Автор Тема: Любовта като разгром на егоизма...  (Прочетена 54348 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Visitor

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 350
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #105 -: Май 09, 2010, 21:39:38 pm »
Хората се научават да стават егоисти и затварят толкова плътно сърцата си. Те са гладни за любов без да знаят, че сърцето им е магическата кухня. Отворете сърцето си. Отворете вашата магическа кухня и откажете да обикаляте света, просейки любов. Цялата любов, от която се нуждаете, е във вашето сърце. Вашето сърце може да създаде всякакво количество любов, не само за вас, но и за целия свят. Вие можете да давате своята любов без условия, можете да бъдете щедри с вашата любов, защото имате магическа кухня в сърцето си. Тогава всички тези гладни хора, които вярват, че сърцето е затворено винаги ще искат да бъдат близо до вас заради вашата любов.
Дон Мигел Руис

Много ми хареса и реших, че този цитат е подходящ за тази тема.  :)

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #106 -: Май 09, 2010, 21:40:32 pm »
Тангра, казвал съм и го пак повтарям, заслужаваш си ника  :hi:!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #107 -: Май 09, 2010, 21:53:04 pm »
хаха, не въпроса е безмислен, ами ти изобщо не си мислила по него. А се изказваш прибързано. При това не искаш да мислиш абстрактно, а само в някакъв конкретен случай.
Аз ще си позволя да перефразирам въпроса:
Какво ще почувстваш ако МЪЖЪТ ти поиска да прави любов с други жени? А и те искат.
А какво би станало ако се появява в къщи 1 път в месеца и изобщо не те поглежда, а си ходи с разни по-красиви приятелки?
А да видим сега за какви 5 лева става въпрос.
Мислех,че говорим за Любов и разгромяването на Егоизма,а не сме на лични нападки,но ок-ще отговоря на въпроса.Първо,какво кара някои хора са толкова самонадеяни и да мислят,че само те могат да поискат да правят любов с други жени?Жените също може да поискат да правят "любов" с други мъже,много по-красиви,одухотворени и надарени,нали така?Или решихте,че няма такива,хах?!А и откога сексът е синоним на думичката любов?
Наистина интересно как някои мъже са доста самонадеяни,а някои жени очевидно доста глупави,че има първите.
Tangrata_,както и old4 съжалявам,но мисля,че няма да разберете,дори да напиша някои неща.А и какво ви кара да мислите,че една жена,дори да ви обича,че ще търпи всичко?!Тъй че пак питам-за какъв егоизъм,за какви пет лева говорим?Това,което вие,господа отправяте като нападка и доста провокативен въпрос е далеч от думичката любов и вие отлично го знаете.
П.С.:И ще ви помоля Tangrata_ да избягва да си прави умозаключения за какво съм мислила,или не.В крайна сметка всеки с неговия си избор.  ;)
« Последна редакция: Май 09, 2010, 21:56:48 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #108 -: Май 09, 2010, 22:37:54 pm »
Blue|_Star аз те разбирам мило! Искам да знаеш слънце, че ти си богинята в моите очи.

П.С. С този лаф ще мога ли да разгромя егоизма на някоя мадама, за да ме храни и глези - докато смъртта ни раздели?  :lol:


Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #109 -: Май 09, 2010, 22:38:13 pm »
Как заключи, че съм самонадеян като мъж и съм решил, че жената няма да поиска и тя да е с други мъже.
Говорех АБСТРАКТНО.
Това включва и, че допускам този вариант. Кога съм го отричал?

Освен това говорехме за ТВОЯТА любов, а не за тази на мъжа ти.
Значи стигаме до УСЛОВИЕ, че и двамата ще трябва да се обичат истински.

Ок, дори това да е така, нека предположим хипотетично, че той все пак поиска да спи с други жени.
Значи това вече не е любов? И що така. Преди е било, а сега не. Каква е причината? Може би егото?
Значи към онази божествена и всепостигаща любов трябва да добавим малък списък от правила:
1. Да не спи с други жени
2. Да не ме изоставя
3. Да е само МОЙ
 и тн
И това не са егоистични желания?

