Автор Тема: Честотна вълна едва не ме отнесе  (Прочетена 34291 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Sikozu®

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
  • Resistance is futile. You will be assimilated.
    • Aur0ra
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #45 -: Октомври 21, 2006, 22:24:22 pm »
Усещането или неусещането на подобни влияния се поставя в зависимост от личното ниво на развитие и от степента на изградена защита у хората. Онези, които не са на много високо ниво, са защитени природно - просто нямат регистри за онова, което се случва и го подминават безгрижно. Онези, които се издигнат повече, започват да стават по-чувствителни и за тях се поставя необходимостта да издигнат защитна стена между себе си и трещящия от вредни вибрации "цивилизован" свят. 

Не съм голям експерт по еволюцията ;D но не бяха ли еволюционно по-напред тези който са resilient (защитени) ? Защото според теб е точно обратното. По тази логика закона на природата би звучал - Survival of the weakest / Only the unfit survive LOL (Оцелява само по-слабия) 8)
Fly всеки път като ти видя ника се сещам един израз - In the mirror darkly или казано на прост български ти си точно обратното на мен. (по отношение на логиката поне)
Тъп съм не ме слушайте.

IYI

  • Гост
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #46 -: Октомври 22, 2006, 17:01:56 pm »
Развитите са по-сетивни, но и по-силни, защото имат възможността да се развиват напълно осъзнато в зависимост от промените в околният свят, които те усещат, така че той е напълно прав!

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #47 -: Октомври 22, 2006, 17:11:15 pm »
Странно ми е да разсъждавам за по-развити и по-малко развити хора, за по-духовни и по-малко духовни, особено пък за по-извисени и по-малко извисени. Чини ми се, че щом сме тук всички, заедно, горе-долу ще сме на едно ниво. Дали ще си някой умник или простак, дали ще си беден или богат е въпрос на избран житейски път със съответните уроци.
А може би само така ми се иска да е, знам ли и аз...?
Не мисли като човек!-Крион

IYI

  • Гост
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #48 -: Октомври 22, 2006, 17:23:38 pm »
Опасявам се, че не си прав, като тук идва и идеята, толкова ценната за Рода ти/Ни.

Неактивен Albinoni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 859
  • „L'amour est l'enfant de la liberte"
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #49 -: Октомври 22, 2006, 22:19:19 pm »
  Открийте Крапец     
Крапец е малко рибарско селце на Черно море, само на 10 км. северно от Шабла и на 90 км от Варна, близо до края на международен път Е87, който минава по цялото ни крайбрежие. Крапец е спокойно кътче известно с пясъчните си дюни и птиците, който гнездят и зимуват около него. Селото е буквално кацнало на морския браг, заобиколено от обширни житни ниви, зеленчукови насаждения и езера - природни резервати.

Местните хора са весели, приятелски настроени и показват гостоприемството си на всеки гост на селото. Много посетители на Крапец са опитали местния специалитет - Рибената чорба. Сред основните занимания на жителите на Крапец са зеленчукопроизводството, животновъдството и риболова. Селото е обикновено заспало и тихо, освен ако се случи да го посетите на празника на Славянската писменост 24-ти май. На този ден всички в селото посрещат гости и се отдават на песни, танци и веселие.

Макар и само на 4 км от международния път Крапец е останал далеч от туристическия поток и атмосферата тук е доста различна от претъпканите плажове на Албена, Златни Пясъци и Слънчев бряг. Районът на Крапец е екологично чист, а морският климат и лекият ветрец ще Ви освежат през горещите летни вечери. Уникална за цялото Черноморско крайбрежие е дългата над 6 км. плажна ивица между Крапец и Дуранкулак. Тук ще откриете едни от малкото девствени дюни на Черно море, тихо и спокойно море с меко пясъчно дъно. Дори и през летните месеци тази природна забележителност остава незсегната от тълпите туристи и Ви позволява да се отдадете на спокойната си почивка.

