорят,че човът няма да живее много много.Говори се дори,че много малко от хората са останали живи.Може вече да си мъртъв.За всеки случай провери,отговори си - Страхуваш ли се от нещо?

Щом е така,значи вече знаеш истината за това какво си.
Разтълкувай го това малко повече, че не го разбрах. А може би има някакъв смисъл.

...
а Земята се върти без да я учил някой,Слънцето свети без да го е учил някой,ах колко е красива Вселената без да я учил някой,живи сме и умираме без никой да ни е учил на това.Амин.
И все пак не е лесна работа да се живее, има и различни избори да изживееш живота си.


Е,отново се опира до гледните точки.Според една човекът няма нужда от учител за естествените неща.Той самият е изтъкан от тях.Според друга е различно:)
И след като е изтъкан от тях, какво ? Какво трябва да прави или да не прави ?
Или пък каквото ще да прави, пак си е в естеството?

Но това не противоречи ли на факта, че човек може да избере и лесен и труден път и да живее и да се учи различно ?

А дали (единствен или не само) човека, не може да върви и против естеството, и това се нарича зло ? Има ли зло или няма ?

Чувал съм, че обредната система на древните българи чрез календара и празниците в него е синхронизирала хората с Естеството. (голяма загуба е затриването на това богатство. Може би оттам и постепенно се загубва и забравя уникалната сила на българите, трупана с поколения)
Ето че значи е възможно хората да не са съвсем естествени и да имат нужда от побутване оттук оттам ...
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Шестата раса
« Отговор #33 -: Октомври 10, 2007, 13:37:56 pm »
Сега чета едно книжле за Друидите. Ако Шестата раса иска да оцелее, според мен трябва да спазва друидските повели. В книгата много точно се описва от кои учения и школи е повлияно друидството през вековете. Една от тези школи е орфическата. Ще пиша подробно като я прочета:)
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Mystic

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 169
Re: Шестата раса
« Отговор #34 -: Август 19, 2009, 18:19:03 pm »
Handle, доста време мина откакто си написал това, но сподели каквото помниш от книжката. И как се казва тя всъщност, че ми е интересно да я прочета.
« Последна редакция: Август 19, 2009, 19:34:11 pm от Mirotvorec »

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #35 -: Септември 03, 2009, 21:35:00 pm »
 :)Едва ли индивидите от шестата раса са така наречените друиди или пък да е неоходимо да им броим пръстчетата и задължително ,ако са шест ОК ДА този е от новата , шеста раса :nea:
 Струва ми се, че все пак става дума за божествена ,всеотдайна любов, за алтруизъм изобщо за такива качества които изключват в личността насилието ,егоизма и всичко отрицателно :) Според мен това е новият човек от шестата раса ,ааа вероятно има и физическо изражение :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Amrita

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Шестата раса
« Отговор #36 -: Септември 04, 2009, 00:33:14 am »
:)Едва ли индивидите от шестата раса са така наречените друиди или пък да е неоходимо да им броим пръстчетата и задължително ,ако са шест ОК ДА този е от новата , шеста раса :nea:
[...]

Това ми припомни книгата на Дж. Уиндам "Какавидите" (не знам, дали е споменавана във форума). Дали авторът не е знаел повече, отколкото е написал привидно и дали не е искал да каже повече от това, което изглежда само на пръв поглед...

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #37 -: Септември 06, 2009, 19:59:08 pm »
 :) Amrita, струва ми се, че истински посветените никога не откриват завесата на знанията си до край. Не случайно почти всички мъдри същества обикновенно казват:"който може да чете, нека  се ползва от тази информация" ;) 
 Струва ми се, че винаги има нещо забулено м/у редовете! Все пак:"Който има очи да гледа, който умее да чете да се възползва" :)
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Шестата раса
« Отговор #38 -: Септември 07, 2009, 11:39:21 am »
Книгата "Какавидите" е много добра; идеята в нея също е много добра.
Но да не забравяме, че това е все пак фантастика.

Може и да се случи някога, може и да се е случило.
Но няма никакви гаранции.

А това за 6-тата раса, за мен са локуми и измислици.