п.с. и няма нападки, само си дискутираме абстрактно. Давам пример с теб, за да си го представиш, няма нищо на личностно и конкретно ниво.
За да оценим ситуацията трябва да влезем в ролята, нали така?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #110 -: Май 09, 2010, 23:52:14 pm »
Tangrata_ явно съм се изразила неправилно,за което се извинявам.Но по принцип говоря за самонадеяността на повечето хора.Да,ако я има онази всепоглъщаща любов я има и при двамата,инак човек може да я има и към света,и всяка прашинка,и т.н..
Това,което си изброил като 3 желания-виж,имали желание-имаш очаквания,но за истинска,всепоглъщаща любов поне за мен няма как да се говори.Може би в началото има желания,но останат ли си на това ниво-хората или се разделят,или си намират другите.Затова казах,че според мен има два варианта-единият е всеки човек сам си постига абсолютната любов и е щастлив.Другият вариант е да го постигне с някой друг,а и като включим факта,че живеем в дуален свят в първия вариант все нещо ще му липства.НО,за да стигнеш тази любов и пълна пустота с някой друг-трудно е,понеже или той/тя ще дръпне по някое време напред,или ти,и докато стигнете целта,и сте на едно ниво-интересно е.
За 3-ти желания,които си написал.Всяко едно желание е егоистично,предполагам,че знаеш какво е казал Буда за желанията.
Значи към онази божествена и всепостигаща любов трябва да добавим малък списък от правила:
1. Да не спи с други жени-Нямам проблем с това,но,ако наблегнеш на божествена и всепоглъщаща любов,дори да заставиш човека,който я изпитва към теб да спи с други-той/тя самия/самата ще откаже.Защо?!Не ме питай,казах ти,че няма да разбереш,дори да напиша някои неща.По-добре ги изживей.  ;)
2. Да не ме изоставя-С това също нямам проблем.Ако наистина е любов,хм,айде ще си спестя коментара.А и какво означава за теб някой да те изостави?
3. Да е само МОЙ и тн-Е,това тука вече ме разби.Защо трябва някой да е само твой/мой или на който и да е?!Всеки принадлежи само на самия себе си!!!
Сорри,но наистина се опитвам,но ми е трудно да разбирам общоприетите представи за любов и егоизъм?!Ти искаш потвърждение,че и да спиш с други жени пак ще те обича човека,с който имаш любов-ок,дори да е така,това какво общо има с любовта и егоизма?Сорри,но наистина не разбирам какво променя факта,че някой е спал с 20 човека,докато обича друг някой?Ако се замислим,че секса е нещо,което е на няколко нива,а физическото е само едното-очевидно,че ние с теб имаме различни виждания за нещата.Пък и пак казвам,че ти,дори да имаш една торба с желания и изисквания-другия отказва ли да ги изпълни-бая страдание ще има и за двете страни.Аз затова не проумявам как хората винаги си правят сметки как другия ще е само техен или само еди-какъв си-без дори да питат този някой(Това по повод "моята" любов,понеже аз силно вярвам,че човек изпитва ли нещо към някой-то,той винаги ще уважи волята му).Просто не го разбирам това нещо,а и ако говорим за всепоглъщаща любов-там нещата стават още по-сложни,макар че са елементарни,но явно зависи кой как ги вижда.И май наистина повечето хора отказват да разберат,че отношението,чувствата,емоциите и прочие на другите хора са проекция на тях самите?!Но това са лично мой мисли и отказвам да влияя с тях,на който и да е-в крайна сметка,всеки има свободна воля и право на избор,и аз съм длъжна да го уважа. :)
dragonn,мило,ако дамата е достатъчно тъпа,а ти си достатъчно привлекателен или поне вещ в някои креватни занимания-да,може да те храни и глези,докато си и полезен и все още работещ уред.  ;)
П.С.:Все пак говорим абстрактно,нали?!
« Последна редакция: Май 12, 2010, 20:26:53 pm от Mirotvorec »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #111 -: Май 10, 2010, 00:10:58 am »

Това,което си изброил като 3 желания-виж,имали желание-имаш очаквания,но за истинска,всепоглъщаща любов поне за мен няма как да се говори.Може би в началото има желания,но останат ли си на това ниво-хората или се разделят,или си намират другите.Затова казах,че според мен има два варианта-единият е всеки човек сам си постига абсолютната любов и е щастлив.Другият вариант е да го постигне с някой друг,а и като включим факта,че живеем в дуален свят в първия вариант все нещо ще му липства.НО,за да стигнеш тази любов и пълна пустота с някой друг-трудно е,понеже или той/тя ще дръпне по някое време напред,или ти,и докато стигнете целта,и сте на едно ниво-интересно е.
За 3-ти желания,които си написал.Всяко едно желание е егоистично,предполагам,че знаеш какво е казал Буда за желанията.
...
Ти искаш потвърждение,че и да спиш с други жени пак ще те обича човека,с който имаш любов-ок,дори да е така,това какво общо има с любовта и егоизма?Сорри,но наистина не разбирам какво променя факта,че някой е спал с 20 човека,докато обича друг някой?
...
О не, ни най-малко не искам това ...
Явно изобщо не се разбираме кой за какво говори.