 Само на километър североизточно от Крапец се намира Дуранкулашкото езеро (блато) - привлекателно място за всички любители на риболова с изобилието си от бяла риба, шаран, сом, платика, каракуда , раци и дори змиорка. В него се срещат и някои редки и ендемични видове риба от семейство Попчета (Gobiidae), семейство Селдови (Clupeidae) и семейство Бодливки (Gasterosteidae). Езерото е най-северното по крайбрежието на Черно море и по произход е естествен лиман - потопена морска долина, отделена от морето с пясъчна коса. Водата му е слабо солена поради връзката си с морето и се захранва с карстова вода от два извора. Средната дълбочина на езерото е 1.4м., а максималната е 4м. Заобиколено е от земеделски земи и полустепни територии, а пясъчни дюни и плажна ивица го отделят от морето на изток. Езерото е разположено на основния път на миграция на прелетните птици Via Pontica. На специалната страница за Птиците_в_региона ще намерите и много информация за видовото разнообразие и важното значение на езерото между Крапец и Дуранкулак за опазване на птиците в региона и Европа. В езерото се среща и разнообразна водораслова флора като Cyanophyta (17 вида), Euglenophyta (10 вида) and Chlorophyta (47 вида).

На големия остров в езерото се намира храмът на Кибела - един от най-големите праисторически некрополи в света на възраст около две хиляди и петстотин години. В съседство са намерени и останките на най-старото и най-голямо неолитно селище в континентална Европа от 5250 - 3800 пр.н.е. Повече подробности и снимки на тези уникална находка ще намерите в_този_сайт. Всички археологически находки се съхраняват в Историческия музей в град Добрич.


Съкратих статийката, защото историята, която искам да ви разкажа не се отнася до пририодните дадености на този край.
 Преди няколко години посетихме това наистина все още не опорочено от "цивилизацията" селище, разположено  почти  на  морския бряг. Предусещахме, че  ни очаква чудесна почивка и се радвахме на сравнително безлюдната плажна ивица и спокойната атмосфера на селцето. По-горе е описано всичко за Крапец и то добре, но ето какво се случи още на втория ден. Първата нощ никой от семейството ми не можа да спи спокойно. Усещаще се някакво много силно влияние, или излъчване, което напрягаше нервната система (но май това най-вече го усещах аз). На третия ден търпях, но към привечер усещането за някакво много силно облъчване с нещо непонятно за мен беше толкова силно, че чувствах, че останем ли още няколко часа или ден ще се случи нещо ужасно. Това, което изпитвах бе изключително силно усещане за огромна опасност, имах чувството, че тази вълна залива мощно всичко и всички, но кой знае защо хората около мен  (летовниците) бяха весели и привидно спокойни. Положението стана непоносимо, заболя ме главата и ми стана лошо. Взехме решение незабавно да се прибираме. Тогава се случиха ред неприятни случки, понеже беше вече тъмно, а колата първо отказа да запали, след това по пътя ни изгаснаха фаровете и сме се прибрали като по чудо на луна. Когато си дойдохме в къщи излизайки от колата припаднах, защото през цялото време се държах и аз не знам как от ужаса, който преживях. От тогава повече никога не съм ходила там, не понасям това място и съм убедена, че има невероятно силно излъчване в определени моменти, което наистина може да отнесе някои хора.  От местните хора там зная, че плажната ивица на около 200 метра след селото е преградена и гората също, и то на километри. Зоната е на военните и не се разрешава пиле да прехвръкне - забранено е влизането в тази територия, но не зная нищо повече..

« Последна редакция: Октомври 22, 2006, 22:34:01 pm от Albinoni »
„L'amour est l'enfant de la liberte" Всяко нещо, до което се докосваш е част от Пътя! Достигни до ис

milenski

  • Гост
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #50 -: Октомври 23, 2006, 00:48:29 am »
Това, което описваш, много ми прилича на облъчване с ултразвук. Преди години бях чела за подобни експерименти с нищо неподозиращи зрители в кинозала. По време на възможно най-безобиден филм се пуска въпросният звук и хората започват да изпитват странно безпокойство, усещане за надвиснала опасност, което постепенно прераства в паника. Филмът им се струва напрегнат и страшен и започват да излизат от залата.