А дори и да има 6-та раса някой ден защо се шашкате толкова?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #39 -: Септември 09, 2009, 10:30:34 am »
 :)Tangrata_ "ТОМА НЕВЕРНИ" защо ли винаги подлагаш на съмнение непознатото или малко известно? Доста хора са понаписали в темата за шестата раса ,а ти "НЕ та НЕ" :nea: Защо не допуснеш,че все пак има същества доста по-напред с материала от нас ? :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Шестата раса
« Отговор #40 -: Септември 09, 2009, 20:23:23 pm »
Не подлагам на съмнение,а не съдя!

Хващаш ли разликата?

Именно когато човек съди "това е така, а онова иначе", или "има 6та раса, няма 6та раса"
той евентуално после ще се съмнява в това което вярва.

А на мен не ми пука има ли 6 та раса или няма. През .... ми е. Мога и да съм по-вулгарен в думите си тука, но се надявам и така схващаш гледната ми точка.

Какво ти съмнение!? Тези работи не ме касаят.


Оправи си понятията, че си в голяма каша.


п.с. а кой какво писал и в коя тема по въпроса с 6тата раса ... да не се повтарям, ама пак ми е през ... (нещото).
На бездарни псевдофантаст съчинители не вярвам.

едит:
последния ред не прочетох отначало, но сега видях.

1во, навсякъде виждам да обобщаваш и да генерализираш хората. В случая отново с това "нас".
Далеч не се смятам на едно ниво с тебе (дали по-високо или по-ниско ще си го запазя в тайна, за да съм учтив)
Това не го приемай като обида, просто знам какво струвам аз самия.
2ро, Разбира се допускам да има същества по-високо в развитието си и от мен и от теб. Даже съм виждал такива на живо и съм общувал.
3то, много ама много рядко съм срещал такива, включително и във форума тука.
4то, тия същества (хора) са малко по-различни от това, което ти си представяш и далеч не включват твоите идоли дето се телепортират, левитират, сомнамбулират и приказват за 6-ти раси. (не че ги вярвам тия изброените)

Та аз си имам своите ценности, ти си имаш своите. Мир! :) Не си мисли, че можеш да ремонтираш всичко около себе си, включително и останалите хора. Може при тях всичко да си е наред, а ти дори да не го разбираш ...
« Последна редакция: Септември 09, 2009, 20:39:44 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #41 -: Септември 10, 2009, 14:22:13 pm »
  :) Цитат:"Tangrata_ Та аз си имам своите ценности, ти си имаш своите. Мир!  Не си мисли, че можеш да ремонтираш всичко около себе си, включително и останалите хора."
  ДА МИР! Явно те подразних за което се извинявам  :hi:
 Да така е деля човечеството да две основни групи: ИНДИВИДУАЛИСТИ и същества с КОЛЕКТИВНО  мислене. Но смятам,че всеки сам решава за себе си кое му харесва и към какво ще се причисли.
Благодаря ,че само с толкова вулгарност се ограничи :hi: И определено спирам така наречените "РЕМОНТИ ОКОЛО СЕБЕ СИ"
  :) МИР?
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Шестата раса
« Отговор #42 -: Септември 23, 2009, 16:31:39 pm »
 :) За съществата от шестата раса, казват, че са СЪСТРАДАТЕЛНИ, ПРОСВЕТЛЕНИ, С ВИСОК ИНТЕЛЕКТУАЛЕН ПОТЕНЦИАЛ, МНОГО МЪДРОСТ, НОСЕЩИ ПОЗНАНИЕ, РАЗДАВАЩИ ЛЮБОВ и редица още качества съставляващи живота им...
 Чудесно ще е ,да има повече такива същества на нашата планета :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Шестата раса
« Отговор #43 -: Септември 23, 2009, 17:44:18 pm »
Апфф  :mocking: Само дето няма ни едно...

Ако са просветлени, с висок интелектуален потенциал, познание и мъдрост, няма да раздават любов и няма да са състрадателни.
А ако са състрадателни и раздават любов, могат да са с висок интелектуален потенциал, но ще са далеч от просветлени и натрупали познание.

Просто е невъзможно, тва са несъвместими неща.Нека засегнатите си намерят салфетки...
« Последна редакция: Септември 23, 2009, 20:47:00 pm от Mirotvorec »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Шестата раса
« Отговор #44 -: Септември 23, 2009, 21:07:46 pm »
Първо развий поне едно от споменатите качества и после заявявай, че са несъвместими с някое от останалите. Ако пък смяташ, че си развил някое от изброените, ще те помоля да посочиш кое е то.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27