Исках да кажа, че щом някоя любов има условности, то тя зависи от егоизма, и оттам не може да се ползва за да се преодолее той.
Нищо повече и по-различно от това.

Наистина не знам може ли да има плътска любов без желания и очаквания. И тя ще е ограничена в обичането на един единствен човек.

Как си я представяте тази любов. Може ли да я опишете с няколко думи?

Например:
Правим секс/ не правим секс.
Не сме привързани един към друг/Привързани сме един към друг.
Ако стане нещо с любимия аз няма да страдам/ ...
Ако не работи до края на живота си и аз го издържам, ще му се усмихвам мило/няма да му се усмихвам мило.
Ако нещо му стане и не може никога да прави секс вече, пак ще си се обичаме ТОЧНО както преди/ или не съвсем точно.
..
...
и тн
И друг въпрос: Кои точно хора ще обичате с тази чиста и всепоглъщаща любов? Ако може списък, съпруг, деца, тъща, братя, сестри и тн.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #112 -: Май 10, 2010, 00:25:27 am »
Tangrata_ чакай малко не пишеше ли ти за любовта към прашинките и всичко?!За плътската любов-да,при в повечето случаи започва с желания и очаквания,т.е. с физическо привличане,но премине ли тя на някакво друго ниво-нещата се променят.Но работата е там,че,за да го постигне човек трябва да стигне до обичането на прашинките и всичко,а повечето хора обезумяват,ако трябва да делят човека,с който са дори с прашинките.Малко объркано го написах,но се надявам да ми схванеш мисълта.И не знам за описанието,все си мисля,че е по-добре някои неща човек сам да ги изживее,понеже е различно да знаеш нещо,и съвсем друго да го познаеш.Просто все едно цял живот си знаел какво е роза,но най-накрая си помирисал роза и си се убол на нея.(Ама и аз едни примери давам,ужас.  ;D)
За секса-някои чрез него постигат самадхи,но е много рядко срещано-като дъжд в пустиня,но все пак се среща.Има ли привързаност и желание-край,човек е обречен на страдание!Буда го е казал за желанията и страданията.За привързаностите-още по-трудно е.За да постигне човек,каквато и да е свобода или истинска любов трябва да се откаже от всичко,което го "връзва".За списъка-ако можеш да обичаш всяка една прашинка от Мирозданието-дали за теб би имало голяма разлика кой обичаш?Просто ще виждаш хората по различен начин.И обичта-рядко означава човек да прощава и търпи всичко,а напротив,понеже позволявайки на някого да злоупотребява с теб от много "любов" ти го поощряваш,макар че зависи-всичко е толкова относително и толкова зависи от конкретния човек,и ситуация,че не знам.А за ограничението-ноу комент,тук вече наистина си премълчавам,че прекалено много и без друго написах...Отказвам да заблуждавам или подвеждам,всеки има избор.
« Последна редакция: Май 10, 2010, 00:34:19 am от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #113 -: Май 10, 2010, 01:53:48 am »
Съмнявай се в каквото решиш, и в каквото ти харесва. Но се надявам, Реалната ми способност за Разбиране да не те бърка толкова.

на въпроса ти:

" "Къде си прочела да съм твърдял, че не са припарвали жени в живота ми преди? И ако можеше да го цитираш."

Не е нужно да съм прочела, при толкова искренните ти заявления, колко добре се разбираш с жени, на салса, в магазина, в работа, със съседката, а може би и виртуално, дори. Но при положение, че разграничи личните си занимания, и досегът на жените в живота и ежедневието ти, ми стана интересно, в каква степен те влияят на егоизма ти, респективно впоследствие на любовта ти.
Ти принципно отговори, че любовта за теб си е любов и тва е сфера различна от ежедневните ти лични занимания- ок.
Аз пък казах, че не е лошо да ги съчетаеш двете и да се получи едно по-приятно Преживаване на ежедневието.