Преди доста години на мен ми се случи нещо подобно. Беше по времето, когато България все още разполагаше официално с четири действащи подводници, а не с две (едната от които е само за туристически огледи). Връщах се от училище по крайбрежната алея, когато усетих странно боботене, което по-скоро долавях с тялото си, а не чрез слуха си. Това беше някакъв неописуем тътен, който караше вътрешностите ми да вибрират и имах чувството, че ще станат на пихтия. Ушите ми заглъхнаха и се чувствах като паникьосано животно, което просто не знае в коя посока да побегне. Секунди по-късно видях как от морето изплуваха една по една четирите подводници и се отправиха към пристанището. Тътенът се усили неимоверно, но вече проблемът беше само за ушите ми. Това е един от най-кошмарните моменти в живота ми. Усещането за животински страх и надвиснала опасност беше парализиращо. Тогава разбрах колко съм уязвима към подобни на пръв поглед съвсем елементарни външни дразнители.

Когато човек започне да развива сетивността си, става по-чувствителен към подобни излъчвания и се налага да разработи и съответните си защити срещу тях. Не смятам, че той е по-уязвим от останалите, които не осъзнават какво се случва с телата им, а просто поемат всеки ден поредната доза облъчвания и после се разболяват от един куп болести, обединени под общото наименование "болестите на века". При по-фино настроената сетивност започваш да долавяш нюансите и интуитивно да усещаш кога и откъде са се прицелили по един или друг начин в теб и съответно "пускаш кепенците". Затова, понеже тук някой спомена еволюция и устойчивост на видовете, един човек, развил своята сетивност, може моментно да изпита много по-голям дискомфорт от не толкова чувствителните си събратя, но ефектът върху него ще бъде по-краткотраен и с много по-леки и безобидни последици, защото развитата сетивност води и до развиване на контрол над тялото и реакциите му на външни въздействия. Тогава, дори да се разболееш от нещо, което по принцип се счита за фатално, можеш да държиш болестта в ръцете си, чрез волята си, като една бомба със закъснител, която работи в твоя полза и можеш да задействаш, когато и ако сам решиш  ;)
« Последна редакция: Октомври 23, 2006, 00:50:45 am от Lampyridus photuris »

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #51 -: Октомври 23, 2006, 01:50:32 am »
Lampyridus photuris, тези които твърдят че нищо не чувстват се разболяват, но твърдят, че от стрес, от работа, от умора....

Много неща се изписаха и всеки твърди, че има защити - както и ти пишеш, че можеш да "пускаш кепенците", но аз мисля че защитите ни са ограничени от съзнателното ни познание на "проблема" и съответно лимитирани до реактивно действие (предполагам изградено на базата на опити).

Това което не е ясно е "как да се разпознават" влиянията и атаките (ако са от изкуствени източници), за да се реагира правилно. Излизат някои симптоми оттук от там, но нищо не е дефинирино със сигурност. 

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #52 -: Октомври 23, 2006, 05:22:10 am »
Често чувам от вече отворилите съответните енерго-информационни канали. че "Веднъж отворил прозорзите си, през тях могат да преминават всевъзможни обекти и субекти.".
Изглежда има зависимост, кои прозорци и на кои етажи се отварят, образно казано.
Техногенното и биогенното въздействие, неглежиращо волята на обекта подложен на въздействи, се определя от някои изследователи като "психо-фашизъм".
Има разбира се реакции на организма породени от геопатогенни области и други неопознати природни явления.
Проблемът е.,  че ме завари в момент на баланс и това ме очуди.
Да, заварило те е в момент на баланс, но според твоите разбирания и умения.
Не би било странно ако това се случи и при абсолютен баланс. Сам по себе си баланса не изключва възможността за нарушаването му, при външни за балансираната система въздействия.
Балансираната състема реагира съобразно с външните фактори.
Когато реакцията запазва баланса я наричаме успешна, а когато не - неуспешна.
Затова моето заключение за случая е, че системата ти не е успяла да реагира адекватно за да запази баланса.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #53 -: Октомври 23, 2006, 09:29:42 am »
Да Жоро! И моята мисъл тече в същата посока......

Неподготвен директно значи "непознаващ" или неизпитал досега ТОВА специфично влияние и от там невъзможността на организма да реагира.