Относно въпроса са ...ревността. Това е естествена емоция, част от любовта и това не я свързва непременно с чувство за собственост и всякакви други условности.

Скоро се замислих, като разбрах, че детето ми има 'гадже'- за тяхната любов и техните определения. И ми стана приятно, че ДА. съществува И любов Без секс и всякакви останали ангажименти. Чистотата й се променя впоследствие. Но не заради Его-то. Детето ми нима има толкова силно Его? Не мисля. Нима вече е такъв изпечен Егоист. Не мисля.
Просто обича по неговия си начин, БЕЗ очаквания- просто мисли за друг човек и му е приятно от тази мисъл. Всъщност е просто. Но това не означава, че е лесно.  :)
« Последна редакция: Май 10, 2010, 01:59:10 am от persefona »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #114 -: Май 10, 2010, 02:36:31 am »
Отново неща, които не съм казвал.

"Колко добре съм се разбирал с жените"

И къде го видя това? Работа ... съседки ...
Аз съседки нямам .. за съжаление. А на работа в момента не ходя.
Записах се наскоро (преди седмица) на курс по испански в един университет. И там с жените се разбирам нормално. Но не виждам това изобщо какво общо с изкуствата има.
В баскетбола, поне където аз играя рядко се включват жени. А и на моменти прилича доста на американски футбол, или ръгби. Пада наистина голямо блъскане и ръгане с лакти. Някои си носят назъбници, като боксьори. Някой случаен лакът да не им отнесе половината уста. Особено ако някой 120-130кг мускулест негър се вбеси и реши с блъскане на всички останали да вземе играта. От всичките играещи 90% са над 90кила. Как виждаш да го съчетая с жени това? И защо?
Виж в салсата наистина има жени, но те винаги са на първо място партньор, и едва на второ жена. Може да флиртуваме, усмивки, погледи, реплики, но да не си мислиш, че спя със всички подред? И да искам няма да стане, защото те не искат. Повечето си имат приятели и тн.
От всичките ми приятелки само една се е интересувала от салса и с нея сме танцували по 1 път на няколко месеца. Много е романтично да си тренирате с приятелката по цял ден, както във филма "Мръсни танци", но в реалността много рядко става така. Хабим си времето с по-прозаични занимания.
 Наистина си доста нерационална днеска със съветите. Да не си сърдита нещо, че те пренебрегвам? Наистина не мога да намеря друго обяснение.

Интересно ти как съчетаваш с мъже интересите си и изкуствата?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #115 -: Май 10, 2010, 02:42:45 am »
Tangrata_ чакай малко не пишеше ли ти за любовта към прашинките и всичко?!За плътската любов-да,при в повечето случаи започва с желания и очаквания,т.е. с физическо привличане,но премине ли тя на някакво друго ниво-нещата се променят.Но работата е там,че,за да го постигне човек трябва да стигне до обичането на прашинките и всичко,а повечето хора обезумяват,ако трябва да делят човека,с който са дори с прашинките.
Абе да, аз го писах за прашинките, ама според мен тия двете любови изобщо не са свързани и взаимно пораждащи се или взаимно зависими. Изобщо реално не виждам какво общо имат, ама изобщо.
Така, че да се говори, че едната ще премине в другата е абсурд. Изобщо не вярвам, че може да стане това, и именно в това е същността на спора. Радвам се, че се изяснихме накрая (надявам се).

Изобщо подозирам, че споря с пълни теоретици. А една теория дали е вярна се показва в практиката. Та дали ваща теория е вярна ... не знам ... ама не ми се чини.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #116 -: Май 10, 2010, 03:35:46 am »
Ще започна с това. "Всичко което си прилича се привлича".
Да не забравя да спомена, че всички сме изградени от материя (атоми)...дори и прашинките за които говорите по-горе. А реално всичко е енергия, затова се привличаме, защото сме енергия.
Какво е любовта за мен? Любовта е привличане. Благодарение на привличането на прашинки се е образувала Слънчевата система и планетите, благодарение на които ние се чудим защо любовта привлича а егоизма отблъсква. Сигурно това което казвам е глупаво?  :)

Edit: Забравих да спомена, че в основата на галактиката е водорода. А всички други по-тежки елементи са се образували от избухването на звезди. От кое следва, че ние хората сме част от някоя звезда, защото не сме изградени само от водород.  :)
« Последна редакция: Май 10, 2010, 03:51:06 am от dragonn »

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #117 -: Май 10, 2010, 15:33:50 pm »
Tangrata_ чакай малко не пишеше ли ти за любовта към прашинките и всичко?!За плътската любов-да,при в повечето случаи започва с желания и очаквания,т.е. с физическо привличане,но премине ли тя на някакво друго ниво-нещата се променят.Но работата е там,че,за да го постигне човек трябва да стигне до обичането на прашинките и всичко,а повечето хора обезумяват,ако трябва да делят човека,с който са дори с прашинките.
Абе да, аз го писах за прашинките, ама според мен тия двете любови изобщо не са свързани и взаимно пораждащи се или взаимно зависими. Изобщо реално не виждам какво общо имат, ама изобщо.
Така, че да се говори, че едната ще премине в другата е абсурд. Изобщо не вярвам, че може да стане това, и именно в това е същността на спора. Радвам се, че се изяснихме накрая (надявам се).

Изобщо подозирам, че споря с пълни теоретици. А една теория дали е вярна се показва в практиката. Та дали ваща теория е вярна ... не знам ... ама не ми се чини.
Сорри,аз съм практик.Междодругото,интересен феномен е,че,докато човек отрича нещо-много малък шанс има да му се случи.  ;)То целият свят е един огромен абсурд.Понякога има толкова голяма ирония,че е чак весело.В крайна сметка всичко е Едно,но пак казвам въпрос на виждане и разбиране.На мене някой,ако ми пишеше тея неща преди време-не знам какво бих направила."* Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах."(Конфуций)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #118 -: Май 10, 2010, 17:49:56 pm »
Според мен любовта и егоизма са "страшно добри другарчета" и вървят ръка за ръка .

А ако знаете каква е разликата между обич и любов , ще разберете кое от двете може да разгроми егоизма  ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Любовта като разгром на егоизма...
« Отговор #119 -: Май 10, 2010, 19:18:26 pm »
Tangrata_ чакай малко не пишеше ли ти за любовта към прашинките и всичко?!За плътската любов-да,при в повечето случаи започва с желания и очаквания,т.е. с физическо привличане,но премине ли тя на някакво друго ниво-нещата се променят.Но работата е там,че,за да го постигне човек трябва да стигне до обичането на прашинките и всичко,а повечето хора обезумяват,ако трябва да делят човека,с който са дори с прашинките.
Абе да, аз го писах за прашинките, ама според мен тия двете любови изобщо не са свързани и взаимно пораждащи се или взаимно зависими. Изобщо реално не виждам какво общо имат, ама изобщо.
Така, че да се говори, че едната ще премине в другата е абсурд. Изобщо не вярвам, че може да стане това, и именно в това е същността на спора. Радвам се, че се изяснихме накрая (надявам се).

Изобщо подозирам, че споря с пълни теоретици. А една теория дали е вярна се показва в практиката. Та дали ваща теория е вярна ... не знам ... ама не ми се чини.
Сорри,аз съм практик.Междодругото,интересен феномен е,че,докато човек отрича нещо-много малък шанс има да му се случи.  ;)То целият свят е един огромен абсурд.Понякога има толкова голяма ирония,че е чак весело.В крайна сметка всичко е Едно,но пак казвам въпрос на виждане и разбиране.На мене някой,ако ми пишеше тея неща преди време-не знам какво бих направила."* Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах."(Конфуций)
A нещо по-конкретно като обяснения, или пък доказателство? Или само общи приказки ще си приказваме?
Как си я представяте тази любов. Може ли да я опишете с няколко думи?

Например:
Правим секс/ не правим секс.
Не сме привързани един към друг/Привързани сме един към друг.
Ако стане нещо с любимия аз няма да страдам/ ...
Ако не работи до края на живота си и аз го издържам, ще му се усмихвам мило/няма да му се усмихвам мило.
Ако нещо му стане и не може никога да прави секс вече, пак ще си се обичаме ТОЧНО както преди/ или не съвсем точно.
..
...
и тн
И друг въпрос: Кои точно хора ще обичате с тази чиста и всепоглъщаща любов? Ако може списък, съпруг, деца, тъща, братя, сестри и тн.
На това така и не ми отговори. Измъкна се по тъча с контра въпрос, на който благоволих да отговоря обширано ...
Защо ми се струва, че само аз се старая към някаква конкретика?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27