Или да развеселя малко тона: Докато си затварям кепенците на горния етаж срещу гугутки, ме нападат плъхове от приземния, защото аз ЗНАМ за гугутките, но не за плъховете!  :D ;D

Antonium

  • Гост
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #54 -: Октомври 23, 2006, 10:21:25 am »
Добре казано Тина. Мисля си, че крайно време е  да напишеш сборник с притчи. :D

Тази тема я следя от доста време и да ви спомена малко съм скептик. Не може за запецването на организма ви, постоянно да се търси причина извън вас. то не са излъчватели, не са психоатаки. При положение, че ни тровят с лекарства, храни, психо и т.н., защо продължителността на живота е доста по-голяма от времето когато не е имало такива фактори. Говоря за средната, не за някой йоги, гурута, графове и техни слуги. Ако живея високо в планината без ТВ, аспартам, GSM, четейки мъдри книги с колко ще се удължи животът ми, в какво ще се преродя и т.н.
Хоръсе извинявай, за скептицизма.  ;D

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #55 -: Октомври 23, 2006, 11:09:50 am »
Добре казано Тина. Мисля си, че крайно време е  да напишеш сборник с притчи. :D

. Ако живея високо в планината без ТВ, аспартам, GSM, четейки мъдри книги с колко ще се удължи животът ми, в какво ще се преродя и т.н.
Хоръсе извинявай, за скептицизма.  ;D

Продължителността на живота няма почти нищо общо щото тя не е самоцел. Човек може да си замине и на 20 години защото няма повече работа тук. Това е строго индивидуално. Аз лично обаче си мисля че ще е добре да се избегне стареенето след определена възраст зашото съм виждал разни "столетници" които не са никак приятна картинка! Аз никаква полза не виждам от такова дълголетие.

milenski

  • Гост
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #56 -: Октомври 23, 2006, 11:20:04 am »
Аз лично обаче си мисля че ще е добре да се избегне стареенето след определена възраст зашото съм виждал разни "столетници" които не са никак приятна картинка! Аз никаква полза не виждам от такова дълголетие.
Да, идва момент, в който животът се превръща във вегетиране и не мога да разбера какъв е смисълът от дълголетието, щом ставаш роб на едно грохнало тяло, което вече не е средство за преживяване на реалността, а само досаден затвор за душата. Какво ги задържа тези хора все още тук? Може би само инстинктът за оцеляване, който обаче вече не работи за тях, а срещу тях...

Antonium

  • Гост
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #57 -: Октомври 23, 2006, 12:59:08 pm »
Добре казано Тина. Мисля си, че крайно време е  да напишеш сборник с притчи. :D

. Ако живея високо в планината без ТВ, аспартам, GSM, четейки мъдри книги с колко ще се удължи животът ми, в какво ще се преродя и т.н.
Хоръсе извинявай, за скептицизма.  ;D

Продължителността на живота няма почти нищо общо щото тя не е самоцел. Човек може да си замине и на 20 години защото няма повече работа тук. Това е строго индивидуално. Аз лично обаче си мисля че ще е добре да се избегне стареенето след определена възраст зашото съм виждал разни "столетници" които не са никак приятна картинка! Аз никаква полза не виждам от такова дълголетие.
Колко живеят извънземните и защо трябва да остаряваш. Дълголетието няма нищо общо със стареенето, стареенето е мутация на клетката и израждане.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #58 -: Октомври 23, 2006, 16:46:38 pm »
Абе Трандев ти виждал ли си 100 годишен човек дето да изглежда на 30 години ?  Бтв аз съм виждал 70 годишна дето изглежда на 40 при тва без пластика.

За това ти говоря!  Продължителността на живота може пак да си е същата и както казах тя не е самоцел. Това с което обаче трябва да се справим е остаряването за да има смисъл и от по-дълъг пълноценен живот. Извънземните в зависимост от расите си имат много широк диапазаон на живот.

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Re: Честотна вълна едва не ме отнесе
« Отговор #59 -: Октомври 24, 2006, 14:57:44 pm »
"Дявола не може да влезе у дома ти, ако не си го поканил."
Аз под влиянието на една книга, ще Ви я препоръчам за да се запознаете с възможната продължителност на живота:
"Бабаджи и традицията Крия-Йога на 18-те сиддхи" - Маршал Говиндан.
Вече дадох няколко кратки цитата от нея в друга тема.
Може и да се изненадате кои световни светила в духовната практика са били запознати с темата.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27